Alkohol a hory

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Alkohol a hory

Příspěvekod pavproch » ned srp 19, 2012 17:23

Vlakno odtrzeno odsud. mike

jj, přesně z teho důvodu sem ukončil organizování veřejných OF akcí, např. tatranky

genius loci a sportovní duch se vytratily, co zůstalo, byl chlast.... díky, eeeeee :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod Indy » ned srp 19, 2012 19:14

nevidel bych to tak zle.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod jonza » pon srp 20, 2012 8:58

pavproch píše:jj, přesně z teho důvodu sem ukončil organizování veřejných OF akcí, např. tatranky

genius loci a sportovní duch se vytratily, co zůstalo, byl chlast.... díky, eeeeee :vom:


Coo? myslel jsem, ze tatranka je jen o chlastu, tak jsme si tam nikdy neukazali #-o
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod Brko » pon srp 20, 2012 16:48

Proti chlastu rozhodně nic nemám. Dokonce si myslím, že to tak nějak patří k věci. Doporučuju skouknout dokument "Ostrov čarodějů" a poslechnout si Slavíka jak o chlastu mluví. Řekne asi jen jednu větu, ale je dost podstaná.

Nyní je fesťák v Ádru a tam to probíhá každý rok stejně. Opět doporučuju poslechnout si Slavíka ve zmíněném dokumentu.

Proč si někam nevyjít, nevylézt, nezaběhnout, nezajet a v mám případě nedoberlit a pak si nedat v klidu pivo, víno a řešit (jako vždy i vyřešit) otázku života a smrti, vyřešit problémy EU, apod. Osobně nic proti 8) :supz:

Odkaz na první díl: http://youtu.be/Dt3BW03K3GE 10:45
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 17:51

progym píše:pořádně se zpít po úspěšné akci k horám určitě tak nějak patří.

Tohle je taky individualni. Ja treba takovou potrebu nemam a nikdy jsem nemel. Po horach mam chut se akorat valet a jist maso ;-) Protoze se vetsinou totalne vyridim a chlast by mne akorat dorazil. Ono to taky bude tim, ze se bez nej obejdu i normalne, nic treba proti dobremu vinu, ale kdyby veskery chlast najednou a natrvalo zmizel, tak mi to vlastne ani moc vadit nebude. Na rozdil od nekterych ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod pavproch » pon srp 20, 2012 18:06

jak praví bajo: výstup končí až v hospodě u piva.... za sebe dodávam: jednoho, max dvou (a to ještě jenom desítky) a spát.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 18:09

S dodatkem bych i souhlasil, ale klidne mi staci i nealko pivo ;-) Hlavne kdyz je k nemu poradny kus masa ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod apuka » pon srp 20, 2012 18:11

...Ja treba takovou potrebu nemam a nikdy jsem nemel. Po horach mam chut se akorat valet a jist maso ;-) Protoze se vetsinou totalne vyridim a chlast by mne akorat dorazil. Ono to taky bude tim, ze se bez nej obejdu i normalne, nic treba proti dobremu vinu, ale kdyby veskery chlast najednou a natrvalo zmizel, tak mi to vlastne ani moc vadit nebude. Na rozdil od nekterych ;-)

