Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po světě

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Etheric » pon srp 5, 2019 8:36

Taky se na to už můžu vysrat, něco někde budovat, nemá to cenu..
Udržuju akorát pramen, že tam chodim pro vodu a ty ohniště + tábořiště že tam chodíme s malejma grilovat, učit je poznávat bylinky, chytat ryby do ruk, střílet z luku, praku, kuše...
Dělat něco pro lidi v kraji zdejším, to je jako házet perly sviním. Bohužel se ale Češi v zahraničí chovaj stejně hovadsky, jako tady. Pak je mi za hranicema hanba říct, že jsem Čech a radši to zapřu. Bohužel :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod malejjarda » pon srp 5, 2019 18:39

Etherik, to mi připomnělo zážitek z dovolené.
Jezdím vždycky v létě na dva týdny na kolo - Rakousko, loni a předloni Polsko, letos kus Alpe - Adria (Rakousko a Itálie). Spíme docela často v kempu. Snad až na výjimky se tam drží noční klid. Většinou od 23 do 7h.
Minulý týden jsme spali v kempu v Gemuně del Friuli (Itálie). Takový malý příjemný kempík.
Do té doby než tam navečer přijel autobus české cestovky. Sjížděli nějaké italské řeky. Najednou byl kemp plný čechů. Když navečer začalo pršet, tak se nastěhovali do přístřešku co tam byl - donesli si samozřejmě svoje stoly, židličky a hromady chlastu. Když o půlnoci pořád ještě vyřvávali, šla se jich přítelka zeptat, jesli neví, že je v kempu noční klid. Jenom ji vodpálkovali, že se nemá starat. Tohle bylo asi do půl druhé. A nejlepší bylo, že pořád vykříkovali, že jsou z Prahy. Co si o tom myslet?
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Etheric » pon srp 5, 2019 19:09

Malejjarda: právě to je vono. Banda Čechů se dohodne, zaplatí cestovce a hurá, jedeme na výlet, jedem si užít, sereme na všechny a všechno juhuuuuuu!! =D> často i bez cestovky..
Proto se kempům, bivakům a podobnejm místům vyhejbám jako čert kříži a dobře vim proč. Já si jdu do přírody užít souznění, sžít se s ní, vrátit se ke kořenům a když uprostřed krásnýho lesa daleko daleko kdesi začne hejkat banda nalitejch českejch idiotů, mám pak sto chutí ... :smt071 jenže to je škoda kulky na takovýho blba a co si budeme povídat, je jednodušší opláchnout nůž, než čistit revolver 8)

Teď vážně... Spali jsme 3 týdny v místech, kde celá rodina po zaplacení všeho žila z ekvivalentu 30 - 50 kč na den a naše poměry. Nikdy se nic neztratilo, ani přes noc, ani přes den. No pak jsme spali jednu noc s Čechama, ráno jsme se vzbudili a....prachy v píči. Pár lidí přišlo o telefony. 3x GoPro, 2x powerbanka.
Předchozí tři týdny se to celej den a noc válelo mezi chudinou a nikdo na to ani nehrábnul. Ovšem stačila jedna noc s Čechama... :toimonster:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod dudy » pon srp 5, 2019 20:01

Hele, klídek...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po světě

Příspěvekod budo » pon srp 5, 2019 21:11

"hejkat banda nalitejch" ... Tak se dá popsat i současnej českej "vodák".
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Etheric » úte srp 6, 2019 5:35

Jestli to nebude jako kolegové, "vodáci", kteří to měli jen jako záminku, aby mohli celej tejden prokalit. Půlka z nich v tý lodi ani jednou neseděla. Dalo by se to nazvat alkoturistikou, kdy hlavní cíl výletu je konzumace alkoholických nápojů :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Lipon » úte srp 6, 2019 11:59

úplně stejně dělá bordel banda vožralejch Němců nebo Anglánů, klidně i Rumunů
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod apuka » úte srp 6, 2019 14:57

O Rumunech nic, tam se to deli na dve skupiny, alespon co vim - normalni turisty a "sberaci". Na horach a v prirode se doted obcas setkavam s tou prvni, ta druha "uraduje" spise na dalnicich, odpocivadlech, kempech, proste kde je moc lidi.

Ozrali Nemci (Danove, Holandani, ...) udelaji bordel, to ano. Ale vetsinou v miste, kde maji ten alkohol a az tak uplne nejdou "proti vsem". A po nich nakonec zustane akurat bordel - smeti, flasky, obcas pochcance.

Zato statisticky je velice vyznamny podil Cechu, kteri kdyz nekam prijdou, tak si misto "prizpusobi" svym potrebam, kaslou na vsechny lidi a vsechna pravidla, delaji si co chteji, protoze "je prece svoboda a tu moji nema co kdo omezovat". Po nich casto zustava fakt spoust - at je to v kempu a jeste vice v prirode.

Priklad (jeste z tech velice slusnych :evil: ):
spali jsme tyden v takove "ubytovne", kde bylo asi 10 pokoju v drevenych prizemnych budovach, vzdy mezi dvema byl dreveny kryty prostor e stolkem a zidlemi. Vsechno jen drevo. Samozrejme, vsude zakaz koureni, pouzivani otevreneho ohne. Bydleli jsme tam my, dlouhodobe nejaci nemecti robotnici, potom na dve-tri noci se stridali lidi ruznych narodnosti, vzdy jedno auto. Byl vzdy klidek, v noci ticho, vsude cisto, v jidelne/kuchynce poradek a vzdy jsme se v pohode dohodli.
Nakonec tam prisly dve auta Cechu,7-8 lidi, ubytovali se ve dvou sousednych pokojich. Prvni, co "zprovoznili", byl gril na plynovou bombu (pro hnidopichy ohledne otevreneho ohne a plyn. varicu to byl obycejny rozvedeny plyn horici svym plamenem pod grilovaci kamennou deskou, nijak neuzavreny). Vecer v sest zacali grilovat, zasmradili a zadymily siroke okoli (ubytovna byla mezi obytnymi barakmi) az tak do deseti, jedenacti. Mezitim obsadili kuchyn a jidelnu, vzli veskere nadobi, talire a hrnky, zasmradili to tam varenym vinem (v 10l hrnci), pripalenym masem a omackou, samozrejme i ryzi.
Po ukonceni grilovani zacali popijet to vino, k tomu (dokopy) desitky piv a nejake to tvrde. Vyhravali a zpivali si do nejake treti nadranem. Vubec, ale vubec jim nevadilo, ze je tam desitka dalsich lidi, kteri uz v deset zalezli spat.
A co si myslis, rano bylo volne ciste nadobi k vareni snidane? Houby, vsechno pripalene nechane ve drezu, smrad zustal. A kdyz odesli, taky muzes hadat, jestli po sobe uklidili a alespon to nadobi vycistili...

Nechci zevseobecnovat, neni to pripad vsech Cechu. Cim dal vic jich jezdi do Alp a chce delat dobre jmeno vlasti (chovat se slusne). Bohuzel, to procento hulvatu je ale stale hoodne vysoke.
A kdo nejezdi do Alp, staci se podivat, co delaji mnozi Cesi na Slovensku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod mike » úte srp 6, 2019 16:06

apuka píše:Zato statisticky je velice vyznamny podil Cechu ...

Ty mas na tohle statistiku? A mohl bych ji videt? :twisted:

Ja se taky Cechum v zahranici spis vyhybam a uz se mi stalo, ze jsem se radej tvaril, ze nerozumim, ale treba v Praze, kdyz jsem nahodou vecer ve meste, tak tam delaji bordel prevazne turisti z jinych zemi. Nebude to spis tim, ze v zahranici jim clovek rozumi a vic to vnima? Jinak se mi celkem osvedcilo jezdit do neproflaklych oblasti, ktere jsou trochu dal od hranic, tam na Cecha clovek skoro nenarazi a kdyz uz, tak je v pohode. Plus mimo ceske statni svatky.

