Kralický Sněžník v zimě

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod lukaszjicina » ned led 22, 2012 10:41

Dobrý den,
jaká je nejlepší cesta na Sněžník v zimě? Včera jsem to jel na běžkách po žlutý z Velký moravy, přes všechno úsilí jsem došel k rozcestí Ve strži a musel jsem to otočit. Neznám to tam, cesta zavátá, po každém kroce pode mnou ujížděl sních. Sněžnice nemám. Nechá se nahoru dojet po červené, co vede od Králíků? Nebo kudy jinudy? Díky
lukaszjicina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát led 20, 2012 12:07

Re: Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod Boulderman » ned led 22, 2012 11:05

Zdravím, ta žlutá trasa je v zimě spíš nevhodná, protože je vždy hodně zavátá a navíc v poslední části vede přes lavinový svah. Teď je v oblasti tuším třetí stupeň a myslím, že moc zpevněné to nebude. Dobrá trasa je po hřebeni na hranici po zelené, je sice dlouhá, ale s krásnými výhledy a máš po cestě polskou chatu, kde se lze občerstvit. Výhodné to bude i přes Podbělku a Sušinu. Tam bývá i dobře vyjetá stopa (na rozdíl od polského hřebene, kde je to rozjeděné skútry).
Já bych to asi udělal tak, že bych se z dolní moravy nechal vyvézt vlekem a přes Sušinu na Kraličák. Zpátky třba po té naší červené magistrále. Tam jsem taky nezaregistrovl stopu. Vhodnější je tot totiž na sněžnicích.
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod Jenda.Unc » ned led 22, 2012 11:08

Z dolní Moravy po žluté jezdí běžkaři, ale pouze k tomu rozcestí.Nahoru jsem nikdy nikoho nepotkal pouze na skialpech.Nahoru by to sice šlo, ale dolů bych rozhodně nejel.
Pohledej na googlu.Třeba tady je i mapa ke stažení:
http://www.kralickysneznik.net/sluzba/77/
http://www.skiarealkralicak.cz/ski-areal/pro-bezkare/
http://www.dolnimorava.cz/resort-dolni- ... cke-trate/
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod stipka » stř zář 12, 2012 13:10

Letos bych se tam chtěl konečně podívat :) nafotit si tam východ slunce
nejhezčí věc je pěkné světlo na horách :)
stipka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon led 24, 2011 10:30
Bydliště: Ostrava

Re: Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod MaO » čtv led 8, 2015 20:45

Ahoj rád bych se tam podíval příští víkend z Dolní Moravy. Ideálně po zelené, dá se to bez sněžnic nebo to bude problém ? Zpátky bych šel zase po červené. Budu rád za každý info. Díky
Uživatelský avatar
MaO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv led 20, 2011 10:16

Re: Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod fps » čtv led 8, 2015 21:04

je to ještě dost daleko, takže tam muže ještě napadnou hodně sněhu, i když předpověď to zatím nepředpovídá https://www.meteoblue.com/en/poland/wea ... ik/14-days http://www.yr.no/place/Poland/Lower_Sil ... /long.html, v současnosti by to bez sněžnic šlo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod apuka » čtv led 8, 2015 21:30

No, jestli bude i tam (po ceste nahoru) taky prset jako tady (nebo momentalne i na Lyse Hore), tak tam bude pekna ledova krusta, takze misto sneznic bude treba spise macky... Jinak samozrejme zalezi na mnozstvi a kvalite snehu, na jeho uslapani. Pokud si dobre pamatuji, chodi se tam i bez sneznic, bez lyzi i bez macek - kdyz se da. Je tam taky dost moznosti operativne menit trasu. Predpokladam, ze po zelene chces z Horni Moravy cez Polsko a Maly Sneznik
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod kohai » úte led 13, 2015 12:45

Šel jsem tam v pátek pěšky ze Stříbrnice po modré. Dostal jsem se až na Stříbrnickou - sedlo. A to jen proto, že ze Stříbrnice to tam bylo cca po žluté ujeté rolbou. Dál už jsem se bořil (rolba to tam otočila) tak, že jsem to po třech krocích vzdal a šel dolů.
V sobotu hodně pršelo a tálo, ale určitě bych si pod boty něco vzal.
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod MaO » úte led 20, 2015 13:24

Tak sem se už vrátil a dalo se to i normálně bez sněžnic. Šli sme po hranici po zelené z Dolní Moravy. Po rohlednu Klepáč to bylo úplně v pohodě. Pak to bylo horší, ale naštěstí to někdo předtím prošlápnul. Bořili bysme se jinak 30 cm cca. Museli jsme ale improvizovat a vynechat Malý Sněžník. Tam nevedla ani stopa a v botách by to bylo peklo a trápení. Takže po červené pak až na vrchol. Zpátky sme šli po žluté až do Dolní Moravy ta byla v klidu. Šel jsme to pak ještě ze Stříbrnice v neděli, to napadlo cca 10 - 15 cm novýho sněhu a dalo se taky v pohodě. Svážnice byla sjetá rolbou a pak to bylo docela prošlápnutý taky. Ale kdyby napadalo víc tak bez sněžnic taky asi žádná sranda. Jinak bylo mlíko a nebylo vidět skoro nic.
Uživatelský avatar
MaO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv led 20, 2011 10:16

Re: Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod Dundee » sob led 16, 2016 18:10

Nevíte zda je žlutá trasa z vrcholu Králického Sněžníku směrem do Horní Moravy bezpečná co se týče lavin?

Zde se píše, že od pramene Moravy se to v minulosti párkrát odtrhlo.
http://www.sneznik.cz/cs/naucna-stezka/9-lavinova-draha/
ale dle leteckých snímků, se zda, že žlutá vede hluboko v lese.

Případně zda můžete zhodnotit s ohledem na současnou vrstvu sněhu.....dle CHMI by tam mělo být celkem cca 45cm (většina napadlo v posledních pár dnech, myslím, že bude lehký a vítr si sním možná pohraje)

edit: až teď jsem si všiml, že se to tu už řešilo....
Boulderman píše:Zdravím, ta žlutá trasa je v zimě spíš nevhodná, protože je vždy hodně zavátá a navíc v poslední části vede přes lavinový svah. Teď je v oblasti tuším třetí stupeň a myslím, že moc zpevněné to nebude.....


Bylo by řešení jak se vyhnout lavinám to vzít od Sněžné chaty přímo na jih? nějaká cesta tam vede. Jedná se mi o sestup, půjdu na sněžnicích.

A platí pro oblast nějaký zákaz pohybu mimo značené trasy?
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod ita » sob led 16, 2016 18:37

Tak běž od té Sněžné chaty kolmo dolů, napojíš se na tu lesní cestu co vede paralelně pod žlutou a po ní dojdeš k té žluté, ale vyhneš se tomu lav. svahu. Osobně jsem to párkrát v zimě šla celé po žluté, ale je fakt, že nikdy nebylo čerstvo nasněženo, a ještě tolik.
Edit: Vlastně úplně se mu nevyhneš, já jsem fakt játro :D
Naposledy upravil ita dne sob led 16, 2016 18:39, celkově upraveno 1
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Kralický Sněžník v zimě

Příspěvekod scinkk » sob led 16, 2016 18:38

Tak teoreticky na sneznicich cestu vubec nepotrebujes :) zalezi jaky je tam les a kolik bude snehu.
Ale dle satelitni mapy tam ta cesta je, dokonce asi i ta cast ktera pak pokracuje dolu k asfaltce.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06


Zpět na Pokec o cestování