Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v letadle

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 17:27

Komu? Recepcni? :shock: :twisted:

Hrebik s sebou taky nenosim a navic bych se pri tomhle mnozstvi fakt bal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod wawrik » stř říj 25, 2017 8:04

Mňa by inak celkom zaujímalo, ako sa tieto veci likvidujú „vo veľkom“. Na Islande na chatách a v kempoch na konci sezóny (a na letisku priebežne) všetky potraviny nahádžu do jedného vreca, oblečenie do druhého, plynové bomby do tretieho, a vezú to do nejakého collection centra na likvidáciu. Potraviny aj oblečenie chápem, ale čo robia s bombami? :-k

V každom prípade mi tento systém vyhovuje, z Islandu chodím vždy s nasyslenými kartušami, čo si od nich poberiem :D Z niektorých je minutých doslova len pár gramov, občas sa nájdu aj úplne plné.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod Quido » pát říj 27, 2017 8:05

rikejte si co chcete, ja to nosim zpatky a zas ji naplnim - z velke lahve.... mam nejakou dobu vzdy porad dve tytez kartuse a nemam s tim problem :wink:
vymenuju az tak cca po 10. plneni (kvuli tesneni)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod GreyMouse » pát říj 27, 2017 8:59

Podívej se na název vlákna ;-). Podstatný je to letadlo, do kterýho si kartuši vzít nemůžeš.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod Quido » pát říj 27, 2017 9:40

:sorac:
... je to pripad od pripadu... vubec jsem to neresil, prazdne mi uz 2x vzali, neletel jsem s tim vicekrat, normalne jsem je hodil do odbaveneho zavazadla a zustaly tam.... a treba v Asii to vetsina aerolinek v odbavenem zavazadle toleruje i plne, pokud toho neni paleta, ale je fakt, ze ne na zahranicni lety... a jednou mi zase na druhou stranu nechteli vzit ani stativ a stanove koliky...

edit: ale je to uz nejaky ten patek, dneska jsou fsici kolem tech letadel priposrani
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 15:04

V Evrope s kartusi neprojdes. Ani prazdnou, natoz poloprazdnou, jako byla ta moje. A zrovna v tomhle pripade je to dobre.

Na svou puvodni otazku, jak se zbavit poloprazdne kartuse, ale odpoved porad nemam... Chce to jeste pred cestou na letiste, nerad bych se stal hlavnim hrdinou clanku s titulkem Cech prinesl na letiste bombu! :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod Olchor » pát říj 27, 2017 17:44

Asi by se nic nestalo, kdybys kartuš hodil do odpadu. Při skládkování nevadí a spalovny mají na vstupu třídicí linku, která mag. kovy vychytá. No a i kdyby prošla až do kotle, to pšouknutí by ani nezaznamenali :)
Já to řešil jen jednou, v Kutaisi, položil jsem kartuš vedle koše na letišti, ať si ji tam někdo vezme...
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod wawrik » pát říj 27, 2017 17:57

Si tak myslím, že kartuša môže buchnúť už v lise smetiarskeho auta. To síce vadiť nemusí, ale následný požiar už áno :-k

Inak kopec letísk v turisticky zaujímavých miestach je obsypaných kartušami - po oknách, pri lavičkách, košoch a podobne. Nemám dojem, že im to príde divné.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 18:12

@Olchor: bych se nedivil, kdyby tam ta moje stejne skoncila, jelikoz recepcni nevedela, co s ni. Proto se ptam, nerad prenasim svou odpovednost na jine.

wawrik píše:Si tak myslím, že kartuša môže buchnúť už v lise smetiarskeho auta.

Taky bych se toho trochu bal...

