OT z čundrů za totáče

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod grco » pát pro 13, 2013 12:56

Neuvidim, nepochopim. Bezohladu na to, co vsetko je na "tejto" dobe zle, je to stale lepsie ako to, co bolo predtym!

A inak, za 1. mistni lidi mavaju vacsinou aj tie hotely alebo apartmany, hlavne ked je to nejake male mestecko, nie Hotel Hilton vo velkomeste, ale nebudu ma "otravovat", ked to nechcem.
Za 2. sa nepotrebujem ubytovavat u nejakeho statkara doma a spoznavat jeho rodinu pri obede. To k spoznaniu krajiny, aspon ja osobne, vobec nepotrebujem. Mna ti ludia vobec nezaujimaju, nikde na svete.

A radsej budem mat nieco unifikovane, stejne na 10 miestach, ak je to dobre, ako mat 10 roznych, neunifikovanych veci, ktore su vsetky nahovno. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod Indy » pát pro 13, 2013 14:38

na hodnoceni teto doby je ponekud brzo, jeste neskoncila.

ve sportu taky nelezes na bednu pote co jsi vyhral polocas, ze.

led se chvali po prejiti, vino na druhy den a zena az ji pohrbis - tohle prislovi se prisuzuje skaninavskym narodum, a myslim ze je dostatecne ilustrujici.
Naposledy upravil Indy dne pát pro 13, 2013 21:01, celkově upraveno 1
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2013 20:53

Koukam, ze se stejne tema porad vraci jako bumerang ;-) A nejspis bude, dokud to nejak nerozsekneme.

grco píše:Neuvidim, nepochopim. Bezohladu na to, co vsetko je na "tejto" dobe zle, je to stale lepsie ako to, co bolo predtym!

Vidim to uplne stejne i kdyz jsem v tom vyrustal. Mladi to samozrejme prebilo, ale to nebylo kvuli tomu, ze by na totaci bylo neco dobreho, ale navzdory nemu. Skoncilo to nastesti prave kdyz jsem si zacal opravdu uvedomovat vseobecny hnus, zmar a beznadej. Tech par tydnu v listopadu 89 byl jeden z nejsilnejsich zazitku v zivote, uleva, euforie a konecne nejaka sance do budoucna. Jak ji kdo vyuzil uz je jiny pribeh.

grco píše:Mozno to bude tym, ze sa na stare kolena snazite vymazat zle spomienky a myslite len na tych par dobrych. :P

Presne tak. Tenkrat byli mladi, testosteron jim strikal z usi a vsechno bylo skvele. Dnes uz nestrika, a tak vzpominaji :twisted: Akorat bych neco takoveho cekal spis v domove duchodcu, ale jak je komu libo.

Ono to funguje tak nejak samo. Znam lidi, co vzpominaji na zazitky z vojny a jak to bylo skvele. Pritom kdyz tam byli, tak to pro ne bylo peklo, jeden mi tenkrat rikal, ze po nekolika mesicich mel na pude nachystanou smycku a malem ji pouzil.

Pridej k tomu jeste relativni hledisko a mas to cele:
Indy píše:Nam tehdy ulahodila i trocha rozmanitosti a naznak svobody.

Kdyz nic nesmis, tak ti i male vitezstvi nad "nima" prijde jako skvela vec. Dnes jsou stejne veci samozrejme a ani se nad nima nezamyslis, tenkrat to vypadalo jinak. Podobne kdyz nic nemas i malickost potesi. Tohle jsou uzitecne zkusenosti, ktere uz asi neziskas a nejspis je to neprenostitelne a nesdelitelne. To se da jedine prozit, ale nemyslim, ze by to stalo za to.

grco píše:No asi preto, ze som mlady, ale mne toto vobec nepride nadherne teda. Jak scena z nejakeho zleho filmu, parodie.

Ne, to je proto, ze jsi misantrop :twisted: Ja sice taky, ale prijde mi to spis strasne banalni. Ano, byli jsme mladi, uzivali si to podle sve natury, ale na tom snad neni nic vyjimecneho a dnesni mladi to maji stejne. Akorat v jinych podminkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2013 21:17

grco píše:A inak, za 1. mistni lidi mavaju vacsinou aj tie hotely alebo apartmany, hlavne ked je to nejake male mestecko, nie Hotel Hilton vo velkomeste, ale nebudu ma "otravovat", ked to nechcem.

Asi tak, zazil jsem sterilnejsi horske chaty, nez nektere penziony. V rakouskych nebo italskych horach byvaji penziony vylozene rodinne a prijemne, hotelu tam moc nebyva. A ze by byly vsechny stejne, to ani nahodou.

grco píše:Za 2. sa nepotrebujem ubytovavat u nejakeho statkara doma a spoznavat jeho rodinu pri obede. To k spoznaniu krajiny, aspon ja osobne, vobec nepotrebujem. Mna ti ludia vobec nezaujimaju, nikde na svete.

