mapa turistických přístřešků

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

mapa turistických přístřešků

Příspěvekod Kejklir02 » stř kvě 25, 2016 20:52

Zdravím,
chystám se letos projít trasu česko polsko slovenské trojmezí - slovensko rakosko české trojmezí a rád bych cestou pouze bivakoval.
Protože nevím jaké bude počasí tak bych rád našel mapu turistických přístřešků (altánů) atd. které by mohly být po cestě.
Našel jsem boudy.info ale tam je minimum otevřených míst k přespání.

Díky Kejklíř
Kejklir02
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 25, 2016 20:46

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 26, 2016 4:59

nic moc lepsiho asi nenajdes, neco je jeste myslim na treking.cz jinak se da treba hledat dle mapy (podle napr. rozhledny najit clanek o rozhledne a treba tam bude fotka/zminka o pristresku) ale obecne je to naprd. velka cast pristreaku zaznacenych v mape sou navic jen ty sedacci odpocivadla se strehou nad stolkem... takze ani podle toho se orientovat neda
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod ptrupek » čtv kvě 26, 2016 7:01

Na mapy.cz je obcas i fotka pristresku
ptrupek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 5, 2016 7:29

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 26, 2016 7:20

ale hodne vyjimecne rekla bych...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod Miras » čtv kvě 26, 2016 7:31

Ber to tak, že když bude něco někde zaznačený v mapě, zvyšuje se tím pravděpodobnost obsazení. Musíš být trochu dobrodruh a nechat to osudu, ono se vždycky něco najde :wink A když ne, tak třeba natáhneš plachtu mezi dva stromy. Já se jednou před slušnou buřinou schovával pod včelínem ze starý maringotky 8)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod fps » úte zář 12, 2017 10:18

není něco podobné jako je naše http://www.boudy.info ale zahraničního a hlavně pro Alpy?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod Podzemnik » úte zář 12, 2017 11:15

Hum taky o ničem nevím. Ještě je český projekt http://wctips.net/ - ale tam je toho zatím pomálu

Na Mapy.cz možná něco najdeš, ale ono se to stejně tahá z http://www.openstreetmap.org/, že jo... Nejlepším zdrojem jsou dosud (bohužel) blogy a podobný reporty lidí, kteří šli tu samou trasu před tebou
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod apuka » úte zář 12, 2017 12:10

Vsak na boudy.info obcas najdes i neco v Alpach, napr. toto. Seznam chat a bivaku taky najdes (napr. stranky Alpenvereinu, ale i nekolik ceskych). No a ber, ze v Alpach zas tolik "nechatovych" boud, pristresku neni, maximalne jenom v blizkem okoli obydlenych mist na skoro "detskych" nebo rodinnych trasach. Navic stejne je tam v drtive vetsine zakaz bezneho nocovani, vcetne planovaneho bivaku.
No a co tam je, z dobre mapy zjistis sam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod mike » úte zář 12, 2017 18:08

:roll: v Italii je naopak tech bivaku a pristresku hodne a spis na obtiznejsich trasach. Jsou oblasti (Friulanske Dolomity), kde se spi hlavne v nich, obvykle jsou to upravene stare salase nebo i funkcni s mistnosti na prespani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod fps » úte zář 12, 2017 19:08

- tak to jste mě tedy moc neporadili, nic jiného než boudy.info pro Alpy neexistuje?
- samo že vím že i na boudy.info jsou bivaky v Alpách, ale moc tam toho není, tak jestli není pro Alpy něco zahraničního ve stylu boudy.info?
- žádná mapa ti nedá tolik formací o bivaku jako to co je třeba na boudy.info
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod mike » úte zář 12, 2017 19:18

Chce to hledat pro konkretni oblast. Treba na ty Friulanske Dolomity jsem nasel (nemecky :)) web, kde jsou vsechny salase a bivaky podrobne popsane a nafocene.

Jinak dobra mapa (ne Komp-ass), nejlip 1:25000, tam bivaky jsou a pak je dohledas podle nazvu na Netu. Takhle jsem to delal v Grand Paradisu. Plus mam AV pruvodce, kde jsou popsane taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod booze » úte zář 12, 2017 20:08

Uz jsem to sem daval, ale nemuzu to najit. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: mapa turistických přístřešků

Příspěvekod apuka » stř zář 13, 2017 14:47

mike píše:Treba na ty Friulanske Dolomity jsem nasel (nemecky :)) web, kde jsou vsechny salase a bivaky podrobne popsane a nafocene.
Napr. v Rakousku vetsinou najdes na strankach turistickeho informacniho centra oblasti taky prehled chat, bivaku, almu ("salasu") - ale vetsinou jen tech funkcnich, otevrenych, urcite tam nenajdes napr. chatky u lyzarskych vleku, neverejnych chat pro zemedelce a chovatele, stare nepouzivane (a zamcene) celni boudy, atd.

Nerikam, ze je to uplny seznam, ale rozhodne pomuze se trochu zorientovat. Akurat mam trochu obavy, ze Ty spise hledas prave ty, co jsem psal, ze tam nejsou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Pokec o cestování