Koupím chatu zn. Poradíte?

outdoorové a sportovní vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Koupím chatu zn. Poradíte?

Příspěvekod MRPrepper » ned srp 2, 2020 7:08

Ahoj všichni nadšenci outdooru!

Prosím o radu nebo třeba tip z vašich výprav výletů. Chtěl bych koupit pozemek nebo rozpadávající se chatku možná malou chaloupku někde trochu v divočině. Tak jsem se chtěl poptat jestli z vás někdo něco neviděl na svých cestách. Rád bych chatičku popravil a používal k rekreaci a třeba setkávání s nadšenci jako jsem já. Líbila by se mi lokalita Hostýnských vrchů až ke Vsetínu, Kroměříži. Nebo třeba okolí Libavy. Nevadí, že tam nebude příjezdová cesta, voda, elektrika..

Můj email garden.master@seznam.cz Díky :roll:
Naposledy upravil mike dne ned srp 2, 2020 16:28, celkově upraveno 1
Důvod: opraveno formatovani a nazev
MRPrepper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 2, 2020 6:50

Re: Koupím Chatu zn. Poradíte???

Příspěvekod pavproch » ned srp 2, 2020 11:23

Přesně něco takového - rozpadavájící se, mnohokráte vykradená, bez elektriky, s vodou ze studánky, pouze s pěším přístupem 300m@100 výškových prodávala loni (potom, co strýc umřel, kura nebylo to už předloni?) sestřenka - v Beskydech na Krásné nad Zlatníkem. A za pár peněz. Už je ale pryč.

EDIT: Píšu to sem hlavně proto, že potvrzuju - ano, občas se něco ažtakmoc romantického koupit / sehnat dá....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Koupím Chatu zn. Poradíte???

Příspěvekod pavproch » ned srp 2, 2020 11:56

Sem to našel, fuckt to bylo už 2018....

To je vona:

117_1710.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Koupím chatu zn. Poradíte?

Příspěvekod MRPrepper » pon srp 3, 2020 11:17

Ahoj díky za odpověd. Chata je už moc pěkná. :-)
Trošku pokukuju po tomto, ale zdá se mi to moc peněz.

https://reality.bazos.cz/inzerat/121504 ... rusava.php

Já, když na něco sem tam náhodně narazím tak buď za to majitel chce moc nebo zas nepasuje něco jiné... :-)
MRPrepper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 2, 2020 6:50

Re: Koupím chatu zn. Poradíte?

Příspěvekod apuka » pon srp 3, 2020 11:43

Pokud nejsi zednik, tak takoveto poznamky bych bral s velkou neduverou:
Jedna strana chaty má narušenou statiku.
Potom (ale to Ti meli poradit spise odbornici) bych se dival i na to, jestli nebude problem s nejakymi upravami, "poopravovanim", myslim, co se tyce schvalovani mistnimi urady a ochranari.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koupím chatu zn. Poradíte?

Příspěvekod Lipon » pon srp 3, 2020 12:52

hlavne ted je blba doba na koupi (hlavne) chat, ceny jsou vysponovane hoodne vysoko
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koupím chatu zn. Poradíte?

Příspěvekod MRPrepper » pon srp 3, 2020 13:58

Jojo doba je blbá a neví se co bude. Já ani nehledám nic zděného. Klidně nějakou rozpadlinu co je na stržení, na spálení. Výhoda by měla být, že už ta chata je napsaná v katastru. 450 000kč je na mě moc. Já si právě myslím, že dnes už bude problém vyřídit nějaké povolení po úřadech ke stavbě. Za starších dob to bylo jednoduší?
Přílohy
chataakk.jpg
MRPrepper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 2, 2020 6:50

Re: Koupím chatu zn. Poradíte?

Příspěvekod MRPrepper » pon srp 3, 2020 15:44

https://www.facebook.com/marketplace/it ... 958290683/

Tohle je třeba pro mě ideál, ale je to jiná lokalita. :-(
MRPrepper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 2, 2020 6:50

Re: Koupím chatu zn. Poradíte?

Příspěvekod apuka » pon srp 3, 2020 16:45

Ja nejsem stavebnik, tak to znam jen z problemu mych kolegu (:-)), ale rekl bych, ze poznamky typu "je pozemek vedený jako zastavěná plocha a nádvoří. S již existující stavbou, takže na stavebním úřadě již nemusíte nic vyřizovat." v pripade strzeni a znovupostaveni nemusi byt tak uplne pravda (jemne receno). Asi zalezi i na velikosti.

Taky pravda, ze nekteri kolegove takove veci se stavebnim uradem opravdu neresi. Opravi, postavi - a doufaji, ze se nikdo neprijde podivat a koktrolovat, jestli to neni cerna stavba. ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koupím chatu zn. Poradíte?

Příspěvekod MRPrepper » úte srp 4, 2020 6:26

Tak přece přesně ta co je na té fotce dám do přílohy..tak je to to samé jak kdybych opravoval zeď po zdi... ne? Tak jaký je rozdíl když se to shodí celé a postaví znovu na stejných základech? Rozměry budou sedět... Na katastru to bude....
Já z toho nedělám obytný dům, chci mít prostě něco ať mám kde zmizet opéct špekáčky a přespat. Určitě to nebude stavba roku :-)
Každopádně děkuji za každou radu a přiznám se, že jsem ještě nikde nechodil po úřádech, abych si to zjištoval. Je to jen nástřel kdyby se objevilo něco v lokalitě kde bych chtěl. Mě by ani nedělalo problém dotáhnout někam traktorem maringotku a vegetit v tom.
Přílohy
116046024_762870517793233_6598118746508267903_n.jpg
MRPrepper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 2, 2020 6:50

Re: Koupím chatu zn. Poradíte?

Příspěvekod Pierre111 » úte srp 4, 2020 10:52

Tak opravovat stávající objekt samozřejmě můžeš i provést rekonstrukci. Uplně bez povolení to ale nejde, nicméně ve většině případů nemusíš žádat o stavební povolení. Celá tahle věc je ale poměrně složitá a určitě je dobré si to před koupí ověřit.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56


Zpět na Koupím