Místo pro budoucnost

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod apuka » sob srp 24, 2013 12:50

Bohuzel jsi nic z toho, co jsem napsal nepochopil. To je ten Tvuj problem - a to bude asi presne i problem Tveho "hledani mista pro budoucnost".
To, ze nejakymi znalostmi opovrhujes, vubec neznamena, ze bys je nepotreboval, ze by Ti "byly k neuzitku".

Co jsi napsal, vetsunou mas svatou pravdu - to je cela dnesni "informatika" i vysoke skolstvi, kde se musi chrlit lidi s tituly, aby se plnily kvoty, Znalosti nejsou dulezite, hlavni je papir. Ale prave proto jsem psal, z si mas zvolit DOBROU skolu, ktera Ti neco da (i kdyz tim budes zpocatku opovrhovat) - a nemyslim tim titul, ale vedomosti, ktere si ted myslis, ze Ti nebudou k nicemu. (a MFF UK, jak psal martinnakole, by mela byt Tva prvni volba, kdybys se chtel nekam posunout - mnohem vic by Ti to svedcilo tam, jak na nejake technice).

To, ze te bavi systemove programovani je pekne, ale ruku na srdce - kolik takovych lidi na vysoke urovni je potreba v Ceske republice? A ve svete? Kdo je schopny prosadit uplne novy (i kdyz falt nejlepsi, bez chyb) operacni system (na ktery neexistuje zadna aplikace). To same s novym kompilatorem/interpretem (jakehokoliv jazyka). A prozradim Ti jedno tajemstvi - takovy lidi maji nejvetsi sanci se dostat na "spravne" pozice (i do sveta) prave pres vysoke skoly. Tam si opravdu dobreho muze nekdo snadneji vsimnout, podporit a pomoci najit uplatneni. A tam se nejspis dostanes k novym, zajimavym oblastem i v programovani a dostanes se do zahranici (a tam muzes zaujmout!). Programovanim neceho skoro zdarma znamym sefum, atd. si Te malokdo vsimne. Proste, tym svym (vysnenym) zpusobem prace a ziti si zatim sam pred sebou zaviras dvere k tomu, abys mohl delat a zivit se tim, co Te zajima.
A taky Ti prozradim, ze stale jeste je poptavka (hlavne ve svete) po podobnych lidech s hlubokymi znalostmi, jako jsi Ty - ale jen ciste technicke znalosti jsou malo, velice malo...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod dudy » sob srp 24, 2013 13:01

@Matesax
Je vidět, že co se týče vlastní geniality a debility zbytku světa máš jasno.
To že umíš programovat z Tebe ale nadčlověka nedělá, ani když máš AS.
Navíc.
Při životě jaký sis vysnil, je potřeba perfektně vycházet s těmi pár lidmi, na kterých budeš plně závislej a to není silná stránka lidí s AS a Tvoje, zdá se, už vůbec ne.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod pavproch » sob srp 24, 2013 13:21

pavproch píše:aježyšmarjá, bádymajndhajking, part II.... :twisted:


je mi z těchdle dvou vláken na.... :vom:

todle je outdorforum, ne filozoforum ](*,)

dyž se člověk potřebuje dovědět něco o trekových hůlkách, tak ticho, ale o pííííííčovinách je za chvíli popsáno dvacet nebo kolik stránek.. :rolleyes:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod chufu » sob srp 24, 2013 13:51

jo jo je to hnus. ale BMH to je opravdu něco. Některé 3,14čoviny, za to bych trestal palečnicí
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » sob srp 24, 2013 17:03

Panove, trochu tolerance. Uz vite, o co jde, a tak to proste nectete. Ne/patri to sem uplne stejne, jako treba vlakno o autech. Nectu ho, protoze mne vubec nezajima a resite tam picoviny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » sob srp 24, 2013 17:12

@Matesax: tim co te zajima jsem se zivil pres 20 let a mohl bych dal, takze to jde. Napisu k tomu neco v pondeli, az budu mit klavesnici. Zatim zvaz to, co psal apuka, naprosto s tim souhlasim. A ano, matfyz by mel byt idealni volba, uz jen proto, ze tam takovych jako ty bude vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod pavproch » sob srp 24, 2013 18:37

majku, už to (samozřejmě) nechám být.... já jenom, že v tvém přirovnání něco pajdá, bo vlákno a autech za X let vyplodilo N stránek, zatímco tady ty pindy za pindosekundu N na druhou.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » sob srp 24, 2013 19:46

Já nechtěl více, než zhodnocení ekonomické stránky odlehlých oblastí. Nechci více, než žít blíže přírodnímu stylu života. (lovit, znát vegetaci atd.) A přitom se zase tolik nevzdálit civilizaci. Vůbec by mi nevadil nějaký ostrov v Schengenském prostoru. Tedy aby daná země neměla kdovíjak přísné podmínky typu víz atd... Jen nemám peníze a proto se ptám, kde se nejlépe žije z ničeho...
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » sob srp 24, 2013 20:25

Jasne, ale precti si prosim tohle: http://www.osronline.com/downloads/pp_asking.pdf Cele, ke konci pochopis proc a proc se tahle diskuse otocila tam, kde je. Navic se ti to mozna casem bude hodit i pri programovani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » sob srp 24, 2013 20:30

pavproch píše:já jenom, že v tvém přirovnání něco pajdá, bo vlákno a autech za X let vyplodilo N stránek, zatímco tady ty pindy za pindosekundu N na druhou.... :wink:

To bude mozna souviset s tim, ze sem pise jeden grafomaniak zatimco do autovlakna ne :oops: :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Indy » sob srp 24, 2013 20:54

najdi si jen normalni firmu. co RedHat?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod zoul » ned srp 25, 2013 7:05

Já taky doporučuju školu, na něčem jako je MFF jsou na tebe myslím docela připraveni i po sociální stránce. Připadne mi dost pravděpodobný, že jsi navzdory svým evidentním technickým vědomostem a schopnostem špatný programátor a byla by škoda takový potenciál zazdít.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Indy » ned srp 25, 2013 11:31

jinak dobri systemovi programatori se znalostma ASM a nizkourovnovyho progrramovani, idealne aj zkusenostma s virtualizaci jsou v jednom konkretnim oboru v CZ a SK hledani ve trech firmach, minimalne.

podle abecedy AVAST, AVG, ESET.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » pon srp 26, 2013 20:13

Jj, antivirove firmy jsou jedna z moznosti uplatneni. Kdyz na nas pred par lety prisla krize a muselo se propoustet, nekolik kolegu skoncilo u Avastu a nestezujou si.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » pon srp 26, 2013 20:41

Matesax píše:Ještě se mi žádný šéf vůbec nepodíval na to, jak jsem program napsal - všechny zajímal jen výsledek... (Popř. náročnost/přenositelnost.)

Vitej v realnem svete. Ve svete, kde cas jsou penize a nikdo nechce kupovat to, co nepotrebuje. Ostatne, stejne jako ty. Opravdu je dulezity jen vysledek a jestli je stranka validni nebo kod optimalizovany nikoho nezajima. Vysledek nemusi byt perfektni, ale jen dostatecne dobry. Pricemz 'dostatecne' ma nekdy latku hodne nizko.

Reseni je venovat se tomu, kde na kvalite opravdu zalezi a perfekcionismus je plus. Coz je presne to, co te zajima tj. low level kod. Takove prace neni moc, ale taky neni moc lidi, kteri se na ni hodi. Takze jde jen o to takovou praci najit. Moznosti, jak to udelat, je vic. Nejvetsi sanci mas na tom matfyzu nebo jeste par dalsich VS. O tom, co se tam naucis uz rec byla, ale dalsi velmi dulezita vec jsou kontakty. Vyucujici, externisti, jine univerzity kam se dostanes v ramci stazi a taky spoluzaci. Ti se po skole rozutecou do spousty firem a az nekde budou potrebovat cloveka, jako jsi ty, tak si treba vzpomenou. K nam treba prislo par lidi rovnou ze skoly, kde nas sef par hodin v tydnu ucil a vybral si je.

Dalsi moznost je hledat sam, ale nedostatek vzdelani je prekazka. Nejde o papir, ale o znalosti, treba uz zminena teorie grafu je zaklad. Zazil jsem par lidi, co ji neznali a vysledkem obcas byly tragikomicke situace. Vymysleli krasny algoritmus, skvele odladili na malych datech a pak se ukazalo, ze v realu je kod nepouzitelny, protoze mel slozitost O(N^2). Coz by clovek se spravnyma znalostma videl hned a nemusel proslapavat dalsi slepou ulicku. Takze treba u nas ty antivirove firmy, v zahranici neco jako VMware, Intel apod. Zajimavejsi prilezitosti jsou ale spis zacinajicich neznamych malych firem, ale na ty prave potrebujes kontakty. Nebo byt v povedomi. Coz znamena aktivitu ve spravnych mailing listech a/nebo mit nejake verejne pristupne zajimave projekty. Pak se ti budou ozyvat sami.

Kdyz to udelas tak, jak sis naplanoval, tak sice jistou sanci mas taky, ale rekl bych, ze velmi malou. Prilezitosti obvykle neprichazeji jen tak, je potreba jim vyjit vstric. A nepromeskat sance, ktere mas. Treba na VS mas vek ted, za par let uz muze byt pozde. Cim pozdeji, tim hur to pujde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod grco » pon srp 26, 2013 21:00

Toto by sa tu mohlo premenovat na "otcovske rady" :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » pon srp 26, 2013 21:07

:D vek bychom na to myslim meli vsichni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Wiking » pon srp 26, 2013 23:50

Ahoj..
Slysel jsi uz o vychodofriskych ostrovech?
Je to na severu nemecka pobliz holandske hranice. Je jich tam nekolik, z tech obydlenych ma nejmene obyvatel (asi 500) Baltrum.
http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Luft ... trum-2.jpg

Jine (Juist, Norderney) maji az 1500 lidi, a v lete i hodne turistu.
Na Juistu a Baltrum nejsou vubec zadna motorova vozidla (Krome hasicu a sanitky)
Doprava s pevninou lodi nebo letecky.
Na Norderney jsem par let zil, v lete OK, ale v zime fakt depresivni. Vitr, mrholeni, nekdy i tyden v kuse.
Zadni turisti, na ulicich furt ty stejny ksichty, pocasi naprd..
Vydrzel jsem to tam 3 roky, pak se me to znudilo. Bydlel jsem ve starym (obytnym) vetrnym mlynu.
Pracoval jsem v gastronomii.
Elektrina&internet samozrejmost. 1 supermarket taky, 1 klinika atd..
Obydleny je jen jeden cip ostrova, na vychodni strane skoro nikdo nezije, jen racci a ovce, viz foto
http://www.muenster.de/~pc-werk/norderney-foto.jpg
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Hafi » ned zář 1, 2013 9:45

btw, původně mi to přišlo celé jako nesmysl, protože vzhledem k životním potřebám prostě nemůžeš až takové "město duchů". Ale teď jsem cestou na Ukrajinu našel cosi co by ti mohlo vyhovovat - je tam levno, málo lidí, seženeš tam jídlo i internet a nebudeš muset řešit papírování - Čierná nad Tisou (případně něco pookolí).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Předchozí

Zpět na Pokec o cestování

cron