Extremne zdrazenie leteniek

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod šíp » úte lis 27, 2007 11:11

jezo píše:
šíp píše:CENA FURT STEJNĚ VYSOKÁ. TAKŽE DNESKA KUPUJU ABY TO JEŠTĚ NEVYLÍTLO VÝŠ.ČEKAT NEBUDU, LEVNĚJŠÍ TO URČITĚ NEBUDE


Blbý dotaz: proč jste si to rezervovali nadvakrát, proč jste to nekoupili rovnou jako let Vídeň - Arlanda - Kiruna?

M.


pak ještě jeden důvod-zpáteční do Kiruny má jen Astrozzy + přitulkyně, my jednosměrnou-jekoliž chceme projet vlakem celé Laponsko určitě , pak budto koupíme na místě let do Stockholmu,nebo zbytek Švédska vlakem. máme jen zpáteční Vídeň-Stockholm
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » úte lis 27, 2007 16:28

sobb píše:A ještě jsem se chtěla zeptat přítomných letenkoznalců: je možné, že některé (nízkonákladové) společnosti ještě nemají letový řád a ceny na květen příštího roku? Třeba Blue 1 končí dubnem a dál se nedostanu. A ještě víc mě mate Air Berlin - na jejich stránkách mají lety do konce dubna, ale při použití letenkového vyhledávače (skyscanner) mi to lety na květen vyplivne :(( . Kvůli tomu totiž vyčkávám s koupí zpátečních letenek a nerada bych pak šla z Finska pěšky ... :mrgreen:

no letni letovy rad se vydava v podstate kdy chtej, duveryhodny to je tak 2 mesice pred zacatkem platnosti. vetsinou dopravci oznami par linek uz v rijnu, a pak cekaj jaky dostanou sloty na letistich (a slotova konference byla v kanade tusim asi pred 14 dnema) a podle toho doplni to co meli naplanovany a casto i upravi to co uz meli driv (posuny odletu o nekolik hodin, atd). ceny jdou ruku v ruce s tim.

a s tim skyscannerem me prekvapujes...je divny ze ti najde lety ktere na strance spolecnosti nejsou v nabidce...protoze ten z ty nabidky vychazi. (co to udela kdybys na skyscanneru hodila ze chces rezervovat? te to presmeruje na stranky AB a tam co?). ja mam totiz opacny problem airbaltic ma na svych strankach nabidku logicky az do konce rijna 2008, ale skyscanner je nenajdepo konci cervence :((
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod sobb » úte lis 27, 2007 20:12

Hafi: Pokud si chci ty letenky rezervovat, tak mě to teda hodí na stránky AB, přímo na rezervaci (koupi)... ale musím kupovat každý let zvlášť. Do toho se mi příliš nechce, protože to jednak vyjde dráž (platím dvakrát poplatek za kartu a dvakrát za služby) a za druhé ztrácím výhodu návaznosti letu - myšleno tak, že mám dvě letenky a tudíž mi nezaručí že mě posadí do navazujícího letadla v případě, že ten první let bude zpožděn :((
Zatím vyčkávám jestli se něco nevyvrbí do začátku prosince, ale nerada bych kupovala za dvojnásobnou cenu jako kolegové do Švédska ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod šíp » úte lis 27, 2007 20:38

sobb píše:Hafi: Pokud si chci ty letenky rezervovat, tak mě to teda hodí na stránky AB, přímo na rezervaci (koupi)... ale musím kupovat každý let zvlášť. Do toho se mi příliš nechce, protože to jednak vyjde dráž (platím dvakrát poplatek za kartu a dvakrát za služby) a za druhé ztrácím výhodu návaznosti letu - myšleno tak, že mám dvě letenky a tudíž mi nezaručí že mě posadí do navazujícího letadla v případě, že ten první let bude zpožděn :((
Zatím vyčkávám jestli se něco nevyvrbí do začátku prosince, ale nerada bych kupovala za dvojnásobnou cenu jako kolegové do Švédska ...


kolegové do švédska jedna mají DVE letenky, takže taky nulovou návaznost stran zpoždění,jednak letenku do cílové destinace má jen polovina skupiny, takže to vypadá že se asi potkáme někde v horách na trase
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod sobb » úte lis 27, 2007 20:57

šíp píše:kolegové do švédska jedna mají DVE letenky, takže taky nulovou návaznost stran zpoždění,jednak letenku do cílové destinace má jen polovina skupiny, takže to vypadá že se asi potkáme někde v horách na trase

no já spíš myslela, aby nám taky nezdražili tak prudce jak ve vašem případě ...
jak jste to teda nakonec vymysleli?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod šíp » úte lis 27, 2007 20:59

Astrozzy právě myslím letenku objednává.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » úte lis 27, 2007 21:06

to me docela prekvapuje ze te to pres skyscanner pusti do casti stranek AB, kam se nedostanes rovnou. jinak ses si jista ze mas zajistenou navaznost??? bezne to u LC nebyva, ikdyz AB jsou takovy pololowcost.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod sobb » úte lis 27, 2007 21:10

Hafi píše:to me docela prekvapuje ze te to pres skyscanner pusti do casti stranek AB, kam se nedostanes rovnou. jinak ses si jista ze mas zajistenou navaznost??? bezne to u LC nebyva, ikdyz AB jsou takovy pololowcost.

Já se na ty stránky nejenže nedostanu rovnou, ale vůbec :evil: :mrgreen:

Člověk si není nikdy jist ničím :roll: ... ale je to zakoupeno jako jedna letenka, takže předpokládám že nás v případě zdržení prvního letadla na nějáké další do Helsinek posadí ... máš pravdu, nejsou typický low-cost, ale ceny mají hodně příznivé a podmínky lepší než u Air Baltic
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Hafi » úte lis 27, 2007 21:32

sobb píše:
Hafi píše:to me docela prekvapuje ze te to pres skyscanner pusti do casti stranek AB, kam se nedostanes rovnou. jinak ses si jista ze mas zajistenou navaznost??? bezne to u LC nebyva, ikdyz AB jsou takovy pololowcost.

Já se na ty stránky nejenže nedostanu rovnou, ale vůbec :evil: :mrgreen:

Člověk si není nikdy jist ničím :roll: ... ale je to zakoupeno jako jedna letenka, takže předpokládám že nás v případě zdržení prvního letadla na nějáké další do Helsinek posadí ... máš pravdu, nejsou typický low-cost, ale ceny mají hodně příznivé a podmínky lepší než u Air Baltic

jestli to nemas podlozeny nejakyma prepravnima podminkama tak na to zapomen...prinejmensim zaplatis poplatek za zmenu+rozdil v cene, jenze ten bude ve chvili par hodin pred odletem, takze obrovsky. LC zajistuji prepravu z bodu A do bodu B a nikam jinam. SkyE ti taky vydaj jednu letenku treba praha - viden - temesvar, ale rozhodne nerucej uspesny prestup, stejne tak jako ti neprelozej bagl...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Astrozzy » úte lis 27, 2007 21:42

šíp píše:Astrozzy právě myslím letenku objednává.

Neobjednavam a neobjednal som :mrgreen:
21 000 za spiatocnu pre dve osoby v ramci preletu svedskom im nedam. pojdem vlakom, busom, pesi, stopom, ponorkou, balonom,... ale 21 litrov im nedam.
Pozdravujem skur... SAS. a zahajujem vyckavaci manever.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod sobb » úte lis 27, 2007 22:22

Hafi píše:jestli to nemas podlozeny nejakyma prepravnima podminkama tak na to zapomen...prinejmensim zaplatis poplatek za zmenu+rozdil v cene, jenze ten bude ve chvili par hodin pred odletem, takze obrovsky. LC zajistuji prepravu z bodu A do bodu B a nikam jinam. SkyE ti taky vydaj jednu letenku treba praha - viden - temesvar, ale rozhodne nerucej uspesny prestup, stejne tak jako ti neprelozej bagl...

jak už jsem psala jinde, s low-costama a vůbec lítaním v rámci Evropy mám nulovou zkušenost, takže jsem to možná blbě pochopila :(( ... no, budu radši doufat, že k žádnému většímu zdržení nedojde :roll:
... ale aspoň svačinku od nich máme přislíbenou :ú :mrgreen: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod šíp » stř lis 28, 2007 9:46

Astrozzy píše:
šíp píše:Astrozzy právě myslím letenku objednává.

