Ryanair

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Co říkáte na ryanair?

Paráda
8
26%
Dá se
23
74%
 
Celkem hlasů : 31

Ryanair

Příspěvekod multimotyl » čtv dub 10, 2008 20:00

Lidi ryanair je super. Člověk si zaletí za pětibábu do alp nebo za litřík do Maroka, ale objednávání je opravdu za trest. Taky vám někdy rupají nervy při bookování letenek? Nechápu čím to je, ale jestli tam šetří i na serverech, tak to je opravdu peklo. Dneska už objednávám lístky do Milána napopáté minimálně a vždy to na něčem zkrachuje. Nebo mám tyhle problémy jenom já?
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Příspěvekod pripluv » čtv dub 10, 2008 20:05

Jsem takhle kdysi bojoval s Aeroflotem :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod multimotyl » čtv dub 10, 2008 20:06

Nechápu to! Začínám mít sto chutí nikam neletět...
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Příspěvekod multimotyl » čtv dub 10, 2008 20:28

KONEČNĚ!!!!

Nejvíce mě pobavila hláška něco jako:

Addigional info about the error:
An error has occured!
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Příspěvekod Ježo » čtv dub 10, 2008 20:38

multimotyl píše:Addigional info about the error:
An error has occured!


Moc pěkné. Ale se SkyEurope jsem měl svého času podobné problémy...
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » čtv dub 10, 2008 23:11

ja jsem asi pred 2 mesici objednaval na Ryanair a jelo to jak po masle, zadny zadrhel ci zpomaleni rychlosti ...

u Skyeurope uz objednavam jen z angicke mutace stranek, v ceske mi to parkrat ukazalo nejakou nepredpokladanou chybu, anglicka mutace v tomtez bode objednavky bez problemu pokracovala
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod svacko » pát dub 11, 2008 0:33

my sme dnes s pritulkou bookovali v ryanair letenky na leto,a sice ten ich booking system nie je nic moc,ale slo to na prvykrat 8)
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod stanax » pát dub 11, 2008 9:06

Člověk si zaletí za pětibábu do alp nebo za litřík do Maroka

Chci se zeptat odkud jsi do toho Maroka letěl? Protože z ČR tam přímo nelétá. A i tak se mi to zdá nějaké hodně levné, to jsi měl nějakou akci?
Uživatelský avatar
stanax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv pro 20, 2007 13:56
Bydliště: Paskov, Ostrava

Příspěvekod tuso » pát dub 11, 2008 9:10

stanax píše:
Člověk si zaletí za pětibábu do alp nebo za litřík do Maroka

Chci se zeptat odkud jsi do toho Maroka letěl? Protože z ČR tam přímo nelétá. A i tak se mi to zdá nějaké hodně levné, to jsi měl nějakou akci?


V péřovce v zavazadlovým prostoru. :mrgreen:

ale vážně- je to i s letištní taxou?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod multimotyl » pát dub 11, 2008 9:17

Jo, dá se přes Gironu ve Španělsku do Fezu.

Brno - Girona zpáteční cca 350 (když byla ta akce, teď už je to za cca 1000)
Girona - Fez zpáteční 20 EUR

Je to jen s lehkým báglem (do 10 kg), ale na nejnutnější věci to stačí. Není možno brát nože a podobně.

Akorát je potřeba vychytat termíny... Není to úplně jednoduché.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Příspěvekod Baru » úte dub 22, 2008 11:41

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak se dájí ty letenky s ryanair platit. Asi není moje angličtina natolik dobrá, abych to z těch jejich stránek pochopila :)
Jakou máte kreditku (se kterou ste to platili) a neměli ste s tím nějaký problémy?
Díky
Baru
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte dub 22, 2008 11:37
Bydliště: Brnečko :)

Příspěvekod Vojtos » úte dub 22, 2008 12:21

Baru píše:Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak se dájí ty letenky s ryanair platit. Asi není moje angličtina natolik dobrá, abych to z těch jejich stránek pochopila :)
Jakou máte kreditku (se kterou ste to platili) a neměli ste s tím nějaký problémy?
Díky


Nevím jestli je to stejné ale u skyeurope se platí platební kartou jediné co, že musíš mít ou karty povoleny platby přes internet což třeba u KB není automatické musíš o to zažadát kvůli SSL zabezpečení
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod multimotyl » úte dub 22, 2008 12:26

Baru píše:Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak se dájí ty letenky s ryanair platit. Asi není moje angličtina natolik dobrá, abych to z těch jejich stránek pochopila :)
Jakou máte kreditku (se kterou ste to platili) a neměli ste s tím nějaký problémy?
Díky

Doporučuju platební kartu Visa Electron, která není u Ryanair zatížená žádnými poplatky. Naneštěstí ta od eBanky se nedá použít, protože Ti ji pro internetové platby neodblokují.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Příspěvekod Baru » stř dub 23, 2008 9:18

Díky za reakce, už sem to dneska koupila u skyeurope, hodili nulový ceny, tak se to vyplatilo :)
Baru
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte dub 22, 2008 11:37
Bydliště: Brnečko :)

ehh

Příspěvekod letomsvetom » čtv črc 24, 2008 13:49

maju pretazene servery nebo problemy s kreditkou a podobne :((
letomsvetom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 24, 2008 11:48

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod rebi » pon kvě 4, 2009 8:44

Zdarec,

krapet ozivuju tenhle starej topic..
Poprve letim s Ryanairem,takze by me zajimaly vsechny vase zkusenosti,rady na co si dat pozor apod..
Vim,ze ma omezeni do 15kg,coz se nastesti jeste da,teda aspon v lete..
Nevite jak je to s nozema?myslim tim,jestli je v poho,kdyz je mam v tom velkym batohu,kterej pujde dolu do zavazadlovyho prostoru???

Dikes.

rebi.

PS:skoro se stydim,ale priznam se,ze letim vlastne vubec poprvy,takze vlastne sem pridej vubec jakykoli postrehy co se tyce odbaveni, ceho se vyvarovat apod..:)
diky moc..!!
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Ježo » pon kvě 4, 2009 8:49

@rebi: není třeba se stydět. Obecně se vyplatí mít časovou rezervu na všechno a ptát se, na letištích jsou většinou ochotní lidé.

Základem je být na letišti minimálně o hodinku dřív než je odlet, boarding time, tj. čas nástupu do letadla je většinou 30 minut před odletem a to už musíš být komplet odbavený. Potom taky dát pozor na to, co můžeš vzít do příručního zavazadla a co musíš dát do velkého.

Jen ze zvědavosti: odkud (a kam) letíš?

K druhé části dotazu: s Ryanairem jsem neletěl, takže nevím.
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod rebi » pon kvě 4, 2009 9:00

Frcim do Maroka,viz.:Maroko
Navic jedu prvne takhle nekam sam a na mesic,tak z toho mam krapet vitr..

Jinak konkretne je to Praha-Frankfurt-Marrakesh a stejne i nazpet a data jsou 25.5-25.6
vyslo me to na necely 4500,- coz si myslim,ze jde i kdyz na Ryanair je to uz dost drahy.. :)

Jinak diky..odleta mi to ve 21:50,takze tam planuju bejt pro jistotu uz na osmou..Co fakt
netusim, jestli uz zavedli ty placeny zachody..

Jo a jeste neco,kamosi mi rikali (a to fakt nevim jestli si ze me delali prdel),ze kdyz prileteli v
noci a odlitalo jim to rano,tak prej normalne si dali na letisti karimatky nekde na podlaze nekam
do rohu a v pohode prespali ve spacacich primo v letistni hale...ze prej to tam tolerujou..
setkali ste se s tim uz nekdy?
Naposledy upravil rebi dne pon kvě 4, 2009 9:21, celkově upraveno 1
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod zbuddy » pon kvě 4, 2009 9:07

"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Sirah » pon kvě 4, 2009 9:17

ted jsem si vzpomnela na mou dobrou kamradku :D letela chudera do irska na nejaky sileny kurz, protoze ji prijali jako letusku Ryanair. Pak mela pokracovat rovnou do Barcelony, kde mela bydlet. Proto dostala vyjimku a mohla si prepravit tusim 25 kg. Po ani ne dvou tydnech letela zpatky do cech
(vsechna ta saskarina ji vysla na cca 30 K). Pry takovou buzeraci jeste nezazila. Sminky vyhradne od jedne znacky (napriklad museli nekompromisne vsechny potencionalni letusky mit rtenku Loreal odstin ten a ten a nic jineho), zasadne cerny destnik, i kdyz s nim samozrejme po palube nechodi, no proste nepochopitelne, tak se sbalila, svihla s tim a letela domu. A jake bylo prekvapko, kdyz na letisti zjistila, ze nene, ze zpatky smi dovezt jen tech 15 kg a zadnych 25. No, tak si jeste doplacela snad 3 K, aby si to dovezla vsechno zpatky do cech. Vim, ze je to trosku mimo tema, ale kdybyste se nahodou taky nekdo nachytal a chtel delat letusku v Ryanair 8)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod multimotyl » pon kvě 4, 2009 9:53

No co je na tom nepochopitelného? Já jsem několikrát viděl, jak jde sada letušek s pilotama do fachy a vypadalo to fakt skvěle. A velkou zásluhu na tom mělo i to, jak vypadali. No a kdyby ťapkali do práce v dešti, tak by vypadalo skvěle, kdyby měli všici stejný deštník. Asi jsi nenapsala všechno, ale téměř to vypadá, že se urazila právě kvůli barvě deštníku.
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod zbuddy » pon kvě 4, 2009 9:57

multimotyl píše:téměř to vypadá, že se urazila právě kvůli barvě deštníku.
nebo spíš rtěnky :twisted: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod conny » pon kvě 4, 2009 14:06

@rebi: nic si z toho nerob, ja mam doma chlapa, co u aeroliniek robi, takze lieta istotne castejsie ako jazdi vlakom, a ked som sama letela do Ziliny, tak som nevedela najst check in :ú

co nemozes mat v batozine (podanej, prirucnej) najdes na hociktorych strankach aeroliniek - je to aj tak skor zalezitost letiska. pamatam sa ako sa Johny hadal v Heraklione asi 3x kvoli dazdniku, ktory CSA na palubu normalne beru.
teraz prave hovoril, ze im vyhodili z prirucnej batoziny: syr (Francuzi!!!) a penu na holenie :roll: pozor na pilniky a manikurove noznicky, vsetky tekutiny, gely, spreje, potencialne ostre predmety.
v podanej batozine nemozes mat z takych beznych veci stlacene plyny a ine vybusniny, noz je ok. bagel je lepsie zabalit do folie. bud si to daj spravit na letisku alebo si kup normalnu potravinovu foliu v obchode. ale bal to az na letisku - jednak sa s tym blbo manipuluje, jednak nikdy nevies, co do toho batoha este budes davat.

som sa pytala na Franfurktske letisko a vraj je to jedno z najprehladnejsich letisk v Europe. akurat si vopred zisti, z ktoreho terminalu ti to leti, dva su vedla seba a na ten treti jazdi vlacik. takze prestup by mal byt OK.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Sirah » pon kvě 4, 2009 14:11

multimotyl píše:No co je na tom nepochopitelného? Já jsem několikrát viděl, jak jde sada letušek s pilotama do fachy a vypadalo to fakt skvěle. A velkou zásluhu na tom mělo i to, jak vypadali. No a kdyby ťapkali do práce v dešti, tak by vypadalo skvěle, kdyby měli všici stejný deštník. Asi jsi nenapsala všechno, ale téměř to vypadá, že se urazila právě kvůli barvě deštníku.

kravina, kamaradku znam hooodne let a vim ze vydrzi hodne...vzhledem k tomu, ze umrtnost na kurzu je 70%, tak to asi dost vypovida o tom, jaky ten kurz je...je to nepochopitelne...protoze kdyby si trochu znal zeny, tak by si dobre vedel, ze kazde nesedne stejny odstin licidel a kazde neslusi, kdyz vypada jakoby prave zakousla kralika :P (proto se taky dela spouusta odstinu rtenek, ocnich stinu atd.) A do prace spolu nechodi jako hejno kacenek, ale spis zvlast :)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Hafi » pon kvě 4, 2009 14:21

rebi leti s ryanairem, tudiz leti pres Hahn, nikoli pres Frankfurt, na ktery se asi Conny ptala doma. Ja tam nikdy nebyl, ale hadam ze to bude jedna vetsi stodola a v ni vsechno.
Za zachody se v letadle zatim neplati.

Prespani na letisti je v pohode, nebudes sam, naopak jelikoz tam prilitas docela pozde, tak uz budes mit porblem chytnout dobry plac.
nuz v odbavenym zavazadle mit muzes, jen nevim jestli treba neni do maroka nejaky omezeni na dovoz zbrani, a tedy i nozu od urcite delky cepele. pripomenu ze nesmis mit (v zadnem zavazadle) nic tlakovanyho, tedy ani PB bombu.

@ sirah: tak zase na druhou stranu, slusi neslusi, stejne tak je normalni ze mas sladeny oblceni s licenim...a kdyz mas stejny uniformy, tak proc ne i stejny liceni. Jestli to vzdala kvuli barve rtenky tak potez panbu. Si vem ze by treba zde mela kazda jinou barvu rtenky :-)
Btw na tureckém webu jsem videl tak pred mesicem clanek od letusky ryanu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Sirah » pon kvě 4, 2009 14:27

omg! nerekla jsem, ze to vzdala kvuli barve rtenky...to byl jen priklad...nejde az tak o konkretni vec...ale vseobecne o to jak je tam buzerovali...
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Hafi » pon kvě 4, 2009 14:54

Sirah píše:omg! nerekla jsem, ze to vzdala kvuli barve rtenky...to byl jen priklad...nejde az tak o konkretni vec...ale vseobecne o to jak je tam buzerovali...

dobre, ja jen nevidel (a nevidim) v barve rtenky buzeraci, ale (celkem) logicky pozadavek. Hodne firem si dava dosti zalezet na takoveto firemni kulture a jedontnem "imidz". Kdysi jsem delal na brigade mekaci - a to bylo taky az postaveny na hlavu - ale zpetne musim rict, ze ja vlastnit mcdonald, tak budu totez vyzadovat taky. protoze je to nejaka zaruka jakesi kvality (nezavisle na tom ze krom zmrzliny se tam stravuju tak ve chvilich nejvyssi nouze ve tri rano kdyz je vsude zavreno). druha vec je ze ja vim jak to tam ve skutecnosti funguje, takze to stou kvalitou neni tak zhavy, ale myslenka je dobra...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Sirah » pon kvě 4, 2009 15:18

ja myslim, ze nema smysl to tu rozebirat, kamaradku znam proste dobre...cca 15 let :) a vim, ze ji nic zas tak snadno nerozhodi :)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod conny » pon kvě 4, 2009 15:30

rebi píše:
Jinak konkretne je to Praha-Frankfurt-Marrakesh a stejne i nazpet a data jsou 25.5-25.6
vyslo me to na necely 4500,- coz si myslim,ze jde i kdyz na Ryanair je to uz dost drahy.. :)



Tak frankfurt alebo ako?

Sirah: sorry, da sa to uzavriet aj tak, ze kamaratka sa na letusku velmi nehodila :twisted: ked nezvladne ustrojovu kazen, tak potom si neviem predstavit, ze zvladne milion inych, do zivota ovela viac zasahujucich veci. (to nic nemeni na fakte, ze letusky to nemaju uplne lahke, ale zasa: KTO to ma dnes v praci lahke?).
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Sirah » pon kvě 4, 2009 15:36

ano conny, mas pravdu, ja bych to uzavrela, tuto debatu o nicem ;)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Další

Zpět na Pokec o cestování