Miku, zlata slova (az na to maso, to ja nejim, pokud k tomu nejsem prinucen, ale neberu jej jinym, kteri to chteji). Ja na horach (cim vyse, tim vice se to projevuje) spise ztracim hlad (chut ne, ale jim toho mnohem min, jak normalne). A prece te energie mivam vic.
Jeste bych k tomu chlastu dodal - nic proti tomu (i kdyz ja vubec nepiju) vychutnat si (!!!) krigl piva, vina nebo neceho pod. Ale nejak nechapu, proc se musi chlastat - konci se tura, sednem si, vypijeme, co zvladneme (samo sebou za chvili s..reme na vsechny, co chteji delat neco jineho, napr. spat nebo odpocivat), kdyz nas uz vyhodi, zvalime se a rano jedeme na turu. A to takto dokola, klidne tyden i vice. At mi vsichni prominou, ale co takovy clovek z tech hor muze mit (krome neustale kocoviny)? Ja dojdu, jsem vyrizenej, ale stastnej, v klidu si posedim, koukam na hory, promitam si, co jsem ten den prozil - a je mi dobre. Sice mozna na druhy den si uz nebudu pamatovat nazvy vsech brdku, skal, stitu, vcetne vysek, atd. - ale budu mit plne srdce vzpominek a zazitku, ktere me budou dlouho hrat. Podle mne tim chlastem si vsechno toto clovek v sobe zabiji - zustanou jenom ty nedulezite "hodnoty" jmena kopcu, casy, ... - a hlanekde, kdo , s kym se ozral (ev. neco jineho), co vyvadel, ...
Potom, kdyz se clovek s nekym setka, on rekne, ze byl v/na X a ja se zeptam, jake to tam je, co je tam hezkeho, tak odpovi, ze to vlastne ani nevi, ale udelali to za 4 hod nahoru a dolu a v chate meli skvele pivo pouze za Y penez a ze kazdy z nich jich vypil min. 10 - tak mi ho je hrozne lito.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 18:47

Proto se vyhybam Chate pod Chlebom ;-) V Alpach jsem neco podobneho snad jeste nepotkal, tam je vetsina lidi kvuli horam, po ture se naji, da si jedno, maximalne dve piva (nebo Radlery), a jde spat. Taky se tam obcas docela striktne dodrzuje vecerka v 10, jelikoz nekteri rano vstavaji hodne brzo.

Kdysi jsem se na tema sport a chlast bavil se sportovnim lekarem a ten rikal, ze alkohol po fyzicke namaze je vylozene skodlivy. Protoze jatra prednostne odbouravaji alkohol a ne kyselinu mlecnou, co se nashromazdila ve svalech. Ta se odboura pozdeji a svaly vic boli. Jedno pivo neuskodi, ale ani to by nemelo byt hned potom, chce to trochu pauzu, zalezi na te prechodi namaze. Trochu jsem v tomhle smeru experimentoval. Na VS jsem obcas chodil do posilovny a kdyz jsem si dal pivo hned po skonceni, druhy den svaly opravdu bolely vic, nez bez nej.

Jinak jak pisu, je to individualni, kazdy ma jine preference. Treba s tim jidlem a energii. Kdyz jsem na treku, kdy neslezam do udoli, tak taky jim podstatne min. Mj. proto, ze neni co. Telu prejde na setrici rezim a je to znat i na energii. Kdyz se usidlim v udoli a kazdy den jdu rano nahoru, vecer dolu a vecer si dam poradnou veceri, tak mam energie podstatne vic a nachodim podstatne vetsi prevyseni (nic jineho mi ani nezbyva ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod progym » pon srp 20, 2012 19:26

mike píše:Kdysi jsem se na tema sport a chlast bavil se sportovnim lekarem a ten rikal, ze alkohol po fyzicke namaze je vylozene skodlivy. Protoze jatra prednostne odbouravaji alkohol a ne kyselinu mlecnou, co se nashromazdila ve svalech. Ta se odboura pozdeji a svaly vic boli. Jedno pivo neuskodi, ale ani to by nemelo byt hned potom, chce to trochu pauzu, zalezi na te prechodi namaze. Trochu jsem v tomhle smeru experimentoval. Na VS jsem obcas chodil do posilovny a kdyz jsem si dal pivo hned po skonceni, druhy den svaly opravdu bolely vic, nez bez nej.


Trochu se do toho přidám:
Po tělesné námaze tělo potřebuje nutně regeneraci. Alkohol se chová pro tělo jako jed a játra začnou prvně metabolovat práje jeho a je nutná regenerace se odsouvá a pozdější dobu což je nežádoucí.
Pivo po treninku je výborná věc, ale opravdu nealkoholické. Pivo je svým složením a z použitých surovin opravdový iontový nápoj, tedy díky kalorické hodnotě sacharidovo-iontový :supz:

Moje zkušenost je taková, že pokud si nějak výrazně dám do těla a i čím výš jsem v kopcích 3500+, tak chci colu. Chci sladkou vodu s kofeinem a fakt na ni mám obrovskou chuť :drinkers: . Tuhle "chuť" mě už potvrdilo pár lidí. Co vy? :lol: :lol: :lol:

Jinak téma kapičku odbočilo od mé původní pobídky :((
Naposledy upravil mike dne pon srp 20, 2012 19:30, celkově upraveno 1
Důvod: opravena citace
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod šíp » pon srp 20, 2012 19:30

progym píše:Jinak téma kapičku odbočilo od mé původní pobídky :((

Neříkej mi, že Tě to zde na OF překvapilo :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 19:34

progym píše:Moje zkušenost je taková, že pokud si nějak výrazně dám do těla a i čím výš jsem v kopcích 3500+, tak chci colu. Chci sladkou vodu s kofeinem a fakt na ni mám obrovskou chuť :drinkers: . Tuhle "chuť" mě už potvrdilo pár lidí. Co vy? :lol: :lol: :lol:

Driv jsem to tak mel taky. Pozdeji to uplne preslo a misto toho mam chut na nealko pivo. A kdyz neni, jelikoz jsem nekde nahore, tak uplne staci sladky ovocny caj. Cola je docela svinstvo a k jidlu se moc nehodi, rekl bych, ze je to jen navyk. Mne to postupne preslo pote, co jsem ji prestal pit i normalne.

progym píše:Jinak téma kapičku odbočilo od mé původní pobídky :((

Jestli chces, muzu to odtrhnout do samostatneho vlakna na tema "Alkohol a hory".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod apuka » pon srp 20, 2012 19:34

mike píše:PV Alpach jsem neco podobneho snad jeste nepotkal, tam je vetsina lidi kvuli horam, po ture se naji, da si jedno, maximalne dve piva (nebo Radlery), a jde spat. Taky se tam obcas docela striktne dodrzuje vecerka v 10, jelikoz nekteri rano vstavaji hodne brzo.

:lol: :lol: :lol: Nooooo....
Po letosku bych to teda vubec, ale vubec netvrdil... Nemci po vecerech chlastali jako "o dusu spasenu". Alespon tam, kam se dalo rel. jednoduse dostat a bylo vice moznosti tur, i jednodussich. Kde vetsina lidi sla Berliner Hohenweg nebo na nejaky ledovec, tak se spalo (ale piv bylo hooodne vice jak 1-2). Vrcholem bylo Edelhutte u Mayrhofenu v zimmerlageru. Tam bylo cele podkrovi jeden velky zimmerlager trocha castecne rozdeleny prickami na mensi casti. Jenomze vsechny vypinace zapinaly vsechny svetla v celem lageru najednou. "Zabava" (dosti hlucna, sesla se tam nejaka parta "turistu") skoncila uderem desate (nocni klid). Samozrejme, zedny z te party nemel nic prichystane na spani a na dalsi den, nebyl umyty, atd. Takze prisli, kazdy rozsvecoval (asi po 2 min. svetlo aut. zhaslo), delal bordel a -samozrejme- mluvil hlasite nebo jeste hlasiteji. Kdyz jsem se ozval, ze uz je nocni klid, tak mi jeden pan s usmevem (a ponekud prekryzenyma ocima) ukazoval na hodinkach, ze co si vyskakuji, ze prece je jeste jenom nejakych X minut po vecerce. Nastesti na ostatnbich hutte jsme byli na pokoji usetreni podobnich lidi, co neznamena, ze nebyli...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 19:45

Tak to jsem mel asi stesti nebo ty smulu ;-) Je pravda, ze kdyz uz spim na chate, tak je to nejaka odlehlejsi, kam radobyturisti nedojdou.

Lagery a svetlo, to je jina kapitola, stava se to. Obcas proste nejaky pitomec rozsviti nebo rusi. Ale ne proto, ze je ozraly, ale protoze je pitomec ;-) Slusni lidi pouzivaji celovky, ale i to te muze vzbudit. Zazil jsem, ze prvni varka vstavala ve 2, dalsi ve 4 a posledni v 5 a kazda mne vzbudila, i kdyz se snazili chovat tise. Proto je lepsi spat venku nebo na chatach, kam nechodi lidi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod ssyissyi » pon srp 20, 2012 19:49

Každému, co jeho jest, ale nesmí tím omezovat ostatní... teda mě! :lol:
Ráda hodně spím a pít naštěstí moc nemůžu, protože mám minimální toleranci na alkohol, takže po tom "jednom" končím a když ne.... :partyman: Takže v horách NE.
Mimochodem jednou jsme sdíleli patro na privátě v Tatrách s párečkem, který nás dost nevybíravě rušil i bez chlastu...
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod progym » pon srp 20, 2012 19:57

mike píše:Jestli chces, muzu to odtrhnout do samostatneho vlakna na tema "Alkohol a hory".

Díky za nabídku :lol: , ale asi to nebude nutné.
Jinak cola je opravdu dost humus. Pochopitelně nesmysly o tom, že se v ní rozpustí desetikačka je kravina.
Nicméně i doktoři doporučí u nevolností dětí ledovou kolu (cukry+kofein), ale pouze na polévkovou lžíci.
Aby to nevypadalo, že jsem nějakej ANTI-ALKOHOL :(( , takový medvědí mlíko uvařený pěkně na sněhu......zatím nikdo neřekl, že by mu nechutnalo a to jeden hrníček Ti regulérně odstřelí kecky......
Tak to já můžu a vařím sakra rád :supz: :supz: :supz:
Naposledy upravil mike dne pon srp 20, 2012 20:03, celkově upraveno 1
Důvod: upravena citace
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 20:00

ssyissyi píše:Každému, co jeho jest, ale nesmí tím omezovat ostatní... teda mě! :lol:

:smt023 :twisted:

ssyissyi píše:Mimochodem jednou jsme sdíleli patro na privátě v Tatrách s párečkem, který nás dost nevybíravě rušil i bez chlastu...

:lol: tak na to jsem v horach jeste taky nenarazil. Na lagerech neni soukromi a vsichni jsou unaveni, takze by jim to ruseni dlouho nevydrzelo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 20:05

progym píše:Nicméně i doktoři doporučí u nevolností dětí ledovou kolu (cukry+kofein), ale pouze na polévkovou lžíci.

To jo, jako prvni pomoc pri zaludecni nevolnosti je to skvele, ale spis po lzickach. Funguje i na dospele, letos jsem po dlouhe dobe potkal nejakeho rotavira a diky tomuhle jsem preckal prvni pulden relativne v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Najdou se lidi společného zájmu?

Příspěvekod Brko » pon srp 20, 2012 20:30

Jak to tak sleduju, povazuju se tim padem za alkoholika. Po ture, lezeni, skialpech, ... (ne behem - to mne dela blbe, protoze se mne chce spat) tech 5ks vypiju skoro vzdy. Teda kdyz je nalada. Toto jsem praktikoval i kdyz jsem zavodne behal. Samozrejme ne denne, ale kdyz se nekdo jelo a sedlo se do hospody, problem s tim nemam. Vzdyt i Kulhavy si oteviral pivo zlatou medaili ihned po prijezdu do cile.

Jinak polemizovat nad tim koho je komu lito, tak to bych velmi nerad. Samozrejme nevime co je normalni, nezname vnimani a pohled na vec druhych lidi, takze tvrdit ze JA nepiju a je mi lito tech co pijou a nedokazou vnimat hory je minimalne divne. Oni ty hory muzou diky drogam (alkoholu) vnimat lip nez clovek co je "cisty". Drogy jak je znamo vnimani okoli umocnuji a zkresluji. Okoli se nam muze zdat barvitejsi a pritazlivejsi nez ve skutecnosti je. Jak muzes tvrdit ze opili lidi nemuzou vnimat krasu hor? To jen tak lehke odklouznuti od tematu :)

Vlakno hory a alkohol bych zalozil. Evidentne rozdilne nazorove skupiny tu jsou.

Samozrejme kdyz nekdo dela bordel, je hlucny a neprijemny k ostatnim, tak to je jina liga a o tom se tu snad nebavime.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 21:00

OK, samostatne vlakno. Doufam, ze se to tu neporafa jako v "zelenych" vlaknech ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod karaya1 » pon srp 20, 2012 21:26

Když už alkohol a hory, tak berete s sebou na výstup i plácačku? Teda já už ji kvůli hmotnosti vyměnil za malou plastovou flaštičku, ale pokud to jde a nežene se průšvih, tak vrcholové přihnutí dodržuju :tonqe:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 21:29

Ne. Tohle jsem nikdy nepochopil a prijde mi to nesmyslne. Sestup je obvykle nebezpecnejsi nez vystup. Jsi unaveny, horsi se pocasi a ztracis pozornost i bez toho. Proc jeste zvysovat riziko?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod šíp » pon srp 20, 2012 21:31

Alkohol si nosíme, ale ne na šlapání či jízdu na kole. Užíváme ho jako lék - přesně odměřený hlt večer před spaním *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod ssyissyi » pon srp 20, 2012 21:32

Tak, tak. Na vrcholu bývám zplácaná už většinou dostatečně i bez "dopingu". A přes spaním leda tak hlt francovky...ale do dlaní na masáž.
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod conny » pon srp 20, 2012 21:55

ja tedy moc nepiju, po pravde posledni ctyri roky vubec (krome jednou za mesic decka vina), ale musim rict, ze si pamatuij, ze mne jednou panacek slivovice docela spasil. sli jsme prechod NT a ta prvni etapa, kdyz se jde z Donoval je docela dlouha. bylo vedro cely den a nekde na kopecku asi hodinu pred cilem jsem toho mela regurelne dost. blbe je, ze tam neni nikde voda, takze bivakovat opravdu nejde. no a do toho prisel kamarad a presvedcil mne, abych si predce jenom lizla a ono kupodivu mne to hodne nakoplo.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod šíp » pon srp 20, 2012 21:59

Hm, tak takovou situaci jsem zrovna neměla na mysli.
Alkohol bereme pro situace, že je zima, prší, fouká, je vlhko, člověk leze do mokrého spacáku a doušek alkoholu mu mírně roztáhne cévy, prokrví periferii a zahřeje spacák. Samozřejmě, mám na mysli opravdu jen ten lok, ne více.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod mike » úte srp 21, 2012 0:46

@conny: ale to ti chybela energie, ne? V tom pripade by te ctverecek cokolady nejspis nakopnul stejne.

@sip: jo, tohle chapu a kdybych jezdil do takove sloty, jako vy, tak bych to taky zvazil ;-) (predtim bych ale zvazil svou pricetnost :twisted: )
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod skleník » úte srp 21, 2012 6:49

Ahoj, nevidím problém v tom, pokud slezu večer někam do civilizace, dát si tři piva... Pomůže to ještě lépe usnout, člověk pokecá o zážitcích. Takže jsem pro :partyman: , ale až po...
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod Chmeld4 » úte srp 21, 2012 7:03

Alkohol je jako hory. Člověk musí aspoň trochu znát sebe, jinak může nastat špatná situace. Podle mě jde o to že někdo bere výlet do hor buď jako "zábavnou" akci s partou lidí, kde je třeba večer někomu pomoct trochou pálenky, nebo do hor vyráží za klidem a výhledem do krajiny. Když na sebe pak někde tyhle dva druhy lidí narazí tak je to na prd, nicméně obě tyhle skupinky většinou vyhledávají odlišné treky a způsob nocování.

Já osobně po namáhavém dni v horách klidně 5 piv kopnu (když už je tam někde po cestě ta osvěžovna), nebo zvolím něco ostřejšího. Ráno vstanu stejně jako ti co nebumbají a následky nepociťuji, takže se kochám krajinkou taky. Nicméně dobře vím kolik si můžu dovolit a jak moje tělo reaguje. Pokud bych věděl že po druhym pivku budu pro okolí nesnesitelnej pitomec co dělá bordel a nejde ho utišit, nebo že budu kyselej celej den a zdržovat celou výpravu , tak bych se na ten chlast rovnou vyprdnul :(( ... Je to prostě o zodpovědnosti a přístupu k sobě, horám a ostatním.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod amigo » úte srp 21, 2012 7:24

zodpovědný přístup k sobě, horám i ostatním je po 5 pivech pitomost.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Další

Zpět na Pokec o cestování