Čundr v Česku

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Čundr v Česku

Příspěvekod Triglav » pon úno 23, 2015 16:42

Zdravím,
už to tady několikrát bylo, ale dám to sem ještě jednou. V létě se chystáme na týden na čundr někde po Čechách (ne Morava). Jaké jsou vaše oblíbené lokality a místa, kde není hodně lidí. Děkuji za typy.
Triglav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 25, 2014 15:36
Bydliště: Praha - západ

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod fps » stř úno 25, 2015 15:57

nejméně lidí je podél hraníc, Český les, Šumava, Novohradské hory, Javoří hory, ale v létě o prázdninách je všude plno lidí, o prázdninách je těžké u nás najít mista kde nejsou lidi, oblíbené lokality ani místa nemam, mě se líbí všude kde je co nejméně lidí, a je tam příroda co nejméně zničená od lidí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod Chmeld4 » čtv úno 26, 2015 8:30

Brdy ...ale pssst ... nic sem neřekl 8-[
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod Triglav » čtv úno 26, 2015 12:00

Díky za tipy. Brdy nechám na menší akce, mám to kousek. O Novohradských horách a Šumavě jsem uvažoval, ale kvůli tomu, že je to národní park se mi tam na týdenní čundr moc nechce (problémy s nocováním a v létě hoodně lidí). Přemýšlel jsem o Hrubém Jeseníku, Králickém Sněžníku a části Rychlebských hor. Něco takového: http://www.mapy.cz/turisticka?planovani ... %7D&ri=255
Triglav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 25, 2014 15:36
Bydliště: Praha - západ

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod keijei » čtv úno 26, 2015 12:41

Triglav píše:Přemýšlel jsem o Hrubém Jeseníku, Králickém Sněžníku a části Rychlebských hor.


Hmm, asi jsem ze staré školy a nebo jsem něco zaspal. V prvním příspěvku napíšeš, že nechceš Moravu a pak ji vyjmenuješ. Som z toho volajaký zmäťaný. Ale jestli se budete motat tam co píšeš, tak doporučuji přespat v Lesním baru u Horní Lipové; máte to de facto po cestě (máš to i na té své mapě, vzdušnou čarou 1 km pod Smrkem na východ).

Ještě koukám na tu trasu a vidím, že chcete končit/začínat na Skřítku. Je tam pěkné okolí (rašeliniště) a kousíček je zřícenina Rabštejn, kde je hospoda, ve které výborně vařili (už jsem tam teda 2 roky nebyl :oops: ). Taky by možná stálo za shlédnutí.

Jinak na týden to je krátké. 2 dny a není co řešit (my jsme šli např. z Karlovy studánky na Smrk stejnou trasou a ušli jsme to za jeden den v pohodě), jedině se motat ještě po okolí např. Karlova studánka nebo Dlouhé stráně (doporučuji).

Jo, ale jestli bude hezky, tak tam bude lidí docela dost; určitě od Praděda po Šerák je to hodně frekventované.
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod fps » čtv úno 26, 2015 17:12

taky jsem zmatený, Novohradské hory nejsou NP, nechceš na Moravu, a pak tam plánuješ trasu, nechceš na Šumavu, že to je NP, a plánuješ trasu která je skoro celá přes NP

a jak píše keijei, v některých místech trasy co si si naplánoval bude v létě o prázdninách když bude hezky, hlava na hlavě, za poslední roky to tam mam celkem prošlé, ale chodím z cca 90% mimo turistické značky, někdy úplně stačí když křížím turistickou značku, a už zdálky slyším řev
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod Triglav » čtv úno 26, 2015 19:41

To jsem v tom nerad udělal zmatek. Moravu jsem původně nechtěl kvůli relativně špatnému dopravnímu spojení, což jsem přehodnotil. Novohradské hory NP nejsou, ale na týden je to malá oblast. Trasu jsem přes NP nenaplánoval, je plán zřídit na území Jeseníků NP, ale zatím je to pouze plán. Je pravda, že trasa není na týden. Ještě bych to někam prodloužil, ale zatím nevím kam. Co jsem slyšel a četl tak by davy neměli být snad nikde.Jinak děkuji za rady a připomínky
Triglav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 25, 2014 15:36
Bydliště: Praha - západ

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod booze » čtv úno 26, 2015 19:50

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod Triglav » čtv úno 26, 2015 23:18

Projekt by to byl určitě zajímavý, ale vypadá to, že to umřelo úplně :(. Kolik by člověk s naloženým báglem mohl za týden ujít? Když tady píšete, že je to na dva dny, šlo by to i takto: http://www.mapy.cz/turisticka?planovani ... 22%7D&ri=0 ? Kdyby zbyl čas tak bych k tomu dal i toto: http://www.mapy.cz/turisticka?planovani ... 22%7D&ri=0 . Mezi trasami bych vzal bus. S týdenními pochody nemám zkušenost, proto prosím o komentář. :)
Triglav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 25, 2014 15:36
Bydliště: Praha - západ

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod booze » pát úno 27, 2015 10:49

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod apuka » pát úno 27, 2015 12:46

No, ten clanek je trochu tendencni a zamereny prilis jednostranne. Nebere do uvahy par docela dulezitych veci, napr. ze pri rychlejsi chuzi (samozrejme i mirne s ohledem na vahu, ale neni to zdaleka prima umera) bude potreba vice kalorii, spotrebuje vice vody, atd... Takze bych to doporucoval jenom na mirne zamysleni, ne jako smerodatne data.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod fps » pát úno 27, 2015 13:15

já chodím tak abych vyděl co nejvíce přírodních zajímavosti, a vyhnul se lidem, tedy chodím většinou cik cak, ne přímky, třeba takhle http://www.mapy.cz/s/g9kP, pak má trasa úplně jiné vzdálenosti, ale i nastoupené a sestupné metry, a to je na horách důležitější než samotná vzdálenost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod Miras » pát úno 27, 2015 13:27

Triglav píše:...Kolik by člověk s naloženým báglem mohl za týden ujít...

... se před nedávnem řešilo tady. Mouder tam zaznělo myslím dost, i když na místní poměry ještě poměrně málo :twisted:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod JohnyFK » pát úno 27, 2015 13:40

fps píše:já chodím ... třeba takhle http://www.mapy.cz/s/g9kP


Nepsal jsi tu, už párkrát, že chodíš v 90% mimo značky? :twisted:
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod fps » pát úno 27, 2015 13:52

udělal jsem mu jenom příklad cik cak trasy, na mapy.cz se jinak plánovat trasa než po značených cestách ani nedá
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod Triglav » sob úno 28, 2015 14:38

Všem děkuji za rady. Ještě mám dotaz jak je to se spaním v přírodě. Myslím, že v CHKO můžu přespat bez stanu a ohně a v NP se spát venku nesmí vůbec, je to tak? Je velký risk rozdělat malý oheň? A taky mě napadlo, že by mohlo být zajímavé přespat na Sněžce. Vím, že to podniká celkem dost lidí, je to tedy bez problémů? Ještě řeším dopravu z Prahy do Jeseníků tak kdyby měl někdo nějaký tip nebo zkušenost, budu rád.
Triglav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 25, 2014 15:36
Bydliště: Praha - západ

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod booze » ned bře 1, 2015 22:19

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod Kolic » ned bře 1, 2015 23:18

Mám stejnou otázku, co vím, tak v CHKO spat muzu, ale nesmím rozdělat oheň ani stan.. tudíž na karimatce a spacáku.. ale jak je to v NP? Tam mohu chodit pouze po vyznačených cestách což? Tudíž spat ne-e?
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod mike » pon bře 2, 2015 0:20

@Triglav, Kolic: panove, vazne si myslite, ze jste s takovym dotazem prvni? A ze se tu nikdy neprobiral? Naucte se prosim pouzivat funkci Hledat, pripadne Google.

Triglav píše:Ještě řeším dopravu z Prahy do Jeseníků tak kdyby měl někdo nějaký tip nebo zkušenost, budu rád.

http://jizdnirady.idnes.cz/
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re:

Příspěvekod ripper6 » pon kvě 18, 2015 2:11

Kolic píše:Mám stejnou otázku, co vím, tak v CHKO spat muzu, ale nesmím rozdělat oheň ani stan.. tudíž na karimatce a spacáku.. ale jak je to v NP? Tam mohu chodit pouze po vyznačených cestách což? Tudíž spat ne-e?


Na to je zakon, spat i v NP muzes ale pouze u znacene cesty, pouze ve spacaku nebo bez. Nesmis pouzit zadny kolicky pro uchyceni do zeme, to proto ze je to porad tzv "byvakovani". Jak mile nekdo pouzije kolicky do zeme, je to uz stanovani a to je problem. Proste celkove casto stan = problem. Proto spat bez stanu na celte je ideal.
v CHKO se i ohen rozdelaval a ok. Jen teda bacha na jeskyne, tam jsem mel hromadu svicek a byla to pokuta na jednoho 200kc, ne ani tak za svicky ale to proto ze tam se nema bejt v jeskyni vubec kvuli netopyrum (a sutru kterej se tim nici) a uz vubec ne hrat s reprakama. Na tema sutry v jeskynich to je veda, treba uz jen tim ze tam jen dejchnes nicis tim ten sutr.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Čundr v Česku

Příspěvekod Michal82 » úte kvě 24, 2016 7:59

Napadá mne - co kdyz mám stan - zcela samonosný - kde nepouziji jediný kolíček nic co bych zapíchl do zemne.
Je to legální nebo tím danného ,,strážce a místního šerifa,, vytočím do rudější barvy než mám na Staice? :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod pawn » úte kvě 24, 2016 9:11

Zkráceně - stan nelze v žádném případě. Více např. zde
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Čundr v Česku

Příspěvekod Michal82 » úte kvě 24, 2016 21:34

Pekny takže člověk co spí ve stanu nikde nic nezanecha chová se slusne si přírody neváží - zatímco člověk co spí bez stanu si te přírody váží - i kdyz zválí cca stejne množství trávy.
Zajímavej výklad :)
A pak si vzpomenu na stare trempiky co si pod celtu natahali větve a rosti aby spali na měkkém a izolovani od zemne :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Čundr v Česku

Příspěvekod mike » úte kvě 24, 2016 21:41

Potrebovali nekde udelat caru a rozdil mezi bivakovanim a taborenim. Mne to pripada OK a je to lepsi, nez predtim, kdy se teoreticky nesmelo ani bivakovat. Samozrejme je rec ciste o CHKO, jak jsi doufam z clanku pochopil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Pokec o cestování