Treba na Dachstein jezdi kazde pako, tam jsem byl naposled v minulem tisicileti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod sobb » úte srp 6, 2019 18:29

Etheric píše:
sobb píše:Finští vandráci, lyžníci, vodáci a další si těchto otevřených chat a dalších vymožeností váží, jsou na ně hrdí a starají se o ně.
Kéžby tomu tak bylo i u nás.
Když už tu tak svorně nadáváme na našince, tak jen dodávám, že výše zmíněná citace platí pro ty zmíněné rozličné skupinky lidí (i když k tomu i pro valnou část finské populace). Ale aby nedošlo k nějaké idealizaci - ani tam není vše růžové a najdou se hovada. Blízko civilizace někdy bývá bordel a známy jsou též případy krádeží dřeva z dřevníků u srubů a tábořišť. Občas tak činí v zimě skútraři. Letos jsme toho bohužel taky byli svědky. Nejdříve jsme mysleli, že jsou to chlapi z Metsähalitus (místní správa lesů a turistické infrastruktury), až pak nám došlo, že to byli zloději ... :(
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod apuka » stř srp 7, 2019 9:55

mike píše:Ty mas na tohle statistiku?
Ehm, snad si jeste pamatujes vyznam pojmu "statisticka vyznamnost" :-)...

Ne statistiku konkretni si nevedu, ani zadne vypoctene konkretni cisla nemam, ale rozdil mezi odchylkami mnozstvi lidi odchylujicich se od "normalu" pri lidech z ruznych krajin nebo mluvicich ruznym jazykem ( :(( mam zacit mluvit jazykem statistika a rozvijet teorii testovani hypotez???) je natolik velky ve smeru k mnozine lidi z CR, resp. mluvicich cesky, ze se to prehlidnout neda...
Samozrejme, neni to uplne relevantni statisticky vyzkum uz jenom vzhledem k rozdilnym parametrum techto skupin i k jejich ruzne pocetnosti, taky je otazna mnou pouzivana hladina vyznamnosti a formulace hypotezy, kterou bych testoval, ale jak pisu, rozdil je natolik evidentne znacny, ze o "statisticke vyznamnosti" nemuze byt sebemensich pochyb.
Staci Ti to takto?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod dudy » stř srp 7, 2019 11:56

Fujtajxl, začínám se stydět, že jsem příslušník pranároda Čechů.
Toho nehoršejšího a nezlounovatějšího darebného plémě, co kam přijde tak dělá bordel, loupí, vraždí, plaší a znásilňuje pocestný a zvířátka, v opilosti trhá mouchám křidýlka a po třech pivech likviduje kempy ve velkém...
Naštěstí máme z matčiny strany německé předky, tak jsem tak trochu ten počestnej pořádkumilovnej abstinující Helmut...
](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod mike » stř srp 7, 2019 15:29

@apuka: :lol: to skoro vypada jako vystup generatoru nahodnych textu.

Slo mi hlavne o to, ze se ohanis pojmem statistika a pritom jde ciste o tvou dojmologii. Chapes, ze tve osobni pozorovani je statisticky naprosto nevyznamne? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod sobb » stř srp 7, 2019 19:38

dudy píše:Sem se rohod, že vetknu do krajiny zdobný prvek.
Jen tak pro zajímavost, co Tě vlastně k této bohulibé činnosti vede? Pocit nudnosti krajiny? Snaha po sobě něco zanechat? Nebo něco jiného?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod dudy » stř srp 7, 2019 20:00

Ti ani nevím.
To ti mi začne cukat levý voko, pak začnu kýchat a už to jede.
:mrgreen:
Ne nevím, snad to začalo před třiceti lety, když jsem svévolně opravil rozbitá boží muka a skončil jsem za to před kárnou komisí Národního výboru.
Vobčas sem stlouk lavičku. Kdysi jsem udělal naučnou stezku po zaniklého h obcích (dneska už je tam oficiální).
Vůbec zaniklé obce, opuštěné samoty, zrušené hřbitovy, zapomenuté pomníčky, křížky... to je takové moje hobby
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod dudy » čtv srp 8, 2019 5:25

Jinak lidi to dělávali odjakživa.
Ne všechny kříže a pomníčky jsou na místech neštěstí, lavičky na pěkných místech, občas vyřezat nálety na pěkném rozhledu, přístřešek s hrnečkem u studánky...

