NP České Švýcarsko

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod Skimpy » stř kvě 25, 2016 13:26

Zdravím, mám dotaz ohledně NP České Švýcarsko. Letos máme v plánu tam strávit týden dovolené, pravděpodobně ubytování v Jetřichovicích. Můj dotaz zní, má smysl tahat sebou horská kola nebo je to oblast vhodná spíše na pěší turistiku? díky za Vaše názory a zkušenosti...
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » stř kvě 25, 2016 16:27

Na tohle neni jednoznacna odpoved, zalezi na tobe. Cyklotrasy tam jsou, ale podle mne jsou mimo ty nejzajimavejsi a nejpeknejsi oblasti. Tam uz jsou uzke, kamenite a nekdy strme stezky, kde na kole neprojedes a myslim, ze je tam i zakaz (i kdyz jsem tam jednou potkal idiota, co se nejdriv snazil sjizdet a pak kolo nesl). Zkus pohledat info ohledne cyklotras a uvidis sam, jestli ti to stoji za to. Mam nekde i cyklomapu, myslim, ze ji rozdavali zrovna v Jetrichovicich (je tam male infocentrum). Myslim ale, ze cyklotrasy vedou spis okolo, nez ve skalach.

Taky je rozdil mezi ceskou a nemeckou casti. Na ceske jsou stezky vedeny vic po sirsich cestach, nekdy i po asfaltu, takze na kole se obcas da. V Nemecku jsou turisticke dalnice taky, ale k tomu hodne mensich zajimavych stezek. Cyklistu jsem tam ale myslim nikdy nepotkal, pricemz tam byvam celkem casto, takze je mozne, ze je tam vseobecny zakaz. Nakonec, je to NP. Jinak rozhodne doporucuju nemeckou stranu, je vetsi a zajimavejsi. Z Jetrichovic se tam da v pohode dojit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod Skimpy » čtv kvě 26, 2016 9:37

Díky moc za info, kolo asi nechám doma. Mohl bych tě ještě poprosit o doporučení, které místa navštívit, případně jestli máš nějakou oblíbenou trasu. Předpokládám, že budeme vyrážet rovnou z Jetřichovic případně někam dojedeme autem, ke kterému se zase zpátky vrátíme.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » čtv kvě 26, 2016 17:40

Kdyz to tam neznas, tak muzes v podstate kamkoliv, stejne to za tyden neprochodis ;-) Porid si dobrou mapu, mne se na na zacatku osvedcila tahle 1:25000.

Z Jetrichovic se da jit po cervene a navstivit vsechny vyhlidky (Mariina skala, Vileminina stena, Rudolfuv kamen a pak pokracovat na zapad smer Saustejn (tam vylezt) a Mala Pravcicka brana a Mezni Louka. Odtud se da pokracovat na Pravcickou branu a Tri prameny, tam je zastavka busu.

Dalsi moznost je jit pres Tokan k Panenske jedli a pak k Cerne brane, pak se dostat na nemeckou stranu (samozrejme zachazkou po znacenych stezkach, primo pres vodu jdou jen zlocinci ;-)) a dojit do Zadnich Jetrichovic.

Ze Zadnich Jetrichovic je fajn stezka po nemecke strane smerem na Hickelholle a Grosser Zschand. To je udoli obklopene skalnimi stenami a vezemi, doporucim navstivit jeskyni Webergrotte, Richterschluchte a z ni to vzit to stezkou podel Goldsteinu, ta je pekna a clenita.

Na nemecke strane je toho hodne, v podstate neudelas chybu, at pujdes kamkoliv. Namatkou: Frienstein, Carolafelsen (vyhlidka), cesta pres Kleiner Dom, Schrammstein, Falkenstein... akorat tam byva celkem dost lidi, zvlast o vikendu. Nemci jsou vetsi turisti, nez my.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod mike » čtv kvě 26, 2016 18:04

Jeste dodam, ze pro inspiraci neni spatny pruvodce od Rotheru. A pro zajimavejsi splhaci cesty na nemecke strane tenhle web. Jestli nemate zkusenosti s lezenim a feratama, tak maximalne S3.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: NP České Švýcarsko

Příspěvekod Skimpy » pát kvě 27, 2016 8:36

Díky moc za inspiraci.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Předchozí

Zpět na Pokec o cestování