Rocky Club Praha

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » pon srp 18, 2014 16:16

Muzes to jeste vylepsit. Neni prece nezbytne nutne, aby s tebou hejlove jeli, staci, kdyz zaplati :twisted: Akorat ti to nejspis nevydrzi tak dlouho, jak mejdan klubu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Wiking » pon srp 18, 2014 20:10

koki píše: Jeden z nich to vzal tak poctivě, že hned první noc poblil autobus a ráno dovolil řidiči, aby to po něm uklidil.


Hmmmm..
ja se taky obcas rad chlapsky napiju, ale poblit se pred cizima, a to navic jeste v autobuse..
tak to uz je trochu presprilis....... :vom: :vom: :vom:
Prasata maji zustat doma nebo jezdit dobytcakem, a ne autobusem..
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod JohnMohamedSkier » úte srp 19, 2014 15:44

Ahoj, tak i já bych se k tomu rád vyjádřil. Jmenuji se Honza Číhák a již několik let jezdím Jirkou expedice, kde mu pomáhám a dělám mu zástupce.
Je mi líto, že to vede Jirka tak jak to vede. Bohužel je to jeho osobní boj a v tomto případě má k dispozici mě a já sám, když vidím jak je Jirka nametený se straním,ale zároveň se snažím komunikovat s lidmi a uklidnit je. A vést expedici dále tak, aby fungovala.
-Co se týče mých překrásných blondatých kamarádek, z niž je jedna má přítelkyně. No lépe bych se k tomu nevyjádřil. Jelikož je JD charita, tak to platí všem (Skálopevně upozornuji, že obě blonďaté slečny zaplatily plnou cenu).
-K Pétovi a Pétovi, kteří pili s Jirkou? No nemám k tomu co dodat, kluci byli na dovolené a mohou si dělat co chtějí. Já je znám i z jiné stránky. Jediný oficiální zástupce Jiřího Důtky jsem byl já a také jsem to tak i vedl a stral se o Vás co to šlo.
- dále se někomu může zdát že RK je cestovní kancelář a že s ní LETÍ na dovolenou, kde mu štáb za tak nízkou cenu bude utírat zadeček. Je mi to líto, ale Vámi zaplacené cena je tak akorát na mýtné, naftu na autobus, zaplacení řidičů a amortizace autobusu a zaplacení campů, které jsou i v těchto zemích mnohdy dvakrát tak dražší jak u nás, případně úplatky.
- Sice je hezké že mě někdo osočil z toho že jsem makal na horu jak superhrdina co se chce vytáhnout. Slečna Bartonová semnou hravě zvládá jiné masakry než tohle a tempo a čekání na vrcholu jsme zvolili tak,abychom Vás mohli počítat a případně pomoci. Když jsem s Jirkou Makedonii připravoval, tak jsem na výstup a sestup měl 5 hodin, každý si udlejte obrázek, jaké tempo jsme měl a jak bídné jsem ho měl teď.
- Dále je fajn si přečíst pravidla a tam je napsáno, že RK neposkytuje žádné horské vůdce ani průvodce, pokud nedojde k jejich najmutí.-
-Takže milá osobo co si to napsala, příště si jed na Mácháč, nebo si vylézt na hrad v Praze, na což si evidentně zvyklý a neser se tam kam nemáš. Expedice je slovo, které neznačí dovolenou u hotelu, nýbrž pěkný výlet dobrodružného původu a možností zažití situací na které doposavaď člověk není zvyklí. Na expedici se každý musí osobně připravit, sehnat možné zdroje a informace nad standart, které uvádí třeba RK. Expedice je hlavně o tom, že žážitky mají připravený a žádní slaboši chátravého charakteru.
-Pokud si myslíš jak dobrý si a nandal si to celému RK, tak tě upozornuji, že polovina lidí v autobuse již s jirkou pár let jezdí a ví jak to prostě je a přesto s ním jezdí, nyní již vědí co a jak si mají zařídit a nejlépe fungovat každý sám.
Nejdřív začni u sebe a přiznej si jak nepřipravený si byl a pak napadej druhé.

