Nepromokavé (membránové) kalhoty

outdoorové a sportovní vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod Tomoko » ned říj 14, 2018 11:44

Prodám nepromokavé (membránové) kalhoty, které jsem koupil nebo dostal darem. Za poslední rok jsem poměrně rapidně zhubnul a kalhoty mi nepadnou a nějaký čas již pouze leží ve skříni a nemám pro ně využití. Všechny kalhoty jsou pánské, nepoužité s originál visačkami. Kalhoty zašlu v rámci ČR (cena poštovného 75 Kč).

V případě zájmu nebo dotazů pište na email: chjoa@seznam.cz, případně zpráva zde na fóru. Další foto zašlu na vyžádání.

Membránové kalhoty Berghaus Paclite Gore-tex® , černé, velikost L/Regular
Odkaz: https://int.berghaus.com/mens-paclite-gore-tex-pant/432373.html
Video: https://www.youtube.com/watch?v=cQ7mJurzfyU
Stav: nepoužité s originál visačkami
Cena: 1900 Kč (+ poštovné 75 Kč)
Důvod prodeje: nemám pro ně využití, nepadnou mi
Záruka: záruka již vypršela

ObrázekObrázekObrázek

Popis zboží: Ultralehké a sbalitelné pánské kalhoty, nepromokavé, prodyšné a větruvzdorné. Váha: 185 gramů. Dvouapůlvrstvý laminát s membránou Gore-Tex® Paclite, DWR úprava, boční, dvoucestné, voděodolné 3/4 YKK® zipy, kryté légou. Barva černá, elastický pas se stahováním. Ideální jako záložní nebo převlečné, pro turistiku, vysokohorskou turistiku a trekking.

Membránové kalhoty Karrimor Elite Phantom eVent®, černé, velikost M
Odkaz: https://innovine576.wordpress.com/2015/05/18/karrimor-phantom-pants-mens/
Stav: nepoužité s originál visačkami
Cena: 1750 Kč (+ poštovné 75 Kč),
Důvod prodeje: nemám pro ně využití, nepadnou mi
Záruka: bez záruky, dostal jsem darem

ObrázekObrázekObrázek

Popis zboží: Nepromokavé, prodyšné a větruvzdorné kalhoty, membrána eVent®, třívrstvý laminát, DWR úprava, boční, dvoucestné, voděodolné 3/4 YKK® zipy. Barva černá, elastický pas se stahováním. Stahování kolem kotníků. Váha: 450 gramů. Kalhoty jsou velmi bytelné, pevné, z odolné tkaniny, vhodné do náročných nebo chladných podmínek.

Membránové kalhoty Rab Xiom Pertex Shield®+ , šedé, velikost L/Regular
Odkaz: https://www.backcountryedge.com/rab-xiom-pants.html
Video: https://www.youtube.com/watch?v=dLHebAL9J48
Stav: nepoužité s originál visačkami
Cena: 1900 Kč (+ poštovné 75 Kč),
Důvod prodeje: nemám pro ně využití, nepadnou mi
Záruka: bez záruky, dostal jsem darem

ObrázekObrázekObrázek

Popis zboží: Ultralehké a sbalitelné pánské kalhoty, nepromokavé, prodyšné a větruvzdorné. Váha: 270 gramů. Membrána Pertex Shield®+, třívrstvý laminát, DWR úprava, boční, dvoucestné, voděodolné 3/4 YKK® zipy. Barva šedá, elastický pas se stahováním. Stahování kolem kotníků.
Tomoko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 21, 2018 22:50

Re: Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod apuka » ned říj 14, 2018 16:26

Nejsem moderator, ale mas druhy prakticky stejny aktivni inzerat - mozna by bylo vhodne, kdybys ponechal aktivni pouze jeden.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod Tomoko » ned říj 14, 2018 16:32

Díky za upozornění. Rád bych nechal pouze tento, ale ten původní nemohu smazat.
Tomoko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 21, 2018 22:50

Re: Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod mike » ned říj 14, 2018 20:49

To sice nemuzes, jelikoz ve vlakne byla odpoved, ale zeditovat jsi ho klidne mohl.

Jinak mam uplne stejnou vyhradu, jako ten, co ti odpovidal tam. Troje nepromokave kalhoty, ktere jsi na sobe nikdy nemel? S visackama a bez uctenky? Kalhoty typu, ktere si ostatni porizuji jedny na 5 - 10 let?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod Tomoko » pon říj 15, 2018 11:03

mike píše:To sice nemuzes, jelikoz ve vlakne byla odpoved, ale zeditovat jsi ho klidne mohl.

