boty pre beh v lese

Tipy na trasy, vybavení atp.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod ZbynekN » ned bře 14, 2010 19:56

Podívej se po New Balance, ty mají tolik modelů, že si vybereš
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod paldo » ned bře 14, 2010 20:01

vďaka... tie ma napadli ale akosi som sa zabudol pozrieť :oops:
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod ZbynekN » ned bře 14, 2010 20:03

Tady se podívej, něco třeba bude vyhovovat.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod paldo » ned bře 14, 2010 20:07

:wink:
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod cvejnula » stř dub 7, 2010 8:44

Podle mého názoru, pokud chceš skutečně boty na běhání, vynechala bych boty z Hudysportu, který se během zabývá jen proto, že Lasportiva taky dělá běžecké boty. Dále bych podle mých zkušeností vynechala Nike, Adidas.

Dobré běžecké značky jsou Mizuno, Asics nebo New Balance, jejich hlavní produkce jsou právě běžecké boty a za podobné peníze jako u komerčních značek jako je Adidas, podle mě získáš víc. Já mám vynikající zkušenost právě s botami Mizuno. V outdooru jsou asi neznámé, ale rozhodně to není žádný noname. Používal je například Jan Železný.
Jestli koupit boty s goretexem je na zvážení. Goretex sníží jejich prodyšnost, ale boty nějaký čas budou vzdorovat vodě. Protože je často ohýbáš, ta voděodolnost nebude dlouho trvat. Kromě toho pokud proběhneš někde louží, jak se potíš, větščinou to tolik nevadí. Já bych goretexky uvažovala jen na zimu (sama však běhám v negoretexkách i v zimě, ale v zimě jen po silnici, zato celou zimu 2-3x týdně), přes zbytek období jednoznačně preferuji prodyšnost.
Dál záleží co myslíš v lese a lehkém terénu. Já chodím běhat přes zimu po silnici, přes zbytek roku (pokud není bahno) do lesa, ale ne přímo "dovnitř" lesa, kde se mi špatně běhá, ale na lesní cesty, které jsou udusané. Protože mám bolavá kolena, tak oželím trochu odrazu a preferuji odpružené boty. Teorie praví: do terénu boty s drapákem, ale nemusí být moc odpružené, protože lesní běh je měkký, na silnici je třeba rychlý vzorek bez drapáku, ale odpružení je důležité.

Pokud tedy chodíš jako já běhat po lesních cestách a nehoníš sekundy, tak bych ti doporučila Mizuno Precision, které jsou takové trošku speciální, polozávodní, lehčí boty, ale mě sedí, mají nižší posazení nohy a mě přijdou velmi stabilní. Měla jsem je troje a mohu doporučit. Pak jsou zajímavé ještě Mizuno Rider, které mají ještě lepší odpružení, ale mě se zdají vyšší a už v nich tu stabilitu necítím tak dobře, ale teď jedny právě mám jako hlavní běhací boty. Pokud protřebuješ Mizuna do terénu, najdeš je tady, ale v těch se nevyznám, tak je nedoporučuji.
Ještě zajímavost. Občas někdo trpí různými nášlapovými vadami a Mizuno má různé boty, které vadám vyhovují dle toho zda je nášlap neutrální, našlapujete po vnější nebo vnitřní hraně.
O takových věcem se Lasportivě může jen zdát. Jako bych si nekupovala do hor na chození Mizuna, tak bych na běhání nekupovala Lasportivy.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod cvejnula » stř dub 7, 2010 8:50

Petre píše:No já ty LS fireblade mám spíš jako fajnový boty na sport, ale jinak na běžný nošení mám už druhý běžecký Mizuna, asi nejnižší model, ale vydrží fakt hafo a sou pohodlný. Myslím že ta výdrž Mizun bude asi dobrá, přecejen už to tu napsalo víc lidí :)


Výdrž Mizun, ale i jiných běžeckých bot je asi 800-1000 km (pro běžného běžce, ne závodníka asi 6 měsíců běhání). Pak přestávají tlumit. No a výrobce čeká, že je uživatel vyhodí a koupí jiné.
Ale teprve v tom okamžiku je já, ale asi spousta dalších Čechů začíná nosit do města a já i do práce. Ale s tím výrobce vůbec nepočítá a tedy je možné nefér srovnávat jejich životnost po dvou, třech letech. Nicméně já mám pocit, že Mizuna vydrží víc než současné adidasky.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod paldo » stř dub 28, 2010 18:49

nakoniec som vybral Salomon Speed Comp... bežeckú premiéru absolvovali cez víkend... cca 12 km iba v teréne... dojmy mám z nich skvelé (asi preto, že sú to moje prvé bežecké boty :lol: ) podrážka perfektne držala v blate, tráve aj na kameňoch... na nohe sedeli ako papučky \:D/
akurát sa mi vyskytol problém... boty chcem nosiť aj ako civilné, ale po behu v rôznych sra*kách, vyzerajú nie práve najkrajšie... poraďte, čím ich vyčistiť? horúca voda a kartáč nie sú dostačujúce... :smt022
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod cvejnula » pon kvě 10, 2010 12:05

Doporučuju používat dvoje boty. Nové na běhání a když v nich začnou bolet kolena, tak je umýt (někdo dokonce dává do pračky a chválí jak se dobře vyperou) a pak teprve nosit do města. Sice nejsou exkluzivní, ale slouží ještě nějakou dobu.
Pokud ti jde hlavně o vzhled, je možné je nosit v opačném pořadí, ale mě se to neosvědčilo.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod Ryba » pon kvě 10, 2010 12:38

No jo, to asi platí u silničních bot, ale u trailů je to podle mě iluze. V terénu tlumení tak nevyužiješ, ale o to dřív ty boty rozerveš o šutry, větve, zažere se do nich blato. Po 1000 km sice ještě budou tlumit, ale vizuálně budou tak na venčení psa 2 hodiny po západu slunce. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod cvejnula » úte kvě 11, 2010 10:10

Na tom něco je. Ono ani silniční boty většinou po roce běhání nevypadají nijak exkluzivně. Přesto je ještě vždycky vynosím.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » pon pro 18, 2017 8:12

Včera sa mi na zľadovatenom snehu podarilo roztrhať Inov-8 Trailtalon 250 na boku hneď za palcom, takým spôsobom, že som sa prepadával cez krustu. Pri každom kroku to bolo ako rez nožom a boty sú po 350 km deravé. Treba preto nové, ale keďže v poslednej dobe už beriem beh skôr ako udržiavanie kondičky (preteky tak max 2 krát ročne nejaké ultra), tak by to mali byť:
- univerzálky vhodné na ľahký terén a tiež asfalt (v tomto Trailtalony úplne vyhovovali)
- budú mať okopovú gumu po celom obvode, nie len na špičke
- budú dostatočne široké v prednej časti (Inov-8 fit S podľa starého značenia)
- drop by bol max 4 mm

A tu sa dostávam do problémov, lebo akokoľvek hľadám, tak buď nájdem také, čo spĺňajú body 1,2,4 http://www.bezeckepotreby.sk/inov-8-tra ... -m-men-red alebo 1,2,3 http://www.bezeckepotreby.sk/inov-8-tra ... -men-green.

Čo by bol menší kompromis? Alebo viete poradiť iné modely?
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod mitau » pon pro 18, 2017 10:20

Mam na boty dost stejne pozadavky, takze az najdes trvanlive boty s 4mm dropem, tak dej vedet :D Par postrehu:
1) se stejnymi pozadavky jsem nekdy davno bral stare Trailroc 255 a ustoupil jsem v dropu na 6mm. Pri koupi mi ty boty prisly moc tezke na beh, ale nakonec jsem zjisitl, ze uz mam dost vybehany styl, aby mi 6mm nevadilo. Nakonec boty odesly na nekolikrat roztrhane a zasivane misto nad obsadkou presne tam, kde jsi mel ty problem v Trailtalonech 250. Z "turistickych bot" se povysily i na zavodni na Peruna, Jested SkyRace...
2) Trailtalon 275 ma kamarad a nakonec se mu bota roztrhala na tom samem miste nad obsadkou
3) Mel jsi nove Trailrocy v ruce? Je otazka, jak ta obsadka u 270 bude festovni. Podobne jako u Trailtalonu 250 vs 275 je 270 vs 285 rozdil mezi "zavodni" a "dlouhotrvajici" botou. Ale mozna i ten tenky film pomuze, ze se tam nic nezachycuje do sitoviny
4) To roztrzeni za palcem jde u sevce zasit za par korun (nasije tam kousek zpevnujici latky pod tu dirku). Na nejake treninkove nenarocne kilometry to porad staci a zabrani to dalsimu trhani a za tu stovku kilometru navic 30Kc za opravu stoji.
5) Rada, kterou nechces slyset: mej dvoje boty - jedny do tezsiho terenu a hnusu, jedny asfaltove. Propadavani krustou snehu, beh mimo stezky v lese, turistika po skalkach... budou vzdy nicit boty a boty, ktere jsou idealni do mestskeho parku to proste nemohou vydrzet. Ideal Trailtalon 250 + neco festovniho. Ja mam X-Talon 225 a jsem z nich nadsen (jdou sehnat ze zahranici pod 2000), ale jsou uzke; na sirsim kopyte je X-Claw 275 a nebo jit proste do nejakych horsich znacek s tim, ze holt obetujes trochu komfortu. Ve vysledku ti boty neodchazeji na stari, ale na roztrhani, takze dvoje boty te nevyjdou o moc draz nez mit jen jedny (pokud se zastavis u poctu dvou paru bezeckych bot :mrgreen: )
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » pon pro 18, 2017 11:00

Ok, dík za rady, len aby to nevyznelo, že sú to prvé boty, takže:

Inov-8 Trailroc 255 boli moje prvé ozajstné bežecké boty a boli to papučky. Cca do roka sa roztrhali na tom bežnom miesto, zašité v obuvníctve za 20,- eur, vydržali počas bežných tréningov, dotrhané po 60 km pretekoch.

Inov-8 X-talon 200, roztrhané na bežnom mieste po cca 150 km, uznali mi reklamáciu, zobral som X-talon 212 S, nabehané cca 100 km, ale nesedela veľkosť kopyta vzhľadom na ostatné Inovy, tak som ich predal. Trvácnosťou pôsobili najlepšie.

Inov-8 Raceultra 270 - neskutočné papučky, prežili so mnou celú ultra sezónu 2016, dokonca cestný maratón roztrhané do roka a do dňa od prvého použitia po cca 700 km, ešte ich používam na asfalt, kde tie diery tak nevadia.

Inov-8 Trailtalon 250 - super nástupca Raceultra až do včera, keď som ich znova na bežnom mieste roztrhal na zamrznutom snehu pri brodení sa.

Medzi týmito všetkými boli striedané s:

Merrell Mix master (dotrhané v oblasti malíčka po cca 700 km),
Vibram Fivefingers Spyridon tie zatiaľ vyšli najlepšie, majú cca 1300 km a iba odtrhnuté logo a mierne zodratú podrážku, do snehu a zimy však veľmi nie sú,
Vivobarefoot (už si nepamätám presný názov) - úplná tragédia

Vždy som mal tak dvoje-troje páry na striedanie, ale momentálne, ako som písal sa behom vrátim k svojim začiatkom a to udržiavanie kondície, takže preto skôr také univerzálky.

Nový fit M som skúšal na nových Roclite, ale boli mi úzke, Trailrocy vraj sú širšie (neskúšal som).
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod mitau » pon pro 18, 2017 11:33

Ne vzdy clovek vi, kolik toho zna druha strana, proto to moje zbytecne rozepisovani o Inov-8. Me prijde, ze nejlepe bys dopadl, kdybys jeste nekde sehnal ty RaceUltra 270. Super vydrz, nizky drop, tuzsi - zkratka akorat pro nas minimalistictejsi bezce, kdyz nejde o absolutni rychlost (a lehkost) boty. Trailtalony 250 na me v obchode pusobily uzasne lehce, ale kvuli obave o vydrz jsem je nevzal. Pocitove skoro bliz F-lite 192 (v S kopyte) nez trailove bote.

Nedavno jsem zkousel boty od Scarpy a kdyby meli Scarpa Atom v me velikosti, tak je beru - ta sitovina na me pusobila festovneji nez u Inov-8. Takova stabilni treninkova bota s 4mm dropem a sirokou spickou. Z aktualni nabidky je zajimavy Scarpa Spin (v Alpsportu za 2700), ale ty mi prisly trochu moc odlehcene (trochu na styl Salomon Sense) a uzsi ve spicce. Nevenoval jsem jim tehdy tolik pozornosti, ale vypada to, ze to kriticke misto maji docela dobre resene.

Dalsi moznost je vzit nejake lacine Merrelly, ktere ale budou mozna moc tlumene. Na SportsShoes jsou za dobrou cenu, ale kvuli postovnemu zdarma od 100Eur by clovek musel brat dvoje a to se mi nechce. Sam jsem zacinal na Merrell Mix Master II a ikdyz mely dost malou trvanlivost, tak bych je bral zas znova (lehkost, ohebnost, trosku mekeho tlumeni). Trvanlivosti to sa iani ted nebude zadny zazrak, ale porad lepsi roztrhat po 400km botu za 50Eur naz za 100Eur.

PS: Ja mel ty sevcovske opravy bot za 50Kc, za 20Eur bych si to sakra rozmyslel.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » pon pro 18, 2017 12:20

Som sa tými botami nevedel rozlúčiť, tak preto a tých dier bolo viac.

Inak tie Scarpy vyzerajú perfektne, ak sú dostatočne široké, tak by to mohla byť voľba.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » pon pro 18, 2017 14:58

Ešte som objavil aj tieto http://www.bezeckepotreby.sk/hoka-speed ... -men-green

Síce voči Hokám mám určitú averziu (to obrovské tlmenie), ale tieto vyzerajú, že by mohli spĺňať mnou požadované.

Má niekto skúsenosť, hlavne so životnosťou? Ak by bola ako u Inovov, tak nie je dôvod meniť značku...
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod mitau » pon pro 18, 2017 15:34

Speed Instinct 2 jsem mel jen na prodejne, takze o vydrzi ani skutecnem chovani toho moc nevim. Chtel jsem je jako tlumenou alternativu na delsi zavody, abych mohl vic poustet sebehy, ale na prodejne mi prislo to tlumeni moc mekke. Mel jsem pocit, ze ztratim ten pocit, ze bezim terenem a ten potrebuju. Po zkusenostech se Scott Trail Rocket II a zanetu achilovky jsem usoudil, ze to s Hokama nebudu pokouset.

Jeste bych se byt tebou podival na Salming Trail. Hodne lidi si chvalilo jejich starsi verzi - tj. Trail T1 - Trail T3. O novych Trail 5, kde botu celou prekopali moc nevim. Puvodni Salming Trail byla relativne tezsi bota s 5mm dropem, zadnym extra zaberem... ale ve vysledku to pry byla dost univerzalka, ktera poslouzila na vse a hodne vydrzela. Zkratka v nicem nenadchla, ale na treninkove kilometry proste fungovala dobre, protoze nemela zadnou vyraznou vadu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » pát pro 22, 2017 17:05

Včera som bol Hoka Speed Instinct 2 vyskúšať a bola to katastrofa. Veď v tom sa nedá poriadne ani chodiť, nieto behať :twisted: Ten tvar kolísky a rýchly prechod z relatívne nízkej špičky do vysokého tlmenia dával pocit pádu dopredu. Žiaden cit povrchu a ešte k tomu by človek musel počas behu dávať neustále pozor na udržanie rovnováhy. Aspoň taký pocit som z nich mal. Mal som od nich očakávanie, ale určite nie.

Potom som skúšal nové Trailrocy. Po vybratí vložky (vyberám ju u všetkých bežeckých topánok) bol pocit čítania povrchu fajn, šírka bola presne. Aj mi pripadali v pohode, ale po porovnaní s Trailtalon sú úzke. Otázka je, aké budú po cca 8 hodinách, kedy noha opuchne.

Skúšal som aj Roclite, ale tie sú užšie ako Trailroc.

Nakoniec mi z toho všetkého vychádza, že najlepšie na tom boli staré Trialroc 255. Rozumný kompromis dropu (6 mm) a miery výdrže, ale sú prakticky nezohnateľné. Nechápem tieto stratégie výrobcu, keď model, ktorý definoval ultratrail botu úplne zrušia a všetko, čo na nej bolo super do ďalších modelov neprenesú bezohľadu na to, že si to zákazníci želajú. Už začínam chápať ľudí, čo si zo svojho obľúbeného modelu kúpia aj tri páry, keď sa dá ešte zohnať.

Zostáva ešte Terraclaw 250 s 8 mm dropom a dosť výraznou ochranou, ktorá by mohla predĺžiť životnosť, ale zasa je to iba kompromis ohľadom dropu. Pozeral som aj Terraclaw 220, kde je však opäť miera ochrany minimálna a počítam, že okolo 400 km sa začnú trhať.

Takže som znova na začiatku. :-k
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod mitau » pát pro 22, 2017 18:10

Tak on ten problem u Inov-8 je jen ten, ze z 3mm-6mm dropu presli na 4mm-8mm. Predtim clovek mohl vzit trvanlivejsi model a zkousnou 6mm drop, ted by musel prejit na 8mm. Jinak s nazorem na Trailroc 255 souhlasim. Stare Trailrocy jsou pro me az moc siroke (v technickem terenu bych uvital trochu uzsi), takze pro me je ta upravena sirka Trilrocu pozitivni. Jestli bude tobe stacit po 8 hodinach muzes odhadnout jen ty (a i to je tezke :D )
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » pát pro 22, 2017 18:25

No zrejme budú úzke, keď sú presné na predajni :twisted: Kamarát ich kvôli tomu predáva.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod booze » pát pro 22, 2017 21:42

lukasj píše:Hoka Speed Instinct 2

Nenuti te behat rychleji? Jsem je zkousel a musel jsem se pri rozbehu smat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod mitau » pát pro 22, 2017 23:15

booze: To je to, co lukasj popisuje s tou kolibkou, kde mas pocit, ze prepadavas dopredu. To te automaticky nuti bezet rychleji. Akorat to nemusi byt kazdemu prijemne. Ja mam prave stejnou geometrii na Scot Trail Rocket 2.0 a kdyz si v nich vybehnu, tak jde tempo samo na 4-4:30min/km, ale jeho udrzeni neni o mnoho snadnejsi nez v jinych botach. Na rovinaty teren, kdyz si na to zvyknes, to nemusi byt spatne a na zavody v Prazskych parcich je to idealni, ale ten efekt se ztraci v terenu. Navic tohle hodne souvisi s tvoji technikou behu, takze lidem s tlumenejsimi botami ten efekt a nutnost upravovat styl behu nemusi tolik vadit; me to vadi znacne a pro lukasje je to katastrofa. Me taky Speed Instincty prisly nestabilni - treba v takovem sebehu na Jestedu bych se seriozne bal o kotniky.

PS: "Jsem je zkousel a musel jsem se pri rozbehu smat." To je presne ten duvod, proc si bezci kupuji nove boty :D Naposledy jsem ho zazil pri koupi X-Talonu 225. Staci, abys byl na botu nateseny, bota byla trochu lehci a zavodnejsi, nez na co jsi zvykly, a tenhle euforicky pocit se dostavi :mrgreen:
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod kohai » stř pro 27, 2017 17:17

Z různých značek jsem skončil u Inov8 a současně mi právě Terraclaw 250 vyhovují nejvíc.
Je tam dobrý poměr cena/výdrž. Už mám druhý pár.
Ale na moje šmatlání je vyšší drop lepší, takže si nestěžuju.
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » čtv pro 28, 2017 17:06

Dnes som dostal fotku Trialroc 270 po 120 km, roztrhané v bežnom mieste v ohybe na oboch stranách. To už zaváňa konšpiráciami... :roll: :-k
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod Touareg » pon led 1, 2018 10:43

lukasj píše:Dnes som dostal fotku Trialroc 270 po 120 km, roztrhané v bežnom mieste v ohybe na oboch stranách. To už zaváňa konšpiráciami... :roll: :-k


Je možný se o tu fotku podělit? Zajímalo by mě to.

