Outdoor cestovka

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod jedik » čtv čer 19, 2008 19:04

djx1 píše:Jinak. Myslite, ze je dobra volba Adventura? Letos to asi padne na cestovku. Rad bych totiz nejakou eeexotiku, kam bych se sam na vlastni triko bal. Dost me laka Jemen...:-)

Adventura jsou asi nejvetsi profici v CR. Ale spatne vyspany pruvodoce toho taky mnoho zmuze :) I kdyz je pravda, ze pruvodce si Adventura drzi kvalitni a taky je plati zlatem.

Jinak s tim Jemenem ti ted nejak nevim.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » čtv čer 19, 2008 19:14

jedik píše:...taky je plati zlatem.


nonevim
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod jedik » čtv čer 19, 2008 21:41

Přípluv píše:
jedik píše:...taky je plati zlatem.


nonevim

Mysleno ve srovnani s ostatnima cestovkama. Co jsem tedy tak zaslechl.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » čtv čer 19, 2008 21:58

djx1 píše:Jinak. Myslite, ze je dobra volba Adventura? Letos to asi padne na cestovku. Rad bych totiz nejakou eeexotiku, kam bych se sam na vlastni triko bal. Dost me laka Jemen...:-)

btw co te vede k myslence cesty s ceskou ck? neni lepsi jet s britskou?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Outdoor cestovka

Příspěvekod Hafi » úte led 18, 2011 23:39

Máma si vytiskla katalog CK Turistika a Hory (já k nim mám poté co jsem viděl na Kavkaze zájezd vedený přímo majitelem vcelku despekt, ale to není podstatné).

Máma to projela a zatrhla si cca pět zájezdů, které jí zaujaly. A přišla, co jí na který řeknu. Jeden z těch nejvíc preferovaných vypadal celkem pěkně. 3 týdny na Sibiři, nějaká vrchovina, jezera, letecky z Prahy, v ideálním termínu za akceptovatelnou cenu. V okoli mesta Norilsk. Nejak jsem zavetril, ze jsem kdysi nekde slysel/cetl, ze tam je kvůli těžbě čehosi nějaký ekologický problém. Chvíli jsem googlil a našel. Zjevně ideální místo na dovolenou :lol: Už jsem psal bráchovi, jestli se mámě složíme na letenku :wink:
Jen pár citací:
    Město je obklopeno mrtvými stromy, kam až oko dohlédne.
    Do ovzduší unikne 1,9 milionu tun sulfur dioxinu, což je více, než vyprodukuje celá Francie. Kromě toho se ve vzduchu "ztratí" až 10 800 tun těžkých kovů ročně.
    Z nebepadá nikl, měď a kobalt.
    V jedné továrně prý metaři zametli parkoviště a poté odnesli prach prodat zpět do továrny.
    Nečistoty dokázaly zlikvidovat už téměř půl milionu hektarů lesa.
    Lidé trpí alergiemi, poškozením kůže, kterému se říká "niklový ekzém", ale také rakovinou plic.

Jo a btw: Relativně mile mě překvapily ceny. Třeba okruh v Pákistánu, náročností cca jako to co jsme kdysi šli vyjde "jen" na 2,5-3 násobek ceny co to tenkrát vyšlo nás. Nutno ale vzít, že oni to maj letecky z Prahy až do hor, my letěli složitě lowcostama a pak vlakem, busem a oni jdou placený trek s nosičema, zatímco my šli free trek bez podpory. prostě oporti nám maj dost dalších prokazatelných nákladů a když je připočtu, tak už jsou jen asi 10-15k v plusu, což je na zisk CK, zaplacení průvodce, atd, vcelku málo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Outdoor cestovka

Příspěvekod Koudy » stř led 19, 2011 7:53

taky jsem byl s cestovkou a nemůžu si stěžovat, co jsem čekal splnili, odvezou na místo, řeknou kde se táboří, kde je zhruba voda po cestě nebo že neni, a pak si každej šel jak mohl (nebylo to na ledovci), takže pomalý nebyli nuceni jít rychle a rychlý pomalu..:) a je nemožný uhlídat autobus někde v horách pohromadě, a jeste maj cestovky takovou pomůcku-vždy u zájezdu je náročnost a k tomu popis, co to znamená, takže lidi věděj do čeho jdou, pokud si myslej, že to je jen sranda, tak to je jejich blbost a nemůžou chtít,aby jim někdo tahal batohy nebo vozil náhradní díly ke kolu...:)
Uživatelský avatar
Koudy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv říj 7, 2010 21:39
Bydliště: Hízov a obydlená zatáčka

Re:

Příspěvekod chef » pát srp 19, 2011 8:48

Hafi píše:
djx1 píše:Jinak. Myslite, ze je dobra volba Adventura? Letos to asi padne na cestovku. Rad bych totiz nejakou eeexotiku, kam bych se sam na vlastni triko bal. Dost me laka Jemen...:-)

btw co te vede k myslence cesty s ceskou ck? neni lepsi jet s britskou?


Mohu poprosit o doporučení nějaké dobré britské cestovky, která má slušné ceny?
Plánuji měsíční cestu po Francouzské Polynesii a nechce se mi dávat 170000Kč za výlet od české CK.
Uvažuji o tom, že by jsme jeli sami dva se ženou, jen neumíme francouzsky, ale pouze anglicky a dle zkušeností přátel, kteří tam cestovali s českou CK, tak místí nechtějí mluvit jinak než francouzsky...
Uživatelský avatar
chef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 1, 2010 8:53
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Pokec o cestování