změna termínu letenek

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

změna termínu letenek

Příspěvekod šíp » stř kvě 6, 2009 20:40

obracím se na zde přítomné znalce létání.
co se bude dít v případě, kdy budu potřebovat změnit termín zpátečního odletu z důvodu např.nemoci, a to v případě, kdy mi to prodejce letenek neumožňuje. přesně řečeno, jde mi o případ, kdy se mi něco stane tak vážného /nemoc,úraz/ že nebudu moct odletět domů. budu si muset za své koupit novou letenku? nebo mi to eventuelně pokryje cestovní/komerční pojištění?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod Hafi » stř kvě 6, 2009 23:30

zalezi na
1) letecke spolecnosti
2) pojisteni
( 3) prodejci letenek)
takze poloz tutez otazku konkretne. Obecne pokud to 1) neumoznuje a nejses dostatecne vazne zranena, aby ti pojistovna zaplatila prevoz/repatriaci, tak mas smulu. Samozrejme existuje pojisteni kryjici tyto situace, ale to se zpravidla kupuje zvlast, což si asi neudelala.

A jeste jedna rada...problemy res kdyz nastanou :P
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod šíp » čtv kvě 7, 2009 7:13

no, on už ten problém skoro nastal, potřebovali bychom odlet z Finska posunout asi o 3 dny a bylo nám to zamítnuto. na to konto jsme se začali zajímat jakže to je v případě nějaké nemoci a úrazu :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 7, 2009 8:18

Jako že bys ve správnou chvíli manžílkovi zlomila nohu, he? :lol:
V tom případě se taž pojišťovny. nějakou zázračnou radu, jak obejít rezervační systém nečekej. Tuším, že nejlevnější varianta bude koupě jednosměrné letenky na požadovaný termín. (A nechat propadnout zpatecni segment vasich letenek, i si muzete zazadat o vraceni s tim spojenych letistnich poplatku)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod šíp » čtv kvě 7, 2009 10:13

ne ne tímto stylem nemám zájem to řešit, to opravdu ne. spíš jsme jenom chtěli vědět, jak postupovat v případě, že by se fakt něco stalo.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod Umiaki » čtv kvě 7, 2009 11:48

A nemají (ta letecká společnost) to napsané v podmínkách na svém webu?
Jestli je to nějaký low-cost, tak bývá nejlepší je prostě nechat propadnout...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 7, 2009 13:04

Logicky by to malo ist zo zdravotneho poistenia, nie? Je to predsa pripad adekvatny k prevozu sanitkou...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod sveta » úte zář 26, 2023 16:33

Máme problém z letenkami z Kuvajtu do Nepálu se společností Jazeera. Letenky koupeny přímo u dopravce.

Letíme z Vídně do Kuvajtu, kam se přiletí v 17:40 / 10.10.2023. Původně jsme z Kuvajtu měli odletět v 23:05 ale Jazeera nám změnila odlet na 18:05, tak že není možné stihnout přestup. Letenky jsou koupeny samostatně a první letenka z Vídně nejde změnit, samozřejmě tam není garance přestupu a je mě jasné že v této oblasti s tím nejde nic dělat.

U letenky od Jazeery mi nabídly 3 možnosti - souhlasíte se změnou letu, chcete změnit let, a zrušení letu s tím že připíšou kredit na nákup budoucí letenky u aerolinky.

Zkoušel jsem změnit let na pozdější dobu, po výběru letenky a zaplacení poplatku kartou za změnu rezervace (mělo to být zadarmo), selhaly webové stránky dopravce. Peníze se strhli z karty. Když se znovu kouknu do rezervace, není tam žádná změna, pořád to nabízí tři možnosti.

Zkoušel jsem to několikrát a pokaždé mi peníze strhly a web spadnul, rezervace beze změny.

Zkoušel jsem i psát na podporu (whatsapp) - bez odpovědi.

Volal jsem na mezinárodní call centrum +965 220 54944 - operátor dvakrát zavěsil! Jindy nereagoval vůbec.

Dál jsem psal email a čekám jestli odpoví (odpověď prý do 72 hodin)

Ještě máme možnost zrušit let úplně, s tím že nám vrátí peníze na účet Jazeery a my si koupíme letenky nové. Ovšem u této možnosti není jistota že to bude fungovat, zrušení rezervace zase může selhat jako v případě zrušení letu.

Kontaktoval jsem i 4 společnosti na vymáhání letenek (zpozdeno.cz, deluxea.cz, penizezaletenky.cz, claimcloud.cz a refundio.cz) - zatím odpověděl jen claimcloud, kam se mi podařilo dovolat a refundio - nemohou v tomto pripade pomoci.

Nevíte někdo jak by se to dalo ještě řešit? Případně neznáte firmu, která se přímo tomuto problému věnuje?

Celkem to spěchá, odlet 10 října.

Děkuji za odpověd
sveta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 22, 2014 15:26

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod Hafi » úte zář 26, 2023 18:45

prekérka, nevýhoda kupování letenek odděleně. Nemaj někde fyzický zastoupení? Nebo nemáš možnost se dostavit k odbavení někdy dříve? Kdysi jsem řešil změnu termínu letu na checkinu na letišti, když jsem tam dorazil v čase, kdy daná aerolinka odbavovala jeden z předchozích letů. Bylo to pro mě jednodušší než to řešit telefonicky s Indy na callcentru.
Jaký je rozdíl v ceně letenky zakoupené vs. aktuální? Jak máte řešenou zpáteční cestu? Taky samostatné rezervace, nebo to máte 2 zpáteční VIE-KWI-VIE a KWI-KTM-KWI?

(smazal jsem duplicitní téma, tady to stačí)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod sveta » stř zář 27, 2023 9:24

Jestli mají fyzické zastoupení mrknu, tipoval bych tak max. v tom Kuvajtu. K odbavení v Kuvajtu se dříve nedostanem, leda koupit nové letenky z Vídně/Prahy na dřívější termín (o den dříve) - taky alternativa ale poslední. Pak stihneme odlet z Kuvajtu a nic tam nemusíme řešit. Máme 2 samostatné zpatečný letenky - první zpáteční od WIZZ - (VIE - KWI - VIE) a druhá zpáteční od Jazeera - (KWI - KTH - KWI). Zpáteční let by jsme měli stíhat přiletíme 5:10 ráno do Kuvajtu a letí nám to do Vídně v 18:30 - Tam zatím Jazeera změnila odlet o pár minut. Psali jsme ještě email ale řekl bych že ten mail neexistuje, ačkoliv ho poslal boot z Whatsappu.

Bych viděl asi tydle možnosti:
1) čekat jestli odpoví nějakou dobu a když ne v brzké době nasledující možnosti 2) zkusit zrušit let od Jazeery, pokud bude fungovat web, tím by měli vratit peníze ale jen na učet u Jazeery a z toho koupit nový letenky na pozdější čas (tím by jsme stihli přestup) - je tam několik rizik - nebude fungovat web a nepodaří se to zrušit, nevratí peníze nebo část, nový letenky budou dražší než co vrátí, nebude dostatek míst v letadle pro nás všechny u nových letenek (je nás 13) a za 3) koupit nové letenky z Vídně/Prahy o den dřív a stihnout spoj z Kuvajtu - to ale stoji další peníze - je tam i riziko zrušení původního letu Vídeň - Kuvajt - Vídeň když nenastoupíme na první část letu, to by se muselo napsat aerolince WIZZ - jestli by to šlo vynechat první let a letět s nimi jen zpět (vím že rušili zpateční letenky, pokud člověk nenastoupil na první let).

Napadá někoho ještě nějaké řešení tehle situace?
Nebo nemá někdo zkušenosti s možnostmi které uvádím?
Díky za odpověď
sveta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 22, 2014 15:26

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod Hafi » stř zář 27, 2023 11:28

Aha, ja původně myslel, že i do Kuwaitu letíte s Jazeerou. Zastoupení nevím, myslel jsem aspoň ten checkin, ale z Prahy sice lítaj, ale poslední let letos byl minulý týden.

Wizz nebude řešit nevyužití první části cesty, tam je to v poho.

Pokud by byl problém s webem, zkusil bych mobilní appku - občas je to dostatečně nezávislý systém, kde není chyba projevující se na webu (a naopak). Už mi to taky pomohlo.

(koupit letenky pro 13 lidí takto komplikovaně je od začátku poukázka na průser, ale to už teď asi víš)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod sveta » stř zář 27, 2023 14:14

Tak se to vyřešilo, zareagovali na email, i když na něj neodepsali. Změnili nám let v rezervaci na 23:40, jak jsme chtěli. Tak jsem jen potvrdil, sice to zahlásilo chybu ale v detailech je nový let v 23:40. Přestup by jsme tedy měli stihnout. Budeme znova odbavovat zavazadla, tzn. že vyjdem z tranzitního prostoru v Kuvajtu. My sice víza budem mít, spíš mi jde o to jestli nás budou zdržovat na přepážce? Kdyby jsme měli nahodou zpoždění z Vídně. Moc díky za informace
sveta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 22, 2014 15:26

Re: změna termínu letenek

Příspěvekod Hafi » stř zář 27, 2023 17:28

tak jestli jste měli letět 23:05 a oni z variant 18:05 a 23:40 vás přehodili na ten první... tak to nebylo zrovna prozákaznické
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(


Zpět na Sháním informace