Krkonoše-zima,schudnost tras

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » sob led 16, 2016 19:05

Takze nahore je 40-80 cisel snehu. Cela vrstva je slusny a suchy prasan, takze sneznice pomuzou tak tak z poloviny. Co se hrebenu tyce, tak je momentalne dost hloupe uhnout z cesty (zkusil jsem parkart a rychle se vracel), uz tak je tezke se na ceste v nekterych castech udrez. Jinak je to az po prdel do klece :) Uzil jsme si to mhohokrat. Hlavne kousek nad Labskou od Vysokeho kola, tam to byla takova loterie na kazdy desaty krok i ve snaze se drzet cesty. Jednou jsem zahucel do diry, ze kdybych nemel snezice tak jsem tam po prsa :) Takhle jsem tam byl jen po pas :)
Takze jsem dost potrenoval ruce (a lehce ohnul jednu hulku :)
Ale videl jsem i par slusnych zahrabu od prkynkaru (ale preci jen meli vyhodu). Ale bazkari taky moc veseli nebyli. Od jedne slecny nad Labskou jsem dostal navrh na vymenu sneznic za jeji bezky, tak jsem ji vylicil, jak se dneska na tech sneznicich chodi a par kroku po te jsem zas zahucel po prdel :)
Vzdy me prekvapi, ze se nejade aspon jeden clovek, co se tam coura jen v botach. Nakonec jsem kolegu z Polska dohnal, nevypadal uplne vesele, myslim, ze si brzy taky poridi sneznice :)
V tisicovce je tak 40 cisel, nad silnici ve Spindlu je tak 20.
Bylo to prima, ale vzalo si to svou energetickou a rychlostni dan. Minule jsem an nazkracene trase sel za stejny cas 26 km, dneska mi celkem stacilo 18.
Na hrebeni bylo dost hnusne, no aspon tam nebylo moc lidi, dva kolegove na sneznicich (meli Mikeovi oblibene MSR evo :), par lidi na prkynkach. Jo a predebehnul jsem po par kilakach jednoho (asi) skialpinistu ktery startoval o chvilku driv nez ja :skialp: na dalsich par kilometrech me nedohnal, ale mozna to vzdal a jel dolu :)
Btw stromy jsou tam slusne obaleny snehem, vypada to hezky, ale uz bylo vydano varovani pred pady a na par kilometrech lesem dolu jsem videl nekolik zlomanych pres cestu nebo ohnutych az dolu.

krkonose.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mike » sob led 16, 2016 22:49

To nevypada spatne, jsem zitra zvedav na Jizerky :) Beru stare sneznice, bez podkladu asi dostanou zabrat. Sbaleno, termoska umyta, akorat to vstavani v 6 #-o

18 km neni v takovych podminkach na sneznicich uplne malo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mED » úte led 19, 2016 15:53

Dávali jste někdo v posledních dnech trasu Pomezky - Sněžka - Luční? Stav sněhu, prošlápnutá cesta, apod.
Řeším zda brát sněžnice nebo jen návleky. Po minulém víkendu v Jizerkách to vidím bez sněžnic, ale dodatečné info pomůže v rozhodování.
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » úte led 19, 2016 19:12

Tuhle trasu jsem nesel, ale jak jsem psal, na hrebeni, respktive od 1000 mnm, je vic jak pul metru prasanu. Mezi Pomezkama a Snezkou to urcite nekdo uz projel na lyzich ci proslapl na sneznicich mozna se i tam nasel nejaky blazen co to sel pesky jako v sobotu. Mezi Snezkou a Lucni to mozna diky navstevnosti bude dostatecne rozorane i pesaky, ale netusim, proc to jit v techto podminkach bez vybavy. Jako v tom prasanu ty sneznice taky moc nepomuzou, ale porad mi to prijde o dost lepsi a rychlejsi nez bez nich, jak jsem psal, projit se to da, ale ten polak co jsem ho potkal v sobotu, z toho zas tak veselej nebyl :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod ita » pon led 25, 2016 19:05

