Kempovací karta Island

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kempovací karta Island

Příspěvekod V0174 » stř led 11, 2017 13:22

Ahoj,
snad jsem se aspoň přibližně trefil do sekce. Letíme v létě ve čtyřech na Island a rádi bychom ušetřili za kempy nákupem kempovací karty. Tak se chci zeptat:

1) Má tu s ní někdo zkušenosti? Nevíte, jestli je možné jet ve čtyřech na jednu kartu (tedy budou zaškrtnutá dvě pole za jednu noc)? Ofiko podmínky použití mi v tom nepřijdou jasné.

2) Nechystá se někdo na Island s návratem dřív, jak 11. 8.? Pro koupi karty napůl, pokud by karta nešla využít pro čtyři. 28 nocí tam nebudeme, stačila by nám polovina :)
V0174
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 8, 2012 12:17

Re: Kempovací karta Island

Příspěvekod Luke » stř led 11, 2017 19:16

Ahoj,

Na Islandu jsme byli v roce 2016 také ve čtyřech a kempovaci karta nám ušetřila nemalé peníze. Sepsal jsem o tom krátký článek - viz http://www.outdoortipy.cz/jak-usetrit-v ... a-islandu/

Jinak vzdy když jsme řekli že jsme 4, tak chtěli automaticky vidět dvě karty. Stoji to pár stovek (v přepočtu 1500 na osobu), tak me ani nenapadlo nijak "šmelit" :)

Jména ale nekontrolovali nikde, takže kartu pak můžeš prodat, nebo ji bez starosti od někoho koupit.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Kempovací karta Island

Příspěvekod cmaro » stř led 11, 2017 22:04

Luke píše:
Jména ale nekontrolovali nikde, takže kartu pak můžeš prodat, nebo ji bez starosti od někoho koupit.


Toto mi pride take divné. Oproti štandardu ušetríš kopec penazí a ešte by to človek chcel predať. To fakt nenapadne nikoho zo západu len nás. A pokiaľ sa nezmení toto naše zmýšlanie tak nás stále budú mať v celej vyspelej Europe za luzrov.
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Kempovací karta Island

Příspěvekod mike » stř led 11, 2017 22:29

cmaro píše:To fakt nenapadne nikoho zo západu len nás.

Tys jeste nepotkal Holandany? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kempovací karta Island

Příspěvekod vonkreuz » čtv led 12, 2017 8:15

Co Irčan zahodí, Holanďan ještě použije. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kempovací karta Island

Příspěvekod grco » čtv led 12, 2017 9:21

Kto je Ircan?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod Kjuba » čtv led 12, 2017 10:57

Taky netuším, ale asi chtěl napsat Irec... :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Kempovací karta Island

Příspěvekod V0174 » pát led 13, 2017 17:05

Luke píše:Jinak vzdy když jsme řekli že jsme 4, tak chtěli automaticky vidět dvě karty. Stoji to pár stovek (v přepočtu 1500 na osobu), tak me ani nenapadlo nijak "šmelit" :)


Díky za info. Při současném kurzu € je to bohužel 2000 Kč na osobu. Snad to do dovolené klesne :) Vzhledem k tomu, že tam budeme spát 15 nocí a z toho min. 2 ve Skaftafellu, kde karta neplatí, a občas možná mimo kempy, tak to není zase taková "ušetřená kopa peněz". Když jsem byl na Islandu naposledy, kempy mě stály obvykle 250 - 300 Kč za noc.

Nedošlo mi, že tam je jméno, takže karta se asi nemá přeprodávat. Když si koupím bodovou jízdenku na vlek, taky na ni taky může jet kdokoliv, tak mě nenapadlo, že by to byl u této karty problém.
V0174
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 8, 2012 12:17


Zpět na Pokec o cestování