Rocky Club Praha

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Indy » čtv srp 21, 2014 22:14

podepisuju to v plnym zneni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod wawrik » pát srp 22, 2014 7:53

grco píše:ale oni ti povedia "ty to nechapes, to je proste autenticke, tak to v tej indii fakt vypada"... Tento pristup teda fakt nechapem, akoze ja osobne seru na to jak to vypada v indii
Tak potom majú pravdu a všetko je v poriadku, nie? :-)

Je kopec ľudí, čo aj v tej Indii (Nepále) dávajú prednosť zaprdeným špinavým „reštauráciám“, kde sa tými rukami naozaj je, pričom o pár metrov ďalej je oveľa slušnejšia s rovnakými cenami, ale s taniermi a príbormi. Chodia tam, lebo ich tá kultúra baví. Kým ma nenútia tam chodiť, nič ma po tom nie je a ani ma nenapadne to odsudzovať. Je to ich vec.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod grco » pát srp 22, 2014 10:21

@wawrik: Musim to odsudzovat, pretoze ked to necham len tak a ludia budu tuto "autenticitu" vyhladavat, tak ani nemrknem a budu tu len same "autenticke" hospody a ja potom nebudem mat kde chodit jest :) alebo budem musiet pri piti piva stat :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod apuka » pát srp 22, 2014 11:00

Grco, jenze to ma i druhou stranku - kdyz to odsoudis, urcite se najde nekdo, koho zacne zajimat, co a proc vlastne odsuzujes, tudiz se na to pujde podivat a mozna se mu to zalibi a k nim prida. Pricemz bez Tveho odsuzovani by ho nikdy nenapadlo se o to vubec jenom zajimat. Takze abys nedopadl tak, ze nakonec budes Ty propagatorem toho, co odsuzujes. Nezapomen - negativni relkama je taky reklama a mnohdy ucinnejsi nez pozitivni :wink: .
Jinak co mas proti pivu na stojaka? Tys asi nebyl vychovany nadraznimi pajzlami (ne restauracemi!!!) a podobnymi putykami. Tj. bud zadny nebo 1 jediny stul se 3-mi, 4-mi zidlemi na sezeni a k tomu stoly na stojaka pro 50 lidi (na 10-ti ctvrecnych metrech - neco pro Tebe :lol:). Melo to svoje "kouzlo" - ale tehdy, ne ty soucasne "autenticke". 8)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod ozzzi » stř zář 3, 2014 9:51

Zdááár

Koncem května jsem tu sháněl informace o Rocky klubu Praha a cestě na Matterhorn a Mont Blanc. Už mám něco nacestováno, ale názory některých lidí mě trošku vystrašily. Šlo mi o to zda nás skutečně zavezou kam slibují a ne jen kolem komína a zpátky. Nakonec jsem spolu s přáteli na "expedici" kývnul a zde jsou dojmy:

Vedoucí expedice Jirka D. sice trošku pije, což jsme uvítali, 2 dny v buse vyžadují určité rozptýlení. Sice byla legrace a organizaci spolu s jeho zástupci zvládli na jedničku ale měl jsem z toho kalení trošku strach, někdo tu psal že bývá na expedicích furt na mol...musím říct že když se někam lezlo, byl střízlivý a svojí práci odvedl na jedničku. Byl zajištěn zdravotník a dva průvodci.

Program splnil do puntíku, co jsme měli navštivit jsme navštívili, o všem dal požadované info a začátečníkům udělali základní průpravu o pohybu na ledovci...

Pokud chcete vše nalajnované s lepšími noclehem a vedením co si občas nepřihne, doporučuji Alpinu či V-tour. Jinak za dobrodružstvím s Rocky Klubem.

Musím říct že to bylo fajn 10 dní a za ty peníze co jsme vše viděli, to se nedá s podobnými akcemi co jsem byl srovnávat.

Petr
ozzzi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 3, 2014 9:31

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Vachon » stř zář 3, 2014 11:30

Takže jste vylezli na Matterhorn i Mont Blanc nebo jak to vlastně bylo?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod ozzzi » stř zář 3, 2014 11:42

Přirozené selekce, ti silnější vylezli na Mont Blanc, ostatní se o to pokusili, nebo si dali trek okolo. Velký Matterhorn nebyl možný kvůli počasí.
ozzzi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 3, 2014 9:31

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Vachon » stř zář 3, 2014 11:46

V podstatě tedy stejně jako kdyby se tam vydali na individuální výlet, bez téhle "cestovky", poskytující "určité rozptýlení".
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod apuka » stř zář 3, 2014 12:37

ozzzi píše:Vedoucí expedice Jirka D. sice trošku pije, což jsme uvítali, 2 dny v buse vyžadují určité rozptýlení.
To uz si i lide jezdici na hory mysli, ze bez alkoholu neexistuje "urcite rozptyleni"??? Zajimave, ze kdyz jsme jeli (s cestovkou) pred 20+lety do Pyreneji, cestovali jsme 2 dny tam i zpet. Cestou tam nas pruvodci seznamovali se vsim moznym a nemoznym, co nas ceka (vsichni jsme po revoluci byli prvne na horach nekde v "kapitalisticke" cizine). Potom jsme se seznamovali (zase organizovane) my. No a neco jsem spali, neco jsem se zastavili na zajimavych mistech a dva dny utekly jako nic - a nikdo se niceho nenapil, obzvlaste ne pruvodci. No a cestou zpet jsme byli vsichni unaveni tak, ze jsem skoro celou cestu prospali (az na to, ze se nam jeden clovek ztratil v Zurichu - spletl jsi stadion, u ktereho parkoval bus a cekal u druheho, no a mobily neexistovaly). O rok pozdeji Norsko cesta tam podobne, bohuzel na trajektu uz nekteri ucastnici meli dost penez aby se zaradili na bok Nemcu a Svedu a ozrali. Samozrejme jsem se potom museli kazdou chvili stavovat, bo museli curat vsichni a okamzite. Cesta zpatky dtto. Jinak to byli fajn lidi, ale s tim alkoholem otravili obe cesty vsem ostatnim.
ozzzi píše:musím říct že když se někam lezlo, byl střízlivý a svojí práci odvedl na jedničku. Byl zajištěn zdravotník a dva průvodci... začátečníkům udělali základní průpravu o pohybu na ledovci...
Promin, ale Ty si myslis, ze kdyz se nekdo vecer nalozi, tak rano je uz strizlivy a plne schopny ovladat vsechny svoje smysly? Na to zapomen. Nevim, kolik Vas bylo, co jste lezli na MB a kolik Vas byvalo na lane jako druzstvo ale zajimalo by me, kolik z Vas by po "zakladni pruprave" bylo schopno alespon spolupracovat pri vysvobozeni zapadleho "pruvodce" nebo zadrzet pad po ukluznuti. Taky by me zajimalo, jakou zodpovednost by vzal na sebe nekdo z tech "pruvodcu", kdyby se nekomu neco stalo? Horsky vudce je za to docela hodne zodpovedny... Navic - neznam sice presne podminky - mam dojem, ze krome horskych vudcu UIAA nesmi nikdo jiny delat pruvodce (resp. vudce) skupin zakazniku na MB. Jak by to asi dopadlo, kdyby kvuli tomu nejaky "organ" ukoncil tento Vas pobyt a jeste udelil "pruvodcum" tucnou pokutu? Myslis si, ze by to nerozpocitali na Vas?
Podle mne Vachon ma naprostou pravdu, ze to bylo to same jako individualni vylet jenom dany do jineho roucha poskytujiciho nekomu zaplaceni vlastniho pobytu. Navic s velice falesnym pocitem jistoty...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod ozzzi » stř zář 3, 2014 13:08

To v žádném případě, zde mi odpadlo hromadu nervů a zařizování. :)
ozzzi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 3, 2014 9:31

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » stř zář 3, 2014 13:18

apuka píše:....To uz si i lide jezdici na hory mysli, ze bez alkoholu neexistuje "urcite rozptyleni"??? Zajimave, ze kdyz jsme jeli (s cestovkou) pred 20+lety do Pyreneji, cestovali jsme 2 dny tam i zpet......a nikdo se niceho nenapil,.....

No to musela bejt prča. :twisted:
Já teda, když mám smrdět víc jak 12 hodin v autobusu, tak se taky zpravidla zleju. :drinkers:
Ale já nejezdim s cizíma lidma, notabene ne s cestovkou. Takže :partyman:
I když na dva dny, to musí bejt člověk vopatrnej, aby byl porád trochu lízlej, ale nesmí jít do tuhejch, páč pak pár hodin ve vydejchanym busíku s kocovinou, to by mohly bejt slušnej očistec. :vom:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Vachon » stř zář 3, 2014 15:05

To je věc názoru a když jezdíš s lidma, které znáš, už jste nějak sehraní a srozumění (ve všem, a třeba i v tom, jestli a kdy se pije), takže "každý k svému".
Když se ale jede s cizíma, tak na autobus vožralejch zvědavej nejseš (stejně jako třeba na kemp nebo noclehárnu vožralejch nebo třeba jen extrémně hlučnejch když chceš ve dvě ráno vycházet na vrchol).
A organizátoři zájezdu si tohle nesmějí dovolit vůbec, stejně jako šofér.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod progym » stř zář 3, 2014 16:42

ozzzi píše:Zdááár
Program splnil do puntíku, co jsme měli navštivit jsme navštívili, o všem dal požadované info a začátečníkům udělali základní průpravu o pohybu na ledovci...
Petr


Zajímala by mě ta průprava o pohybu na ledovci..... :((
Můžes se kapičku rozepsat co to obnášelo?
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Vachon » stř zář 3, 2014 19:11

"Všem dal požadované info a začátečníkům udělali základní průpravu o pohybu na ledovci" a pak by bývali vyběhli na Matterhorn, nebýt špatného počasí.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » stř zář 3, 2014 19:17

Smula, priste snad bude pocasi lepsi :mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Vachon » stř zář 3, 2014 19:35

Oni ale "co měli navštívit navštívili", tak příště s RC jedou na K2.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Edge » čtv zář 4, 2014 6:45

Taky jsem byl na posledni akci rocky clubu, takze spis jenom par veci k upresneni.

Nikdo nikam nikoho nevodi za rucicku, takze kazdej jde podle svych moznosti. Aby si mene zkuseni mohli trochu zkusit na co maji - tak se prvne sla aklimatizace na briethorn. Coz neni nic tezkyho, pod vrchol vedou lanovky + sjezdovka. Mensi ukazka pohybu na ledovci spocivala v ukazce navazovani na lano, chuze a tvorba lanovyho druzstva a pak ukazka jak pracovat s cepinem. Uplne stejnou ukazku jsem videl s cestovkou na dachsteinu. Jasny, po tomhle se z nikoho nestane expert na chozeni po ledovci, ale pro ucely vystupu na briethorn to staci. Nakonec vetsina to sesla dolu a 5 lidi sli nahoru.

Na Matterhorn to nedal nikdo a par lidi se na nej slo kouknout ze svycarsky strany.

Na mont blanc to pulka lidi vzdala a zvolila svuj vlastni program, na vrchol to zvladlo z celyho autobusu (asi 40lidi) jenom 7.

Polde me dobrej program, kam slibovali, ze dojedem, sme dojeli a kazdej si vyslapl to na co mel.

Oproti cestovce je dobra vec to, ze lze ve vetsi mire zvolit individualni program a proto se nechodi ve velky skupine a nemusis se starat o dopravu a zarizovani niceho. Na druhou stranu nekomu nemusi vyhovovat chodit po horach s lidma, ktery poznal teprve v autobuse. Ale to je spis otazka organizovane vypravy nebo spis individualni vylet s kamarady.

Dutka je kapitola sama o sobe. Ale je fakt, ze kdyz byl strizlivej a nemyslim druhej den rano po chlastani, tak byl docela v pohode a vcelku zodpovednej.
Edge
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 10, 2010 21:48
Bydliště: Plzeň

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod progym » čtv zář 4, 2014 7:08

to Edge:

tedy suma-sumárum: navažte se na lano (uzly umíte), pikl se drží za hlavu a píchá se s ním do sněhu, mačky patří těma hrotama dopředu......???
Záměrně to zjednodušuju....

Pokud dotyčný pořadatel-školitel s lidma co nemají zkušenost s pohybem po ledovci a větší nadmořské výšce neudělal žádnou praktickou zkoušku, pak morál jen tak někoho vypustit směr kopec je v zhlubokém úžasu.
Co si počne taková skupina, která nějakým způsobem je k sobě přivázaná na špagát, když a nikdo neumí brzdit cepínem, když někdo padne do trhliny.......když, když, když???
Vyzkoušel si někdo z těch nováčku (nebo to aspoň někdo řekl) jak chodit traverzy, na jakém délkovém laně, jako chodit hřebínky, jak udělat štand na ledovci a proč ho vlastně udělat, jako jsou možnosti.
Vyzkoušel si někdo na nějakém cvičném svahu vytáhnout parťáka z trhliny?

Fungoval pořadatel alespoň, tak, že zjišťoval podmínky výstupů na kopce? Blížící se frontu, sněhové podmínky, kolik napadlo, kdy.....jak je to našláplé, možná rizika....
Co vlastně zmiňovaný JD vylezl? Zná cestu na MB? Byl na Maťáku? Má s tím osobní zkušenost aby nováčkům říkal jak na to?

Rocky club tady na OF nemá příliš podporu. Alespoň ne od těch stálých....
Chápu, že vždy bude skupina dobrodruhů co jim tento styl cestování maximálně vyhovuje, ale je dobré si uvědomit, že takový low-coast druh cestování, může být tím nejdražšším v životě.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod apuka » čtv zář 4, 2014 7:24

JJ, pro porovnani, kdyz se jede s vudcem napr. v Otztalu na nejakou jenom trochu tezsi ledovcovy trek na par dnu, tak min. jedno odpoledne nebo dopoledne se venuje nacviku pohybu na ledovci. Za par minut je vse povezeno, ale potom zacina prakticky nacvik. A tam je navazani, jisteni, chuze v mackach po rovine, do a ze svahu, v traverzu, pouziti cepinu, brzdeni padu (to si kazdy vyzkousi nekolikrat s hodnocenim a upozornenim, co se delalo spatne), nacvik vyprosteni z trhliny, aby kazdy vedel a vyzkousel zakladni znalosti. A az pote se vybere na cestu. Toto se dela i pri rozhodne jednodussich cestach, jako na MB a Matterhorn - i kdyz ani na jednom jsem nebyl, ale podle toho, co si clovek o tom nacetl a poslouchal. Ja jsem ani cely ten vycvik neabsolvoval, bo my byli na velice jednoduchem treku bez potreby cepinu, kde se slo prakticky jen s minimalni pravdepodobnosti setkat se s trhlinou, ale i prubezne se vsechno rikalo, ukazovalo a kontrolovalo, jak chodit uz jenom navazani na lano v mackach. Ale za to jsem nekolikrat videl ten nacvik vudcu jinych skupin pred zacatkem treku - v Otztale, Zillertale i v Silvrette. Bo tam jde i o to, ze spadnout do trhliny (a pri tom se zranit nebo i zabyt) muze prave vudce a kdyz nikdo nebude vedet co a jak, tak tam mohou zustat uplne vsichni. Nebo je muze vsechny stahnout za sebe, protoze nikoho nenapadne, ze by mel neco delat a brzdit pad. Signal neni vsude.
Ja docela chapu, ze lidi jsou spokojeni s takovou "vypravou". Usetrilo se, nemuseli se starat o dopravu a jine, nemuseli znat terne, nemuseli mit zkusenosti... Pred 20+ leti jsem na tom byl uplne stejne, az na to, ze jsem si nevybiral tak slozite cile, ale jenom takove, na ktere jsem si myslel, ze mam (a ze bych na to mel i bez pruvodcu). Problem je, ze ta spokojenost je jenom do te doby, kym neprijdou na to, ze oni vlastne byli na individualni ceste s dopravou a ze jejich bezpecnost NIKDO nezabezpecoval. A az se nekomu stane nejaky pruser, tak se jich nikdo nezastane, nikdo nebude zachranovat - o mozna jejich "pruvodci" se budou snazit co nejrychleji "vyparit", protoze by jim hrozila docela tucna pokuta... Jenze to uz pro nekoho muze byt pozde.
Zjednodusene: muze tvrdit 100% ucastniku, ze jsou navysost spokojeni, ale kdyz organizatorovi a vedoucimu takoveho zajezdu zajisteni bezpecnosti ucastniku nic nerika (bo se z prispevku tak zda), tak v teto brandzi absolutne nema co delat. A cim driv se to jakkoliv povede dosahnout, tim lip. Protoze jinak se bude jenom plnit vlakno "Dalsi CS kriz..."...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Vachon » čtv zář 4, 2014 8:11

Edge: Pokud je zájezd inzerovaný jako "Mont Blanc a Matterhorn" (vím co vidím na autobusových zastávkách) a ze 40 účastníků dá sedm Mont Blanc, tak mi to přijde hodně klamavé (čekal bych název "Breithorn a výhledy na Mont Blanc/Matterhorn s volnem na procházky po horách").
Jasně, lepší než kdyby všichni ty kopce zkusili a zůstali tam, ale stejně mi přijde hodně odvážné to obhajovat.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Edge » čtv zář 4, 2014 8:15

To Progym:
co se týče toho, kdo "školil", tak ten zkušeností měl dost a nebyl to Jiří Dutka. Cestu na Mont Blanc měl zmáknutou (tušim, že 6x tam šel 4x tam vylezl). Myslim, že takhle do podrobna o vysětleno nebylo, nějak sem ho moc neposlouchal, tohle sem měl už za sebou dávno. Praktická zkoužka nebyla, no všichni to vzali po sjezdovce zpátky dolu a jak jsem se již zmiňoval, tak jenom 5 lidí šlo nahoru. A to buď ty, co už to znali, nebo s někym, kdo to již znal. Nakonec Briethorn je prostě lehoučkej kopec.
Co se Matterhornu týče, tak to byl individuální výstup. Nevim jestli to mají na stránkách, ale v materiálu co jsme od nich dostali to je jasně psaný a bylo to dokolečka omýlaný.

Co se Mont Blancu týče, tak nahoru šlo jenom pár lidí a tak je tomu každý rok, ikdyž Jiří Dutka tvrdí něco jinýho. Takže taková přirozená selekce, kdy si každý uvědomí jestli na to má a nebo ne funguje dobře.

Když to vezmu jenom podle sebe. Nečekal jsem od toho nic víc, než, že poznam nový lidi, jak už to na těhle akcích bývá a dopravu. Připravovali jsme se sami a už od začátku jsme měli v plánu jít v podstatě individuálně. No a povedlo se.

To Apuka:
"jejich bezpecnost NIKDO nezabezpecoval" : Každý musí vědět na co má a na co nemá. Jak se ukázalo, tak tohle všichni pochopili a nakonec nikdo nešel tam, kde na to neměl a nebo to zavčasu otočil. Když o vezmu kolem a kolem, tak nic není zárukou ničeho viz několik mrtvých na Mont Blancu cca před měsícm na kurzu VHT s horským vůdcem. Takže na tohle téma se dá bavit do nekonečna, ale prostě na hory se s určitým rizikem chodí a nikdy ho neeliminuješ uplně ať už jdeš s kýmkoliv.

To Vachon:
jasný, název zájezdu je takový. Já sem po přečtení programu zájezdu nabyl dojmu trochu jinýho, že to je v podstatě individuální záležitost s možností výstupu na ty kopce/hory. Nemam potřebu nikoho obhajovat, spíš jenom přidat můj pohled na věc. :wink:
Edge
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 10, 2010 21:48
Bydliště: Plzeň

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Jary » čtv zář 4, 2014 15:38

Kdysi dávno jsem byl s nejmenovanou cestovkou na zájezdu "Gran Paradiso a Mt. Blanc". Proškolení pohybu po ledovci bylo také "z rychlíku", bez nějakého velkého praktického nácviku. Některá lanová družstva měla instruktora z cestovky, jiná složená ze zkušenějších účastníku ne. (Ale spíše to bylo jejich resp. naše rozhodnutí, že se známe, máme obdobné tempo a víme "co a jak"). Pointa. Všech 40 lidí z busu vylezlo jak na Paradiso, tak na Blanc. Což při tomto pojmenování zájezdu při příznivém počasí očekávám.
Když pořádám zájezd na Matterhorn (tedy ono vůbec zájezd a Matterhorn nejde k sobě, ale budiž), tak asi inzeruji, že je to nejvyšší stupeň obtížnosti, pro lidi, co už opakovaně byly na ledovci, mají zkušenost s výškou 4000 plus, jsou trénovaní sportovci atd. Jestli je to zájezd na Mt. Blanc a Matterhonr a výsledkem je, že se většina lidí projde po upravené sjezdovce Breithornu, je něco někde špatně. Ale nečetl jsem detaily k zájezdu, třeba tam opravdu bylo něco ve stylu "toulky po úpatí a okolo nejvyšší a nejznámější hory Evropy" :)
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod apuka » pát zář 5, 2014 16:52

Edge píše:...Co se Matterhornu týče, tak to byl individuální výstup....Co se Mont Blancu týče, tak nahoru šlo jenom pár lidí a tak je tomu každý rok, ikdyž Jiří Dutka tvrdí něco jinýho. Takže taková přirozená selekce, kdy si každý uvědomí jestli na to má a nebo ne funguje dobře...Každý musí vědět na co má a na co nemá. Jak se ukázalo, tak tohle všichni pochopili a nakonec nikdo nešel tam, kde na to neměl a nebo to zavčasu otočil. Když o vezmu kolem a kolem, tak nic není zárukou ničeho viz několik mrtvých na Mont Blancu cca před měsícm na kurzu VHT s horským vůdcem. Takže na tohle téma se dá bavit do nekonečna, ale prostě na hory se s určitým rizikem chodí a nikdy ho neeliminuješ uplně ať už jdeš s kýmkoliv.
Nechci opakovat do nekonecna, takze jenom posledni pripominky, kdyz uz jsem se podival na jejich stranky, kde tuto cestu nabizeji; citaty jsou odtud, zvyrazneni moje. Moje poznamky jsou z podhledu nezkuseneho ceskeho clovicka, ktery nikdy v takovych horach nebyl.

"výstup na Mont Blanc – 4810 m. n. m. – turistická trasa (křížová cesta), pokus o výstup na velký Matterhorn – výška 4478 m. n. m. (náročnost III. stupně UIAA)
-to NENI turisticka trasa, ale minimalne VHT trasa!!! Mne to navazuje dojem, ze je to snadny vystup, v programu je uz oznaceni "středně obtížné", ale to je (bez upozorneni, ze se jedna o VHT) i vystup napr. na Snezku. Neni tam jedina zminka o ledovci, ze je treba (pri individualnim vystupu, napr. na Matterhorn - III. UIAA!!! bez upozorneni, ze to je uz horolezecka cesta s nutnosti jisteni, hlavne pro nezkusene :roll:) horolezeckou vybavu a znat zaklady jisteni, atd. "Zakladni vystroj a vyzbroj" se pouze "doporucuje", bez blizsi specifikace, tj. navozuje to dojem, ze se muze i bez nej. Toto vse je fakt zahravani si s osudem :evil:. At mi kazdy promine, ale jak muze odhadnout clovek, ktery je prvnikrat ve vyskach nad 2000m, jestli na to ma nebo nema, jestli dokaze zvladnout prevyseni a nebude mit problem s vyskovou nemoci? Na toto pri "vystupu ledovcem" v mackach a mozna i navazany po sjezdovce nema sanci prijit. Ani na to, ze kdyz zvladne narychlo par set metrovy vystup do 4165m, tak to jeste nic nerika o tom, co mu udela nocovani v 3800m a k tomu dalsi den vystup o 1000m vys v te vysce. A co se bude dit, kdyz nekdo zjisti v 4500m, ze na to nema a chce to otocit??? Nechaji ho sejit dolu samotneho po ledovci, kdyz je to "individualni vystup"???
O !individualnim vystupu na Matterhorn pro "turisty" radeji nic nepisu...

"Expedice je pojištěna ! Osobní cestovní pojištění si každý, zajišťuje sám, dle vlastního uvážení."
-Zajimalo by mne, co znamena pojisteni expedice :D ](*,), kdyz si cestovni pojisteni muze ucastnik zajistit sam ???

"tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi."
-Zase to navozuje dojem, ze nemuze byt zadny problem, zadne tezkosti. MB rozhodne neni "bezpecna oblast", o Matterhornu nemluve - porovnej si to s se svym "nic není zárukou ničeho viz několik mrtvých na Mont Blancu cca před měsícm na kurzu VHT s horským vůdcem"...

Mozna jste nektere dalsi informace a upozorneni dostali na informacni schuzce - ta vsak nasleduje az potom, jak zaplatis celou cenu a kdyz se pote odhlasis, neni nikde zarucene, ze dostanes zpatky penize.

Vim, ze mnoha lidem prijde uvedene jako slovickareni, ze prece tam byli a vsechno se dobre povedlo, jsou spokojeni, usetrili. Jenom hacek je opravdu v tom, ze toto plati jenom do okamihu, ze se neco posere. A kdyz se navazuje velice silny dojem, ze je to bezpecna lehka az stredne obtizna turisticka cesticka, kterou by mel prumerny clovek bez problemu zvladnout, kdyz clovek bez zkusenosti nema sanci odhadnout svoje schopnosti a moznosti, tak v pripade ze neco neklapne, velice rychle dojde k tragedii. Mnoho z tech lidi si uvedomi, do jakeho nebezpeci je vzali az potom, jak se dostane casteji do podobnych podminek a zazije i odvracenou tvar hor. Potom uz budou premyslet jinak...

Ze nemluvim do vetru, dam priklad ze zacatky 90-tych let. Byli jsme ve Spanelsku tyden rafty tyden Pyreneje pesky. Pri raftech (bylo 5 plnych clnu a dva zkusenejsi pruvodci) jsme meli byt na vode 1, max 2, takze by to melo byt v pohode i bez nejakych zkusenosti s raftem. Jenze uprostred cesty zacali vypostet bez upozorneni prehradu mnohem silneji, takz enajednou jsem prejizdeli obcas 5-kovymi perejema. Skoncilo to dost bidne - 2 lode se prevratily, v ostatnych se vsichni lidi (shodou okolnosti, nevim proc krome me :-)) se dostali do vody. Manzelka se dostala pod lod, trvalo ji to vice jak pul minuty, nez nasla moznou cestu ven. Nakonec se nikomu nic nestalo, ale to bylo spise nahoda. Stejny rok mela stejna cestovka podobny zajezd v Norsku, kde nic nepodcenili, vybaveni i priprava byla dobra, byla to max. 2-ka voda s nutnosti neustaleho rizeni lode, ale jedna holka vypadla do vody. Byl by to jenom banalni pad, jenomze se to stalo na zacatku kanonu, kde nebylo kde zastavit ani moznost ji vytahnout zpatky do clunu, takze se drzela lode az do konce kanonu. Tam ji vytahli, jenomze cesta kanonem trvala nejakou pulhodinku a slecna jim umrela na podchlazeni. Tato nehoda vedla potom k tomu, ze cestovka zavedla povinne neoprenove obleky na rafty (a myslim, ze to udelal i povinnym v Norsku, alespon v te oblasti a ze proto nekolik ceskych zajezdu poslali pryc, nepustili je na vodu). To jenom proto, ze nikdo nepocital s tm, ze by nekdo mohl tak dlouho byt ve vode...
No a tady je o mnohem vice - Rocky Club vubec neupozornuje na mozne problemy, uvadi zavadejici klasifikaci cest a navadi velice sporny pocit bezpecnosti. Mimo jine, tech nekorektnosti je tam spousta. A toto nevyvrati nikdo, zadny spokojeny ucastnik, takovy jenom muze byt rad, ze byl tak stastny, ze jim vsechno klaplo a ze to (ted) prezil v poradku...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » pát zář 5, 2014 17:08

Myslim, ze to vystihnul jeden z ucastniku zajezdu o par stranek zpatky:
koki píše:Osobně jsem přesvědčen, že RC musí mít "tam nahoře" podplaceného nějakého hodně vlivného svatého. Jinak nechápu, jak se mohlo stát, že zatím neměli žádný těžký malér

Jenze ono na to bohuzel jednou dojde...

Zaujala mne pasaz o pojisteni. Docela by mne zajimalo, kolik lidi ma na tech "expedicich" AV. Rekl bych, ze na Mont Blanc (o Matterhornu ani nemluve) nema nic jineho smysl. A trochu pochybuju o tom, ze lidi, kteri se nechaji nachytat hlavne kvuli cene, si rocni AV zaplati. Ted nemyslim ty, kteri vedi, do ceho jdou a mejdan klub berou jen jako dopravu pod hory.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod progym » sob zář 6, 2014 8:28

To Apuka:

myslím, že jsi to docela pěkně trefil...
Jejich nabídky můžou u někoho kdo nemá zkušenosti evokovat, "že je o něho postarané" a pokud chce třeba na MB, tak že mu někdo poradí, zorganizuje, pomůže v nesnázích.
Stačí občas přečíst inzeráty na Pohoře typu "ahoj jsem začátečník a chtěl bych na MB, přidá se někdo?"
Navíc profláklé slovíčko "normálka" může navodit pocit prima výletu na sobotní dopoledne....

Tedy takový RC jiní podobní může fungovat do doby než se něco velkýho posere.
Nikomu nic takovýho nepřeju, ale jak potom ten Jiří Dutka přistoupí k situaci, že se mu někdo nevrátí dolů z akce kterou pořádá?
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Vachon » sob zář 6, 2014 9:23

Nebylo tady už dřív psáno o situaci, kdy se někdo ztratil (snad i z organizátorů), nebylo na ně spojení, čekali a pak už se hotovili odjet?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » sob zář 6, 2014 22:23

Jj, tady a vyvolal tim podrazdenou reakci od zastupce "expedice", ktera ovsem vicemene potvrdila, co napsal. Oboji by mela byt povinna cetba pro kazdeho, kdo se chce vyletu s mejdan klubem zucastnit.

progym píše:Nikomu nic takovýho nepřeju, ale jak potom ten Jiří Dutka přistoupí k situaci, že se mu někdo nevrátí dolů z akce kterou pořádá?

Normalne, kdyz se nekdo nedostavi v case domluveneho odjezdu, tak je to jeho problem a jede se dal, ne? ;-)

BTW, pisu expedice v uvozovkach, protoze mi prijde smesne, takhle ty akce nazyvat. To bych jezdil na expedice nekolikrat do roka (a spousta dalsich tady taky), ale ja tomu rikam vylety nebo treky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » ned zář 7, 2014 7:59

progym píše:....Tedy takový RC jiní podobní může fungovat do doby než se něco velkýho posere.
Nikomu nic takovýho nepřeju, ale jak potom ten Jiří Dutka přistoupí k situaci, že se mu někdo nevrátí dolů z akce kterou pořádá?

Jak by se k tomu měl postavit?
Nijak.
RC NENÍ CESTOVKA, RC NENÍ ANI FIRMA!!!!
To znamená, že z její činnosti nemůžeš vyvozovat právní odpovědnost.
Je to jako když pojedeš s pěti kámošema do hor, jeden se zabije a k odpovědnosti bude hnán ten, co sehnal auto.
To je ten hlavní a základní podvod a průser.
Jíří Dutka, ani RC nemají IČO, takže oficiállně neexistují. Asistenti nemají licence vůdců, ani příslušná oprávnění, či živnosti, takže jsou to v principu kamarádi případných postižených.
Jediná možnost by asi bylo trestní oznámení na konkrétního viníka průseru.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod progym » ned zář 7, 2014 8:31

Neštěstí se stávají a stávat se budou.
Jestliže někdo ztratí parťáka, kamaráda při nějaké akci, tak je to vždy tragédie.
Doufám, že se nikdy do takové situace nedostanu. Jednou bylo asi na mále aby to nedopadlo dobře, jednalo se jen o klasickou nepozornost....ale vše bylo ok.
Pak jsem přemýšlel jak by to bylo, kdybych měl jít někomu vysvětlovat, že se někdo nevrátil. :(

Právě pro to by bylo zajímavé jak se může takový Jiří Dutka postavit k situaci, která by hypoteticky nastala:

Jsem nováček, přečtu si na pangejtu, že nějaký Rocky Club pořádá Mont Blanc. Rozhodnu se, že s "cestovkou to bude fajn" na guida neušetřím ani náhodou a nikdo ze zkušených mě na lano nevezme. Realita není samozřejmě cestovka, ale to já vlastně nevím. Je to levné a vypadá to přátelsky. V Šamonicích mě vyplivne bus, proběhne školení-neškolení bez jakékoliv praktické ukázky nebo kontroly.....už jsem sice trochu rozhozenej (ožralej vedoucí, moje představy o výstupu na můj sen byli asi trochu jiné....). Nakonec určitá skupina vyrazí nahoru, aklimatizace nula- jen postupná po cestě. Na výstupu se "něco posere", dojde k fatálnímu průseru (pád séraků, lavina, umrznutí při ztracené orientaci......).
Tak: a jakou může mít morální odpovědnost ten Jiří Dutka, který organizuje cosi o čem si většina myslím, že je to cestovka a tedy nějací rodičové ví, že jejich syn či dcera odjeli na výstup s někým fundovaným?
Řekne potom ten JD "Sorry, já pořádám zájezd ma MB, ale nikho jsem nahoru neposílal"??? Neotravujete mě, že jsem neřekl jak to doopravdy je?

Zřejme by to tak dopadlo a to je na :vom: :vom: :vom:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod apuka » ned zář 7, 2014 10:25

dudy píše:RC NENÍ CESTOVKA, RC NENÍ ANI FIRMA!!!!
To znamená, že z její činnosti nemůžeš vyvozovat právní odpovědnost.
Je to jako když pojedeš s pěti kámošema do hor, jeden se zabije a k odpovědnosti bude hnán ten, co sehnal auto.
To je ten hlavní a základní podvod a průser.
Jíří Dutka, ani RC nemají IČO, takže oficiállně neexistují. Asistenti nemají licence vůdců, ani příslušná oprávnění, či živnosti, takže jsou to v principu kamarádi případných postižených.
Jediná možnost by asi bylo trestní oznámení na konkrétního viníka průseru.
Tak uplne pravdu nemas... Mozna RC a JD si mysli opak, ale kdyz se podivas na jejich stranky, co vidis:
"CESTUJETE S NÁMI NEJLEVNĚJI V ČR JIŽ 25LET!
Nejlevnější aktivní dovolená 2014
"
JD je uvedeny jako "vedouci expedice", v "Dulezitych infromacich" je uvedeno "Závazně přihlášený je pouze ten kdo nám pošle vyplněnou přihlášku a zaplatí v daném termínu určenou zálohu.", v "Prihlasce ke stazeni" mas krome udaju na vyplneni akurat upozorneni:
"Podpisem této přihlášky potvrzujete, že jste byli seznámeni se stornopodmínkami a programem expedice.
Vyplněnou přihlášku nám zasílejte obratem za každou dospělou osobu zvlášť!!! Podpisem této přihlášky se stáváte naším členem.
"
Na strance konkretniho vyletu na MB je uvedeno "tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy...". Jeste dulezita vec je uvedena v sekci "Proc cestovat s nami": "Nejsme CK ani CA, ale sehraná parta cestovatelů a dobrodruhů která ráda přijme do svých řad i nové členy!"

Nikde nic vic - ani zminka o tom, ze jsou akce urcene POUZE pro cleny RC (nic na tom nemeni to, ze se prihlasenim automaticky stanu clenem RC; navic bez moznosti nahlednout do stanov RC, ze co mam za prava a povinnosti takove automaticke clenstvi taky neni v poradku), ze je to vlastne individualni zajezd, RC organizuje POUZE PRESUN na nektera mista a ze NIKDO Z ORGANIZATORU ZA NIC NERUCI!!! Pokud by JD argumentoval, ze nejsou CA ani CK, ze nic negarantuji, tak je to minimalne klamava reklama a uvadeni zakaznika v omyl. Plus co jsem psal uz predtim.
Navic organizovani prepravy osob za uplatu (a ze RC a JD z toho nema zadny vydelek? - to je lez; docela urcite si myslim, ze alespon JD neplati za svoji ucast na "expedici" stejnou cenu jako prihlaseni ucastnici a tudiz z toho ma vycislitelny prospech. Rozhodne si mnemysli, ze by z toho odvadel dane.) JE podnikatelska cinnost, JD JE uvedeny jako "vedouci expedice" a jako takovy ma vzdy alespon urcitou zodpovednost, atd. atd. Kdyby nekdo odpovedny chtel, najde na cinnosti JD a RC docela dost paragrafu ruznych zakonu, ktere jsou minimalne na docela tucnou pokutu a protoze je to opakovane, tak pravdepodobne i pro soudny zakaz teto cinnosti. A to i bez prusvihu. Jen to chce jednak zalobce a jednak ochotu celou vec dotahnout do konce a ne hledat vymluvy, proc to neudelat ("nema ICO" - tak to je jako neopravnene podnikani, ne?...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Sháním informace