Extremne zdrazenie leteniek

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Extremne zdrazenie leteniek

Příspěvekod Astrozzy » pon lis 26, 2007 21:19

Pozeral som letenky u flySAS.com ako som pisal uz inom vlakne.
Ale toto som necakal.
Vcera let pre dve osoby 189 Euro dnes vecer uz 350Euro a o hodinu skoro 420 Euro je to normalne?

Termin pred datum a po datume v ktorom chcem letiet je bez zmeny.
je mozne ze by SAS sledovala pristupu na dany termin a zdvihala takto nenormalne ceny leteniek?
Kua drat
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod šíp » pon lis 26, 2007 21:22

jj,musím souhlasit-letenky měl dneska kupovat manžílek, jenže se k tomu nedostal-takže ceny na námi vybraný termín vylítly úplně nemožně. den před a den po jsou samozřejmě za původní cenu. jenže my si moc vybírat nemůýeme, všichni 4 už máme pevně dané letenky Víden-Stockholm a zpět
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Extremne zdrazenie leteniek

Příspěvekod mayya » pon lis 26, 2007 21:24

Astrozzy píše:Pozeral som letenky u flySAS.com ako som pisal uz inom vlakne.
Ale toto som necakal.
Vcera let pre dve osoby 189 Euro dnes vecer uz 350Euro a o hodinu skoro 420 Euro je to normalne?

Termin pred datum a po datume v ktorom chcem letiet je bez zmeny.
je mozne ze by SAS sledovala pristupu na dany termin a zdvihala takto nenormalne ceny leteniek?
Kua drat


Pokud vím, letecké společnosti mají na každý let omezený počet nejlevnějších letenek (resp. v každé cenové kategorii mají omezený počet míst). Tj pokud se vyprodají, automaticky nabízí už tu dražší cenovou kategorii (nicméně v reálu jsou to rovnocenná místa/sedadla). V tvém případě je teda možná, že na to konkrétní datum se prodávají letenky víc a cena proto vyskočila, kdežto na jiné datum jsou ještě volné.
Snad jsem to napsala srozumitelně... :((
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Extremne zdrazenie leteniek

Příspěvekod Astrozzy » pon lis 26, 2007 21:26

mayya píše:
Astrozzy píše:Pozeral som letenky u flySAS.com ako som pisal uz inom vlakne.
Ale toto som necakal.
Vcera let pre dve osoby 189 Euro dnes vecer uz 350Euro a o hodinu skoro 420 Euro je to normalne?

Termin pred datum a po datume v ktorom chcem letiet je bez zmeny.
je mozne ze by SAS sledovala pristupu na dany termin a zdvihala takto nenormalne ceny leteniek?
Kua drat


Pokud vím, letecké společnosti mají na každý let omezený počet nejlevnějších letenek (resp. v každé cenové kategorii mají omezený počet míst). Tj pokud se vyprodají, automaticky nabízí už tu dražší cenovou kategorii (nicméně v reálu jsou to rovnocenná místa/sedadla). V tvém případě je teda možná, že na to konkrétní datum se prodávají letenky víc a cena proto vyskočila, kdežto na jiné datum jsou ještě volné.
Snad jsem to napsala srozumitelně... :((

Som asi paranoik ale za 24 hodin o 220 Euro a za poslednu hodinu o 70 Euro hore?Tomu neverim
Kua kto nas sleduje??? :mrgreen: Pozdravujem SAS a odkazujem ze im drzku ......
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Extremne zdrazenie leteniek

Příspěvekod šíp » pon lis 26, 2007 21:29

Astrozzy píše:
mayya píše:
Astrozzy píše:Pozeral som letenky u flySAS.com ako som pisal uz inom vlakne.
Ale toto som necakal.
Vcera let pre dve osoby 189 Euro dnes vecer uz 350Euro a o hodinu skoro 420 Euro je to normalne?

Termin pred datum a po datume v ktorom chcem letiet je bez zmeny.
je mozne ze by SAS sledovala pristupu na dany termin a zdvihala takto nenormalne ceny leteniek?
Kua drat


Pokud vím, letecké společnosti mají na každý let omezený počet nejlevnějších letenek (resp. v každé cenové kategorii mají omezený počet míst). Tj pokud se vyprodají, automaticky nabízí už tu dražší cenovou kategorii (nicméně v reálu jsou to rovnocenná místa/sedadla). V tvém případě je teda možná, že na to konkrétní datum se prodávají letenky víc a cena proto vyskočila, kdežto na jiné datum jsou ještě volné.
Snad jsem to napsala srozumitelně... :((

Som asi paranoik ale za 24 hodin o 220 Euro a za poslednu hodinu o 70 Euro hore?Tomu neverim
Kua kto nas sleduje??? :mrgreen: Pozdravujem SAS a odkazujem ze im drzku ......


třeba jsme to zavinili my s Astrozzym-já jsem například běhěm hodiny vyhledávala furt stejné lety :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod sobb » pon lis 26, 2007 21:30

Astrozzy: safra, teď jsi mě vyděsil, letím kouknout na ceny letenek z Finska, zatím ještě furt nemáme zajištěnou cestu zpět .... ty ceny tam taky dost litaji, ale rozhodně ne v řádu hodin ... :((

... někdo jiný než SAS vám tam nelítá?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Ježo » pon lis 26, 2007 21:31

A to, ehm, se na letech SAS nepodává jídlo, aby se ušetřilo...

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » pon lis 26, 2007 21:31

sobb píše:Astrozzy: safra, teď jsi mě vyděsil, letím kouknout na ceny letenek z Finska, zatím ještě furt nemáme zajištěnou cestu zpět .... ty ceny tam taky dost litaji, ale rozhodně ne v řádu hodin ... :((

... někdo jiný než SAS vám tam nelítá?


jo,např. skyways.se, ale ne do cílové destinace.tj. za polární kruh-švédské laponsko
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » pon lis 26, 2007 21:32

jinak, plánoval jsem něco podobného se svojí známou ze Stockholmu, a říkala, že akční cena letenek od SAS je srovnatelná s jízdným na železnici... (bez záruky, kdyžtak zkuste) Je to ale zase 20 hodin ve vlaku...

www.sj.se
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Astrozzy » pon lis 26, 2007 21:33

sobb píše:Astrozzy: safra, teď jsi mě vyděsil, letím kouknout na ceny letenek z Finska, zatím ještě furt nemáme zajištěnou cestu zpět .... ty ceny tam taky dost litaji, ale rozhodně ne v řádu hodin ... :((

... někdo jiný než SAS vám tam nelítá?

ha tok keby si videl mna ja som doslova dosraty z tych cien.

Ludia z kategorie FF je mozne ze by to SAS sledovala - myslim pocet pristupov na dany termin?

Da sa ocakavat ze by to padlo dole?

no do rana nezaspim
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod šíp » pon lis 26, 2007 21:34

jezo píše:jinak, plánoval jsem něco podobného se svojí známou ze Stockholmu, a říkala, že akční cena letenek od SAS je srovnatelná s jízdným na železnici... (bez záruky, kdyžtak zkuste) Je to ale zase 20 hodin ve vlaku...

www.sj.se


AStrozzy tam bude s náma jen 2 týdny, ten poletí tam i zpět. jenže my s manžílkem tam budeem o týden dýl, takže zpátky pojedeme vlakem-chceme tu zemi videt.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Extremne zdrazenie leteniek

Příspěvekod mayya » pon lis 26, 2007 21:35

Astrozzy píše:[
Som asi paranoik ale za 24 hodin o 220 Euro a za poslednu hodinu o 70 Euro hore?Tomu neverim
Kua kto nas sleduje??? :mrgreen: Pozdravujem SAS a odkazujem ze im drzku ......


Hele, nevím, jestli to je i tvůj (a šipčin) konkrétní případ, ale takhle to obecně funguje.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Extremne zdrazenie leteniek

Příspěvekod šíp » pon lis 26, 2007 21:37

mayya píše:
Astrozzy píše:[
Som asi paranoik ale za 24 hodin o 220 Euro a za poslednu hodinu o 70 Euro hore?Tomu neverim
Kua kto nas sleduje??? :mrgreen: Pozdravujem SAS a odkazujem ze im drzku ......


Hele, nevím, jestli to je i tvůj (a šipčin) konkrétní případ, ale takhle to obecně funguje.


tak to jsi nás dostala. chjo. a místní letenky jsem měla za úkol koupit já.chjo.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Extremne zdrazenie leteniek

Příspěvekod mayya » pon lis 26, 2007 21:39

šíp píše:
mayya píše:
Astrozzy píše:[
Som asi paranoik ale za 24 hodin o 220 Euro a za poslednu hodinu o 70 Euro hore?Tomu neverim
Kua kto nas sleduje??? :mrgreen: Pozdravujem SAS a odkazujem ze im drzku ......


Hele, nevím, jestli to je i tvůj (a šipčin) konkrétní případ, ale takhle to obecně funguje.


tak to jsi nás dostala. chjo. a místní letenky jsem měla za úkol koupit já.chjo.


upřesnění: tím jsem myslela mnou výše popsaný postup, tj po VYPRODÁNÍ (resp. rezervaci) daného počtu levných letenek; přístupy by podle mne na to vliv mít neměly :((
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod šíp » pon lis 26, 2007 21:41

jezo píše:jinak, plánoval jsem něco podobného se svojí známou ze Stockholmu, a říkala, že akční cena letenek od SAS je srovnatelná s jízdným na železnici... (bez záruky, kdyžtak zkuste) Je to ale zase 20 hodin ve vlaku...

www.sj.se


to je na houby, nenašla jsem tam destinace odkud chceme jet. asi švédské laponsko je provozováno jinak. teoreticky by ale měl odsud jet přímý vlak do Stockholmu, řádově 16 hodin/podle dosavadního JŘ-necháme se překvapit po změně 8.12/
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » pon lis 26, 2007 21:42

Konkrétně 471SEK = 1250CZK za osobu a směr... Ale je to skutečně noc ve vlaku.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » pon lis 26, 2007 21:43

jezo píše:Konkrétně 471SEK = 1250CZK za osobu a směr... Ale je to skutečně noc ve vlaku.


to bereš odkud?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » pon lis 26, 2007 21:49

šíp píše:
jezo píše:Konkrétně 471SEK = 1250CZK za osobu a směr... Ale je to skutečně noc ve vlaku.


to bereš odkud?


naklikal jsem to www.sj.se, přímý vlak... Můžu poslat screenshot. (akorát neznám data vašich cest, tak jsem tam hodil něco v květnu nebo tak nějak)

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » pon lis 26, 2007 21:57

obrazek

A jezdi to spolecnost Veolia, alespon pokud dobre chapu...

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » pon lis 26, 2007 22:17

ja jen napisu jednu variantu proc mohlo dojit ke zdrazeni....loni jsem chtel koupit letenky od air baltic a vyhorel sem prave na tomto, bo cena byla razem dvojnasobna.

kdyz sem koukal na kolik to vyjde, tak jsem vybral datum, ale logicky jsem koukal pro miste pro jednu osobu. Ve chvilikdy jsem to chtel nakoupit, tak jsem zadal vice lidi a razem cena pro vsechny byla vyrazne vyssi. proste zalezi jak se rezervacni system zachova pokud ma v dane tarifni tride mene mist nez je objednavka. ciste teoreticky muze dat cast letenek za nizsi acast za vyssi cenu, ale nikde jsem se s tim nesetkal. pak treba airbaltic prehodili celou objednavku do vyssi bookovaci tridy. naopak skyeurope myslim ikdyby v dane trie meli jen jedine misto tak objednavku az do max. poctu 9 pasazeru zabookujou za tu levnejsi cenu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod Rujir » pon lis 26, 2007 22:44

A ja vam len poviem, ze podla pristupu a vyhladavania sa cena urcite nezdviha. Kedze drvivu vacsinu aktivity na internete sposobuju rozne roboty a vyhladavacie systemy, tak je to proste nerealizovatelne. Odhliadnuc od faktu, ze to ani nedava logiku.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod brhel » pon lis 26, 2007 23:01

To zdražení je úplně normální. Mají maličko letenek za směšnou cenu, pár letenek za nízkou cenu, pár letenek za přijatelnou cenu a mrtě letenek drahých a ještě dražších. Takže vyprodaj jednu skupinu a šup, cena je i dvojnásobná.

Na druhou stranu třeba u www.Norwegian.no díky tomu, že umožňují za směšný peníz změnu datumu letu ty ceny letenek lítají oběma směry, nahoru i dolů, takže tam se i někdy vyplatí počkat. (Letenku do Osla jsem kupoval týden před odletem se vším všudy za necelých 2000 Kč)
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod sobb » úte lis 27, 2007 8:42

Astrozzy píše:Da sa ocakavat ze by to padlo dole?
no do rana nezaspim

tak jak vypadají ceny po ránu, byl to jen nějáký úlet, nebo to zůstalo nahoře? :((

jinač taky počítejte s tím, že se po Novým roce může cena zvýšit ... v souvislosti se zdražováním nafty a palivovými příplatky ... a to i u již zakoupených letenek :evil:

A ještě jsem se chtěla zeptat přítomných letenkoznalců: je možné, že některé (nízkonákladové) společnosti ještě nemají letový řád a ceny na květen příštího roku? Třeba Blue 1 končí dubnem a dál se nedostanu. A ještě víc mě mate Air Berlin - na jejich stránkách mají lety do konce dubna, ale při použití letenkového vyhledávače (skyscanner) mi to lety na květen vyplivne :(( . Kvůli tomu totiž vyčkávám s koupí zpátečních letenek a nerada bych pak šla z Finska pěšky ... :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod šíp » úte lis 27, 2007 8:44

CENA FURT STEJNĚ VYSOKÁ. TAKŽE DNESKA KUPUJU ABY TO JEŠTĚ NEVYLÍTLO VÝŠ.ČEKAT NEBUDU, LEVNĚJŠÍ TO URČITĚ NEBUDE
SORRY ZA CAPSLOK ONO SE MI TO PŘEPLO
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » úte lis 27, 2007 8:45

šíp píše:..SORRY ZA CAPSLOK ONO SE MI TO PŘEPLO
jj, to on samo rádo dělá :ú :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » úte lis 27, 2007 9:06

teoretic píše:
šíp píše:..SORRY ZA CAPSLOK ONO SE MI TO PŘEPLO
jj, to on samo rádo dělá :ú :mrgreen:

t.


stává se mi to běžně,jelikož capslok je hned pod tabulátorem
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » úte lis 27, 2007 9:06

šíp píše:CENA FURT STEJNĚ VYSOKÁ. TAKŽE DNESKA KUPUJU ABY TO JEŠTĚ NEVYLÍTLO VÝŠ.ČEKAT NEBUDU, LEVNĚJŠÍ TO URČITĚ NEBUDE


Blbý dotaz: proč jste si to rezervovali nadvakrát, proč jste to nekoupili rovnou jako let Vídeň - Arlanda - Kiruna?

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » úte lis 27, 2007 9:29

jezo píše:
šíp píše:CENA FURT STEJNĚ VYSOKÁ. TAKŽE DNESKA KUPUJU ABY TO JEŠTĚ NEVYLÍTLO VÝŠ.ČEKAT NEBUDU, LEVNĚJŠÍ TO URČITĚ NEBUDE


Blbý dotaz: proč jste si to rezervovali nadvakrát, proč jste to nekoupili rovnou jako let Vídeň - Arlanda - Kiruna?

M.


jelikož to vycházelo ješt dráž,navíc to bylo s dalším přestupem-v KOdani
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » úte lis 27, 2007 9:36

šíp píše:
jezo píše:
Blbý dotaz: proč jste si to rezervovali nadvakrát, proč jste to nekoupili rovnou jako let Vídeň - Arlanda - Kiruna?

M.


jelikož to vycházelo ješt dráž,navíc to bylo s dalším přestupem-v KOdani


jj, dívám se na to, pro některé termíny mi to sice našlo spoje i bez mezipřistání v Kodani, ale pro naprostou vetšinu spojů mě to lifruje přes Kodaň... Zvláštní...
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod mayya » úte lis 27, 2007 10:27

sobb píše:A ještě jsem se chtěla zeptat přítomných letenkoznalců: je možné, že některé (nízkonákladové) společnosti ještě nemají letový řád a ceny na květen příštího roku? Třeba Blue 1 končí dubnem a dál se nedostanu. A ještě víc mě mate Air Berlin - na jejich stránkách mají lety do konce dubna, ale při použití letenkového vyhledávače (skyscanner) mi to lety na květen vyplivne :(( .



Jj, co si pamatuju z mého působení v cestovce (>7 let), letecké společnosti (to tady low-costy ještě nebyly) vydávaly/aktualizovaly letový řád vždycky na cca půl roku předem. Takže standardně se čekalo na konec roku nebo začátek ledna, kdy vyhodí letní termíny a ceny.

edited by mod
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Další

Zpět na Sháním informace