NP České Švýcarsko

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

NP České Švýcarsko

Příspěvekod lewis1 » ned led 4, 2015 15:43

Ahoj, podle informací které jsem si dohledal se v NPČS dá volně pohybovat kromě 1. zony národního parku. Máte někdo zkušenosti s pohybováním se mimo turistické chodníky v národním parku ? ( Aby mě tam nenaháněli zelení mužíčci )

page_file_676_1207810669.jpg

NPCS.png
NPCS.png (433.83 KiB) Zobrazeno 14918 krát


Neznáte nějaké dobré místo na bivak ? Jediné povolené místo je " Mezní Louka " :toimonster:
lewis1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 3, 2015 18:03

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » ned led 4, 2015 17:52

Takove veci neni rozumne probirat verejne. Doporucim ti zamerit se na nemeckou cast. Je vetsi, peknejsi a hlavne jsou tam ochranari rozumejsi. U nas jsou akorat turisticke dalnice, kde jsou davy lidi. V Nemecku maji tri urovne. Znacky jako u nas, ale vic a mnohdy lip vedene. Pak zelena sipka v bilem obdelniku, to jsou min udrzovane stezky, po kterych moc lidi nechodi (priklad: stezka k Webergrotte). Posledni jsou stezky znacene cernou sipkou v bilem kruhu. Obvykle jsou to pristupove stezky ke skalam pro horolezece, ale je jich spousta a da se po nich projit cele uzemi obvykle dost zajimavym zpusobem a malokdy na nich nekoho potkas. Opravdu zakazanych uzemi je malo, tam stezky konci cernym krizkem v bilem kruhu. Na bezne mape nejsou, ale v Bad Schandau se daji koupit rucne kreslene mapy 1:10000, kde jsou snad vsechny. Vrele doporucuju, ja uz po ceske strane skoro nechodim, vetsinou jen na bus zpatky.

Bivakovacich mist je v Nemecku taky vic, daji se najit nekde na Netu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod petrbw » ned led 4, 2015 19:04

Jak píše mike.Česká strana nestojí za úvahu o bivakování.Mezní louka humus.Když jsem to viděl, přejeli jsme rovnou na druhou stranu.Letos jsme byli potřetí, vždy na týden.Pokaždé jen německá strana.Z Hřenska se dá busem do Bad schandau a odtud pěšky kamkoliv.Pokud jedeš autem, to necháš v Bad schandau taky.Buď u Lidlu nebo kousek dál u kempu Ostrauer Muhle což je pár km dl po cestě S165
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » ned led 4, 2015 20:37

Doplnim, ze primo v Bad Schandau stavi vlaky z Prahy smer Drazdany a Berlin. ECcka jezdi kazde dve hodiny a za 1:45 jsi tam; jezdim tam takhle i na jednodenni vylety (vecer zpatky Mezna/Hrensko - Decin - Praha).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod scinkk » ned led 4, 2015 21:41

Tenhle rok bych se tam taky rad podival, na te nemecke strane jsem jeste nebyl. Pro me neni to spojeni tak dobre, ale i tak bych asi nekdy v Bad schandau zacinal/skoncil. Z nadrazi jdes pak pres most nebo tam funguje nejaky privoz?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » ned led 4, 2015 23:13

Pres most, je kousek od nadrazi. Pak nahoru (po schodech) na Ostrau a odtud obvykle na Falkenstein a pak uz ruzne. Si pak rekni, jestli chces nejaky zaznam z GPS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod lewis1 » pon led 5, 2015 15:11

A co toulání mimo turistické značky ? Samozřejmě legálně. :finga:
lewis1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 3, 2015 18:03

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 16:04

Nic. Popravde, na nemecke strane toho mimo ty stezky treti kategorie moc nenachodis. Teren neni moc prostupny a velmi snadno se stane, ze skoncis na skale nebo pod skalou. Zamotat se mezi skalama taky neni nic tezkeho, stalo se mi to nekolikrat.