Jinak mam uplne stejnou vyhradu, jako ten, co ti odpovidal tam. Troje nepromokave kalhoty, ktere jsi na sobe nikdy nemel? S visackama a bez uctenky? Kalhoty typu, ktere si ostatni porizuji jedny na 5 - 10 let?


To je pravda. Zeditovat jsem jej mohl, ale nejsem zde na fóru aktivním přispěvatelem a tato možnost mne v tu chvíli zrovna nenapadla. Za toto pochybení se omlouvám.

Jinak nechápu tvou motivaci (jako i předešlého respondenta u starého inzerátu) a potřebu komentovat inzerát se zbožím, o které evidentně nejevíš zájem. Nemohu se zbavit dojmu, že se tím akorát snažíš mou nabídku znedůvěryhodnit v očích případných zájemců a snažíš se přímo/nepřímo vytvářet dojem, že jsem snad nějaký podvodník. Otázkou je proč? A zajímalo by mě také na základě jakých relevantních informací? Myslím, že každý je schopen si o nabídce vytvořit vlastní názor a úsudek, stejně jako sis ho udělal i ty, ale pokud o věc nemáš zájem, tak nechápu tvou potřebu svůj pohled veřejně podsouvat dalším, hlavně proto, že mě tím v podstatě při prodeji poškozuješ. Mohl jsi mi přeci napsat soukromou zprávu a já bych ti ochotně vše uvedl na pravou míru.

Ano, mohl jsem postupně vytvořit tři samostatné inzeráty, kalhoty nabízet postupně a neštěknul by ani pes a ano, teď už vím, že jsem to tak měl i udělat. Možná tebe i mnohé další překvapím, ale v současné době mám ve své skříní s těmito třemi kalhotami, které nabízím, další čtvery nepromokavé kalhoty, které aktivně nosím, protože tento typ oblečení jednoduše využívám velmi často, především k výkonu své profese. Tento druh oblečení je u mě v podstatě spotřebním zbožím a díky zaměstnavateli (jeho partnerským smlouvám s výrobci oblečení, sponzoringu a dalším okolnostem) cenu tohoto oblečení nutně neřeším jako většina ostatních běžných smrtelníků. Při redukci věcí jsem jednoduše přišel na to, že tyto kalhoty mi už ve skříni leží velmi dlouho, určitě je nevyužiji a proto by mohly posloužit někomu dalšímu. To je celé, žádnou vědu v tom prosím nehledej. :-)

Mohl bych takto uvádět další důvody, ale necítím potřebu se dále rozepisovat. Poskytl jsem všechny důležité informace, včetně fotografií. Nikomu svou nabídku nenutím. Každopádně se jedná o seriózní nabídku a kdokoliv bude mít zájem nebo jakékoliv konkrétní a věcné dotazy, mile rád mu odpovím.
Tomoko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 21, 2018 22:50

Re: Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod apuka » pon říj 15, 2018 13:10

Ted nepisu za mika, ale za sebe, ale myslim si, vice uzivatelu mohlo mit podobne pochybnosti, pro mne byl Tvuj inzerat taky zvlastni.

Ulohou moderatoru OF je taky hlidat prispevky, ktere jsou pochybne, napr. prodej nepoctive ziskanych veci (takove se tady objevuji) - a Tvoje inzeraty bez vysvetleni vyvolavaly hodne pochybnosti. Toto opravdu neni motivovano snahou o znevyhodneni nabidky nebo Tveho poskozeni, spise snaha poskytnout Ti moznost, abys mohl trochu zverohodnotit/ocistit od pochybnosti svoji nabidku.
Kdybys hned na zacatku inzeratu napsal, ze je casteji dostavas zdarma od zamestnavatele k vykonu prace (a idealne bys i priblizil, co za zamestnani to je), tak by se max. nekomu nelibilo, ze na tom chces vydelat, ale s tim bys pocitat stejne mel. Mnohem mene lidi by vsak melo pochybnosti o zdroju nabizenych veci. Tak je to jednoduche. A promin, ale toto neni vec toho, aby se Te nekdo na to ptal v SZ. Pokud si myslis, ze to prece mohlo kazdeho napadnout nebo ze puvod prece nikoho nemusi zajimat, tak jsi dost vedle. OF nastesti neni eBay ani Bazos kde to funguje zpusobem "Neptej se na nic, ber, kym mam"...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod Tomoko » pon říj 15, 2018 14:17

Rozumím a rozhodně se nechci pouštět do žádných sporů či rozepří. Tak jak píšeš a s tím se plně ztotožňuji, úlohou moderátora je hlídat příspěvky a případně řešit příspěvky "pochybné". Toto by se ale mělo činit a dít na základě nějakých relevantních informací a ne osobního dojmu, který v moderátorovi, potažmo dalších, můj příspěvek vyvolal. Jak jsem již napsal dříve, pokud mám o danou věc zájem, tak si doplňující info zjistím. Pokud zájem nemám a mám o nabídce pochybnosti, není nezbytně nutné svůj názor podsouvat veřejně dalším. Pokud jsem svůj inzerát podal špatně nebo nepřesně, je to přeci můj problém, věci neprodám a za následky si můžu sám, dobře mi tak. Tak je to jednoduché. Jen tím chci říct, že pokud má někdo takovouto kontrolní roli a zaštíťuje se tím, měl by vyvinout alespoň minimální snahu a zjistit si alespoň od všech zúčastněných, zda se jeho dojem zakládá na nějaké objektivní pravdě. Stačilo napsat jednu jedinou soukromou zprávu s upozorněním a já bych vše upřesnil, případně bych nabídky rozdělil, abych rozptýlil případně pochybnosti. V tomto případě nic takového moderátor neudělal, veřejně vyjádřil svůj subjektivní názor, čímž pochybnosti do značné míry prohloubil, znedůvěryhodnil mě a tím pádem i poškodil (věřím, že neúmyslně).
Tomoko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 21, 2018 22:50

Re: Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod ondrejst » pon říj 15, 2018 15:10

Ahoj, měl bych dotaz, který by mohl zajímat i ostatní, proto veřejně...

Velikostně jsou kalhoty všechny shodné? Mám zkušenost, že kalhoty RAB Downpour velikost L jsou mi akorát, budu předpokládat, že tebou nabízené Rab Xiom jsou stejně velké.. Tak pokud bys napsal, že Berghaus jsou menší/větší apod., pomohlo by to, byˇ%t chápu, že velikost v některých paramtrech může být individuální..

Nejsi náhodou z Brna / okolí? Kvůli případnému vyzkoušení, ale zatím zvažuji...

Děkuji. OS
ondrejst
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 16, 2014 13:56
Bydliště: Brno

Re: Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod Tomoko » pon říj 15, 2018 16:47

Ahoj, kalhoty jsem přeměřil a orientační rozměry jsou tyto:

Berghaus Paclite
šířka pasu v nenataženém stavu = 36 cm
šířka pasu v nataženém stavu (na max.) = 56 cm
vnitřní délka nohavice = 80 cm
vnější délka nohavice = 107 cm

Rab Xiom
šířka pasu v nenataženém stavu = 39 cm
šířka pasu v nataženém stavu (na max.) = 52 cm
vnitřní délka nohavice = 79 cm
vnější délka nohavice = 111 cm

Karrimor Elite Phantom
šířka pasu v nenataženém stavu = 33 cm
šířka pasu v nataženém stavu (na max.) = 52 cm
vnitřní délka nohavice = 80 cm
vnější délka nohavice = 104 cm

Co se týká srovnání kalhot Berghaus a Rab, tak mi příjdou dost podobné. Berghaus mají nepatrně volnější pas, Rab mají o trochu delší nohavice. Jinak se velikostně nijak zásadně neliší, střih bych řekl mají téměř shodný. Karrimory jsou sice vel. M, ale blíží se spíše k vel. L. Oproti dvěma předchozím značkám mají kalhoty Karrimor kratší nohavice a nižší pas a celkově o něco užší střih, ale látka je mnohem silnější a odolnější, což se projevuje i na jejich váze. Vyzkoušení je možné v okolí Třince. Jinak zašlu a v případě, že kalhoty nebudou, můžeš kalhoty poslat zpátky a já ti vrátím peníze. Vždy se dá nějak rozumně domluvit. Snad to trochu pomůže při rozhodování? :-)
Tomoko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 21, 2018 22:50

Re: Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod mike » pon říj 15, 2018 21:01

@Tomoko: uz to z vetsi casti napsal apuka, mou motivaci je to, ze jsem moderator. Ulohou moderatora je hajit zajem fora a jeho uzivatelu a ne inzerentu. Kdyz si prectes pravidla prodeje na OF, tak zjistis, ze kdybychom je brali striktne, tak sem tvuj inzerat nepatri, viz bod 1. Predevsim proto, ze nejsi (staly) clen fora a prisel jsi sem jen inzerovat. Zatim takove inzeraty tise tolerujeme, ale mozna je to chyba. Uz jen proto, ze s nima mame nejvic prace. Tolerovan tedy je, ale zajem fora je, aby byl uplny a duveryhodny. Zrovna nedavno jsme tu meli podvodnika a inzerce skoncila trestnim oznamenim, o to opravdu nikdo nestoji. Tvuj inzerat vzbuzoval pochybnosti o puvodu zbozi. Mohlo jit o preprodej, coz tady nechceme (viz pravidla), mohlo jit nejakou cernotu. Tve vysvetleni akceptuju, ale nejsem si uplne jisty, jestli nasim pravidlum vyhovuje. Splnuje treba bod 10? Puvodni asi ne, ze? Novy po uprave cen mozna...

Tomoko píše:... úlohou moderátora je hlídat příspěvky a případně řešit příspěvky "pochybné". Toto by se ale mělo činit a dít na základě nějakých relevantních informací a ne osobního dojmu, který v moderátorovi, potažmo dalších, můj příspěvek vyvolal.

Naprostou vetsinu veci resime na zaklade osobniho dojmu, ktery prispevek vyvolal. Treba u spamu je malokdy 100 % jistota, jelikoz se spameri snazi maskovat jako normalni uzivatele. Podobne u pochybnych inzeratu. Pak proste musime zvazit informace, ktere mame, vcetne tech, ktere nejsou verejne viditelne, a nejak se rozhodnout. V rozumne rychlem case, mame i jinou praci nez resit spam a inzeraty.

Tomoko píše: Pokud jsem svůj inzerát podal špatně nebo nepřesně, je to přeci můj problém, věci neprodám a za následky si můžu sám, dobře mi tak. Tak je to jednoduché.

Z tveho hlediska ano. Jenze jak jsem psal, nam jde o zajem fora a uzivatelu.

Tomoko píše:Jen tím chci říct, že pokud má někdo takovouto kontrolní roli a zaštíťuje se tím, měl by vyvinout alespoň minimální snahu a zjistit si alespoň od všech zúčastněných, zda se jeho dojem zakládá na nějaké objektivní pravdě. Stačilo napsat jednu jedinou soukromou zprávu s upozorněním a já bych vše upřesnil

Konkretni reseni je kazdem moderatorovi, osobne si myslim, ze verejne veci je lepsi resit verejne. Zverejnil jsi inzerat na diskusnim foru? Pak se nediv, ze se o nem diskutuje. Tohle jsme schvalne dali i do pravidel, jelikoz se nekterym diskuse nelibily, prevazne tem, kteri nemeli uplne cisty pristup.

Druha vec je efektivita. Mam zkusenost, ze inzerenti, se kteryma je potreba neco resit, SZ vetsinou ignoruji, pripadne ani nectou. Efektivni pristup je hodit micek na jejich stranu. Udelat neco, co je k cinnosti prinuti. Neuplne inzeraty smazat a poslat pres SZ, takze si je muzou opravit a postnout znovu. U pochybnych inzeratu napsat pochybosti verejne, protoze je ve vlastnim zajmu inzerenta pochybnosti vysvetlit. Mohls tu udelat uz v prvnim pripade a neudelal a misto toho vyrobil novy inzerat. Takze jsem nemel duvod si myslet, ze by reseni pres SZ bylo efektivni.

Tomoko píše:Ano, mohl jsem postupně vytvořit tři samostatné inzeráty, kalhoty nabízet postupně a neštěknul by ani pes a ano, teď už vím, že jsem to tak měl i udělat.

Ne, to by dopadlo uplne stejne. Jak moderatori, tak clenove fora vidi vsechny inzeraty, ktere uzivatel ma. A divame se. Naopak, to, ze jsi dal veci do jednoho inzeratu je plus.

Tomoko píše:V tomto případě nic takového moderátor neudělal, veřejně vyjádřil svůj subjektivní názor, čímž pochybnosti do značné míry prohloubil, znedůvěryhodnil mě a tím pádem i poškodil (věřím, že neúmyslně).

Mam za to, ze ses poskodil sam tim, zes zadal pochybny inzerat a to dokonce dvakrat, prestoze v prvnim pripade byly pochybnosti vyjadreny. Mohls druhou verzi napsat tak, aby nebyly nebo aspon byly mensi. Ve vlastnim zajmu. Kdyz ti dva lidi napsali sve pochybnosti verejne, tak to obvykle znamena, ze par stovek dalsich si neco podobneho myslelo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod ondrejst » pon říj 15, 2018 23:28

Měl bych zájem o Rab Xiom..
Více SZ.
ondrejst
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 16, 2014 13:56
Bydliště: Brno

Re: Nepromokavé (membránové) kalhoty

Příspěvekod Tomoko » pát říj 26, 2018 7:27

Komplet prodáno, prosím uzamknout.
Tomoko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 21, 2018 22:50


Zpět na Prodám