Hilleberg Staika

outdoorové a sportovní vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod mike » úte zář 6, 2016 0:56

Neni to definovano a nepsal jsem, ze nesmi, ale ze to sem nepatri. Je to spis vec zdraveho rozumu a uvazeni, proste to nesedi k zamereni fora. Ve svych vysledcich hledani mas satelitni a odolne telefony, ktere s outdoorem souvisi.

Kdyz to bude jedna polozka vetsiho inzeratu, tak to vem cert, ale samostatne mi to neprijde vhodne. Ani pro prodavajiciho, jiste najde lepsi misto, kde neco takoveho prodat. Pochybuju, ze by se tu naslo dost zajemcu, jestli vubec nejaky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » úte zář 6, 2016 5:09

Dobře dobře - ono to nebude tak žhavé, ta 7 asi nic moc nového tak s ním zřejmně jeste vydržím.

Ano určitě bych nasel vhodnější fórum tak to zde nebudu řešit.

Nečekal jsem tolik pozornosti o můj inzerát jen, má zde někdo zájem o ten stan? :lol:
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod mike » úte zář 6, 2016 17:57

Jaky stan? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » úte zář 6, 2016 18:04

Takovej červenej ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » sob zář 10, 2016 8:00

Tak upřesním ČR záruka z Hanibalu je do 30.10.2017 a záruka výrobce je do 30.10.2020 - 5 letá záruka.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » pon říj 10, 2016 19:01

Opravdu nikdo kdo by chtěl dobrej stan? ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » pon pro 12, 2016 17:07

Vánoce se blíží, tak pokud by si někdo chtěl nadělit hezký dárek je inzerát stále aktuální ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » úte led 10, 2017 11:59

Rozumná domluva možná. ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Hafi » úte led 10, 2017 12:31

A hele, treba si Gulyho vnucky konecne budou mit, kde hrat :D
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » pát led 13, 2017 22:20

Prosím o smazání inzerátu - děkuji.
Naposledy upravil mike dne pát led 13, 2017 22:26, celkově upraveno 1
Důvod: Nemazeme, zamykame. NZ
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 22, 2017 21:46

Tak opět aktuální - někdo kdo by měl zájem o dobrej stan za dobrou cenu?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » ned čer 4, 2017 18:36

Stále aktuální.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Quido » čtv čer 8, 2017 13:07

Vážení, přátelé a kamarádi...
já se domnívám, že by se v prodejním vlákně, pakliže je už zavedeno, nemělo o ceně vůbec diskutovat - je to tak zavedeno na mnoha fórech, kde je zavedena sekce prodeje, a je to tak asi správně. Nabídková cena je věcí prodávajícího a pokud je přehnaná, tak věc stejně neprodá...
Diskuzi o důvodech ke snížení ceny si mohou pak prodávající a zájemce vyřídit v SZ a neplevelit prodejní vlákno... :-k

Ostatní záležitosti, jako jsou parametry, zkušenosti s danou věcí atp, nemohou naopak vadit a člověk se pak více dozví.
:wink:

BTW: takový iPhone vybavený nějakýma outdorovýma apkama, mapama a GPS je veskrze outdtoorové vybavení :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod mike » čtv čer 8, 2017 16:49

:roll: cituji z pravidel prodeje:
7. Moderátoři fora mají právo zasáhnout do diskuse, pokud se bude příliš vzdalovat od předmětu prodeje (např. "nekupuj XY , protože YZ je lepší"), diskuse o ceně je možná.

Tenhle bod vzniknul po dlouhe a vzrusene diskusi pred mnoha lety a tim je pripad uzavren.

Navic opet reagujes na mnoho mesicu starou diskusi, ktera uz je v tomhle okamziku nepodstatna a jsi to naopak ty, kdo pleveli prodejni vlakno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 8, 2017 21:06

To nevadí aspoň je inzerát hned na začátku :D

Jinak mě ale překvapuje, že nikdo nemá zájem - na stanu není poznat že byl použit a jeho aktuální cena v obchodě je 30 tisíc - takže cena kterou chci mi přijde velmi rozumná až nízká. Inzeruji i na FB a krom pár ,,kecálků,, co si představují cenu kolem 5000 nebo za odvoz a snaží se mě přesvědčit o stavu ,,mého,, stanu který ani neviděli s tím že jsem snad povinen slevit už jen proto že mi napsali se solidní zájemce ani po tak dlouhé době nenašel.

Je to škoda stan je to opravdu excelentní a mě už rok a půl lajdačí na skříni - není čas a když vyjde pár dní volna věnuji se cyklistice - takže lajdačit bude dál - přitom by mohl dělat radost někomu jinému.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod mike » čtv čer 8, 2017 21:10

Michal82 píše:Jinak mě ale překvapuje, že nikdo nemá zájem

Asi by se to chtelo zamyslet nad duvody a vyvodit dusledky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Stani » čtv čer 8, 2017 22:00

Neprekvapuje ma to. 4kg hmotnosť pre dvojmiestny stan tu neláka. A v tejto približnej cenovej kategórii má napr. Vaude expedičné okolo 2.6kg, nový s cenovkou niekde nad 26000Kč.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » pát čer 9, 2017 6:07

Nojo tak on stan pro dva má i Hilleberg s váhou 1,7 kg, 2,4 kg, 3 kg, nebo i 4,3 kg - ono vždy záleží na tom do jakých podmínek ten stan opravdu je a jakou má konstrukci a Vaude s 2,6kg asi bude trochu jiná konstrukce a jiné materiály než Staika se 4 kg - mimochodem její váha do batohu je 3,7 kg.

Mike - jaký důsledky myslíš? Prodávat stan v zahraničí kde mají lidi o tyto stany zájem a nekoukají jen na katalogovou váhu s obaly a náhradními díly? To mne napadlo bohužel v UK již neziju a málokdo si koupí stan na slepo aniž by ho viděl natož aby platil předem do ČR - to nebudí moc důvěru - a abych si se stanem zaletěl do UK, FR nebo třeba US ukázat ho zájemci je trochu mimo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » pát čer 9, 2017 6:56

Stani - pokud jsi myslel Vaude Power Sphaerio 2P tak to je úplně jiná konstrukce

Vaude
215x115x100
2 prutová konstrukce
Materiál 30D, 40D, 40D nylon
1 předsíň.
2,6kg

Staika
230x140x105
3 prutová konstrukce
Materiál 40D, 40D, 100D nylon
2 předsíně.
3,7kg

Tomu Vaude by u H materiálově odpovídala žlutá řada třeba Rogen s 2,1 kg všechny vyšší modely už mají silnější materialy a odolnější konstrukce - třeba Janu s 3,2kg
K Hilleberg se víc hodí porovnávat třeba stany Terra Nova které také nabízejí odolné materiály a konstrukce - a váhově jsou na tom dost podobne nebo i vejs při velmi podobných cenách.
Chce to potovnavat opravdu porovnatelné produkty a ne zástupce úplně jiné kategorie.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod wawrik » pát čer 9, 2017 7:07

Michal: Zbytočne sa rozpisuješ, mike i Stani majú pravdu. Expedičné stany sa u nás kupujú inak, ako na bazáre OF. A štvorkilový stan - navyše za tie neskutočné peniaze, aj keď tebe za to evidentne stál - nechce nikto. Na ebayi máš oveľa väčšiu šancu, a ak je stan naozaj v takom stave, ako popisuješ, len sa po ňom zapráši.

Na OF musíš buď výrazne znížiť cenu, alebo čakať ďalší rok. Šanca, že sa tu ukáže niekto, kto hľadá odolný stacionár alebo napr. bombproof stan do auta, je malá.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » pát čer 9, 2017 7:24

Dobře to beru ze většina lidi hledá jiný typ stanu - třeba ultra lehkej ,,utocnej,, - ale nejde to dost dobře srovnávat a tvrdit Staika má 3,7 to je moc tady ten má o 1kg míň - ano má ale taky je menší má jen jeden vchod a na podlaze má ,,šusťák,, a jen 2 prutovou konstrukci - většině lidi nebo k účelu ke kterému to je - na sníh - to stačí ale je to proste něco jiného ;)

Ten stav - klidně pokud někdo mate cestu kolem Tábora tak vám stan ukážu a predvedu i s tím ze vím ze ho nechcete koupit - pokud to bude někdo kdo je zde považován za seriózního - třeba ty nebo někdo z moderátorů a td - aspoň mi tu takový člověk ten stav muže potvrdit což třeba pomuze v prodeji.

