Monte Rosa solo tour

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Monte Rosa solo tour

Příspěvekod Boda » pát črc 19, 2013 8:03

Ahoj, co si myslíte o tomhle: http://www.hikr.org/tour/post53468.html. Němčina snad nevadí, kdyžtak hoďte do překladače :)
Šel jste tudy někdo, je to bezpečné nebo se to spíš rovná sebevraždě?
Díky za názory...
Boda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 26, 2010 13:50

Re: Monte Rosa solo tour

Příspěvekod pawn » pát črc 19, 2013 9:21

Byli jsem tam vloni, akorát jsem spali na chatě Gnifetti (což předpokládám je místo, kde dotyčný jedinec bivakoval - i tehdy tam u nástupu na ledovec stálo několik stanů). Obecně je z této chaty většina v článku zmiňovaných vrcholů pohodově dostupná, jsou to opravdu choďáky (vyjímkou je samozřejmě Lyskamm a přechod Zumsteinspitze - Dufourspitze). Ledovec je (vloni byl) kompaktní s minimem trhlin. Chodí tam velké množství turistů s velmi rozdílnou úrovní vybavení a zkušeností. Zdaleka ne všichni se navazují, nektěří používají jen kombinaci mačky + hůlky (bez cepínu), apod. Takže k Tvé otázce - sebevražda to určitě není, nicméně úplně bezpečné taky ne: pořád jsi sólo na ledovci, navíc ve výšce 4000+. Za předpokladu dobrého počasí a aklimatizace to může být pohodový výlet, ale v jednom bych do toho nešel.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Monte Rosa solo tour

Příspěvekod Boda » pát črc 19, 2013 9:41

Díky, to je cenná informace, mám to pouze jako zálohu, kdyby se nenašel nikdo ke komu bych se přidal, ten článek mě zaujal, ale bral bych to až jako poslední možnost, mám z toho stejný pocit jako ty, sám na ledovci je pořád hodně riskantní...
Jinak bych zkusil solo Allalinhorn, Lagginhorn a možná Breithorn. To jsem našel zde: http://www.czech-press.cz/index.php?opt ... Itemid=255
Z toho už bych takový strach neměl. Ty kopce jsem viděl a nevypadalo to tak hrozně, co se trhlin týče. Ikdyž... :((
Boda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 26, 2010 13:50


Zpět na Pokec o cestování