Tohle ma kazdy jinak, ale kdo chce, i tak se to da. Jezdivali jsme leta do Rakouska na lyze na farmu a vecer jsme s rodinou sedeli v jidelne a bavili se spolu i s nima. Ubytovani v soukromi je v Rakousku bezne a pohodove, akorat vetsinou umeji jen nemecky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod grco » pát pro 13, 2013 21:20

@mike: Tak som si googlil toho misantropa, aby som sa uistil, ze je to to, co si myslim a nasiel som zaujimave veci s tym spojene. :)

Schopenhauer thought that the most reasonable position to take was not to bring children into the world:

If children were brought into the world by an act of pure reason alone, would the human race continue to exist? Would not a man rather have so much sympathy with the coming generation as to spare it the burden of existence, or at any rate not take it upon himself to impose that burden upon it in cold blood?”


Ten Schopenhauer vypada ako moj clovek! :)

Becoming a parent and rearing children is not guaranteed to bring happiness. Using data sets from Europe and America, numerous scholars have found some evidence that, on aggregate, parents often report statistically significantly lower levels of happiness, life satisfaction, marital satisfaction, and mental well-being compared with non-parents.


Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Antinatalism

A uplne najlepsie je Voluntary Human Extinction Movement. :D

PS: Kludne to presunte, ale fakt neviem kde :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2013 21:25

Misantrop proste nema rad lidi, s detma to mas jeste dalsi uchylku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod Indy » pát pro 13, 2013 21:27

aby bylo jasno, spatny vzpominky nevytesnuju.

v tom co jsem se snazil rict je podstatna vec ta, ze dnes je obrovska dostupnost v podstate temer vseho. zaplatis, mas. pohodlne, instantni, a klade se duraz aby na to clovek mel munici, tedy penize. ktery se tim uz oficialne staly meritkem stesti a uspechu.

co tomu dost chybi je snaha, pokora nad tim ze k necemu se je nutny dopracovat, ze je treba se domluvit s lidma, a ze se vsechno neda koupit a vlastnit.

problem dostupnosti vyostrily komunikacni technologie, takze sice muzu domluvit za hodinu akci a vyjet, ale zaroven u jinych akci do posledni chvile nevim kdo vsechno to odvola, a paradox toho ze 15minut pred odjezdem se lidi ujistujou jestli se teda nekam jede je opravdu dost trapny. a to ze se staci jakoze omluvit v case odjezdu nebo chvilu po nem.

svym zpusobem mi chybi organizace kdy se neco domluvilo, a pak to taky muselo platit, a zakotveni nekterych akci vcelku napevno a predvidatelne, proste jako kazdy rok melo take neco do sebe.

skutecne rozumim lidem co zijou na polosamote, a pokud nekdo neco chce, at prijde, vi prece kde je ma hledat. a pozor, s praci a tim ze v ni jsou na telefonu/mejlu dostupni to nesouvisi.

tim kolik jsme nahnali v neosobni komunikaci (v mnoha ohledech velmi prinosne), jsme neuveritelne ztratili na schopnosti se setkat osobne, a delsi dobu bez zbytecneho ruseni si povidat.

vsichni kdo ji maji a pouzivaji si zaslouzi respekt.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod dudy » pát pro 13, 2013 21:29

Moh by mi někdo, do kelu, vysvětlit, proč maj v tématu Vandry, čundry a cestování za totáče nejvíc příspěvků lidi co je Vandry, čundry a cestování za totáče vůbec nezajímaj?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod grco » pát pro 13, 2013 21:31

@Indy: S tym planovanim a rusenim akci na poslednu chvilu s tebou 100% suhlasim. Tiez ma to v poslednej dobe strasne sere, jak kazdy proste vdaka tej rychlej a jednoduchej komunikaci sa nevie rozhodnut, ci niekam pojde alebo nie, lebo nahodou sa moze naskytnut nejaka "lepsia" prilezitost, a ak sa aj rozhodne, tak to potom kludne den pred odjezdem zrusi a podobne.