Leží mi tu rok a půl - ležet muže dal - rok dva tři pět - finančně mě to netlaci jen výbavu už nepotrebuju a tak je zbytecne ji držet - když prodam stan pustím i spacak, batoh, karimatku, oblečení.....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod wawrik » pát čer 9, 2017 7:36

Michal82 píše:Ten stav - klidně pokud někdo mate cestu kolem Tábora tak vám stan ukážu a predvedu i s tím ze vím ze ho nechcete koupit ... aspoň mi tu takový člověk ten stav muže potvrdit což třeba pomuze v prodeji.
Ale to nie je otázka toho, že ti ľudia neveria, v akom stave je... Ty jednoducho hľadáš človeka, ako si ty sám - niekoho, kto ten stan raz postaví v nejakej úplnej prdeli, kde v kuse fučí a prší, a zloží ho o mesiac alebo o pol roka. A pri tom všetkom je ešte vysadený na Hilleberg. A navyše má na neho peniaze. Plus mu tých peňazí nebude ľúto.

To je kopec nutných podmienok, na ktoré je jednoducho v CZ+SK príliš malý počet ľudí. Šanca, že sem zablúdi nejaký Michal83, síce nejaká je, ale musíš si na neho počkať. Dlho. A keďže každý stan časom degraduje, aj keď je len hodený v skrini, cena bude len klesať.

Naozaj skús ten ebay alebo nejaké zahraničné (napríklad škandinávske) fórum. Predáš ho oveľa ľahšie a za cenu, akú si predstavuješ. A vyhneš sa mudrlantom, čo ťa budú zdržovať drankaním zľavy za to, že je ten stan menej červený ako na fotkách, alebo že má na tropiku stopy po prehnutí :D

Neber to v zlom, len mám dojem, že máš na naše pomery nereálne očakávania. Vonku to pôjde oveľa ľahšie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » pát čer 9, 2017 7:53

Ok - jen nechápu to ze po postavení má měsíc stát - může no - jen jsem většinou druhý den pokračoval zas dál takže - složit, rozložit, složit, rozložit .....

PS - myslíš ze je opravdu šance prodat ten stan do zahraničí? Jasne cena je pro ne lidová, tyto stany se tam používají zcela bezne a td - jen myslíš ze někdo koupi takový stan na slepo bez toho ze by si ho předem prohlédl?
Předchozí Hilleberg jsem prodal tady v ČR poměrně rychle a snadno za 10 tisíc - novej stojí 15 a byl použit 3 krát tolik co tento - pořad top stav. Ale předvedl jsem ho osobně - s novým majitelem cestoval do Ohňové Země. Sám bych si stan bez osobní prohlídky nekoupil - proto silne pochybuji nad tím prodejem na dálku.

PS - v UK jsem viděl H po desítkách let pravidelného používání - ze by mi na skříni ,,odumíral,, se nebojím ;) a cena nového zatím jen příjemně roste - tedy příjemně pro mne - za tu dobu co ho nabízím o nějaké 3000.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod wawrik » pát čer 9, 2017 8:01

Ak sú tie ceny za nový, čo uvádzaš, skutočné (aj na eshopoch), tak ho predáš ľahko. A ak dáš nejakú párdňovú záruku na obhliadku a vrátenie, pôjde to rýchlejšie. Navyše sa mi marí, že si niekde písal, že stan je v záruke do roku 2020, tak to možno pôjde aj bez toho...

Tie stany si kupujú ľudia, čo vedia, o čo ide, takže si vypýtajú detailné fotky napríklad švov pri kolíkových slučkách, pokecajú, kde si s tým bol, a bude vybavené. A Škandinávci majú Hillebergy veľmi radi.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » pát čer 9, 2017 8:54

Jj ceny jsou reálné

ČR kolem 30 tisíc - přesně 29777,- sleva z 31340 ;)
UK kolem 920£
DE kolem 1150€
US kolem 1000$
AU kolem 1350$

Ofiko cena pro EU z webu H je 1159,9€

Jo záruka výrobce je 5 let takže do roku 2020.
Ok no asi to vložím někam na eBay a td.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » pon črc 31, 2017 7:44

Tak ještě aktuální na poslední 2 týdny - poté odjíždím do zahraničí a tedy stan nebude dostupný cca na 1,5-2 měsíce.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hilleberg Staika

Příspěvekod Michal82 » pát srp 4, 2017 6:42

Hotovo - prosím uzamknout, smazat nebo co se s tím dělá ;) děkuji.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Předchozí

Zpět na Prodám