Nejlepsi mi prijde odevzdat to v outdoorshopu, kdyz to prodavaji, tak by to meli umet i spravne zlikvidovat/zrecyklovat. Akorat ta moznost neni vzdycky k dispozici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod Quido » pát říj 27, 2017 20:38

prece se da pomoci varice ci zatlacenim na kulicku autoventilu vypustit uplne a pak hodit do odpadu mezi plechovky, stejne jak se hazeji prazdne spreje atp., u nas sice tento odpad jeste bezne trideny neni, ale napr. v D, CH a A uz ano... v I a Fr. nevim, v Americe verim ze taky poresili... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 20:45

Jakoze vypustim tretinu kartuse do vzduchu okolo sebe? Sorry, ale nejsem sebevrah. Tohle bych nedelal ani s malym zbytkem, ten bych spalil varicem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod Quido » sob říj 28, 2017 10:05

smarja, je jasne, ze kdyz mam tredinu, tak spalim... #-o
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » sob říj 28, 2017 21:45

:roll: co kdyby sis nejdriv precetl diskusi, at se netocime v kruhu? viewtopic.php?p=484759#p484759

Jenom dodam, ze z hor jsem dosel rovnou na vlak, z vlaku do hotelu a rano jsem jel z hotelu na letiste. Palit prebytecny plyn v hotelu mi neprijde jako dobry napad, jsou tam pozarni hlasice a nerad bych testoval, jak fungujou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod booze » pon říj 30, 2017 21:17

V Italii jsem jednou vyhodil bombu v kempu do bezneho kose a pani na recepci ji druhy den vytahla, ze se to dava vedle kose a popelari na to maji zvlast nadobu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod Sikula » úte říj 31, 2017 8:30

mike píše:Jakoze vypustim tretinu kartuse do vzduchu okolo sebe? Sorry, ale nejsem sebevrah. Tohle bych nedelal ani s malym zbytkem, ten bych spalil varicem.

Co jako myslíš že se stane? Největší riziko který ti hrozí je, že tě nějakej zelenej nácek flákne tyčí po zádech
Sikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 14, 2013 12:47

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod Quido » úte říj 31, 2017 11:52

mike píše::roll: co kdyby sis nejdriv precetl diskusi, at se netocime v kruhu? viewtopic.php?p=484759#p484759

myslim, ze v tom hledas vetsi slozitosti, nez jsou...
:wink:
tak tedy polopate, co bych udelal ja - nemam jetboil a nevim tedy, zda by se opravdu spalil, ale ty to vedet budes, takze muj nazor se netyka Jetboilu
... pokud bych byl v mistnosti v tve situaci, jak pises, treba na hotelu, tak bych spalil co nejvice plynu - proste nechal bych to horet, dokud by to horelo, pokud by byl u pokoje balkon, nechal bych to horet na balkone (hlasice reaguji na kour, ne na samotne teplo a uz vubec ne z varice), pak bych pro jistotu jeste zatlacil na ventilek a pak kartusi hodil tam, kde se davaji plechovky, pokud takove misto neni, nechal bych to vedle kose na odpadky a mozna bych k tomu napsal listek "empty"...
pokud bych byl venku, normalne bych stlacil kulicku ventilku a vypustol bych vse ven (nestane se nic, neb se to okamzite rozptyli do okoli - pochopitelne bych u toho nekouril), je to otazka tak asi minuty (uz jsem to delal).... a pak bych postupoval stejne pri vyhazovani...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » úte říj 31, 2017 18:32

@Sikula: vznikne vybusna smes a pri trose smuly chytne. Riziko je asi male, ale pripadne nasledky velke.

@Quido: balkon nebyl a tohle by horelo tak pul hodiny. Hlasice reaguji na spaliny. Je pravda, ze plyn je cisty a vetsina spalin je vodni para a CO2. Caj bych si na pokoji klidne uvaril (uz jsem to delal), ale tohodle bych se prece jen trochu bal. No a navic mam ten Jetboil, ktery je delany na rychly ohrev 0.8 litru vody a ne na pulhodinove horeni naprazdno.

No nic, slo mi o to, jestli nekdo nezna nejaky zpusob, ktery mne nenapadnul. Tohle vsechno jo a zavrhnul jsem to. Akorat booze se specialni nadobou zni nadejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod Quido » úte říj 31, 2017 18:47

ver mi ze venku za tu chvili zadna takova smes nehrozi, kdyz nad tim nebudes primo kourit, pokud se bojis, muzes upoustet i po troskach a nebude to sice trvat minutu, ale treba ctyri... je dobre si vzit tenke rukavice, neb hrdlo kolem ventilku se rychle ojini namrazou :wink:

ten zpusob spalovani v hotelu je nouzovka a taky bych ho volil jen v krajnim pripade... s tim jetboilem to je asi osemetne - asi, nevim
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » úte říj 31, 2017 18:52

Nekourim, ale staticka elektrina, kolem zrovna poleti nazhavena svetluska... :twisted: Vybusna smes tam je, jde jen o to, jak se rychle rozptyli. Verim, ze riziko je male, ale mam v tomhle smeru spatne zkusenosti. S mackama na nohach jsem jel po snehu aspon 100x, nez bylo jednou neco malo jinak a zlomilo mi to kotnik. Popaleniny by byly horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod fouk » úte říj 31, 2017 19:04

Pro šroubovací kartuše by mohlo být řešení toto
fouk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob pro 15, 2007 9:24
Bydliště: kousek od Bezdězu

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » úte říj 31, 2017 19:07

To je ekvivalent hrebiku, mozna pohodlnejsi. Akorat se to pouziva jen na prazdne kartuse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod fouk » úte říj 31, 2017 19:16

V popisu se píše... bezpečně vypustí zbytek paliva před proražením. Vždycky to používám na téměř prázdnou bombu, jak je to s plnější netuším.
fouk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob pro 15, 2007 9:24
Bydliště: kousek od Bezdězu

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » úte říj 31, 2017 19:21

To tam pise Hanibal. Vyrobce na prorazeci pise Ensure can is EMPTY before use.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod Quido » úte říj 31, 2017 19:41

a co vypustit, samozrejme venku, pres nezapaleny varic...?
a pro jistotu odejit tak 50 m dal od toho mista
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » úte říj 31, 2017 19:54

Jo, jenze u Jetboilu by to trvalo stejne dlouho, jako horeni. Tj. tak pul hodiny v mem pripade. Protoze se pouziva na plny vykon a regulace je v podstate zbytecna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » úte bře 17, 2020 20:52

Prijde mi, ze sem se to hodi nejvic.

TSA Admits Liquid Ban Is Security Theater
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod sobb » pon bře 29, 2021 22:36

mike v jiném vlákně píše:Takze ne, nepocitej s tim, ze te do letadla s prazdnou pusti a jestli se na to prijde pozde, tak muzes skoncit i s peknou pokutou
Máš k tomu nějaký zdroj? Nějaká novinka? V předchozích diskuzích takovéto tvrzení nikde nepadlo ani jsem o tom neslyšela.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » pon bře 29, 2021 22:40

Nemam, jen nejake vagni tuseni, ze jsem to nekde zahlidnul. Nebezpecne predmety, poruseni pravidel, vylouceni z prepravy a tak. Apuka ti jiste najde odpovidajici predpis ;-)

BTW, jsem si vzpomnel na prisernou italskou celnici, jak na mne jecela, kdyz jsem zapomnel v prirucnim zavazadle flasku s vodou. Mit tam kartusi, tak mi nejspis utrhne hlavu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod sobb » pon bře 29, 2021 22:50

Prázdná bombička asi za nebezpečný předmět považována nebude, jinak by mi ji tehdy po kontrole v batohu asi nenechali :wink:

Jejda, to je škoda, že jsi neměl, to mohla být aspoň show pro celé OF :mrgreen: A ty úžasné titulky v novinách ... :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » pon bře 29, 2021 23:02

Veci se meni a v tohle pripade se stale zprisnuji. Plus lidsky faktor, ze ti to jednou nekde proslo neznamena, ze ti to priste projde jinde. Kdes ji mela? V prirucnim zavazadle? Tam se to jeste mozna da ukecat, v nejhorsim pujde do kose, ale v odbavenem zavazadle to uvidi na rentgenu a budes vybalovat.

No, ono to bylo i tim, ze jsem ji nejdriv nerozumel a zeptal se, jestli mluvi anglicky, coz si zrejme vzala osobne. I SPEAK ENGLISH! :nasranost: :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování