Krkonoše-zima,schudnost tras

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod Miras » čtv led 12, 2017 10:29

Ale ta cesta obřím dolem fakt bude nejspíš zavřená, vzhledem k tomu, že vede lavinovým svahem a k vyhlášenému stupni lavinového nebezpečí. Cedulí jsem si nevšim, ale taky jsem nikoho neviděl tam jít, nebo tam odsud přicházet...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod fps » čtv led 12, 2017 10:57

jestli bude zavřena nevím, já jsem tudy šel v zimě, ale už je to tedy víc let, a cedule jsem žádné nevyděl, jestli si tedy správně vzpomínám, problém je pouze v horní části, cca od vodárny Obří důl, jinak je celá cesta v lese, ale já jsem tu horní část nešel po značce, nešel jsem až k Obřímu sedlu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod JohnyFK » čtv led 12, 2017 11:38

Přepni si na těch mapách.cz cos posílal mapku na zimní, a uvidíš proč to zavíraj.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » čtv led 12, 2017 20:16

Tak ono na Snezku moc moznosti neni. Ze Spindlu je to v zime uz asi daleko. Takze pokud nechces jit z polska, tak muzes jit z Pomezek, asi takto https://mapy.cz/s/1kioY
Rekl bych, ze na teto trase potkas obecne mene lidi :) a na Snezku bych tu trasu preferoval. Ale uz je to dost drsny, takze spis slezt dolu a dojit k autu nekudy "podel" silnice.
Obri byva zavreny kvuli lavinovemu svahu, ale netusim, kde se to dozvedet. Treba cervena z Lucni do spindlu pres lavinovy svah taky neni nejak "uzavrena", jen je za Lucni jedna cedule, pozor nebezpeci laviny ci tak neco.
Ale nekde ty informace o uzavirkach asi budou (ja vim jen o tech kvuli zimovani zvere)
Na sneznicich je to v pohode, v nejhorsim proste pujdes bokem podel cesty. Nikomu nebudes prekazet, sice to neni dle meho gusta, kdy sneznice jsou super, ze se muzes toulat volnou krajinou (coz je stupidne v Krkonosich zakazano i v zime).
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod michalvitous » pát led 13, 2017 0:11

To me taky stve ze mimo cesty je to zakazany i v zime. Pritom bezkarsky trasy taky vedou v zime vetsinou jinudy nez jsou klasika tur. cesty. Dekuju za namety. Vse si ted promyslim,spis hlavne aby vyslo pocasi :-)
michalvitous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 11, 2017 12:41

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod fps » stř led 18, 2017 16:24

fps píše:třeba takhle, na téhle trase narazíš na běžkaře pouze od boudy Růžohorky po lanovku Růžohorky, a pak ve spodní častí Obřího dolu, horní část pod Sněžkou je docela strmá, tam běžkaře nepotkáš, tam nejsou upravené stopy pro běžkaře

Povánoční radosti na Sněžce aneb z Pece na otočku na vrchol!
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod pickard » stř led 18, 2017 20:45

Jen info z dneška. Krátké šialpo z Pece na Schneekope a zpět. Zelená z Pece lesem na Růžohorky sice prošlapaná, ale hluboká, bez sněžnic či lyží projít lze, ale bude to opruz veliký. Od Děčínské chaty na stanici Růžohorky ujeté rolbou (bez běžk. stop). Tvrdé, lze v teniskách. Dále ušlapané koryto ve sněhu až na vrchol, lze v dobrých botech, zjevně vysoký provoz. Nahoře velmi silně vyfoukané, šutry, utemovaný sníh, zastrugy. Sjezd pod lanovkou z Růžové hory OK
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mike » stř led 18, 2017 20:50

Co je to zastruga?

Odhadnes, kolik je asi snehu okolo 1000 m n.m, kdyz neni vyfoukany? A jaka je struktura? Predpokladam, ze uz se udelal nejaky zaklad a na tom je novy. Jde mi teda spis o Jizerky, ale tohle by melo byt odpovidajici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod pickard » stř led 18, 2017 21:36

Zastrugy jsou takovy ty zebra na snehu vznikajici vyfoukanim snehu pryc. Lyzuje se po tom na kokot.
Kolem 1000m bych to bez vetru sacoval tak na 70 cm. Zaklad to ma slaby.
V Jizerkach jsem byl v nedeli. Koukal jsem na cestu z Ferdinandova na Mari. 60cm prachace, podklad nic moc, bori se hluboko. Na sneznych raketach to bude tell bych hezke.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mike » stř led 18, 2017 21:48