Paradoxem je, že když se podíváš třeba na mapy.cz, tak t ten můj upižlanej krucifix je zanesenej v mapě i fotka tam je...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Olchor » čtv srp 8, 2019 7:56

Mno... lavička, studánka OK, přístřešek snad.. ale klacek na kopci? Pro tebe je to možná okrasa, pro mě ne. Příroda je krásná sama za sebe, netřeba okrašlovat. Nejvíc mě štvou různé cedule na hezkých místech, nulová informační hodnota typu - toto je les. V lese rostou stromy.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod budo » čtv srp 8, 2019 8:05

dudy nepochlubíš se odkazem?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod dudy » čtv srp 8, 2019 8:39

@Olchor:

Nepředstavuj si to, jako bych vztyčil osmimetrový kříž na Luční hoře.
Ta panenská příroda je v podstatě v obci, jedná se o soukromý pozemek (souhlas majitele jsem měl), je asi padesát metrů od paty největší (dnes zakonzervované) skládky v Praze a vidět je toliko ze vsi...
Já to měl z postele na vrchol asi 150 metrů...
Mně osobně víc vadí lány fotovoltaiky, haly kam se podíváš, ferraty za každou cenu, bikeparky jako kráva, lanové centrum v každé prdeli, řepka od obzoru k obzoru, D3 přes Posázaví, cesty za prachy EU odnikud nikam, golfová hřište z dotací, půjčovny kdejakejch elektrickejch pohybovadel v národním parku, kokoti na elektrokolech, hromadné zájezdy, petflašky v lese, čtyřkolkáří...
Ale křížek na lokálním kopečku mě fakt neuráží.
Nikde.

@Budo:

https://mapy.cz/turisticka?x=14.3747344 ... id=2087121

https://mapy.cz/fotografie?x=14.3744662 ... &gallery=1
Přílohy
OBRZ5895.JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod budo » čtv srp 8, 2019 9:10

ad 1. část souhlas
ad 2. část - pěkný
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod dudy » čtv srp 8, 2019 10:34

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod apuka » čtv srp 8, 2019 10:54

@dudy: :smt023
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Olchor » čtv srp 8, 2019 14:21

Jo, je samozřejmě hafo věcí, které mě štvou daleko víc, než nějaký křížek na kopci. Ale ty věci mívají většinou nějaký účel. Pro mě je snaha okrašlovat přírodu poněkud scestná. Třeba kousek od nás bývalo nádherné místo, říká se tam U tří smrků. Krásný palouk, na něm 3 smrky velikáni, věděli o něm jen zasvěcenci, trempové a tak. Teď tam vybudovali obludný kruhový velepřístřešek s kamenným ohništěm, informační cedule, fujhnus. Asi taky snaha zvelebit přírodu. Naprosto to místo zabili.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod mike » čtv srp 8, 2019 15:36

dudy píše:Ale křížek na lokálním kopečku mě fakt neuráží.

Mne taky ne, ale znam lidi, co to maji jinak. Holt jsi na nektereho z nich narazil. Uz jen podle toho, co ti tam napsal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod dudy » čtv srp 8, 2019 17:30

@mike
Já rozumím tomu, že to má někdo jinak, ale tak ať jde, stejně jako jsem to udělal já, na obecní úřad, tam mu řeknou, stejně jako mně, že se jim nápad líbí, ale že v tom nemají žádnou pravomoc, protože se jedná o soukromý pozemek, pak ať zajde, stejně jako já, za hajným a ten mu, stejně jako mně, řekne, že on s tím problém nemá, naopak nabídne pomoc, ale že se jedná o soukromý pozemek, tak ať pak, stejně jako já, zkontaktuje majitele pozemku a pak se uvidí.
Třeba mi majitel zavolá s tím, že za ním byl pan Novák a že se mu to nelíbí, ať to odstraním, nebo mu vysvětlí, že jemu se to líbí a že mi to povolil.
Nevím.
Ale vzít motorovku?
To by opravdu, jak jsem nadneseně nadnesl, mohli za chvíli ateisti bourat boží muka.



@Olchor
Při vší úctě, na to, aby se Ti to nelíbilo, máš samozřejmě právo, ale ničit to je zhovadilé.
Krajina patří nám všem a je třeba se dobrat nějakého konsensu.
Takže pokud se shodnou lidi co tam bydlí, majitel, hajnej, úřady, tak to nebudeme bourat kvůli tomu, že se to nelíbí člověku, co přijede jednou za život.
Trochu je to jako z ranku kácení "nebezpečných" stromů podél silnic.
Taky se najde skupina obyvatel, která to požaduje a stromy u komunikace se jí nelíbí...