Podivej, jestli jsi tam jeste nikdy nebyl, tak ti to, co jsme psali vyse, bude naprosto stacit. Asi tak na mesic chozeni. Az to tam trochu poznas, tak budes vedet sam jak dal a nebudes se muset ptat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 16:13

jste mě navnadili že si tu Saskou část kde jsem ještě nebyl, projdu ještě přes zimu, prodloužený víkend na těžko tam bude moc pěkný, doufám že tam bude minimum lidí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 16:17

O vikendu tam lidi budou, Nemci jsou vetsi turisti, nez my. Aspon na hlavnich tazich. Mimo ne pocitej s tim, ze stezky mohou byt zledovatele, obcas po nich tece voda. Uz se mi tam stalo, ze bez nesmeku se nektere useky nedaly projit a to i kdyz nebyl snih. Cisty led klidne nekolik stovek metru.

Popravde, v zime to tam neni nic moc, idealni podminky jsou na jare.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 16:58

samo že se vyhnu hlavním cestám, jak bude pod nulou, tak beru nesmeky, i ta Česká část je pěkně promočená, takže v mrazu zledovatělá, nevím proč by to tam nemělo být i v zimě nádherné, stejně jako všude jinde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 17:05

Nesmeky radej i nad nulou, led tam vydrzi docela dlouho (jsou tam uzke studene rokle a ledu klidne nekolik cm), obcas jsem na zbytky narazil i v dubnu.

Jinak vec nazoru, ja jsem v zime radej nekde na kopcich, kde je spousta snehu a sviti slunce. Tady je vetsinou sero, mlha a lezavo, protoze slunce je nizko a mezi skaly nezasviti. Zazil jsem tam par peknych dni i v zime, ale vic hnusnych. Vyzkousej a uvidis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 17:13

stou zimou to tam nebude tak hrozné, zatím je předpověď okolo nuly, ale jak to tam zledovatí, tak to v těch skalách vydrží hodně dlouho i když bude nad nulou, to je jasné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod scinkk » pon led 5, 2015 19:51

No nevim, pred svatky spadlo teda dost vody a po svatkach mrazy pod deset, klidne tam ten led muze uz byt a jaka je teplota ted uz je treba nepodstatne :)
Ja si bral nesmeky i na trasu po polnackach, protoze tam byly velky kaluze schovany pod snehem, nakonec jsem je nepouzil, ale dny pred tim jsem se obcas pekne projel :)

Kazdopadne ja to necham na jaro ci leto, pro me je pekne pocasi dulezitou slozkou zabavy z chozeni :)

BTW miku prochazel sis nekdy i tu mensi cast severozapadne od Bad shandau? To jen jak jsem tak koukal do mapy, tak jsem si rikal, ze bych mohl nekdy i udelat mensi kolecko tam a zpet. Ale urcite si driv projdu tu hlavni hranicni cast :)

edit: jo a az bys mel chvilku nepodival by ses mi od, jakeho vydavatele je ta mapa co mas? Mozna bych ji zkusil koupit na ebay ci tak, ja se silne vyhybam komunikaci v nemcine :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 20:03

Nesmeky mam v batohu celou zimu a uz se mi to parkrat vyplatilo. Jako ze bych bez nich neprosel. A ano, vubec bych se nedivil, kdyby tam led uz byl.

Byl jsem na Lilliensteinu a Bastei. Oboji za vylet stoji, jen je tam vic lidi. I druha strana Labe je zajimava, stolove hory. Moznosti je v te oblasti spousta a je to opravdu pekne (schvalne jsem se kouknul a byl jsem tam vic, nez 30x :)). I mensi lezeni se tam najde, dokonce i ferata. Vlastne je jich tam nekolik, ale jen jedna regulerni s lanem, jinak jen kramle a koliky, ne vzdy v dobrem stavu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod Miras » pon led 5, 2015 20:14

Hmm, když je řeč o Českém Švýcarsku - co ledopády? Ty za zimní výlet stojí? :) Mám to v merku už několik let a pořád mi to nějak nevychází...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 20:29

A hele, tam jsem jeste nebyl, vypada to zajimave :) Jinak ledopady byvaji k videni na Klici a v Jizerkach, ale ne takhle barevne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod scinkk » pon led 5, 2015 20:32

@mike: jeste jsem to pripisoval do predchoziho, ale asi jsme to nestihl nez si to cetl:
az bys mel chvilku nepodival by ses mi, od jakeho vydavatele je ta mapa co mas? Mozna bych ji zkusil koupit na ebay ci tak, ja se silne vyhybam komunikaci v nemcine :)
A mohl bych si to prostudovat predem :)
1:10000 jsme nasel treba toto

Byl jsem na Lilliensteinu a Bastei

Jo tak nekdy snad tam taky mrknu :)

@Miras: nj uz mam rok stazenou mapku pdf Brtnickych ledopadu, tak letos bych tam mohl zavitat. Me navic jezdi primy rychlik do Krasny lipy, tak sand to letos vyjde :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 21:19

Tady to mas i s nahledy. Koupit se daji tady nebo v infocentru v Bad Schandau a tam myslim pani umela slusne anglicky, ale uz je to dlouho, co jsem tam byl.

Jinak jsou ale tyhle mapy spis specialky, kdyz chces opravdu prozkoumat skaly v nejake mensi oblasti. Da chvili praci si na ne zvyknout, ale pak na nich opravdu najdes kazdou stezku a pruchod mezi skalama. Taky je to svym zpusobem umelecke dilo :) Na zakladni orientaci jsem spis pouzival tuhle mapu 1:25000, jestli ji jeste nekde sezenes. Pokryva i nemeckou cast jizne od Bad Schandau. Mne se bohuzel uz uplne rozpadla.

(jo, editace jsem si nevsiml)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod scinkk » pon led 5, 2015 21:31

Diky! No mas pravdu, ja to nejdriv hledal na netu primo ty mapy a kdyz jsem videl tohle, tak jsem myslel, ze jsou to spis nejake historicke ci umelecke mapy :) Ale kdyz se clovek do toho zakouka, tak to vypada velmi uzitecne :)
Ja uz nejak od tech papirovych map (trochu bohuzel) upustil, takze naopak vlastnit neco takoveho, by me potesilo :)
Ja si to nejdriv probehnu po klasicky znacenych stezkach, ale treba nekdy dojde i na trochu vice pruzkumnou akci :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod dak » pon led 5, 2015 21:37

lewis1 píše:A co toulání mimo turistické značky ? Samozřejmě legálně. :finga:


Na české straně se můžeš ve 2. zóně toulat kudy chceš (i mimo cesty) a nikdo tě nahánět nebude. V 1. zóně můžeš jen po turistických. Tam by tě mimo turistické cesty strážci nahánět mohli. Pokud by ses rozhodl to risknout, tak raději podzim/zima. Jaro/léto dávají pozor na hnízdící ptáky a jsou háklivější. Na jaře bývá dočasně omezen vstup i na jinak dostupná místa právě kvůli hnízdění. Informace o omezeních pak mají na webu.

Jak naznačil mike, počítej s tím, že při pohybu mimo (neznačené) cesty můžeš skončit na dál neprostupných místech. Tudíž pokud se chceš dostat od někud někam, tak spíš po (značených) cestách. Ale pokud se chceš jen tak toulat roklema a po skalách, tak ok.
dak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte srp 10, 2010 7:29
Bydliště: Severni Čechy

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod dak » pon led 5, 2015 21:53

mike píše:Na zakladni orientaci jsem spis pouzival tuhle mapu 1:25000, jestli ji jeste nekde sezenes.

Novější vydání se dají běžně koupit. V ČŠ je mají i v každém Infocentru.
dak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte srp 10, 2010 7:29
Bydliště: Severni Čechy

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 22:03

Super, tu si koupim znovu. Navic jsou tam i Luzicke hory a ta uz se mi taky rozpada.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod Miras » pon led 5, 2015 22:04

Ledopádů jsou mraky, člověk ani nemusí cestovat tak daleko, stačí pár zastávek sockou - Barrandovské skály :wink:
Ty Brtnický mi ale podle fotek přišly docela zajímavý, že by to mohlo i za tu cestu stát. Ale je to krapet odlehlej kout, spojení z Prahy nic moc. Taky už jsem to měl nachystaný včetně mapky a spojení, vycházelo to na jeden den vcelku slušně, ale nějak se nesešly okolnosti...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod lewis1 » úte led 6, 2015 20:21

@dak: Díky za info.
Naposledy upravil mike dne úte led 6, 2015 21:03, celkově upraveno 1
Důvod: zeditovano, zrusena kompletni a kompletne zbytecna citace
lewis1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 3, 2015 18:03

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod Jacques » sob led 17, 2015 4:47

Prvni prispevek co tu ctu a hned musim nesouhlasit. Ceska strana je krasna. Jetrichovice,Zadni Jetrichovice,Krinice... Na vandrech chodime vzdy mimo cesty. Spime pod previsem a delame ohen. Vse uvnitr 1.zony,kde je to proste nejkrasnejsi. Kolem hranic s nemeckem je uz opravdu divoka priroda. Vse po sobe uklidit,byt potichu a nenarusovat zadnym zpusobem ten klid !
A kdo se boji (ochrancu) nesmi do lesa. Co vam jako udelaji ? Maji pravo vas odvest do civilizace k policii. A jakpak by me k tomu donutili ? :roll:
Ja u NP bydlim. Mam ho cely prochozeny.... :t:t
Jacques
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 17, 2015 4:39

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod dudy » sob led 17, 2015 9:24

Pane jo, Ty si ale drsoň.
:twisted:
P.S.: Neznáš náhodou starýho průzkumáka?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod scinkk » sob led 17, 2015 10:39

Jacques: Pochybuji, ze tu nekdo napsal, ze ceska strana neni krasna. Co se tyce pohybu mimo cesty a prespavani, nejde o to, ze to nejde, ale ze by se nemelo a pripadne neprijemnosti za to nestoji a proto, kdyz uz, tak je zrejme dle diskuse lepsi prespat na nemecke strane, kde si dotycni aspon nemaji potrebu masirovat ego a pristupuji k tomu dle konkretni situace. To, ze si mistni mysli, ze pro ne automaticky zakony neplati, je vec druha a neni pak divu, ze se strazci maji o to vetsi tendenci se po vsech vozit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » ned led 18, 2015 0:31

Tak nejak.

@Jacques: dotaz byl od nekoho, kdo tam zrejme jeste nikdy nebyl, a tak dava smysl ho poslat do Nemecka, kde ma vetsi prostor se vyzit legalne. Az se tam rozhledne a kraj pozna, na coz mu nebude stacit ani tyden v kuse, tak se muze rozhodnout, jak dal, ale na to uz se nebude muset ptat. Chlubit se tim, ze pravidla NP porusujes, mi jednak prijde takove pubertalni a jednak ne moc chytre. Ochranari mohou delat, ze porusovani nevidi, kdyz je toho malo a kdyz se dotycni chovaji rozumne. Jak se to ale zacne tahat na verejnost, nezbude jim, nez neco udelat a treba si k tomu rovnou vezmou i ty policajty.

A pokud jde o to rozumne, delat ohen mi do toho rozhodne nezapada. Cela oblast je sucha a snadno tam vznikaji lesni pozary. Po jednom u Jetrichovic jsem tam byl a nevypadalo to moc pekne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod apuka » ned led 18, 2015 9:31

Jacques píše:A kdo se boji (ochrancu) nesmi do lesa. Co vam jako udelaji ? Maji pravo vas odvest do civilizace k policii. A jakpak by me k tomu donutili ? :roll:
To by ses mozna divil. Nezapomen, ze jsou uredni osobou, maji pravo Te legitimovat a zdokumentovat Tve konani. To "pravo Te odvest k policii" zahrnuje i pojem "donutit" Te dojit k policii, resp. privolat policii k Tobe a Tebe prinutit na policii pockat - a to i fyzickym zabranenim Tveho odchodu. A kdyz se Tobe nechce a neposlechnes je, tak zacinas spachat trestni cin a kdyz se jim budes branit fyzicky, je to utok na uredni osobu /myslim, tak se to ted jmenuje), za coz Ti hrozi par mesicu nebo alespon podminka a zapis do trestniho rejstriku.
Jinak asi tak jak to psali... A delat tam ohen, i kdyby jen na skale :roll: Taky bych chtel videt, jak po sebe uklidis ohniste. Nic nerikajic o tom, ze "nenarusovat zadnym zpusobem ten klid" se muze jenoum tim, ze tam nejsi - jakmile tam jsi, uz to neni "ten klid".
PS: takto se tim chlubit je asi stejna pitomost, jak davat na Youtube video napr. o zimnim pesim vystupu na Krivan a to jeste normalni cestou, kde ani horolezci a horsti vudci v zime nesmi. Vcetne zaberu na nezahalene tvare a s popisem cesty i (taky nelegalniho) stanovani u sedla pod Krivanem. Byt ochrancem, bych asi zacal patrat po identite (i pres policii, tj. i IP adresy a pristupy, totoznost, atd., pravo na to maji a davat exemplarni pokuty prave kvuli sireni (a v podstate navadeni) zakazaneho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Pokec o cestování