S pozdravem a úctou Honza Číhák
JohnMohamedSkier
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 19, 2014 12:33

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod grco » úte srp 19, 2014 16:32

OK, takze je to vlastne Rocky Club Praha - Dalkova doprava :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » úte srp 19, 2014 16:33

@JohnMohamedSkier: zacatek dobry, konec nic moc. Takovy typicky cesky. Poskytujeme sluzbu a kdyz s ni nekdo neni spokojen, tak mu jeste vynadame. Uvedom si, ze postaveni provozovatele/poskytovatele sluzby a zakaznika je v tomhle nesoumerne. Zakaznik ma plne pravo si stezovat, kdyz se mu neco nelibi a to klidne verejne. Provozovatel by se mel spis zamyslet nad duvody a snazit se vyhovet. Pripadne, kdyz si mysli, ze zakaznik pravdu nema, tak to resit asertivne, ale ne nasertivne ;-) Krizova komunikace se tomu rika a tvych nekolik poslednich bodu je ucebnicovy priklad, jak se to delat nema.

Co se tyce duvodu, ja bych asi vedel. Kdyz jsem se obcas koukal na zastavce na vase letacky (letos uz nejsou), tak na mne vase nabidka rozhodne nepusobila tak, jak pises. Spis jako nizkonakladovy zajezd s cestovkou, ktera nekam jede a zajisti vylety na zajimava mista. Tj. ze clovek sice musi pocitat s nepohodlim, ale ne ze by se mel starat o vsechno sam a shanet si vsechny potrebne informace.

Jinak je tvuj prispevek pro potencialni zajemce urcite uzitecny, aspon budou vedet, co doopravdy cekat.

@grco: bingo :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » úte srp 19, 2014 16:39

Dobrý den, pane Čihák.
Pokud jste zástupcem vedoucího zájezdu, tak doufám, že pro Vámi zmíněnou činnost máte náležité oprávnění, živnostenský list, nebo pracovní smlouvu s RC.
O existenci smlouvy s Rocky Clubem si dovolím pochybovat, jelikož Rocky Club Praha, ani jeho provozovatel pan Jíří Dutka, nejsou dohledatelní v obchodním ani živnostenském rejstříku, z čehož vzniká dojem, že jejich podnikání je mimo rámec zákona.
To je věc která mě osobně na celém případu sere nejvíc.
To jestli se pan Dutka zlejvá je mi srdečně u prdele (to já zvládám taky, ale naštěstí se moje opilecké výlevy neprobírají na internetu).
Takže bych Vás poprosil:
Dřív, než začnete někoho, kdo se službami Vaší, za hranou zákona podnikající společnosti, nebyl jako zákazník spokojen, posílat na Mácháč a upozorňovat lidi, kteří Vám za Vaše služby zaplatili na to, že se nemaj "srát tam, kam nemaj", zkuste to se sebereflexí.
Děkuji.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod grco » úte srp 19, 2014 16:46

No tak teraz som pozeral nejaky Mont Blanc zajazd a 4900kc len za dopravu je celkom dost. To ma to vyjde rovnako, ked pojdeme dvaja autom :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » úte srp 19, 2014 16:59

Ještě bych si dovolil malý detail.
To co stojí na stránkách Rocky Clubu Praha:
"V našem týmu jsou zkušení vůdci, instruktoři, záchranáři, lékaři, tlumočníci, asistentky i zdravotnice a další členové Rocky Clubu, kteří zajišťují naše expedice."
"6. Na každou cestu s Vámi jede zkušený vedoucí, zástupce a zdravotník či lékař s vybavenou lékárnou."
"10. Námi pořádané sportovní či jiné aktivity, půjčení věcí a vybavení na naše expedice - vždy zdarma!"
je v přímém rozporu s Vašimi slovy:
"- Dále je fajn si přečíst pravidla a tam je napsáno, že RK neposkytuje žádné horské vůdce ani průvodce, pokud nedojde k jejich najmutí.-"
Pokud je tato, Vámi uvedená formulace, uvedena ve smlouvě, která je ovšem dostupná až po přihlášení se na "Expedici", dopouštíte se klamavé reklamy.
Nehledě na fakt, že např. u Vámi inzerované "Expedice na Mont Blanc v termínu 22,8,-31,8.2014 je v propozicích uvedeno:
" tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi." a
"Cena zahrnuje: camp, dopravu zahr. klima autobusem cca 2800 km, tunely, veškeré silniční poplatky, mapky, odborného poradce - instruktora..."
z čehož může vznikat dojem, že se jedná o výstup pod vedením vůdce.
Ale je pravdou, že formulace ve Vašich materiálech jsou velmi povšechné a nekonkrétní.
To mně vede k domněnce, že se jedná o formulace ryze účelové a směřující k tomu, aby Vaši společnost, v případě průseru, slušnej právník vysekal ze zodpovědnosti.
Naposledy upravil dudy dne úte srp 19, 2014 19:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod grco » úte srp 19, 2014 17:02

@dudy: mozno sa spoliehaju na to, ze sa prihlasi aj nejaky horsky vudce, co to potom povede ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod petrbw » úte srp 19, 2014 18:25

Vždy mě pobaví, jak se tu čas o času zaregistruje nějaký obhájce tohoto spolku a vehementně je obhajuje nevěda, že svou hloupostí vyvolává pouze pobavení a úsměv nad naprosto zoufalým počinem několika nezodpovědných vyčuránků.Když si zpětně přečtu, jak cucillo popisovala pohodovou atmosféru ](*,) těchto akcí, nevím jestli se smát nebo plakat nad tím, jak můžou být lidi trapní.Pan Honza Číhák ...k tomu není snad ani co říct.Ty vogo já tam být, tohle zažít a ty mě po tom všem poslat na Mácháč :axe: Ale na druhou stranu jet s nimi a nic si o nic nezjistit.Chce se mi říct kdo chce kam...atd.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » úte srp 19, 2014 18:38

No, nezjisti... vem si, kdo je cilova skupina. Lidi, kteri nemaji penize a chteji cestovat tj. prevazne hodne mladi. Mladi byvaji lehkomyslni, prectou si letacek nebo web, nadchnou se a jedou. Ty bys ve dvaceti neco dalsiho zjistoval? Jsem se na ten web kouknul a jak psali kluci vyse, naprosto zavadejici info. Nalakat hejly a pak je poslat na Machac ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod petrbw » úte srp 19, 2014 22:06

mike:asi máš pravdu.Já přemýšlím jinak.Jsem mnohem starší.V mládí jsem byl více lehkomyslný.I když v dnešní době je více možností.Pravda ovšem, že na jejich webu mají info kde se prezentují jinak, než potom vyznívá z osobních zkušeností.To může spoustu lidí nalákat.Zvlášť když peníze jsou hlavním faktorem k rozhodnutí.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Vachon » stř srp 20, 2014 7:16

My si tady pořád říkáme jak se to celé sesype, až nastane první průser (což si oni patrně myslí, že ojebají nejednoznačnými formulacemi na letáčcích), ale nejrychleji by s nimi zatočil berňák (jak poznal již Al Capone)...

PS: ... případně česká specialita, živnosťák bojující se švarcsystémem, nebo inspektorát práce bojující s prací (http://hradec.idnes.cz/pokuta-za-nelega ... ntent=top6) :vom:
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod oodoow » stř srp 20, 2014 8:16

Se taky divím, že si to nezjistí, dnes je na internetu každý a právě ti hodně mladí jsou online nonstop. Tohle fórum je na googlu už jako třetí odkaz pro rocky club, i kdybych hledal jenom jejich stránky, tak si toho musím všimnout. Asi proto sem chodí ti vtipní obhajovači, zřejmě jim to dost kazí kšefty.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3093
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Vachon » stř srp 20, 2014 8:26

Nebo je to naopak. Stačí jeden náznak, že je to jedna velká zhulená jízda a jedou; blekotání nějakých konvenčních seniorů o chybějícím jištění, pojištění nebo zdravém rozumu pak jen potvrzuje, že jsou in. Vždyť my je vlastně propagujeme!
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » stř srp 20, 2014 8:28

@ Vachon
Vono to s těma vouřadama tak lehký nebude.
Kde nic nejni, ani berňák nebere:
"Krachy cestovek zjistily, že činnost klubu už kontrolovalo ministerstvo pro místní rozvoj, které má cestovní ruch ve své gesci. Nepřišlo ale nic na převratného: „…nejedná se o cestovní kancelář ani agenturu, tudíž nemá pojištění proti úpadku CK. Pravděpodobně se jedná o klub, který poskytuje zájezdy svým členům, a proto pobyty, organizované klubem, nejsou zájezdy, když jsou určeny výlučně pro členy klubu,“ uvedla pro Krachy cestovek.cz mluvčí MMR Jana Jabůrková.
Z vyjádření MMR nicméně vyplývá zajímavý závěr, a sice že na Dutku jsou úřady krátké, protože jeho klub není nikde registrován, takže oficiálně vlastně neexistuje. „Nepodařilo se najít IČ či jinou identifikaci, abychom mohli zaslat pro jistotu ještě návrh na prošetření činnosti příslušnému živnostenskému úřadu,“ doplnila Jabůrková."
zdroj
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod Vachon » stř srp 20, 2014 8:34

To by mohla být zajímavá inspirace pro mnohé podnikatele. Neudělat Krejčíř hrubou chybu s registrací firem, je dneska ctěným klubovým náčelníkem a nemusí nikoho mordovat v JAR.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod grco » stř srp 20, 2014 8:59

Niektorim ludom sa zajazdy takehoto typu mozu naopak pacit, vacsinou to potom popisuju tak, ze to malo "atmosferu". Zistil som, ze dnes sa pod slovo "atmosfera" da schovat vela veci, napriklad niekomu vobec nevadi, ze je niekde spatne jidlo a obsluha, pretoze vdaka tomu to ma tu spravnu "atmosferu". :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » stř srp 20, 2014 16:22

dudy píše:Z vyjádření MMR nicméně vyplývá zajímavý závěr, a sice že na Dutku jsou úřady krátké, protože jeho klub není nikde registrován, takže oficiálně vlastně neexistuje. „Nepodařilo se najít IČ či jinou identifikaci, abychom mohli zaslat pro jistotu ještě návrh na prošetření činnosti příslušnému živnostenskému úřadu,“ doplnila Jabůrková."
zdroj

Je fantasticke, jak jsou nase urady impotentni. Vozit se po nekom, kdo se snazi fungovat v ramci pravidel, to jo, takove buzeruji kvuli kazde malickosti. Ale kdyz jeden na vsechno kasle a dela si co chce, tak najednou nic nemuzou. A az jednou dojde na ten pruser, tak si akorat budou prehazovat odpovednost jako horkou bramboru a nakonec se to rozplyne do ztracena. Vitejte v Blbakove.

Ne ze bych volal po nejake buzeraci, za mne at si dela kazdy, co chce, kdyz tim nikomu neskodi. Jenze tohle prave neni ten pripad. Kdyz pomineme nekalou konkurenci cestovkam a cerny vylep plakatu, tak jsou to hlavne zavadejici informace a z toho plynouci nespokojenost nekterych zakazniku. Kdyz nekdo vi, do ceho jde a jede s nima, protoze se mu to tak libi, tak je vsechno v nejlepsim poradku. Nalakat hejly, aby zaplatili ostatnim chlastacku, mi v poradku neprijde. A proto je fajn tahle diskuse. Jednak je tu info od ucastniku zajezdu a navic potvrzene jednim z organizatoru. Co vlastne chtit vic ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » stř srp 20, 2014 16:28

@grco: http://kcc.misantrop.info/2014/08/07/au ... a-hospoda/ ;-) Teda, chtel jsem rict, ze (taky) starnes :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » stř srp 20, 2014 17:55

Božíčku to je ale blábol, vo tý hospodě.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » stř srp 20, 2014 18:01

Napis autorovi, potrefena huso 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod grco » čtv srp 21, 2014 7:35

@mike: Hahaha, super clanok, 100% suhlasim :)

Este s tymi hospodami, v Brne teraz ludia chodia celkom dost do hospody "Na stojaka" (tiez asi kvoli atmosfere alebo co), pointa je v tom, ze tam boha stojis... Nechapem co na tom vidia, to je tiez nejaky sadomasochizmus, ked idem do hospody, tak tam idem predsa preto, aby som si tam sadol, ked si nemam kde sadnut, tak odchadzam, toto je zas nejaka hipster hovadina. Kazda blba vecierka, kde predavaju lahvace je "na stojaka"... Si mozem kupit lahvace a ist sa postavit na namestie...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » čtv srp 21, 2014 8:37

Tady nejde o potrefenou husu.
Tady de vo to, že sem nezaznamenal, že by byly nějak vynášeny zaflusané špeluňky, nebo že by někdo nějak vehementně shazoval kavárny, vinárny, restaurace....
Možná se tak děje v autorově okolí.
Tak ať to laskavě sdělí svému okolí, které mu tak křivdí, mně jeho stesky nezajímají a je mi srdečně fuk, kde se mu líbí.
Navíc i autor sám píše: "...to fakt není nic, po čem bych toužil. Otáčím se a jdu pryč, protože to je prostředí hnusné...", takže on má prokazatelně možnost volby (a využívá ji).
A tady to mohlo skončit.
Ale on si stejně musí kopnout do něčeho, co se mu nelíbí.
Je to jako bych např. já, jakožto kuřák, kritizoval nekuřácký hospody (nebo fitka, tam taky nechodím). Ne, nedělám to.
Celý mi to přijde, jako fňukání člověka co je nasranej, že jeho kámoši chtěj chodit do hospody, kde se nelíbí jemu, tak si aspoň kopne do domnělého viníka.
Já taky nesnáším zahulené špeluňky, vožungry a nepříjemnej personál, ale na druhou stranu vím, že je to mnohdy jen povrchní dojem.
Např. taková hospoda U Svatýho (dnes restaurace Staré zátiší) v Dejvicích. Legenda mezi putykama, ale prostředím zapadá do popsaného (do jídla neflušou a vaří dobře). Nicméně pivo mají jako křen a ti zarostlí štamgasti se skelným pohledem sem chodí třicet let a je mezi nimi např. vyhlášený dokumentarista, renomovaný sinolog, umělecký fotograf, ceněný architekt, známý spisovatel.... (pozor, nebyl sem tam minimálně rok)
Navíc článek končí slovy:
"....kde se ve vás bere ta drzost kádrovat ostatní, že tomu nerozumí,...."
zrovna tenhle článek, který je plný kádrování o tom, že ostatní tomu nerozumí.
Každý má možnost se rozhodnout a já prostě nemám rád lidi, co si musejí do toho, co si ve svobodné volbě nevybrali, kopnout.
A abych nebyl úplně OT
Je to podobné, jako když člověku co napíše, že nebyl spokojen se službami, za které zaplatil (zájezd s RC) je vysvětlováno, že neví co je expedice a že má ject raději jinam.
Prostě kdyby byl článek pojmut např. jako tohle vlákno, že autor napíše konkrétní zkušenost či fakt a volbu nechá na mě, tak bych s ním asi i souhlasil.
Ale protože je napsán tak, jak je, podsouvá motivy a odlišné názory kategorizuje jako úchylky (masochismus), tak se mi nelíbí.
Ať si každej chodí kam chce a napíše nám článek o tom kam chodí a ne o tom kam nechodí a že jestli tam chodíme my, tak sme úplně blbí.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » čtv srp 21, 2014 16:03

@dudy: beres to moc vazne. Je to neco jako fejeton a odkaz jsem daval ciste proto, ze mi to pasovalo k tomu, co napsal grco (a jak se zda, trefil jsem se).

Kdyz uz to chces rozebirat, tak klic je tady:
dudy píše:Možná se tak děje v autorově okolí.

Pro to okoli a podobne lidi pise. Kdybys mu poslal tohle, tak te posle do ... teda napise ti, ze to nemas cist, kdyz se ti to nelibi, a bude mit pravdu. Pro tebe to fakt neni, zijes jinak a mas jine zkusenosti.

Autor je ITak, docela chytry, ale taky arogantni a neprijemny. Nekdy na par facek, ale obcas ma dobre postrehy. Zrovna tenhle se tyka lidi, o kterych pise grco (hipsteri?). Dobrou hospodu, o jake pises, od putyky nepoznaji a chodi tam, protoze ta "autenticka armosfera" je zrovna v mode a chteji byt in. Pripadne z duvodu, jak pise autor. A kdyz si nekdo tuka na celo, tak mu rikaj, ze tomu nerozumi. Znam takove, jinak chytri a fajn lidi, ale patri nekam jinam a v tomhle si akorat hraji na neco, co nejsou. Clanek neni o tobe, jelikoz ty tomu rozumis a do te hospody patris. Proste jiny svet a jiny pohled. Normalne se skoro vubec nepotkavaji, leda kdyz maji spolecneho konicka, jako my tady. Coz je jedna z veci, ktera je na OF fajn.

RC je trochu jiny pripad. Kdyz nekdo na zaklade inzerovanych informaci zaplati za zajezd, docka se neceho jineho a pak ho jeste poslou na Machac, tak to je opravdu na presdrzku. Na to mame myslim nazor velmi podobny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod grco » čtv srp 21, 2014 17:04

@mike: som ten clanok preposlal kamosom a oni hned, ze ci som to psal ja :D si sa trafil :)

@dudy: inak z toho clanku “ten číšník, víš, si na nic nehraje a když máš blbý kecy, tak ti naplive do piva, tak to je”, poznam ludi, ktori su fakt schopny toto brat ako plus, ty taky?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod dudy » čtv srp 21, 2014 17:07

Ne!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod grco » čtv srp 21, 2014 17:08

Tak teba sa ten clanok potom netyka a zbytocne si si to vzal osobne :)

Mne osobne vadi to, ze proste clovek ide do indickej restauracie, kde je to hnusne, spinave, smradlave, zradlo pomaly clovek zere zo zeme rukami, ale ti ludia, co tam chodia ti nepovedia ze "jo, obsluha a prostredie nahovno, ale jidlo je dobre, preto tam chodime", na to by som im nic nepovedal, je to ich vec, ale oni ti povedia "ty to nechapes, to je proste autenticke, tak to v tej indii fakt vypada"... Tento pristup teda fakt nechapem, akoze ja osobne seru na to jak to vypada v indii, nech tam zeru zo zeme, ale ja ked idem do restaurace v ceskej republike, tak chcem jest z cisteho porcelanu, aj ked to bude indicke jedlo :)
Naposledy upravil grco dne čtv srp 21, 2014 17:15, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod mike » čtv srp 21, 2014 17:13

@grco: :D moji kamosi uz z toho nastesti vyrostli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rocky Club Praha

Příspěvekod apuka » čtv srp 21, 2014 18:35

Ono to s tim "autentizmem" je trochu problem....

Kdyz jsem byl studentem na gymplu, chodili jsme do jednoho bystra, bylo slusne, my jsme to tam uzivali malem jak kavarnovi povaleci, na diskuze o "nejdulezitejsich zivotnich tematech" mezi 16-tym a 18-tym rokem zivota. Nekteri spoluzaci chodili do pro ne vhodnejsich putyk, zahulenych, smradlavych, atd, kam se nam nechtelo a nechapali jsme to.
Potom jsem po gymplu rok pracoval jako zavoznik, chodili jsme vykladat vagony a cca. 4-5x denne jsem se stavili v 18-ce, takove zacmudene, smradlave, hnusne, postavene z papundeklu. Bylo mi tam skoro spatne, ale clovek si ten obed musel dat po kazde otocce :lol:. No ale po nejakem mesici, jsem pomali prisel na to, ze to je presne takovy "pajzel", jaky ti lidi co tam chodi, potrebuji - nalevarna, vyvarovna (za 1,70 pulka piva, za 5,30 rizoto nebo za 5,50 segedin se sesti) a naramne si spolu rozumeji - a jak jsem v tom prostredi pracoval a castecne zil, tak jsem mezi ne (pracujici proletarskou tridu) cim dal vic zapadal, zacal jsem je chapat. A kdyz jsem se dostal na vysku a koncil jsem praci, tak mi bylo malem lito to prostredi opustit, protoze me naucilo hodne vecem, ktere jako "kavarnovy povalec" jsem se naucit nikdy nemohl.
Pritom jsem chodil jak na gymplu, tak v case te prace i na vysce obcas do nejnoblejsich restauraci v Bratislave, v Piestanech (tam na zelvi polevku 8) ) a umel jsem se chovat jako nobl gentleman (naucil me to muj stryc, ktery 20 let jezdil v luxusnich jidelnych vozech madarskych drah na Zapad a potom pracoval dalsich 20 let jako vrchni cisnik v tehdy nejluxusnejsim hotelu v Budapesti). A co bylo hlavni - dokazal jsem nejenom byt na te urovni, ale ty lidi chapat a rozumet jim.
Ono to byly vechny ty oblasti, "putyky" autenticke vzdy svym vlastnim prostredim, atmosferou i lidmi, proste vsim. A bylo to vzdy tak dobre, jake to bylo.
Bohuzel, dnes jsou nektere veci moda a delaji se napr. putyky prave s "autentickou" atmosferou. Jenze tam jsou ty uvozovky, at se bude kdo chce snazit sebevic, jenom prostredim autenticitu neudela - chybi lide a atmosfera. Kdo to bere jako modu, resp. jako "in", tak ten tu atmosferu nikdy neudela, protoze nikdy nebude ten autenticky clovek, ani nim byt nebude chtit.
Zjednodusene - kdyz se sejdou lide, kteri se naladi na "stejnou notu", tak to bude autenticke prave tak, jak to je a prave tam, kde jsu, at to bude kdekoliv. Ale kdyz se sejdou lide, kteri jdou za predem urcenou "autenticitu" a budou se chrochtat blazenosti, jak do sebe saji "autentickou" atmosferu a poucovat ostatni, jak tomu nerozumeji (pricemz vubec netusi, co by ta jejich "autenticita" vlastne mela byt) - tak to bude vzdy jenom jista forma snobstvi a tudiz nema smysl proti tomu bojovat. Oni to nepochopi a nam ostatnim to muze byt uplne ukradene, co si mysli...
Uz jenom pripomenu, ze toto plati nejenom o tech "autentickych" putykach.... Staci se podivat, kdo vsechno dnes chodi po horach uzivat si "autenticke" zazitky...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Sháním informace