Á proós, které prvky v krajině se Ti tedy líbí?
Křížek z 18. století ano?
Osamělé solitérní stromy?
Aleje?
Kapličky a boží muka?
Všechno to jsou prvky, které uměle dodal člověk a přetvářel tak krajinu.
Vždyť motivace sedláka, který šel a zasadil před třista lety v místě kde se mu líbilo lípu, která je dnes památným stromem, nebo toho který šel a postavil vprostřed polí boží muka, je stejná.
A to, že boží muka připomínají všudypřítomnost Páně a strom dává stín, je stejně závažný argument, jako že směrová růžice určuje světové strany...

Co kdybych tam, místo pakrucifixu vysadil strom?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod mike » čtv srp 8, 2019 17:34

Nejsme ve pri, zvlast kdyz to bylo na soukromem pozemku a se souhlasem majitele. Jenze obcas se holt najde muz cinu, ktery se nikoho nepta a udela to, co povazuje za spravne. Treba vycisti graffiti. Nebo zastreli nevernou manzelku. Mozna jeste muzes byt rad, ze to dopadlo takhle :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod sparrowcz » pon srp 19, 2019 20:38

Pridavam foto do ostudne statistiky. Zastavim se takhle v Norsku na Hardangervidda u jezera, koukam do diry mezi sutrama a hele, plechovka od piva. Kdo jiny nez cesi (nebo slovaci) muze odhazovat plechovku od Kozla v narodnim parku. Nepochopim. Samozrejme jsem ji strcil do batohu a odnesl s sebou. Obrázek
sparrowcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:04

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod mike » stř srp 12, 2020 16:55

Jsem si rikal, ze tu na tohle mame vlakno :D

Češka v Alpách poplivala Němce kvůli krmení svišťů, on ji shodil do příkopu

Akorat neni jasne, kdo krmil sviste. Dovedu si predstavit oba scenare, ale lehce pravdepodobnejsi mi prijde, ze to byla ta <pip> a Nemec udelal chybu, ze si ji dovolil neco rict.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 12, 2020 17:26

" .... Němec, kterého žena při hádce poplivala, ji shodil do příkopu ... " :D
Hysterka měla štěstí, že se to neodehrálo někde na okraji srázu. Už bychom si o ní četli ve vláknu ...a další československý kříž...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod apuka » stř srp 12, 2020 18:18

Tady se vubec nechci vyjadrovat, protoze ten clanek je v podstate prelozena tiskova zprava z A a tam je to uplne stejne nejasne, kdo krmil sviste, kdo se ozval, atd.
Ale v nedeli, na vylete pro rozchozeni jsem na uzke stezce, zrovna ve strmem svahu s ujizdejici suti, tj. v miste, kde neni radno postavat jsem "dohonil" ceskou rodinku, ktera tam nestastne, bezradne (a dost nebezpecne pro ne) postavala za asi 30-40 hlavym stadem ovci, ktere se ne a ne pohnout. Obejit se to nedalo.
Prvni veci, co jsem musel udelat bylo, ze jsem "jemne naznacil" hlave rodiny, ze neni uplne dobry napad zacit hazet na ovce nekde uprostred kameny (i velke jako pest) a ze by to mel rict vsem, i deckam... Nic lepsiho je, krome nesmeleho "no bezte nekam" je nenapadlo.

Nakonec se mi povedlo pomoci par silnych tlesknuti "vylekat" berana na zacatku, aby se pohnul o par metru, potom dorazil i jeden Nemec, spolu se nam povedlo "posunout stado o par metru mimo tu sut a kdyz jsme jej obchazeli zvrchu, uz se ovcim zdalo mimo cesty dostatecne bezpecne misto na ustup.

Mnoho Cechu (ale nejenom oni) vubec nevedi, jak se maji spravat ke zviratum v prirode - ani k domacim (ovce, kravy, kozy, kone), ne to jeste divokym, i kdyz obcas dost domistifikovanym, jako ty sviste na nekterych mistech, ktere ziji doslova z turistu. Potom skacou z extremu do extremu (od "to je roztomile zviratko" po "Pepo ta potvora mnenchce sezrat, pomoz mi")...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování