CK JENDA - převzato z fóra OKOUN

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

CK JENDA - převzato z fóra OKOUN

Příspěvekod george1 » úte zář 4, 2007 7:38

Odjezd z Oradey měl být v 19 hodin tamního času. Přišli jsme v 18:40, řidiči si nás odškrtli, řekli "fajn, jste poslední, můžeme jet", položili do pléna dementní otázku "má každý svého souseda?", nečekali na odpověď (ani žádnou nedostali, viděli jsme se prvně) a nastartovali autobus. To, že na poslední chvíli doběhl nějaký kluk, který se sice nechal odškrtnout, ale ještě se šel vymočit je nijak neznervóznělo.
Asi 200 km před cílem řidičům zavolali (nejspíš) z cestovky, že v Oradee nechali 2 lidi - ovšem odvezli jim batohy, pasy, mobily, prachy, prostě všecko včetně telefonního čísla na řidiče. Oni si totiž dali všechno do autobusu a (protože věděli že se jede až za půl hodiny) někam ještě odběhli. Když se vrátili autobus nikde. Odkud se dovolali netuším, ani jak to s nima dopadlo. Vím jen, že autobusák se odmítl vrátit.
Podotýkám, že už cestou tam nás dost vytočili, protože CAJ v propozicích výslovně píše "na hraničním přechodu Borš si za
celou skupinu najednou vyměňte valuty za LEI". Řidič ale nezastavil, takže jsme trochu překvapeně s peněženkama v ruce projeli kolem 3 směnáren dál do Oradey (na otázku, proč nikdo neprotestoval odpovídám - protože jsme mysleli že vědí co dělají). Náš vlak odjížděl z Oradey před otevřením první směnárny, tudíž nám nezbylo než nevýhodně vyměnit u taxikáře. Takže za podporu místní mafie patří Jendovi taky nedík, ovšem nesrovnatelný s tím co ty paka předvedli cestou zpět.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod lamaTor » úte zář 4, 2007 16:54

Je to sice trochu jejich blbost (přece jen už byli napsaní jako přítomní, tudíž se s nimi tak počítalo), ale i tak to ti řidiči přehnali. Přece jen se nejspíš nepředřou, tudíž by si mohli dát tu práci a zajímat se o to, kdo chybí a kdo ne..........
Já s nimi minulý rok žádný problém neměl (teda až na nějaké osmihodinové čekání v Maďarsku z důvodu prasklého klínového řemene :roll: ).
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod jedik » úte zář 4, 2007 18:38

Nemuzu si pomoci, ale nemel by se o lidi a jejich pritomnost starat pruvodce? :((
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod patentik » úte zář 4, 2007 18:40

nevim nevim jestli CA Jenda s sebou vozi hostesky podobne jako student agency :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » úte zář 4, 2007 18:40

@george: Poslal si svoju staznost aj Jendovi? Celkom by ma zaujimalo, co ti na to povie...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod george1 » stř zář 5, 2007 8:55

Rujir píše:@george: Poslal si svoju staznost aj Jendovi? Celkom by ma zaujimalo, co ti na to povie...


To nebylo moje dobrodružství, ale jistého Dieyounga z http://www.okoun.cz/boards/karpaty_a_jejich_krasy

Jenže já jim říkal, že s CK Jendou bych nejel. Už kvůli tomu, že ve skutečnosti to není za 1000 Kč, ale protože musíš do Olomouce. Dovezou tě jenom do Oradey a si vázaný na termíny.
Letos vyšel Eurolinesem do Devy bus na 960 Kč. A Arad - Praha vlakem (přes hranice RO/HU a HU/SK pěšky) na 1016 Kč. A z Aradu jsme vyjeli ráno a v Praze byli v 03:16 (a to jsme ještě stepovali 2 hodiny v Komárně a hodinu a půl v Bratislavě). Jinak teda bratislavský nádraží a hlavně přednádraží tak ve 22:00 je horší nežli Hlavák v Praze nebo nádraží v Bucuresti. Jsem se málem i bál.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Hafi » stř zář 5, 2007 9:23

Rujir píše:@george: Poslal si svoju staznost aj Jendovi? Celkom by ma zaujimalo, co ti na to povie...

viz nadpis tematu - nemyslím, že je to jeho osobni zkusenost.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: CK JENDA - převzato z fóra OKOUN

Příspěvekod pripluv » stř zář 5, 2007 9:28

george píše:...ovšem nesrovnatelný s tím co ty paka předvedli cestou zpět.


to by mne zajímalo, co vyvedli cestou zpět
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: CK JENDA - převzato z fóra OKOUN

Příspěvekod tuso » stř zář 5, 2007 9:36

Přípluv píše:
george píše:...ovšem nesrovnatelný s tím co ty paka předvedli cestou zpět.


to by mne zajímalo, co vyvedli cestou zpět


že tys zase četl jenom od půlky- cestou zpět tam přece nechali ty 2 lidi bez prostředků. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jonza » stř zář 5, 2007 9:37

ze by tam nechali 2 lidi?

sakra, byl jsi rychlejsi
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř zář 5, 2007 9:40

To nebylo cestou tam? :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » stř zář 5, 2007 9:41

Sem to čet' brzo brzičko ráno raničko
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » stř zář 5, 2007 9:43

Přípluv píše:To nebylo cestou tam? :((


Asi ne,když zůstali v Oradei. Ale to ráno tě omlouvá.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » stř zář 5, 2007 9:44

si myslim ... v šest ráno bych byl schopnej jet do Rumunska přes Polsko :twisted: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod george1 » stř zář 5, 2007 10:05

Přípluv píše:si myslim ... v šest ráno bych byl schopnej jet do Rumunska přes Polsko :twisted: .


Budeš se smát, ale za totáče se tak jezdilo. V Polsku byl oficiální kurz zlotý/koruna 600/100 a černý 5000/100 a jízdenka Zgorzelec-Przemysl-Lwov-Suceava-Bucurest-Sofia stála s ISICem, tedy tenkrát to bylo něco jinýho, 2400 Zlotých, takže asi 50 Kč.
Jenže se nesmělo do Polska, takže jsme jeli do Zittau a našim celníkům říkali, že jedeme na Rujanu. A pak za dvě hodiny jsme přecházeli most v Görlitz a tam říkali tranzit Ostrava. Na celní prohlášení se stejnou tužkou dopsalo PLR a v PLR ještě RSR, MLR a BLR.
Ten vlak z Przemysle jezdil přes Lwov, ale na Ukrajině nesměl zastavit, to až v Rumunsku.
Jedinej průser byly peníze, takže si musel mít před tím ještě jedno celní prohlášení na jiný datum pro změnu na RSR, MLR a BLR. To se pak zahodilo a prodělal si jenom kolek.
V závěru - v roce 1989 v létě - jsme zkusili dávat přílohu k celnímu prohlášení průvodčím v Rumunsku jako jízdenku a kupodivu to fungovalo. I Maďar nám sežral, že to je policejní vyhošťovací lístek za alkoholismus z Bulharska.
Jó z pohledu podvůdků při cestování to byly zlatý časy (vygumovaný a znovu vypsaný dodatkový doklady ČSD atd.), ale to je tak všechno ...
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík


Zpět na Sháním informace