pojisteni OEAV x CHS

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

pojisteni OEAV x CHS

Příspěvekod MataB » pát pro 28, 2007 10:08

Ahoj, chtela bych se zeptat, zda nekdo nemate zkusenosti s timto pojistenim (OEAV). Konkretne, zda je nutne si vyrizovat jeste dalsi cestovni (turisticke) pojisteni, kdyz hodlam odjet na mesic do zahranici, ale nikoli na skaly...to az jindy (jedna se pouze o turistiku po znacenych cestach). Popripade, zda by bylo v tomto pripade lepsi zvolit pojisteni od CHS. Dekuji za odpovedi :)
MataB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 10, 2007 18:33

Příspěvekod tuso » pát pro 28, 2007 10:12

Jelikož jsi nováček, tak je ti odpuštěno- stačí zadat OEAV do Hledat.
Něco je tady

a tady.

Když po přečtení budeš mít ještě nějaké dotazy rádi je zodpovíme. :wink:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » pát pro 28, 2007 11:09

OEAV - platí vždy 6 týdnů od výjezdu, ohraničeno výškou 6500 m, platí na vše, ale je nějaká spoluúčast

ČHS - platí myslím 90 dnů na výjezd, výškově neomezeno

I když jedeš na dovolenou (služební cestu) a vyrakvíš se na dálnici, OEAV platí. S ČHS nevím, ale pravděpodobně taky (ptal jsem se před cestou na Kavkaz, jestli si mám hodit i něco od VZP třeba, prej ne, že to kreje celou cestu).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Jan » pát pro 28, 2007 11:19

Slušná porcia informácií o OAEV je tu:

http://www.skimountaineering.sk/skm.php?pg=32&s=0
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Black » pát pro 28, 2007 18:27

Chápu to správně tak, že slováci zase vymýšlajů šlovenská špecifiká, a OAEV nebude uznáván při provozování skialpinismu?
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod poldík » pát pro 28, 2007 18:30

OEAV se řídí podle podmínek alpenverienu a slováci si mohou vymýšlet co chtejí. Mluvím o pojištění :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod poldík » pát pro 28, 2007 18:47

Když jsi člen OEAV jsi tím pádem člen UIAA. Protože OEAV patří do UIAA.
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Jan » pát pro 28, 2007 18:49

Black píše:Chápu to správně tak, že slováci zase vymýšlajů šlovenská špecifiká, a OAEV nebude uznáván při provozování skialpinismu?


A to si na základe čoho na to došiel?

:-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Black » pát pro 28, 2007 18:55

5.:Skialpinizmus vo V.Tatrach David 2007-07-30 08:06:05
Je clenstvo v SSA postacujuce pre splnenie podmienky na skialpinisticke tury vo Vysokych Tatrach alebo musim byt clenom horolezeckeho klubu? Dakujem.
V novom navrhovanom navstevnom poriadku uz nebude pojem clen horolezec. V sucastnosti akceptuju aj SSA. To je s vedenim prebrate ale je to z mnohych bodov jeden preco sa poriadok aktualizuje. Nie pre SSA ale pre diskriminaciu voci ostatnym skupinam obyvatelstva ako celku, nakolko do horolezeckeho spolku sa moze prihlasit kazdy a nie je za tym znalost a skusenosti. Leitner
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod Black » pát pro 28, 2007 19:00

Byl jsem člen ČHS přes dvacet let. Pár let jsem byl i předsedou HO. Letos už jsem nezaplatil. Jedním z důvodů jsou i osobní neshody. Pak zdraví. To je fuk, ale rozhoduji se pro samostatné členství ČHS, nebo OEAV. A neřeším proškolení o způsobilosti. Býval jsem to já, kdo péroval členy, aby měli znalosti, měli šanci přežít. Jde mi o legislativu. A že to platí v celé Evropě, ještě neznamená, že na Slovensku.
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod Jan » pát pro 28, 2007 19:07

Black píše:5.:Skialpinizmus vo V.Tatrach David 2007-07-30 08:06:05
Je clenstvo v SSA ... vymazané ...


No, ale to nemá s OEAV nemá nič spoločné. To hovorí o tom, že pri pohybe mimo značených chodníkoch už nemusíš byť len horolezec, ale môžeš byť aj skialpinista.

