Jurek Alp 2,5 lite

outdoorové a sportovní vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jurek Alp 2,5 lite

Příspěvekod ondrejst » ned říj 21, 2018 22:35

Dobrý den,

nabízím k prodeji svůj cca 6 let starý Jurek Alp 2,5 lite (odlehčené tropiko), bez sněhového límce, s příplatkovými skladnějšími (kratší jednotlivé dílce) tyčkami. Stan byl venku cca 30 nocí, bral jsem jej pro 2 dospělé, případně 1 dospělý + 2 děti. 3 průměrně vzrostlí dospělí se dají nouzově také (vyzkoušeno za obzvláště deštivé noci).
Stan je v dobrém stavu, řekl bych v pořádku mimo těchto několika vad - nebo spíše charakteristických vlastností:
1) při otevření zipu tropika (apsidy) se člověk téměř nevyhne, aby mu trochu do stanu nenapršelo, případně nenakapala (nestekla) voda dovnitř; zamezit se tomu dá jen přesně organizovaným nepříliš pohodlným výlezem do apsidy, zavřít ložnici, a pak teprve ven; toto z důvodu lenosti nepraktikováno;
2) odlehčené tropiko se poslední 3 roky (tj. po asi 3 letech používání) za sucha (mnohem více než za mokra) lepí k sobě vnitřním silikonovým zátěrem; tento se nijak neodlupuje, nestrhává, ale lepí; řešeno specifickým skládáním, aby se lepilo co nejméně; jedná se o vlastnost materiálu (i podle vyjádření Jurka), tropiko lze za zvýhodněnou cenu u Jurka nechat vyměnit (i za klasiku), ale není třeba z hlediska základní funkčnosti, spíše pohodlí
3) z podlážky se na 2 místech odlepilo podlepení švů; vlhkost neproniká, stačí přetřít ředěným silikonem, nebo nalepit pásku; neřešil jsem, protože mi přes nepodlepené švy vlhkost nešla;

Nevím o žádném místě, které by bylo natržené, stan nikdy nebyl u ohně apod, podlážka bez děr.

Vhodné pro přenos v batohu (nízká hmotnost), ideálně nestavět každou noc (nebo nenatahovat tropiko, jinak vás to lepící tropiko nejspíše bude štvát stejně jako mě - je s tím cca 5-10 min práce, podle toho jak se povedlo sbalit, pokud používáte ochranu podlážky jako tyvek, nebo jinou fólii, tak se dá vyřešit zcela a díky balení společně s ním..), vzhledem k dobrému funkčnímu vodonepropustnému stavu se rovněž dá vzít na výlet, z něhož se už nevrátí :-) (např. kvůli příplatku za zavazadlo v letadle apod.)

Rekapitulace:

věc: Jurek Alp 2,5 lite (https://www.jurek.biz/Jurek-ALP-2-5-lite-d25.htm)
záruka: není
cena: 1500,-
stav: viz popis výše
možnost vidět/převzít v Brně
jsem ochoten poslat poštou
kontakt přes SZ
ondrejst
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 16, 2014 13:56
Bydliště: Brno

Re: Jurek Alp 2,5 lite

Příspěvekod ondrejst » stř lis 7, 2018 6:45

prodáno, děkuji za prostor
ondrejst
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 16, 2014 13:56
Bydliště: Brno


Zpět na Prodám