Místo pro budoucnost

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » čtv srp 22, 2013 16:16

Dobrý den,
můj životní standard je velice nízko. Stačí mi PC (jsem programátor) a nejdůležitější věci + auto. Uvažuji nad obytným autem. Každopádně nepotřebuji společnost atd. Pročež dosti uvažuji nad Kanadou - přesněji nad nějakým městem duchů. Ale na stát/zemi mám pouze klimatické a politické nároky. (Přecijen raději demokracii (či prostě přijatelnou politiku) a klima akorát žádné extrémní.) Tudíž by to mohlo být i město duchů kdekoliv jinde. O co mi jde. Nechci žít ve společnosti, kde si budu muset platit vyšší životní standard, než pak využiji... Pročež se ptám, jaké pěkné (mrtvé město ano, ale spíše z důvodu nedostatečného zalidnění atd. - než kvůli stáří/...) místo s přijatelným HDP byste mi doporučili? Tedy aby ušetření na bydlení nekompenzovala cena za potraviny atd. Čily tak nějak vyrovnaný stav, kdy se nebudu muset o nic moc starat - za cenu nulové společnosti atd. Čily aby dané místo bylo nezalidněné z jiného důvodu, než finančních problémů oné země... Chci si jen tak pohodově programovat a nijak zvlášť se o jiné věci nestarat... Četl jsem již o mnoha v současnosti postavených městech duchů, ale ne moc o finanční situaci... Možná to zní jako výplod šílence, ale nepředstavuji si něco zadarmo. Akorát nechci platit penězi, ale nečím, čeho mám přebytek...
Děkuji .
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Indy » čtv srp 22, 2013 17:15

zajimavy cteni. zkus prosim formulovat otazku, tak se dostaneme driv k pointe...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod zoul » čtv srp 22, 2013 17:23

Možná by bylo praktičtější udělat to à la Joey Hess? Nemá ten svůj systém nikde úplně popsaný, tady jsou náznaky a tady instrukce pro návštěvy. Zkrátka žije (asi) v běžném státě, ovšem někde bokem v lese. Případně je zajímavý systém technomadics.net. Nepodceňoval bych cenu, kterou člověk platí za „nulovou společnost“.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » čtv srp 22, 2013 17:38

Ano - časem se chci naučit lovit atd. Ale nyní to umím pouze teoreticky - z čehož se živit nedá. Přeformulování otázky:

Jaké místo poskytuje levné žití na úkor vylidněnosti? Kde se budu starat akorát o PC (programovat). Tedy nejraději bych se přestěhoval do nějakého moderního města duchů. (viz. Google) Jenže jak píši - finanční možnosti mám velice nízko. Mohu doufat jen v to, že najdu práci pro programátora. (S přístupem k internetu to mohu dělat odkudkoliv...) Platit budu akorát za součástky na PC, jídlo a nejspíše bydlení. (Popř. splácet obytné auto.)
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » čtv srp 22, 2013 17:41

zoul píše:Možná by bylo praktičtější udělat to à la Joey Hess? Nemá ten svůj systém nikde úplně popsaný, tady jsou náznaky a tady instrukce pro návštěvy. Zkrátka žije (asi) v běžném státě, ovšem někde bokem v lese. Případně je zajímavý systém technomadics.net. Nepodceňoval bych cenu, kterou člověk platí za „nulovou společnost“.



Já se i zde stýkám jen s pár lidmi. Ty se najdou všude...
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2013 17:55

Ciste pro zajimavost, kolik ti je? Tyhle veci se casem meni (k horsimu ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod pavproch » čtv srp 22, 2013 18:03

aježyšmarjá, bádymajndhajking, part II.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » čtv srp 22, 2013 18:05

Je mi 18. Mentálně však mnohem více - a to díky Aspergerovu syndromu. Zakrnělý čelní lalok není něco, co se může vyléčit. Pročež těžko kdy změním názor. Mou posedlostí je PC. (Jukni na Google - aspíci mají jednu činnost, které věnují většinu času.) Nechce se mi řešit krom programování dalších X věcí, které nevyužiji. Pro mě je logičtější odcestovat tam, kde to řešit nebudu muset...
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2013 18:19

@pp: aleno tak ;-) Tohle je myslim uplne jiny pripad.