Mimochodom, ak si členom OAEV, tak si horolezec, takže čenstvo v OEAV Ti formálne umžňuje pohyb mimo chodníkov (za podmienok, určených v návštevnom poriadku).
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Hafi » stř led 2, 2008 0:54

Přípluv píše:
I když jedeš na dovolenou (služební cestu) a vyrakvíš se na dálnici, OEAV platí. S ČHS nevím, ale pravděpodobně taky (ptal jsem se před cestou na Kavkaz, jestli si mám hodit i něco od VZP třeba, prej ne, že to kreje celou cestu).

ted si nejsem jistej a urcite nemam naladu to hledat ale tusim ze na sluzebni cesty to neplati...alespon oeav
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » stř led 2, 2008 6:29

Hafi píše:...tusim ze na sluzebni cesty to neplati...alespon oeav


mně psali že jo, že účel cesty je nezajímá...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod ZbynekN » stř led 2, 2008 10:23

Tak se zeptám tady, abych zbytečně nezakládal nové vlákno:
Máte někdo úrazové pojištění, a hlavně kde je to nejlepší? Včera po pádu ze schodů jsem tak rekapituloval a došel k závěru, že moje štěstí neni nekonečné a jednou bych toho mohl litovat :(
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Mařena » stř led 2, 2008 10:45

ZbynekN píše: Včera po pádu ze schodů...

A byly to aspoň venkovní schody? Abys nebyl OT :ú :(( :twisted:
A abych dodal i něco k dotazu: úrazové pojištění bohužel nemám, jenom Alpenverein...ale když si vybavím kámošovy zpřetrhané kolenní vazy při fotbálku, tak o něčem taky uvažuju...
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod ZbynekN » stř led 2, 2008 10:55

Byly to schody u vlaku, smekla se mi cvička a zajel jsem mezi vlak a nástupiště, zasekl jsem se báglem (naštěstí). Jinak přetržený vazy jsem měl a je to hodně nepříjemný
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod pripluv » stř led 2, 2008 13:41

úrazko mám a je na zrakvení se kdekoliv a kdykoliv a jakkoliv ... jenom sakra nevím, kde to mám uzavřený, se snad podívám :oops:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod ZbynekN » stř led 2, 2008 13:45

@Přípluv: To by bylo super. Když jsem se zamyslel, kolikrát jsem měl štěstí, tak mam strach , kdy to štěstí už mít nebudu.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Hafi » stř led 2, 2008 15:36

Přípluv píše:
Hafi píše:...tusim ze na sluzebni cesty to neplati...alespon oeav


mně psali že jo, že účel cesty je nezajímá...

www.edelweiss.cz píše:Pojistná ochrana se nevztahuje na úrazy při používání vozidel. Pojištěny jsou ale úrazy způsobené vozidly na cestě (také na nepřímé cestě) na shromáždění a akce OeAV a z nich a také na cestě na akce v rámci činnosti spolku podle stanov (jakož i soukromé činnosti spolku), jako jsou pěší turistika, horolezectví, lezení po skalách, lyžování, běhu na lyžích, snowboarding, jízda na divoké vodě, canyoning, tůry na horském kole. Úrazy při používání lanovek a vleků jsou pojištěné.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Alpenverein

Příspěvekod milhausn » stř led 30, 2008 22:38

Jsem momentálně pojištěn druhý rok. Letos sem platil něco přes 1700 Kč. Pojištění se vztahuje na úhradu nákladů spojených ze záchranou akcí, pátráním, léčebnými náklady, případně transport zraněného nebo zemřelého. Docela příjemnou výhodou jsou slevy, které poskytují pro členy některé specializované prodejny. Něco málo sem o tom sepsal v tomto článku Alpenverein synonymum pro pojištění. Jinak zkoušel jsem vloni uplatňovat slevu na Korsice, na horských chatách a neuspěl jsem. Stejně tak ani v Itálii pod Marmoládou na soukromé chatě.
milhausn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 30, 2008 7:12

Re: Alpenverein

Příspěvekod tuso » stř led 30, 2008 22:41

milhausn píše:Jsem momentálně pojištěn druhý rok. Letos sem platil něco přes 1700 Kč. Pojištění se vztahuje na úhradu nákladů spojených ze záchranou akcí, pátráním, léčebnými náklady, případně transport zraněného nebo zemřelého. Docela příjemnou výhodou jsou slevy, které poskytují pro členy některé specializované prodejny. Něco málo sem o tom sepsal v tomto článku Alpenverein synonymum pro pojištění. Jinak zkoušel jsem vloni uplatňovat slevu na Korsice, na horských chatách a neuspěl jsem. Stejně tak ani v Itálii pod Marmoládou na soukromé chatě.


Ty slevy platí jen na chaty horolezeckých spolků-resp.organizací. Na Korsice to patří národnímu parku- nebo jak se to jmenuje a ti celkem serou na nějaké horolezce. A chaty soukromých majitelů ti dají slevu na OEAV jen vyjímečně- resp. skoro nikdy.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava


Zpět na Sháním informace