Pojištění zavazadel

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pojištění zavazadel

Příspěvekod george1 » pon lis 26, 2007 17:46

Mám skromný dotaz. V minulosti jsem si bral do letadla malý baťůžek a v něm měl kameru, foťák a příslušenství. Jen baterky jsem dával hluboko do baťohu, protože některé země to tak chtěly. Teď musím dát všechno do baťohu. Je to pojištěný proti krádeži, nebo ne. Nebo se musí koupit zámečky (potěš Pánbůch - 6 to je pálka) a pak je to teprve pojištěný!?
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod šíp » pon lis 26, 2007 19:33

to jsem nepochopila-myslíš stále batoh jako příruční zavazadlo? nebo batoh který odbavíš?
jestli příruční zavazadlo tak nechápu proč bys měl mít baterky zvlášt. sakumprásk celé zavazadlo projde kontrolou s tebou-určitě budeš vytahovat foták atd, ale není důvod proč by jim měly vadit baterky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod brhel » pon lis 26, 2007 23:07

já myslím, že to chce strčit na check-in.
A to má smůlu, protože v Ruzyni kradou jak straky a pojištění nenabízejí. Většinou to lze pojistit za příplatek u cestovního pojištění.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod george1 » úte lis 27, 2007 12:44

brhel píše:já myslím, že to chce strčit na check-in.
A to má smůlu, protože v Ruzyni kradou jak straky a pojištění nenabízejí. Většinou to lze pojistit za příplatek u cestovního pojištění.


Myslím to tak, že na palubu letadla ti povolí tak maximálně igelitovej pytlík s věcma koupenejma po odbavení. Takže všechno musíš narvat do baťohu, kterej jde do přepravního prostoru. Např. kamarád letěl do Kanady a dali mu do přepravky i housle. A to je chvíle pro straky.
Cestovní pojištění je diskutabilní, protože většinou nejsou věci pojištěný proti krádeži prosté, ale pouze a toliko při loupeži hodnocené jako přepadení. Např. v minulosti ukradli kamarádovi foťák na ulici v Madridu prostou krádeží a museli jsme mu dát trochu do huby, aby z toho bylo loupežné přepadení s protokolem.

Co se týká těch baterek, tak to že se nesměly vozit v příručním zavazadle byla běžná praxe v arabskejch zemích, např. Sýrie, Jordánsko nebo Irán. Stejně tak se tam nesměly vozit skleněné láhve. Nemluvě o tom, že je řada zemí, kdy musíš techniku deklarovat v celnici a oni ti jí zapíšou do pasu.
Komické je, že toto platí i v Maďarsku pro kamery nad 100000 HUF, tedy cca 10 000 Kč. Maďaři na to samozřejmě kašlou - naštěstí protože to nikdo neví.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod poldík » úte lis 27, 2007 13:00

george píše:Cestovní pojištění je diskutabilní, protože většinou nejsou věci pojištěný proti krádeži prosté, ale pouze a toliko při loupeži hodnocené jako přepadení. Např. v minulosti ukradli kamarádovi foťák na ulici v Madridu prostou krádeží a museli jsme mu dát trochu do huby, aby z toho bylo loupežné přepadení s protokolem.
no to se mi zdá dost podivný protože u nás je přepadení pokud ti ukradnou cokoliv co máš na těle a překonávají odpor. např. na krku pověšenej foťák. a taky se rozděluje ještě podle hodnoty věci do 5000,- kč se jedná jen o přestupek ale pokud máš vec na sobě tak je to od 5,- kč. ale fakt nevím jak je to jinde ve světě.
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Jan » úte lis 27, 2007 13:24

George, do lietadla si mozes zobrat prirucnu batozinu, ktorej rozmery a hmotnost je urcena v prepravnych poriadkoch tych ktorych aeroliniek. Kludne si tam vezmi fotak, aj s baterkami... to s tym priesvitnym vreckom sa tyka iba tekutin (vratane kozmetickych veci), kde su velmi prisne limity. Ale fotak ani baterky nie su tekutiny... :-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod swisss » úte lis 27, 2007 13:42

Pravda o baterkach bude asi nekde mezi - pri letu z Erzurumu do Istanbulu jsem musel baterie do fotaku prendat z fotobrasny do batohu (proc to celnici chteli nechapu, protoze jak brasnu tak fotak jsem mel v letadle).. :((
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jan » úte lis 27, 2007 14:05

swisss píše:Pravda o baterkach bude asi nekde mezi - pri letu z Erzurumu do Istanbulu jsem musel baterie do fotaku prendat z fotobrasny do batohu (proc to celnici chteli nechapu, protoze jak brasnu tak fotak jsem mel v letadle).. :((


Swiss, toho roku som dvakrat letel do Istanbulu z Viedne a spat (v maji a v auguste) a mal som v prirucnej batozine (nie priehladna igelitka, ale 40 litrovy Treksport Tibet Extrem) pocitac, fotak, mobil, GPS, kalkulacku, diktafon, celovku a co ja viem este a to vsetko s baterkami. Jedine, co v Istanbule robia, ze musis zapnut notebook, aby videli, ze je funkcny. Inak nic. A Rakusania ani to nie.

Kde je Erzurum?
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod swisss » úte lis 27, 2007 15:15

@jan: baterie ve fotaku, mobilu a celovce jim nevadili, jen ty nahradni (12ks), ktere jsem mel ve fotobrasne..
Uprimne receno, sice ten jejich pozadavek nechapu, ale prehodit je do batohu mi nijak nevadilo, takze jsem to tam neresil..
Pri letu z Istanbulu do Prahy nebyl jediny problem..

Erzurum je na vychode Turecka (tady)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod george1 » úte lis 27, 2007 16:12

swisss píše:@jan: baterie ve fotaku, mobilu a celovce jim nevadili, jen ty nahradni (12ks), ktere jsem mel ve fotobrasne..
Uprimne receno, sice ten jejich pozadavek nechapu, ale prehodit je do batohu mi nijak nevadilo, takze jsem to tam neresil..
Pri letu z Istanbulu do Prahy nebyl jediny problem..

Erzurum je na vychode Turecka (tady)


Nejdřív k Poldíkovi (1009): takhle to měla cestovní pojišťovna v podmínkách (Americká cestovní co sedí na Praze 1).
Hele kolik tě stála letenka do Erzurumu?! Přemýšlím, že bych v létě podruhý Kackar, tentokrát tak celotýdenní okruh a nechce se mi harcovat dva dny busem do Istanbulu a 35 hodin vlakem do Erzurumu.
Letadlem za 4000 to tam a zpátky do Istanbulu zvládnu, ale ta letenka dál asi vyjde na víc než 750 Kč jako vlak, co?!
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod swisss » sob pro 1, 2007 11:21

george píše:Hele kolik tě stála letenka do Erzurumu?


To bohužel nevím - platil jsem za letenky asi 9000kč - zpáteční do Erzurumu s přestupem v Istanbulu. Víc jak 750kč to ale bude na 100%..
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Baterky v batohu

Příspěvekod Alenka » ned dub 13, 2008 22:02

Podle mě teda klidně můžeš v příručním zavazadle baterky mít. Nevidím důvod, proč by mohly někomu vadit..

Koukni kdyžtak sem, tam je popsáno, co v batohu mít můžeš a co ne:

http://www.zkratka-letenky.cz/clanky/le ... zavazadlo/
Alenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 13, 2008 21:57

Re: Baterky v batohu

Příspěvekod george1 » pon dub 14, 2008 9:10

Alenka píše:Podle mě teda klidně můžeš v příručním zavazadle baterky mít. Nevidím důvod, proč by mohly někomu vadit..

Koukni kdyžtak sem, tam je popsáno, co v batohu mít můžeš a co ne:

http://www.zkratka-letenky.cz/clanky/le ... zavazadlo/


Jo máš pravdu. V souvislosti se studiem zavedením poplatku za zavazadla u Sky Europe (kupoval jsem naštěstí před 10.4.) jsem si přečetl evropskou chartu cestujícího a skutečně to tak je. Ten můj dotaz byl ovlivněnej tím, že jsem se bavil s kámošem, který letěl do Kanady (zrovna v nějaké výročí) a na palubu mu nepustili ani housle. A pak taky tím, že naposledy jsem letěl ze Sýrie a tam měli na tabuli přímo napsáno, že alkohol, mobily a baterky do elektropřístrojů do příručního zavazedla jsou zakázána pod sankcí zabavení.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Pojištění zavazadel

Příspěvekod pleky » ned pro 2, 2012 11:19

Zakázat mobil do letadla mi přijde trochu ujetý. Každopádně, zatím jsem cestoval letadlem pouze po Evropě. A u žádné přepravní společnosti jsem se nesetkal s jiným zákazem než jen vzít si s sebou na palubu tekutiny v obalu nad 100 ml. Samozřejmě nepočítám zbraně, ostré předměty apod. Mimochodem jednou jsem prošel přes detektor se zapomenutým jídelním příborem v batohu, a jen mě upozornili, že ho tam mám. :D Při letu nazpět jsem ho už musel ale vyhodit.
pleky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 2, 2012 10:53


Zpět na Sháním informace