Stava sa mi velmi casto, ze nieco planujem, pol roka dopredu prave, aby si ludia boli schopny to naplanovat a oni mi povedia "ja neviem co budem robit za pol roka". A ked im zas povies tyzden pred akci, tak ti povedia "skoda, ze si nepovedal skor, uz mam nieco ine" :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod Indy » pát pro 13, 2013 21:37

Grci ze ty googlis dycky takove kokoty.

americti vedci zjistili, ze lidi co maji deti nevykazuji znamky toho ze by prozivali stastnejis zivot.

kurva uz vidim tu metodiku.

a pak kdyz se tomu udela statistika a grafy, stane se to pravdou. hm.

podobne jak posledni realne vojenske uspechy anglanu casove koreluji s nosenim cervenych kabatu, americti vedci vedu umeli delat v dobe kdy predevsim slo o stepeni nebo spojovani jader.

dnes kdyz staci misto objevovani publikovat kraviny v impaktovanych casopisech, darmo o vede hovorit.

jo, serou nas stejny veci.

a ano, 90% lidi co nevi co budou delat za pul roku je lepsi vyvezt za mesto a namisto humaniho utraceni jim rict vidis, to ja zas nevedel co budu delat kdyz jsme vyjizdeli, ale ted uz to vim. vracim se sam. tomu zbytku staci rict ale ja se Te neptam jestli vis nebo nevis co budes delat za pulk roku, ja Ti to prave rikam.

pokud se nepouci, stejne byli nepouzitelni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2013 21:41

dudy píše:Moh by mi někdo, do kelu, vysvětlit, proč maj v tématu Vandry, čundry a cestování za totáče nejvíc příspěvků lidi co je Vandry, čundry a cestování za totáče vůbec nezajímaj?

Mozna proto, ze tohle vlakno nema s vandry, cundry a cestovanim moc spolecneho. Kdyby se jmenovalo "Jak jsem se kde v mladi ozral, nazral a zasukal si", tak by nejspis diskuse o totaci nevznikla :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod grco » pát pro 13, 2013 21:42

@mike: Ano, to je ten antinatalizmus. Pisal som, ze som nasiel veci s tym spojene. Bolo to spomenute pri tom misantropovi...

@Indy: Tu studiu si nevsimaj, to som tu dal len ako srandu.

Pre mna je ale dolezitejsi ten Schopenhauer a jeho citat, pretoze presne nieco take som tvrdil aj ja sam, bez toho aby som ho poznal, bez toho aby som vedel, ze nejaky antinatalizmus existuje. :) Takze ma to potesilo, ze niekto zmysla ako ja ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod dudy » pát pro 13, 2013 21:44

mike píše:@dudy: .......Jen nevidim duvod se tim tady chlubit jako by to bylo neco extra.

@mike
A von se tu někdo něčím chlubí.?
Co tě vede k chlubení se např. sestupem se zlomenou haxnou?
Nebo jen popisuješ vlastí zážitky?
Ale popisovat zážitky starší pětadvaceti let je špatně?
Proč?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2013 21:51

Prislo mi to tak (myslim zakladatele vlakna, ne tebe).

Mne k tomu vede treba souvislost s tematem fora (a sklony ke grafomanstvi ;-)). A taky to, ze je to celkem cerstva a pro mne pomerne zasadni zkusenost.

Ono to nijak nesouvisi se starim zazitku, ale s jejich vyberem a popisem. Jak uz jsem psal, prijde mi smesne v nasem veku takhle vzpominat. U duchodce s pocinajici demenci bych to bral.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2013 21:53

grco píše:Takze ma to potesilo, ze niekto zmysla ako ja ;)

Tim ovsem popiras sebe sama :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod dudy » pát pro 13, 2013 21:55

mike píše:....... prijde mi smesne v nasem veku takhle vzpominat. U duchodce s pocinajici demenci bych to bral.

Ale dyť Tě k tomu nikdo nenutí.
Naopak Ty se snažíš lidi kerý to baví přesvědčit, že je to špatně.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2013 22:01

Nenuti, vsak jsem se jen snazil vysvetlit grcovi, proc to tak je. Aby si nemyslel, ze to v tomhle veku postihne kazdeho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod dudy » pát pro 13, 2013 22:03

grco píše:Neuvidim, nepochopim.

Á pán je Sibyla. :D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod grco » pát pro 13, 2013 22:23

@dudy: A ked mi niekto hovori, ze "uvidim a pochopim", tak nie je sibyla? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod dudy » pát pro 13, 2013 22:35

Ne!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod Indy » pát pro 13, 2013 22:36

ne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2013 23:05

Indy píše:v tom co jsem se snazil rict je podstatna vec ta, ze dnes je obrovska dostupnost v podstate temer vseho. zaplatis, mas. pohodlne, instantni...

S tim souhlasim, jen si nemyslim, ze je to spatne a ze to nutne musi byt instantni. Za totace nebylo nic, clovek se musel o vsechno hodne snazit, coz melo neco do sebe, ale v podstate to byla ukazkova znouzectnost.

Indy píše:co tomu dost chybi je snaha, pokora nad tim ze k necemu se je nutny dopracovat, ze je treba se domluvit s lidma, a ze se vsechno neda koupit a vlastnit.

No, i k tem penezum se clovek musi nejak dopracovat a to bez snahy zas tak snadno nejde. Ono to vlastne nejde v nicem, jen to tak muze vypadat. Viz treba vlakna snadno, rychle a instantne na Mont Blanc. Jsou lidi, kteri si mysli, ze to tak jde a mozna toho i dosahnou, ale kvalita zazitku tomu bude odpovidat. Vsak se je taky snazime odrazovat.

Indy píše:tim kolik jsme nahnali v neosobni komunikaci (v mnoha ohledech velmi prinosne), jsme neuveritelne ztratili na schopnosti se setkat osobne, a delsi dobu bez zbytecneho ruseni si povidat.

Je to tak, jsou ovsem lidi, kterym to takhle vyhovuje vic ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod fps » sob pro 14, 2013 18:18

grco píše:nepotrebujem ubytovavat u nejakeho statkara doma a spoznavat jeho rodinu pri obede. To k spoznaniu krajiny, aspon ja osobne, vobec nepotrebujem. Mna ti ludia vobec nezaujimaju, nikde na svete.

+1
mike píše:Misantrop proste nema rad lidi

tak k tomuhle jsem se dopracoval já taky, proto nejraději jezdím sám, prostě si v přírodě odpočinu od lidí
grco píše: S tym planovanim a rusenim akci na poslednu chvilu s tebou 100% suhlasim. Tiez ma to v poslednej dobe strasne sere, jak kazdy proste vdaka tej rychlej a jednoduchej komunikaci sa nevie rozhodnut, ci niekam pojde alebo nie, lebo nahodou sa moze naskytnut nejaka "lepsia" prilezitost, a ak sa aj rozhodne, tak to potom kludne den pred odjezdem zrusi a podobne.

Stava sa mi velmi casto, ze nieco planujem, pol roka dopredu prave, aby si ludia boli schopny to naplanovat a oni mi povedia "ja neviem co budem robit za pol roka". A ked im zas povies tyzden pred akci, tak ti povedia "skoda, ze si nepovedal skor, uz mam nieco ine" :)

tak tohle byl taky jeden z důvodů proč jsem začal jezdit sám, ale je tomu už cca 20 let
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2013 18:43

Ty ses taky jasnej :twisted: Kdyby to nebyl protimluv, tak tu muzeme zalozit klub misantropu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod pavproch » sob pro 14, 2013 19:07

eurofobní, šovinistický, sexistický, rasistický a vůbec všelijak nekompatibilní Plha sa taky hlásí do klubu ... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod dudy » sob pro 14, 2013 19:23

Tak díky pánům misantropům na tohle vlákno už sejřim.
Pročítat se dvěma a půl strákama offtopiců lidí co je původní vlákno nezajímá, mně fakt nebaví.
Díky.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vandry, čundry a cestování za totáče

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2013 19:45

@dudy: Neni zac 8) Muzes to brat jako odmenu za UL vlakno ;-)

@pp: myslim, ze bude lepsi, kdyz se klub nikdy nesejde ve vetsim poctu nez dva ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OT z čundrů za totáče

Příspěvekod grco » sob pro 14, 2013 21:19

Ale tak vy zas beriete toho misantropa moc teoreticky. Podla mna kazdy misantrop ma par ludi, s ktorymi relativne rad travi cas, ked ma na to naladu. Podla mna je to skor o tom, ze neznasa ludi ako celok, civilizaciu a spolocnost, nie konkretne osoby.

Takze podla mna "klub misantropu" vobec nie je az taky paradox ako sa na prvy pohlad moze zdat. :)

Napriklad tu je na to jeden pohlad:

Martin Heidegger had also been said to show misanthropy in his concern of the "they" — the tendency of people to conform to one view, which no-one has really thought through, but is just followed because, "they say so". This might be thought of as more of a criticism of conformity rather than people in general.


A toto je zaujimave:

Aristotle follows a more ontological route: the misanthrope, as an essentially solitary man, is not a man at all: he must be a beast or a god, a view reflected in the Renaissance of misanthropy as a "beast-like state."


Takze podla Aristotela som Boh ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: OT z čundrů za totáče

Příspěvekod grco » sob pro 14, 2013 21:32

Inak, uz viem presne aku knihu si najblizsie kupim

http://www.kosmas.cz/knihy/61454/svet-jako-vule-a-predstava-i.-ii/
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: OT z čundrů za totáče

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2013 22:11

grco píše:Takze podla Aristotela som Boh ;)

Nebo bestie. Mam udelat hlasovani? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování

cron