Nízké Tatry - schůdnost - duben

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod axi12 » úte bře 13, 2012 20:50

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, jak to bývá začátkem dubna se sněhem v Nízkých Tatrách? Plánuji s kámoši přechod NT na velikonoční prázdniny (5 - 9 dubna), akorát se bojím, aby tam nebylo moc sněhu. Nechceme si brát sněžnice ani mačky... Dá se nebo to je ještě brzy?

Vidím to v čt ráno z Donoval k boudě Ďurková, pá - z boudy Ďurková asi ke Štefánikově chatě pod Ďumbierem, so - opět z chaty až k útulně Andrejcová, ne - pěkně dojít do Vernáru a pak nočním domů :)

dá se?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod Morty » úte bře 13, 2012 21:01

ahoj,

z Donoval na Ďurkovou je to pořádná štreka a nevím, jestli je to ve sněhu reálné - podle mě to začátkem dubna bývá v pohodě, ale letos v únoru bylo tolik sněhu, že jsme se na sněžnicích bořili místy po pás, tak nevím, jestli to roztaje.

Přidám otázku - jak myslíte, že to bude vypadat první týden v květnu v NT nebo na MF? Loni tou dobou to bylo pohodička po trávě a zbytky sněhu, ale letos se bojím, že tam dost sněhu ještě bude (půjdu s přítelkyní a to si žádá ideální podmínky :-) )
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod rezna » úte bře 13, 2012 21:08

zacatkem dubna to rozhodne v pohode nebyva ;) - jeste v kvetnu je zcela bezne ze se to slape vic jak z pulky ve snehu

trasa Donovaly -> Durkova je teda psycho - Hiadelske Sedlo -> Durkova da ve snehu zabrat jako prase a clovek je rad ze je rad - a trasa Korytnica -> Durkova je uz z rise snu, pokud teda nechcete slapat celej den non-stop - hodiny z mapy moc nesedi ...

stejne jako Mala Fatra na velikonoce je tohle vhodny aspon na macky - je tu blby ze dost velka cast je v traverzu a na sneznicich je to opruz - spis lyze ...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod axi12 » úte bře 13, 2012 21:24

Takže říkáš, že první den rozdělit na dva, ok... a pak od Štefánikovy chaty až k Andrejcovo, je to ok? Nebo taky moc dlouhý?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod rezna » úte bře 13, 2012 23:05

tam uz to neznam - nemam tolik casu - takze volim nastup navecer Korytnica -> Hiadelske sedlo - prespani (je tam novej pristresek) - druhej den Hiadelske sedlo -> Durkova - prespani (bacha je dobre rezervovat dopredu (hooodne dopredu) - rezervaci je totiz treba hradit prevodem z uctu - jinak se spi na zemi v hospode) - posledni den smer chopok a pred chopkem dolu doleva smer uz nevim co :) a zpatky domu
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod kareha » pát bře 16, 2012 7:04

axi12: Stefanicka - Andrejcova je podle me nemozne ujit v jednom dni. Co ja vim, tak se to bezne chodi ve dvou dnech, s prespanim na Ramzi. Sla jsem vychodni hreben NT dvakrat (bez snehu) a pokazde jsme meli trochu problem zvladnout za jeden den usek Andrejcova - Ramza, nedovedu si predstavit ze bysme to protahovali az na Stefanicku.

rezna: Rezervace na Durkovej jsou nejaka novinka? Byly jsme tam loni na konci zari a na telefonicky dotaz mi spravce rekl, ze rezervace neprijima a jak prijdeme tak si lehnneme, a platily jsme na miste v hotovosti.
kareha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:30

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod rezna » pát bře 16, 2012 16:57

kareha píše:rezna: Rezervace na Durkovej jsou nejaka novinka? Byly jsme tam loni na konci zari a na telefonicky dotaz mi spravce rekl, ze rezervace neprijima a jak prijdeme tak si lehnneme, a platily jsme na miste v hotovosti.


tos asi volal moc pozde :) - ale rozhodne loni/predloni fungovala zaloha predem na ucet - ale je to tak ze to muselo byt dost predem ...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod Jenda.Unc » pát bře 16, 2012 19:29

My jsme to šli mezi vánocema a silvestrem z Donoval do Čertovica.Večerní příchod do Hiadelského sedla a 2den na Ďurkovou , 3den Štefanička a 4den dolů do Čertovica.
Pokuď budete pokračovat tak vám to bude bohatě stačit na Ramžu.
Z Ramži na Adrejcovnu je to pěknej kousek.Typoval bych že to nebude prošláplé a většina se jde lesem až konečnej úsek před Kralovou holou je hřebenovka.
Rozhodně bych bral sněžnice.Toho sněhu tam bude ještě dost
Možná budete mit i problém s orientací z Čertovica do Telgártu pokuď to nebude prošláplé.
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod pKlobouk » pát bře 16, 2012 22:08

My šli loni v půlce dubna obráceně. Na Králově holi jsem vážně přemýšlel nad tím, jestli jsem v životě dosáhl všeho, co jsem chtěl :) Ale bez maček či sněžnic se to tam dalo, spoléhat jsme se ale museli na tyčové značení. Jinak za mačky jsem byl rád před Štefáničkou, asi bych to bez nich přežil, ale když jsem je měl, zbytečně jsem neriskoval.

Jinak z Andrejcovej na Ramžu to bylo opravdu až až, mapa nás chlácholila, že je to pět hodin, tak jsme vyrazili asi v deset, cestou dost sněhu, vzrostlá kosodřevina, v lese hromada polomů, do cíle jsme dorazili asi v deset večer! a ještě, že jsme šli obráceně, tak jsme šli ve tmě lesem.
Uživatelský avatar
pKlobouk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte čer 10, 2008 13:28
Bydliště: Žatec/Praha/Brusel

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod rezna » pát bře 16, 2012 22:14

co se tyce casu - tak jak znaceni tak mapa jsou dost mimo - zejmena na snehu - Hiadelske -> Durkova vypada jako pohodova snad 6 hodinova tura - no na snehu je to sakra dlouha celodenni streka

ty casy by chtely aktualizovat - podobne spatne je na tom usek na MF - Suchy -> Maly Krivan - tam to taky nesedi alepson o hodinu
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod mike » sob bře 17, 2012 1:34

rezna píše:ty casy by chtely aktualizovat - podobne spatne je na tom usek na MF - Suchy -> Maly Krivan - tam to taky nesedi alepson o hodinu

Hodinu? Podle mapy je to 1:35. Schvalne jsem kouknul na zaznamy z hodinek z poslednich let. Jeden mam za 1:25, druhy 1:39 a treti 1:50, ale to bylo extra hnusne, protivitr a nulova viditelnost. Vsechno v zime na snehu (bez sneznic), v lete to samozrejme bude rychlejsi.

Pointa: casy na mape se daji brat jen relativne vzhledem ke svemu tempu. Normalne by mely byt pro stredne zdatneho turistu v lete. Kdyz jsou potreba sneznice, tak je vsechno jinak, mnohem pomaleji a odhadnout se to neda vubec, jelikoz snih se meni i na celkem kratke vzdalenosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod rezna » sob bře 17, 2012 8:45

@mike - no nvm :) - na MF vsechny casy predbiham o dobrych30% - ale tohle misto, kde jsou na ceste dve kamenita sedla mi vzdycky da zabrat a trva mi to tak o hodku dyl nez rika mapa :)
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod axi12 » sob bře 17, 2012 9:16

ještě jedna věc... jakou používáte mapu? :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Nízké Tatry - schůdnost - duben

Příspěvekod rezna » sob bře 17, 2012 9:58

chodim to podle VKU map

123 - Nizke Tatry - Kralova Hola - 1:50000
122 - Nizke Tatry - Chopok - 1:50000
121 - Velka Fatra - 1:50000

tim se pokryje uplne cela trasa
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc


Zpět na Pokec o cestování