@Matesax: diky za vysvetleni, chapu, ale poradit neumim. Sice taky moc nemusim lidi, ale nic podobneho jsem nehledal, proste jsem se zaridil podle sveho v civilizaci a ono to jde. U mne je to ale ciste (prisernou ;-)) povahou a neni to zdaleka tak moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Luke » čtv srp 22, 2013 18:59

Ahoj, nevím jestli to je přesně to co hledáš.
Ale nedávno jsem četl o nějakém městě v Belgii poblíž přístavu. Dřív to byla relativně prosperující a obydlená vesnička, ale nyní když je všude kolem přístav a sklady tam nikdo nechce bydlet. Tak jsem to našel a je to tady

pak jsem ještě četl o něčem ve Španělsku. Velký developerský projekt, který se postavil těsně před "krizí", je obsazena tak 1/10 všech bytových jednotek.

Hodně štěstí při hledání :) pak dej vědět, kam zamíříš.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Indy » čtv srp 22, 2013 19:00

kompromis rozumnyho zajisteni vsech potreb a pomerme malo dost malo lidi mas splneny ve spouste vesnic na sumave, ceskomoravske a pod.

osidleni tam je takovy ze to mozna zkousnes, domy jsou polosamoty, hledej neco kde konci cesta.

vysvetleni castecne rozumim, bal jsem se ze to je dalsi utek do divociny.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod conny » čtv srp 22, 2013 19:20

ja bych se ve meste duchu tedy trochu bala, ze tam nebude zadne bezdratove ani dratove spojeni s civilizaci, co by tomu programovani mohlo lehce prekazet.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Indy » čtv srp 22, 2013 19:32

ale treba tam bude obrovske betonove silo plne obili, sklad zebru a giganticky holubnik plny holubu zvyklych makat na tri smeny a ani nesundat zpravy, rovno je narvat do usb portu a jak to pipne tak zas valit dom.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » čtv srp 22, 2013 19:40

Však proto se ptám zde - lidí, kteří cestovali a viděli... Tedy ano - elektřinu a internet potřebovat budu. A kdyby to místo bylo skutečně prázdné, ani ty ceny by nefungovaly. Pročež mám na mysli něco v harmonii. Ve většině měst ze seznamu měst duchů žije tak 50 - 500 lidí - viz. Wikipedie. Proto si myslím, že nehledám vzdušný zámek....
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Indy » čtv srp 22, 2013 20:07

50-500 lidi je hoooodne velka mala dedina.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2013 20:16

Taky si myslim, ze na nasem venkove by se neco najit dalo, ale na vesnicich si zas lidi vidi do talire a asi by ho nenechali jen tak byt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » čtv srp 22, 2013 20:31

Těch 500 lidí pro město duchů musí být samozřejmě pro hodně velké město... Mě ani tak nejde o to být za každou cenu sám. Jedná se mi spíše o to, co nepotřebuji. Nepotřebuji žít draze ve měste s X obchody, zdravotnickými budovami a XY dalšími elementy. Nepotřebuji platit daně/... za služby, které prostě nevyužiji. Téže by se mi přecijen chtělo do zahraničí... A spíše do té modernější části, než je původní východní blok... Například se mi extrémě líbí ty dlouhé prázdné ulice kanadských moderních měst duchů. Jediné co se z obrázků a kusých informací nedozvím je ona finanční stránka. Jak jsem psal - rád bych se odpoutal od vymožeností, které nevyužiji. Potřebuji tedy základní potřeby, střechu/obytný vůz, a ten PC + pokud možno internet... Pročež bych rád žil v nadbytku z mála peněz... (Ve smyslu oné duševní pohody - jiného nepotřebuji - peníze navíc, ddd navíc...) Vpodstatě bych ocenil kdyby mě platili rovnou jídlem, jelikož jiného vskutku nepotřebuji - a bude to většina mého nakupování. (Až na věci kolem PC.)
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Indy » čtv srp 22, 2013 20:34

bez dani? i ty scifisto.

takove misto na svete asi neni, vyjma koupe vlastniho ostrova a vyhlaseni nezavislosti.

ale dane muzou byt velmi, velmi male. i tady v CZ o tom ledascos vime.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2013 20:42

Indy ma pravdu, danim se tezko vyhnes a vzdycky budes platit za neco, co nevyuzijes. Co to vzit z opacne strany? Svuj handicap muzes zmenit ve vyhodu. Lidi jako ty mohou byt velmi dobrymi programatory a jako takovi jsou slusne placeni a mohou klidne pracovat odkudkoliv a kdykoliv. Takze muzes delat, co te bavi a dane ani dalsi veci resit nemusis, protoze ti i po jejich zaplaceni zbude vic, nez potrebujes. Akorat nejakou dobu trva, nez si v oboru udelas jmeno a takoveho stavu dosahnes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » čtv srp 22, 2013 20:46

Nechci se vyhnout daním. Psal jsem jen, že nepotřebuji moc z toho, co si za ně platím...
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » čtv srp 22, 2013 20:52

Právě to chci. Chci se alespoň na 10 let zbavit přítěže - placení všeho/co nejvíce ze všeho, co nepotřebuji, abych se mohl věnovat jenom programování. Peníze, které si za tu dobu nastřádám využiji k mohutnému startu... Vím jaký mám potenciál - vím na čem jsem - a také vím, co chci, jen dolazuji, jak toho dosáhnout....
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod wawrik » čtv srp 22, 2013 20:56

Skvelé miesto na osamelý život je Island. Nielen preto, že je veľmi riedko osídlený a pár miest duchov sa nájde aj tam (opustené bývalé rybárske osady typu Djúpavík alebo Siglufjordur), ale hlavne preto, že ľudia sú mentálne nastavení nechať ostatných na pokoji, nech sú akokoľvek čudácki.

Ale s daňami je to tam dosť biedne, sú škandinávsky vysoké.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2013 21:00

To je 100% nebo vic? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » čtv srp 22, 2013 21:09

Co máš na mysli?
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2013 21:10

Hmm, prijde mi, ze si trochu odporujes:
Matesax píše:Vpodstatě bych ocenil kdyby mě platili rovnou jídlem, jelikož jiného vskutku nepotřebuji - a bude to většina mého nakupování. (Až na věci kolem PC.)

Matesax píše:Peníze, které si za tu dobu nastřádám využiji k mohutnému startu...


Problem je v tom, ze sice mas pocit, ze skoro nic nepotrebujes, ale ve skutecnosti potrebujes vymozenosti zapadni civilizace. Internet, elektrinu a taky pitnou vodu a nejake jidlo. Bez toho se jen tak programovat neda. Jenze za tyhle vymozenosti, ktere nejsou samozrejme, se plati tim, ze zijes ve state, kde se plati dane. Proto jsem navrhoval ten druhy zpusob tj. vydelavat dost na to, aby te placeni netrapilo.

Taky ber v uvahu, ze do nekterych zemi nemuzes jen tak prijet a zustat tam, jak dlouho se ti zlibi. Kanada a USA maji viza a vzdycky te tam nechaji jen nejakou dobu. V EU ten problem mit asi nebudes.

Ja ti celkem rozumim, jen mi prijde tva predstava romanticka a tezko uskutecnitelna. Mozna se pletu, jsem jina generace a vidim same prekazky ;-)

To predtim byla narazka na Island a skandinavske dane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Indy » čtv srp 22, 2013 21:20

jo, co se zdaneni tyka je skandinavie z obliga. jinak by tam jiste bylo fajne. ale to nestarani se nebude jen island, prijde mi ze norsko atd, ze to tam bude v pohode.

z doslechu vim ze skoro vsude jsou tlumice na lovecke kulovnice zakazane, ale ve finsku se povazuji za ohleduplne vuci ostatnim.

nebo treba spicberky...

druha vec.

kamo, pronajmi si nejake polozboreniste na vesnici kde je voda zachod a plyn z bomby, nebo z trubky. a elektrika a konektivita.

zkousni tam rok v kuse. to je od tedka zima a pak az leto. jestli chces verzi pro samponky, tak zacni koncem jara - prijde napred leto a do zimy to namaknes a otuzis se.

pak se bavme dal. uz budes vedet o cem je rec.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » čtv srp 22, 2013 21:22

Ono výzum mohu dostat až na 5 let. Každopádně vše co píšeš vím. Ale právě proto se ptám lidí a ne tupého Googlu... Neberte mé parametry na 100% - jde mi o nejbližší ideál... Jinak zase o tolik vymožeností se nejedná. PC mohu napájet z generátoru na benzín, který bývá v jiných státech levnější. (A PC toho zase tolik nesní.) Já se chci skutečně vydat do divočiny, naučit se lovit, stopovat atd. Jenže současně vnímám moderní dobu jako příležitost využít své nadání. A tak se snažím zkombinovat oba směry...
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Indy » čtv srp 22, 2013 21:31

vzpamatuj se.

lovec, to je plny uvazek. kdyz jde vsechno dobre a kdyz to umi. kdyz se to uci zdechne hlady nebo z jineho duvodu.

sberac to je plny uvazek, kdyz nema skutecne dobre podminky a hooodne stesti. kdyz se to uci zdechne hlady nebo z jineho duvodu.

programator, to je taky plny uvazek, jestli se nepletu. ale i pokud to neumi, muze to v moderni spoelcnosti delat z bezpeci, a i kdyz se to uci stejne nejspis nezdechne hlady. a nejspis ani z jineho duvodu.

hodlas se naklonovat nebo chces byt otrokar a hledas submisivni jedince do komuny?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2013 21:35

Delsi vizum dostat muzes, ale nedostanes. Ve svem veku budes rad, kdyz vubec dostanes turisticke vizum a na letisti razitko na 3 mesice pobytu. Kdybys nahodou rekl popravde, co tam hodlas delat, tak si te jeste zaznamenaji a vizum uz nedostanes nikdy. Tohle myslim naprosto vazne, jsou v tom docela nekompromisni, takze bacha.

Jinak musim protentokrat souhlasit s Indym, tva predstava je romanticka a nerealna. Ale nenech se odradit starymi otrapy, treba se ti podari nejake fungujici reseni vymyslet. Mas vyhodu v mladi a nedostatku zkusenosti. My uz vime, ze to nejde, ty ne, a tak se ti to muze povest.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Místo pro budoucnost

Příspěvekod Matesax » čtv srp 22, 2013 21:37

Otužený jsem. Také mám zasebou pár výcviků pro přežití. Když jsem byl menší, připravoval jsem se do Afriky. Také jsem kvůli tom sbíral dobrovolnické body. Pak jsem zjistil, že mám onen programovací talent. A vůbec tak nějak vyvstala má inteligence - kvůli různým podezdřením jsem byl podroben IQ testům a krom vyššího IQ právě přišlo podezření na AS. Co mě ale definitivně odklonilo od plánu s Afrikou bylo, že jsem náhodou narazil na jedno moderní město duchů. Vše mi na něm vyhovovalo, jenže nikde se nepsalo o HDP a financích vůbec. Začal jsem se v tom šťourat, ale pořád mi to přišlo jako hazard. Proto jsem věděl, že se musím zeptat lidí, kteří tam byli...
Matesax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 22, 2013 15:43

Další

Zpět na Pokec o cestování