Já mám momentálně 5. pár bot od Inov8, převážně na běhání v lese, chození na výlety a občas dálkovej pochod/běh. Z většiny jsem byl nadšenej a paradoxně zrovna ten starej Trailroc 255, o kterym všichni pěly ódy, mě lehce zklamal. Ani ne po 300 km se začala síťovina odtrhávat od lemu, Hanibal to zašil, a za dalších sotva 200 km mi začala z nějakýho důvodu po pár krocích za chůze vylejzat vložka z boty. Jinak ale skvělý, pohodlný boty, jako obvykle u Inov8. Ale mluvim o staršim modelu.

Co se týče Trail Talonu/Race Ultra, jak píšeš, Trail Talon je nástupce RU. Otázkou je, jestli by nestálo za to vyzkoušet ty o třídu "míň minimalistický" Trail Talon 275. Já je mám přesně na to využití, který popisuješ, zatim teda max 150km, jsou jako nový a skvěle pohodlný.

Překvapilo mě, že píšeš, že nový Roclity jsou užší než Trailroc, já mám předposlední verzi 295 a jsou to nejpohodlnější boty, jaký jsem asi kdy měl. Obecně ale Roclity nejsou moc na asfalt, časem na něm odejde vzorek.

A především mě překvapuje, jak rychle boty odděláš. Třeba první Roclity mi vydržely přes 1000km, respektive ještě o pár stovek víc, ale to už jenom jako procházkový papuče, na dálkový pochody už to pak nebylo. Je ale fakt, že jsem hubenej a lehkej, tak jim asi nedávám dost zabrat. :-k
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » úte led 2, 2018 8:23

Toto sú tie dotrhané Trailrocy:

trailroc.jpg


trailroc 1.jpg
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod scinkk » úte led 2, 2018 19:14

Zivotnost trailroc 255 jsem si tu chvalil asi predevsim ja (jen na chozeni, ale mely pres 2000 km a ted s na nich jezdim na kole pac maji sjety vzorek, ale jsou pohodlne a vzdusne). A jedny mam jeste nove v krabici, nejspis je letos vytahnu.
Ale slo o prvni verzi to je tato a tato.
Ty dva (?) nasledujici rocniky mi prisly trochu jine, takze je mozne ze uz u nich takova zivotnost nebyla.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod booze » stř led 3, 2018 22:01

Muze mi prosim nekdo napsat jaky ma rozmer chodidla a jaky je rozmer vnitrni vlozky plus velikost u bot Inov8 Terraclaw 250? Dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod Touareg » čtv led 4, 2018 9:37

scinkk píše:Zivotnost trailroc 255 jsem si tu chvalil asi predevsim ja (jen na chozeni, ale mely pres 2000 km a ted s na nich jezdim na kole pac maji sjety vzorek, ale jsou pohodlne a vzdusne). A jedny mam jeste nove v krabici, nejspis je letos vytahnu.
Ale slo o prvni verzi to je tato a tato.
Ty dva (?) nasledujici rocniky mi prisly trochu jine, takze je mozne ze uz u nich takova zivotnost nebyla.

Kamarad mel stejnou generaci jako ja (o jednu novejsi nez ta tva druha) a ma je vlastne dodnes, tzn. tak 3 roky intenzivniho uzivani, ackoliv taky jenom chuze. Ty moje byly mozna nejaky vadny, poprve se spicka levy boty roztrhla behem Krakonosovy stovky, tzn mezi 200 a 300 km. Ale kazdopadne hon za co nejnizsi vahou u (nejen) Trailrocu taky zpusobil mensi ochranu nejexponovanejsich mist, viz fotka od lukasj

lukasj píše:Toto sú tie dotrhané Trailrocy

Parada, predevsim mi prijde, ze se Inov8 rozhodl nechat nevyztuzeny snad nejcitlivejsi misto cely boty, klouby metatarsu (pred malickem a palcem). Tohle me vazne se*e, delaji skvely boty, ale pomerne casto na ty skvely bote nechaji nepochopitelne stupidne nekryty misto.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » úte led 9, 2018 7:43

Nakoniec som sa rozhodol pre La Sportiva Helios 2.0. Nespĺňajú síce presne požiadavku na šírku, ale sú vcelku minimalistické a vyzerajú na väčšiu výdrž. Som to tušil, že kompromisu sa nevyhnem. :-k
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

PředchozíDalší

Zpět na Trailrunning