Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod NohyBezhranic » sob zář 17, 2016 8:53

Je 30. červen 2016. Dva mladí blázni se vydali na svou dosud největší výzvu. Plánují ujít 1000 km po ČR maximálně za měsíc! Zapomeňte na hotely, drahé restaurace a teplou sprchu. Tady půjde o přežití!
První díl jejich snažení sledujte zde:
https://www.youtube.com/watch?v=N3a6DObrHnY
:t:t

***
Nohy bez hranic (https://www.facebook.com/nohybezhranic)
Naposledy upravil NohyBezhranic dne ned zář 18, 2016 19:50, celkově upraveno 1
NohyBezhranic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 17, 2016 8:37

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod mike » sob zář 17, 2016 19:02

To se mi nelibi :evil: Reknete mi nekdo, ze to porusuje pravidla OF ohledne reklamy, propagandy apod, at to muzu smazat. Koukat na video nehodlam a na tu FB nemam nervy.

(Mozna je to v pohode a jen generacni problem, prvni dojem je pro mne hrozny. Treba expedice Jizerské hory #-o)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod scinkk » sob zář 17, 2016 19:36

Nj starnes. Priroda je preci jen nebezpecna a pro mnohe prilis daleko, deti potrebuji nove odvazne hrdiny, ktere muzou od pocitace sledovat :) Uspech takove expedice se dnes meri na pocet odberatelu na youtube :) Lehky fyzicky vykon bez teple sprchy uz je na hrane preziti teto generace a to je treba zaznamenat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod pavproch » sob zář 17, 2016 20:09

mike píše:To se mi nelibi :evil:


+1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod progym » sob zář 17, 2016 21:05

Dva mladí blázni tak trochu kopírují Honzu Kopku, ne? :((
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod scinkk » sob zář 17, 2016 22:01

Hadam ze u Kopky jde o nejaky sportovni vykon a pocin, kde dokumentace je jaksi vedlejsi/nasledujici produkt. Kdezto u tohodle je ocividne hlavni cil sledovanost na youtube a outdoor je jen zvoleny prostredek jak zkusit tohoto dosahnout. Starsi generace proste tyto honosne cile asi uz nikdy nepochopi :)

ani nebudu vypravet, jak nedavno particka decek tohoto veku hrala ve vlaku takovou tu hru hadej kdo jsem, kde jsem nechapal, koho to hadaji a proc pokladaji otazky jako "ma vic jak 100 000?" "ma mene jak 50 000?" nez jsem pozdeji ze zvedavosti byl obdaren osvicenim, ze ta cisla znamenaji aktualni stav "odberatelu" na youtube ci facebooku dotycneho.
Clovek pak ma pocit zmatenosti jeste v dobe, kdy nechodi do parku krmit holuby :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod mike » sob zář 17, 2016 22:53

:lol: furt jsi na tom jeste dobre, nakonec jsi na to prisel. Mne by to asi nedoslo a ani netusim, kdo je Kopka :?

Videokamera je zbran hromadneho niceni :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod progym » ned zář 18, 2016 8:15

Honza Kopka (extrémní biker), pořádá 1000milles Craft Adventures (na kole, koloběžka a chodec/běžec) vcelku masakrozní závod bez podpory.
Závodí se o "tričko" :D
Honzu je pro mě typickým šílencem :D
Vyhrál Iditarod na Aljašce (nejdrsnější závod planety) a pokud narazíte na jeho přednášku, tak jeho vyprávění se vyplatí si poslechnout.
Dělal jsem s ním jednu přednášku a přesto, že jeho akce nejsou zrovna můj šálek kávy, tak to bylo super a Honza mě překvapil i jako člověk.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod NohyBezhranic » ned zář 18, 2016 11:06

scinkk píše:Nj starnes. Priroda je preci jen nebezpecna a pro mnohe prilis daleko, deti potrebuji nove odvazne hrdiny, ktere muzou od pocitace sledovat :) Uspech takove expedice se dnes meri na pocet odberatelu na youtube :) Lehky fyzicky vykon bez teple sprchy uz je na hrane preziti teto generace a to je treba zaznamenat :)


Máte pravdu. Nejsme žádní Iron mani ani survival experti, ale o to v této výzvě jde. Chápu, že pro mnohé z vás je tisíc kilometrů odpolední vycházka, pro nás to ale byl záhul. Expedice vlastně testuje, jak si sedavá generace s tímto počtem km poradí. :)
NohyBezhranic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 17, 2016 8:37

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 18, 2016 17:48

ja na knihh od kpky narazila jdysi v antikvariatu a pak uz sem si tu dalsi sla koupit najisto. fakt dobre a ctive napsany coz taky kazdej neumi

ad expedice me by fakt lakalo se na to mrknout ale yt na tel proste nejde a skoda ze neni treba nejaky web s clankama k tomu, yt je nwco k cemu se asi jen tak nedostanu.

scinkk me by to asi nedoslo :D ted uz to budu vedet
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod mike » ned zář 18, 2016 17:58

@NohyBezhranic: 1000 km je OK, nelibi se nam prezentace. Nazvat jakykoliv vylet po CR expedici je smesne. Jsou tu lidi, co jezdi treba na mesic do Himalaji a expedice tomu nerikaji. Plus ten hrozny FB a video.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod scinkk » ned zář 18, 2016 18:38

Nejsme žádní Iron mani ani survival experti


Jsem si dovolil byt trochu ironicky. Jinak ujit 1000 km za mesic je stale slusny vykon, to v tomto pocinu naopak chvalim. Jenze tohle vetsina lidi dela, protoze je to bavi, nepotrbuji pri tom sebe natacet a pak se verejne vystavovat a ocekavat nejaky ohlas. Samozrejme hodne lidi si porizuje cestou videozaznamy ale hlavne z duvodu dokumentace toho co videli, ne proto, aby je ostatni videli. Mozna jedna ze zkusenosti teto expedice! bude zjisteni, ze videa z tekingu jsou obecne dost nudna a moc lidi nezajimaji, aspon oproti pribuznym sportum jako treba cyklistika, lyzovani atd. :) Ovsem muzu se mylit, treba je to prave to, co dnesni teenageri chteji sledovat :) Takze ja z toho mam pocit snahy stat se slavnym youtuberem a tohle je jeden z (mozna mnoha) pokusu. Viz muj zazitek z vlaku :) Zajimalo by me, zda clovek bude na tuto snahu za 20 let vzpominat pozitivne ci negativne, myslim cely tenhle youtubersky svet :)
Ale abych nebyl uplne negativni, z videa jsem sice videl jen kus zacatku, ale verim, ze na zpracovani videa byla asi odvedena velmi slusna a poctiva prace, ac nejsem cilova skupina takove vizualni prezentace :)

furt jsi na tom jeste dobre, nakonec jsi na to prisel. Mne by to asi nedoslo a ani netusim, kdo je Kopka

Tak Kopku jsem si taky musel vygooglit, ac o 1000milles Craft Adventures uz sjem slysel.
No ty cisla nakonec tak nejak vyplynula z toho, o cem se particka bavila. Jinak by to pro me zustala nevyresena zahada :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod mike » ned zář 18, 2016 18:51

scinkk píše:Jinak ujit 1000 km za mesic je stale slusny vykon...

Ujit 1000 km v crocsech je vic nez slusny vykon :twisted: (parkrat jsem do toho videa kliknul) Popravde, moc tomu ani neverim, mozna by mne presvedcil GPS zaznam cele trasy.

No dobre, budme trochu pozitivni. Aspon to neni tocene mobilem na vysku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod scinkk » ned zář 18, 2016 19:08

Ujit 1000 km v crocsech je vic nez slusny vykon

nj pravda na to jsem zapomnel :) Ono se to asi vubec muze jmenovat Prukopnici slepych ulicek trekingu :) Navic na zacatku v tom sestrihu je neco o uprave ucesu nozem, to by se ti mohlo hodit :)

(parkrat jsem do toho videa kliknul)

priznal ses a uz neni navratu :) Tahle veta te na OF bude jeste dlouho pronasledovat :twisted:
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod NohyBezhranic » ned zář 18, 2016 19:50

mike píše:Popravde, moc tomu ani neverim, mozna by mne presvedcil GPS zaznam cele trasy.


Chápu, nemáte jediný důvod nám věřit. Můžeme vám ale potvrdit, že projet celé Čechy autem, platit za benzín a SD karty a na každém kroku falešně oblékat by se nám nechtělo.
Bohužel, to je celé. Pořídit si drahé a objemné věcičky, aby vysílali online naši polohu, se nám taky nechtělo. Na to máme svoji peněženku a záda moc rádi :D.

mike píše:No dobre, budme trochu pozitivni. Aspon to neni tocene mobilem na vysku :twisted:

Jednou došlo místo na SD kartě, takže jsme se museli uchýlit i k tomuto řešení :D
NohyBezhranic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 17, 2016 8:37

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod NohyBezhranic » ned zář 18, 2016 19:52

Pro předchozí neshody změněn název vlákna (dříve Expedice Tisícovka --> Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli).
NohyBezhranic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 17, 2016 8:37

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod mike » ned zář 18, 2016 22:56

NohyBezhranic píše:Chápu, nemáte jediný důvod nám věřit.

Normalne nemam duvod neverit, ale ty crocsy... :twisted: Bych v tom nedosel ani pul kilometru do obchodu.

NohyBezhranic píše:Bohužel, to je celé. Pořídit si drahé a objemné věcičky, aby vysílali online naši polohu, se nám taky nechtělo. Na to máme svoji peněženku a záda moc rádi

GPS logger je maly, lehky a i celkem levny. Rozhodne levnejsi, nez videokamera nebo mobil. Neposila nic online (proc taky), jen zaznamenava proslou trasu, ktera se po navratu zpracuje na pocitaci. Jestli mas zajem o neco vic, nez pocet shlednuti, tak tu ohledne toho mame minimalne jedno vlakno.

Jinak se samozrejme da trasa zaznamenat i smartfounem, dneska uz ma v sobe GPS snad kazdy. Jen to docela zere baterky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedice Tisícovka

Příspěvekod mike » ned zář 18, 2016 23:04

scinkk píše:Navic na zacatku v tom sestrihu je neco o uprave ucesu nozem, to by se ti mohlo hodit

Jakoze bych jel nekam na pul roku mimo civilizaci? Moje holicka rika, ze kdyby byli vsichni jako ja, tak zkrachuje :) Letos jsem tam byl tusim dvakrat, maximalne trikrat.

scinkk píše:
(parkrat jsem do toho videa kliknul)

priznal ses a uz neni navratu :) Tahle veta te na OF bude jeste dlouho pronasledovat :twisted:

Vzdyt uz jsem ji urcite napsal driv ;-) Nejsem fundamentalista jako nekteri (nebudu grca jmenovat ;-)) a uznavam, ze se da udelat i pouzitelne video, jen to bohuzel 99.9% lidi, co videa publikuji, neumi. Takze obcas nejake video proklikam, jestli to nahodou neni ta jehla v kupce sena a na nektere kratke se i kouknu, kdyz tam je neco, co mne zajima. Rozhodne ale nebudu koukat na to, jak nekdo pul hodiny zvani, misto aby napsal text, co by se dal precist za 5 minut. Nebo kdyz si da nekdo kameru na hlavu a pak vyblije nesetrihane video z celeho dne #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 20, 2016 12:57

tak sem shlidla prvni dil. a v tech croksech nejdou celou cestu :) nicmene celkem to slo, jen bych fakt ocenila i nejakej opis pribehu, mozna treba i nejakou recenzi vybaveni a tak... (mozna v tech videech je, ale proste videa sou naprd, ty si neprohlidnu v autobuse cestou)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod NohyBezhranic » úte zář 20, 2016 16:07

Mawenzi píše:tak sem shlidla prvni dil. a v tech croksech nejdou celou cestu :)

Aby nedošlo k nedorozumění. Kroksy měl celou dobu na sobě pouze Husky (mladší kluk z videa), Vendy si je obula až při zpáteční cestě u Českého Krumlova, protože se jí v botaskách začali dělat puchýře.
Mawenzi píše:ocenila bych i nejakej opis pribehu, mozna treba i nejakou recenzi vybaveni a tak...

Není vyloučeno. Podrobná recenze vybavení apod. se ale spíš objeví v nějakém z budoucích speciálů :)
NohyBezhranic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 17, 2016 8:37

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod Stani » úte zář 20, 2016 16:48

V rodine máme siedmaka, ktorý mal zo zemáku za úlohu pripraviť počas prázdnin foto, videoreportáž z túry alebo výletu. Takže z tohto násťročného pohľadu tomu zodpovedá obsah aj grafika. Tisícovka je dosť tomu podobná, na grafike ste si dali záležať, ale keď budete starší zistíte, že v tomto smere menej je viac.

Na druhú stranu vyskúšať si zostaviť scenár, zostrihať video tak, aby bola aj sranda, ale aby to aj neodpudzovalo je kumšt. Videl som z tej úlohy pár videí a to bolo hrozné, dokonca som nadobudol dojem, že čím horšie, tým viac lajkov.

Na váš začiatok je to fajn počin, už len to vylepšovať.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 20, 2016 17:55

hm, tak u huskyho sem si nevsimla, ze je mel furt, tak to je husty, vydrzela to ta bota?

pokud to bude special ve video forme, tak skoda. Prijde mi to koukatelny ale fakt nechapu, ze dneska kazdej cumi na video? dyt to se neda vytisknout treba na cestu vlakem na vylet ani, takze clovek fakt musi mit cas sedet doma u kompu na to. mozna celkem skoda, ale jestli je cilova skupina takova, co se od pc nehne, tak proc ne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod scinkk » úte zář 20, 2016 18:27

No dneska si clovek pusti video i na telefonu ne ? :) A to i ve vlaku :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 20, 2016 18:38

scinkk asi jak kdo:D mozna grco s 20gb za 20ecek :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod scinkk » úte zář 20, 2016 18:40

Tak si to musis naplanovat do ECecka s wifi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod booze » úte zář 20, 2016 19:19

scinkk píše:No dneska si clovek pusti video i na telefonu ne ? :) A to i ve vlaku :)

V Rusku to nejak zakazali hlavne v MHD- HD. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod grco » úte zář 20, 2016 19:32

15GB
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod mike » úte zář 20, 2016 19:54

scinkk píše:No dneska si clovek pusti video i na telefonu ne ? :) A to i ve vlaku :)

Se sluchatkama, prosim. Jinak to muze dopadnout takhle :twisted:

(nebyl jsem to ja, ale nesnasim idioty, co si pousteji nahlas debilni videa nebo hudbu na mobilu)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod grco » úte zář 20, 2016 20:47

To je hrdina akeho potrebujeme!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Tisícovka po ČR aneb zvedli se od PC a šli

Příspěvekod mike » úte zář 20, 2016 20:48

Vedel jsem, ze se ti to bude libit :twisted: A stalo se to v Brne :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Pokec o cestování