Neobjednavam a neobjednal som :mrgreen:
21 000 za spiatocnu pre dve osoby v ramci preletu svedskom im nedam. pojdem vlakom, busom, pesi, stopom, ponorkou, balonom,... ale 21 litrov im nedam.
Pozdravujem skur... SAS. a zahajujem vyckavaci manever.


ono to totiž takhle vylítlo poté, co jsem si letenky koupila ještě za jakž takž rozumnou cenu. vždycky když koupím letenky, zvedne se cena
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » stř lis 28, 2007 9:50

šíp píše:ono to totiž takhle vylítlo poté, co jsem si letenky koupila ještě za jakž takž rozumnou cenu. vždycky když koupím letenky, zvedne se cena
tak je to jasný aerolinky zjistily že si šíp koupila letenky tak hned zdražily. :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod šíp » stř lis 28, 2007 10:59

takže suma sumárum:
šípovic mají zpáteční letenky Víden-Stockholm 13-31.7.08
jednosmernou do Kiruny 14.7.08

Astrozzy mají:
zpáteční Vídeň -Stockholm 13-25.7.08
těch 1400 km na sever se vydají ponorkou/pěšmo/sobím spřežením

my si na severu projdeme Královskou stezku, a pak se vlakem budeme přibližovat ke Stockholmu, tak abychom toho 31,7,08 odletěli, a předpokládám že někde pro trase nabereme Astrozzyho který stále půjde směr sever :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod sobb » stř lis 28, 2007 11:13

šíp píše:...předpokládám že někde pro trase nabereme Astrozzyho který stále půjde směr sever :mrgreen:

... "jdu na sever, jdu na jih" ... :mrgreen: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod šíp » stř lis 28, 2007 11:22

sobb píše:
šíp píše:...předpokládám že někde pro trase nabereme Astrozzyho který stále půjde směr sever :mrgreen:

... "jdu na sever, jdu na jih" ... :mrgreen: :mrgreen:


přesně tak to bylo míněno :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod svacko » stř lis 28, 2007 11:25

šíp píše:takže suma sumárum:
šípovic mají zpáteční letenky Víden-Stockholm 13-31.7.08
jednosmernou do Kiruny 14.7.08

Astrozzy mají:
zpáteční Vídeň -Stockholm 13-25.7.08
těch 1400 km na sever se vydají ponorkou/pěšmo/sobím spřežením

my si na severu projdeme Královskou stezku, a pak se vlakem budeme přibližovat ke Stockholmu, tak abychom toho 31,7,08 odletěli, a předpokládám že někde pro trase nabereme Astrozzyho který stále půjde směr sever :mrgreen:


sipka, a kolko vas to nakoniec vyjde? preco ste vlastne nevyuzili radsej ryanair linku BA-Stockholm(Nykoping), ktora sa da spiatocna na ten datum zohnat uz teraz za nejakych 60E kompletka? :)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod šíp » stř lis 28, 2007 12:37

svacko píše:
šíp píše:takže suma sumárum:
šípovic mají zpáteční letenky Víden-Stockholm 13-31.7.08
jednosmernou do Kiruny 14.7.08

Astrozzy mají:
zpáteční Vídeň -Stockholm 13-25.7.08
těch 1400 km na sever se vydají ponorkou/pěšmo/sobím spřežením

my si na severu projdeme Královskou stezku, a pak se vlakem budeme přibližovat ke Stockholmu, tak abychom toho 31,7,08 odletěli, a předpokládám že někde pro trase nabereme Astrozzyho který stále půjde směr sever :mrgreen:


sipka, a kolko vas to nakoniec vyjde? preco ste vlastne nevyuzili radsej ryanair linku BA-Stockholm(Nykoping), ktora sa da spiatocna na ten datum zohnat uz teraz za nejakych 60E kompletka? :)
s.


že jsem to nevěděla dřív.takhle by nás to vyšlo na 113.16 EUR :shock:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod svacko » stř lis 28, 2007 12:45

šíp píše:že jsem to nevěděla dřív.takhle by nás to vyšlo na 113.16 EUR :shock:

nelieta to dlho,my sme pri zahajeni tejto linky v oktobri leteli do Stockholmu za 0,08E styria ludia,spiatocne listky,s poplatkami :smt023 a bola to ozaj kraasa 8)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod šíp » stř lis 28, 2007 12:59

svacko píše:
šíp píše:že jsem to nevěděla dřív.takhle by nás to vyšlo na 113.16 EUR :shock:

nelieta to dlho,my sme pri zahajeni tejto linky v oktobri leteli do Stockholmu za 0,08E styria ludia,spiatocne listky,s poplatkami :smt023 a bola to ozaj kraasa 8)
s.


a to jsem se fakt snažila pohledat internet a najít levné letenky :smt022 :smt022 :smt022 :smt022 :smt022
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod svacko » stř lis 28, 2007 13:04

to ti prajem uprimnu sustrast.. podla mna sa to vobec neoplatii rezervovat az takto priiiiiiilis skoro..najma u tychto lowcostov, mesiac co mesiac su akcie,a nie vzdy tu plati,ze cena rok dopredu je nizsia ako cena napr. dva mesiace dopredu(praveze naopak)-aspon ja mam taku skusenost-aj do Norska sme bookovali letenky mesiac pred odletom,a s prestupom vo frankfurte hahne nas vysiel let do osla za 1200SKK spiatocna..
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod šíp » stř lis 28, 2007 13:20

no stálo nás to o trochu víc než těch 100 eur. ale zase ne několikanásobně víc-naštěstí.to by mě fakt trefil šlak.
navíc chci to nejvíce nákladů si zackavat tedka-at mám tak 80-90% nákladů zaplacených z domu ještě před odletem
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod svacko » stř lis 28, 2007 13:22

šíp píše:no stálo nás to o trochu víc než těch 100 eur. ale zase ne několikanásobně víc-naštěstí.to by mě fakt trefil šlak.
navíc chci to nejvíce nákladů si zackavat tedka-at mám tak 80-90% nákladů zaplacených z domu ještě před odletem


uz ta chapem ;) ved to,niet nad kludny, bez-stresovy den odchodu (co ja ozaj malokedy zaziivam :) )
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod sobb » stř lis 28, 2007 13:49

svacko píše:...-aj do Norska sme bookovali letenky mesiac pred odletom,a s prestupom vo frankfurte hahne nas vysiel let do osla za 1200SKK spiatocna..

koukala jsem se na ty lety hned poté, co jsi to psal tady na fóru, a už ty ceny byly někde jinde (a navíc tam ani trochu nenavazovalo spojení) ... takže je to asi otázka pár dnů a je to vyprodané ... člověk musí být holt furt ve střehu :lol: ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod šíp » stř lis 28, 2007 14:11

sobb píše:
svacko píše:...-aj do Norska sme bookovali letenky mesiac pred odletom,a s prestupom vo frankfurte hahne nas vysiel let do osla za 1200SKK spiatocna..

koukala jsem se na ty lety hned poté, co jsi to psal tady na fóru, a už ty ceny byly někde jinde (a navíc tam ani trochu nenavazovalo spojení) ... takže je to asi otázka pár dnů a je to vyprodané ... člověk musí být holt furt ve střehu :lol: ...


to furt nestačí-musíš mít přislušnou platební kartu. proto to u nás vybouchlo-a unikly tám ty extralevné letenky
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod sobb » stř lis 28, 2007 14:15

šíp píše:to furt nestačí-musíš mít přislušnou platební kartu. proto to u nás vybouchlo-a unikly tám ty extralevné letenky

aha,tak toho jsem si naštěstí všimla zavčasu (jsem původně myslela, že se dá platit přes e-banku), ale v ČS kartu k placení přes net uschopnili do druhého dne, takže letenky na cestu tam máme za přijatelnou cenu ... :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod šíp » stř lis 28, 2007 14:24

sobb píše:
šíp píše:to furt nestačí-musíš mít přislušnou platební kartu. proto to u nás vybouchlo-a unikly tám ty extralevné letenky

aha,tak toho jsem si naštěstí všimla zavčasu (jsem původně myslela, že se dá platit přes e-banku), ale v ČS kartu k placení přes net uschopnili do druhého dne, takže letenky na cestu tam máme za přijatelnou cenu ... :)


jenže to znamená jít druhý den do banky - a mezitím se letenky zase mohou zdražit
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod sobb » stř lis 28, 2007 14:31

šíp píše:jenže to znamená jít druhý den do banky - a mezitím se letenky zase mohou zdražit

jo jo, ve vašem případě se zdražovaly v řádu hodin ... u nás to bylo docela v pohodě, přítul se poté, co jsme to zjistili, stavil do banky a druhej den už jsme mohli na kartu koupit letenky ... a teď jsem tam na ten náš let nakoukla a prodávaj to furt za tu stejnou cenu (pravda není to zas až tak super levné, ale dny kolem našeho data jsou dražší a nikde jinde nic levnějšího už nebylo - a dřív jsme to kupovat nemohli bo jsme nevěděli, zda vůbec budem moct jet ... )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Astrozzy » čtv lis 29, 2007 20:11

nasiel som alternativu FLYNORDIC.com
maju ceny za par supov oproti SAS na trase ktoru potrebujem.
Mate niekto skusenosti s touto spolocnostou?
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod šíp » pát lis 30, 2007 8:47

Astrozzy píše:nasiel som alternativu FLYNORDIC.com
maju ceny za par supov oproti SAS na trase ktoru potrebujem.
Mate niekto skusenosti s touto spolocnostou?


a já už ty letenky mám :x
že jsem nepočkala :oops:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Sháním informace

cron