Diky. Hluboky prasan neni nic moc, je to drina pri rychlosti sneka. Uvidim, jestli se tam teda vubec dostanu, za tyden se obvykle sneznicove podminky dost zmeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod fps » čtv led 19, 2017 15:01

já sleduji tady sněhové zpravodajství, tedy tu kolonku přírodní sníh, v současnosti je to u nás na horách snad všude na sněžnice
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2017 20:01

Kolonku prirodni snih tam nikde nevidim :? Ze je to na sneznice vsude je mi jasne, ale zajimalo mne, jak presne snih vypada. Jestli ujdu za den 20 km nebo 5.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » čtv led 19, 2017 20:13

Zitra nekam vyrazim, ale nejak se nedokazu rozhodnou kam :) Clovek ceka na snih a pak nevim kam vyrazit driv :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2017 20:16

Jed do Jizerek a pak napis, jak to tam vypada ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod sobb » čtv led 19, 2017 20:17

mike píše:za tyden se obvykle sneznicove podminky dost zmeni.
jenže to se musí měnit i počasí a tomu se teď krom ochlazení docela líbí setrvalý stav. Nevím, jak na horách, ale na naší vrchovině jsou už nějaký tři týdny dost podobné sněhové podmínky, krom toho, že něco přikypalo, tak přemrzlý prašan bez základu. A po posledním vichru někde nafoukané různě držící či nedržící sněhové desky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2017 20:22

Nevim, jak ted, ale minule roky jsem jezdil na sneznice kazdy tyden a podminky nikdy nebyly dvakrat za sebou stejne. I v tom mraze si snih sedne, premrzne, prerovna ho vitr apod, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » čtv led 19, 2017 20:35

jj jizerky nebo krkonose, chtel jsem nekam vlakem (jeseniky ci luzicky) ale nemam duveru v CD v kombinaci s rannim mrazem :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2017 20:43

Zas je mozna unikatni prilezitost jet nekam jinam, nez klasicky do Jizerek a Krkonos. V Luzickych horach to na sneznice obvykle neni, ted by mohlo... akorat mne nenapada rozumna trasa.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod sobb » čtv led 19, 2017 20:54

mike píše:Nevim, jak ted, ale minule roky jsem jezdil na sneznice kazdy tyden a podminky nikdy nebyly dvakrat za sebou stejne. I v tom mraze si snih sedne, premrzne, prerovna ho vitr apod, ne?
no jo, ale zima jaká je teď už tu nebyla x let. U nás je to jak píšu, už asi tři týdny, sednutí ani přemrznutí nehraje až tak zásadní roli, furt je to přemrzlej prašan bez základu :wink: Nafoukané desky jsou fajn, ale je to málo. A soudím, že na horách to není o moc jiné. Jen nějak nemám důvod tam jezdit, když máme dostatečně i u nás :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod scinkk » čtv led 19, 2017 20:54

No prave, jen to jeste zkusim odlozit na nedeli ci pristi vikend, pac jsem si s CD v mrazu uzil dnes a nechce se mi to riskovat na delsi trase :) Sice nevim proc, ale treba dneska mely Hradcany 65 min zpozdeni :) navic pro Luzicky je na zitra trochu horsi/nejista prepdoved
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2017 21:00

@sobb: nestras, premrzly prasan bez zakladu je sneznicove peklo ;-) Tady v Praze je snehu malo, ale celkem se meni, pred tydnem to byl prasan na ledovce, na cemz se skoro nedalo chodit, ted uz to celkem sedlo a chodit se da.

@scinkk: ja to vidim na nedeli a jelikoz pujde hlavne o to, jak a jestli to zvladne me otlucene telo, tak pojedu do Jizerek, kde to znam a vim, jak pripadne nekolika zpusoby zkratit trasu. Teda, jestli mi to zitra ortoped vylozene nezakaze 8-[ Kazdopadne napis, jak to vypadalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod sobb » čtv led 19, 2017 22:04

nestraším, ale ve stopě, kterou jsme si sami vyšlapali, je to boozi :mrgreen:
zejtra se zajedem podívat na Kořenec, jak to má konkurence :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Krkonoše-zima,schudnost tras

Příspěvekod michalvitous » pát led 20, 2017 20:40

Tak jsem nakonec zvolil cestu z Pomezek. Trasa nádherná, ale odrovnávající. Se sněžnicema by se šlapalo mnohem líp :) Hlavně od Jelenky na Sněžku se to boří nádherně...tákže děkuji za tip
michalvitous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 11, 2017 12:41

Předchozí

Zpět na Pokec o cestování