Tak jsem po dobu pracovní neschopnosti usilovně hledala na netu a v celých Krkonoších jsem našla 4 boudy, kde se dá přespat na zemi ve vlastním spacáku. Na Labské a Luční za to kasírujou 400,- což z principu za spaní na podlaze nedám, tudíž jsou tam de facto dvě. Bradlerovy boudy a ta polská chata nad Obřím dolem. Na těch Bradlerových b. by asi neměl být problém (přesto ráda uvítám osobní zkušenosti), ale poláci mají poměrně zmatené webovky. Spal tam někdo? Je to otevřené i teď v zimě? Dá se spát na zemi, nebo je to jen v případě obsazených pokojů?
Nevím, jestli jsem úplně trefila vlákno, ale nic jinýho o Krkonoších jsem tady nenašla.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod pickard » pon led 25, 2016 19:50

Nějakej update, co je teďkonc ta obleva?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod GreyMouse » úte led 26, 2016 10:41

@ita: Co třeba Dvorská bouda? - s vlastní karimatkou a spacákem 195 Kč/noc.

Pokud netrváš na spaní na zemi, tak na Výrovce je noclehárna - na posteli s vlastním spacákem dáš 200 Kč/noc.

edit: nebo Jelenka - patrně postel s vlastním spacákem 260 Kč/noc.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod ita » úte led 26, 2016 13:54

GreyMouse: Jelena je mimo trasu, ale ta Výrovka by šla po menších úpravách šla. Dík za tip :-) A poskytujou to tam běžně nebo jen v případě plných pokojů? Ty Bradlerovy boudy neznáš? Případně něco podobnýho na té straně Krkonoš.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod ita » úte led 26, 2016 14:00

A ještě mi poraďte, kudyma nejlíp z toho směru od Luční/ od Výrovky slízt do Špindlu? Jsem v Krkonoších v zimě nikdy nebyla.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod GreyMouse » úte led 26, 2016 14:27

Brádlerovy boudy neznám vůbec. Jinak si myslím, že si typ ubytování můžeš vybrat, jde jen o to aby měli místo, je lepší se předem zeptat.

(Cestu ti radit nebudu. Z přesunu od Výrovky do Pece na běžkách mě bolelo rameno víc jak dva roky. A tobě, myslím, úplně stačí to zápěstí :wink: )
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » stř led 27, 2016 16:14

A ještě mi poraďte, kudyma nejlíp z toho směru od Luční/ od Výrovky slízt do Špindlu? Jsem v Krkonoších v zimě nikdy nebyla.


nooo, te takeee, hodne zalezi kolik bude snehu.
Od Lucni tedy vede dolu cervena, ta je ale v zime zavrena, vede lavinovym svahem.
To same asi plati o zelene primo od Vyrovky, i kdyz jsem nekde videl, ze je to ofiko skialp trasa, takze mozna tou se da jit.
Zavrena bude skoro urcite i modra pod Stohem.
Pak se da od Vyrovky pokracovat po cervene a pak po zelene na Predni planinu a dale po zelene dolu na parkoviste. Ta zelena krizi sjezdovku, takze je lepsi z te zelene pak uhnout a vzit to za nosem rovnou dolu, tak aby se clovek dostal na modrou, ta taky niz krizi sjezdovku, ale rovnou dolu a dole pod chatama je pres vodu mostek.
Ja to na sneznicich beru od Vyrovky primo na ten Stoh a pak smerem na Predni planiny a pak dle toho popisu dolu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod JohnyFK » stř led 27, 2016 16:47

Taky se tam teď chystám. Přemýšlím jestli vzít spíš sněžnice nebo běžky :-k
Nesmeky beru každopádně...
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod ita » stř led 27, 2016 17:46

scinkk: O těch Kozích hřbetech i Stohu vím, ale ta zelená jsem myslela, že se dá projít :-k Varianta projít to vrchem přes ten Stoh není marná, pokud bychom od té Výrovky slízali dolů.

ad nesmeky - Ví někdo, jak to teda vypadá nahoře, jsou potřeba? Nesmeky nemám a mačky se mi moc nechce brát. Se sněžnicema počítám.

No nevím, zatím to vypadá, že budou s.ačky, pobolívá mě už několikátý den močák... Jestli jim zítra nevyjde to sněžení, tak to asi zabalím.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod booze » stř led 27, 2016 18:14

Bradlerovy znam vyborna kuchyn, obrovske porce. Co se tyce ubytovani, tak jsem spal ve vedlejsi budove, protoze v te hlavni byly dost bujare vecirky.
Ze Spindlu pres Medvedi boudy na Bradlerovy vecer je pekny zapad slunce, z Ptaciho kamene. Druhy den se nasnidat a smer Petrova bouda a pak cervenou na Labskou. Treti den Vrbatova (jedine co si mi z celeho KRNAPU pozdavalo) Medvedin- Spindl.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod ita » stř led 27, 2016 18:24

Bradlerovy boudy jsou tento víkend obsazeny :-( Další důvod to zabalit, ptže na té straně už se nikde moc nedá přespat, chtěli jsme přejít hlavní hřeben. Kdybych neměla zlomenou tu ruku, tak jdeme na těžko, ale chci co nejlehčí batoh. No a taky teď ten nachlazenej močák, s tím se mi venku nechce spát.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod sanojka » pon bře 14, 2016 18:30

Ahoj, nevíte někdo náhodou, jestli je schůdná cesta Česko-polského přátelství? (Z luční boudy na Labskou)
Dík za odpověď, sanojka.
sanojka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 14, 2016 18:27

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » pon bře 14, 2016 20:03

Jsem tam tenhle vikend nebyl, ale vzhledem k tomu, ze, co vim, se na hrebenech nekonaly zadne zasypy, kor tento vikend, tak ta cesta bude vyslapana/rozdupana. Takze pokud nevadi v necem takovem dupat a pretlacovat se s bezkarema, tak pruchozi to skoro urcite bude, kolik energie to veme tezko rici, zalezi jak to zrovna bude premrzle a aktualne rozdupane.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod Miras » stř led 4, 2017 10:50

Chtěli jsme se o víkendu podívat na Sněžku, ale vzhledem k tomu, jak se to tam aktuálně sype dumáme, jak to nejlíp provést. Ze soboty na neděli máme rezervovaný nocleh na Dvorské boudě. Prvně jsme uvažovali jet v sobotu do Pece, přes Sněžku do Boudy a v neděli už jen seběhnout dolů do Špindlu. Ale v tu sobotu budeme v Peci až někdy v 10, tak máme obavy, abychom to stíhali. Tak je varianta to obrátit, v neděli bude času víc, ale podle aktuální předpovědi by ze soboty na neděli mělo zase sněžit, takže to bude schůdný nesjpíš zase hůř. V pátek a v sobotu nic padat nemá, tak by to v tu sobotu mohlo být přece jen aspoň trochu prošláplý.
Co na to zkušenější, nějaký náměty a připomínky? :)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » stř led 4, 2017 11:12

Z Pece se da dost ocekavat uzaverka cesty Obrim dolem, takze bude treba jit na Ruzohorky.
Kor mezi Ruzohorkama a Snezkou muze byt dost snehu a spise mene proslapane ci vubec.
Mezi Snezkou a Lucni to spise proslapnute bude a mezi Lucni a Dvorskou to bude projete rolbou. Z pece bude nejspis projeta asfaltka na Vyrovku (cast zelene trasy).
Hadam tak 2-3h na Snezku a 2-3 h na Dvorskou.
Takze je to tak akorat, mozna dojit uz za tmy.
Opacna varianta je mozna blba v tom, ze na Dvorske budete dost brzo a z Dvorsky neni moc kam se podivat a vratit se. Pokud byste meli sneznice, tak si treba muzete vyslapnout na Stoh.
Bez sneznic treba jit kam to pujde na Predni planinu a zpet.
Vychodni Krkonose zatim moc velky zasyp nedostavaji a nahore toho bude jeste min diky vetru.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod fps » stř led 4, 2017 19:47

bez sněžnic bych do toho nešel, a k tomu sněhu co napadá taky pěkně přituhne, pocitová teplota může být až -31°C, to už je slušný, na to si chce dát víc bacha než na sníh, škoda že nemohu někam vyrazit na těžko, snad takhle pěkně bude i za 14 dní
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » stř led 4, 2017 20:25

Dobre obdobi na zimni krkonose bez sneznic bylo do teto nedele, ted uz bych do toho bez sneznic ci prkynek taky nesel.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod Miras » stř led 4, 2017 20:52

Aha, to jsem koukám zapomněl poznamenat, že sněžnice máme v plánu vzít :) K tomu jsme naštěstí už taky dospěli, že bez sněžnic bychom tam mohli mít problém...
A oblečení máme snad taky teplý dost, tak doufejme neumrznem. Na sobotu teď aktuálně píšou pocitových "jen" nějakých -21°C.
Každopdádně dík za rady!
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod axi12 » stř led 4, 2017 21:14

Tak hlásím, že tu v Krkonoších krásně napadlo. Jsem nad Pecí, na boudě Kladenka. Před chvílí jsem se vrátil z procházky, bohužel jsem se nedostal ven dřív jak v 15:30, dal jsem si okruh na Černou horu a zpět a byla to krása. Nikde nikdo, sněhu kupa, teplota ještě příjená, jen začíná dost foukat.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod michalvitous » stř led 11, 2017 12:47

Zdravím,
chtěl bych se zeptat zkušenějších. Plánuju menší procházku po horách teď v zimním období. Jaká je nejideálnější trasa na Sněžku,abych se co nejvíc vyhnul běžkařům?
michalvitous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 11, 2017 12:41

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod fps » stř led 11, 2017 19:13

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod michalvitous » stř led 11, 2017 19:16

To uz jsem koukal...ale.vsechny kratsi cesty zabiraj bezkari a Obrak byva zavrenej ne?
michalvitous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 11, 2017 12:41

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » stř led 11, 2017 19:42

Jo Obri pokud vim bude zavrenej. Takze pokud chces vyrazet z Pece, tak jedine na Ruzohorky, nahoru to bude bez bezkaru. Z Ruzohorek na Snezku asi naci budou, ale hadam, zadny peklo a stopu tam budou mit vyjetou pokdu nebude po snezeni. Horsi pro tebe spis je kudy zpet. Pac pres Lucni a Vyrovku, tam se tezko bezkarum vyhnes, predevsim mezi tema chatama. Tak pokud beres sneznice (a byl by to asi velmi dobry napad :), tak proste muzes jit bokem podel cesty.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod michalvitous » stř led 11, 2017 23:41

Dekuji, pro me velmi cenne rady ;-) vylozene z Pece to byt nemusi, pokud mi poradite, rad skusim i jinou trasu. A sneznice beru, musim se s nima poradne naucit :-) bezkari mi obecne nevadi jen ja vadim obcas jim...
michalvitous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 11, 2017 12:41

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod Miras » čtv led 12, 2017 9:09

My byli na Sněžce o víkendu, když bylo zrovna pěkně a se stopama jsme si fakt starosti dělat nemuseli - tam byly takový davy, že případný běžkařský stopy byly rozdupaný dávno před tím, než jsme tam přišli my :-)
Z časových důvodů jsme nešli zezdola z Pece, ale popovezli jsme se na Růžovou horu. Dál byla prošlapaná cestička. Sněžnice se hodily, ale nezbytný nebyly, dost lidí tam chodilo jen v botech. Ale místama se propadali a klouzali, aspoň nesmeky by to chtělo, vršek byl jeden led.
Od Slezského domu až k Reinerovkám je široká urolbovaná cesta, stejně pak dál Krkonošská magistrála. Tam bys prošel taky i bez sněžnic a nebyl bys sám. Se zvyšující se vzdáleností od Sněžky pěšáků ubývalo a lyžařů přibývalo, ale ani tak nám kupodivu nikdo nenadával (sněžnice jsme si nechali a šli jsme krajem), naopak pár lidí i zdravilo...
Dolů jsme pak šli od Chalupy Na Rozcestí po zelený turistický, cca jak psal scinkk (díky!) o kousek výš. Ta se částečně kryje se zimníma trasama, ale ty zase byly buď široký, že se bez problémů vešli pěšáci i běžkaři, nebo naopak nebyly projetý vůbec (od křížení s Krkonoškskou magistrálou kolem Bud na planině dál). Tam teda už bylo prašanu hodně a bořilo se to fest...

Taky jsem tam jel se strachem z běžkařů, ale možná to bylo tím, že tam pořád něco padalo a dost se sprašovalo, takže jak projetý stopy, tak případný šlápoty celkem rychle mizely, každopádně jsme tam s nikým žádnej konflikt neměli, naopak byli všichni v pohodě :-)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod fps » čtv led 12, 2017 10:05

třeba takhle, na téhle trase narazíš na běžkaře pouze od boudy Růžohorky po lanovku Růžohorky, a pak ve spodní častí Obřího dolu, horní část pod Sněžkou je docela strmá, tam běžkaře nepotkáš, tam nejsou upravené stopy pro běžkaře
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování