Hmotnostní limit zavazadel 15kg na osobu??!!

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hmotnostní limit zavazadel 15kg na osobu??!!

Příspěvekod Skimpy » pát čer 15, 2007 7:48

Chceme jet s cestovkou na zájezd do Bulharska jedná se o lehčí turistiku, ale zarazilo nás, že cestovka má hmotnostní limit zavazadel 15 kg na jednu osobu, to mě přijde hodně málo. Jedná se o dopravu autobusem. (např. Student Agency má 30kg.) Dyť jenom prázdné zavazadlo (krosna) a vysoké boty mají dohromady skoro 4kg.
Dále mají v informačním letáku, že nebudou naloženy krosny :-), není tam uvedeno starší krosny s obnaženou kovovou konstrukcí, prostě obecně krosny. Asi tomu špatně rozumím nebo se už dneska výraz „krosna“ nepoužívá. Pro mě je krosna velký batoh (cca 50-80l) s vnitřní výstuží zad. Copak ještě dneska někdo používá krosny s „vnějším kovovým rámem“, že to na to upozorňují. :(( aby mě třeba nevyhodili, že jsem překročil hmotnostní limit a ještě mám krosnu (i když tu moderní s vnitřní konstrukcí) :shock:
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod MrCooper » pát čer 15, 2007 8:08

A nezkusil jsi volat nebo napsat do te cestovky???
MrCooper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 18, 2006 15:13

Příspěvekod Skimpy » pát čer 15, 2007 8:17

Asi to tak udělám a zavolám tam, ale je to ještě hodně předběžné má to být až koncem srpna. Jenom jsem se chtěl podělit o vaše zkušenosti. Možná to tam uvádějí záměrně, známe český národ 4 plata piv,krabici konzerv a dva baliky mineralek po 6 kusech na osobu. :lol:

Naštěstí je to s ubytovanim, takže nemusim ještě tahat spacak a stan.

Ale ty krosny mě celkem překvapily, ale asi měli na mysli ty obnaženou konstrukcí.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Rujir » pát čer 15, 2007 8:40

No ak sa jedna o turistiku a nemusis tahat stan a spacak, tak by si sa mal vojst do 15kg absolutne v pohode aj so stravou a vodou na cely den. :mrgreen: Ber to ako dobru radu od cestovky, kto uz by len vlacil viac, vsak ano? :wink: Kazdopadne je to dost divne, ked sa nejedna o lietadlo a oplati sa im zavolat. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Skimpy » pát čer 15, 2007 8:47

Jenom toho jídla a pití do autobusu budu mít dobrý 4 kg :mrgreen: A kde jsou hadry. Už to vidím jak si mě tam převáží :ú
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Rujir » pát čer 15, 2007 9:40

Skimpy píše:Už to vidím jak si mě tam převáží :ú


Ved prave. Proste si nabal bagel a ak so sebou nebudes trepat spominane kartony piva a mineralky, tak IMHO nebude problem. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod djx1 » pát čer 15, 2007 9:40

Skimpy píše:Jenom toho jídla a pití do autobusu budu mít dobrý 4 kg :mrgreen: A kde jsou hadry. Už to vidím jak si mě tam převáží :ú

Dvoje slipy (par zdejsich odvazlivcu vozi jen jedny), dvoje fusky, dvoje funkcni trika, kalhoty a softsheel, teplou mikinu, neco proti desti. Ostatni budes mit na sobe:-) Jestli nejsi primadona, tak tech hadru tolik mit nemusis.
Nekde na foru se tu vali i seznam veci zdejsich lidi. Mozna by stalo za to ho sem zase pro inspiraci dat:-) Taky se ted balim na mesic (vcetne stanu, spacaku a jidla na 14 dni), tak bych porovnal:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Skimpy » pát čer 15, 2007 9:44

Tak to abych kosmetický kufříček nechal doma. :((
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod šíp » pát čer 15, 2007 10:16

já se budu za 6týdnů balit na island. a tedka o víkendu jsem vyhlásila akci "kulový blesk" kdy se cvičně pokusím sbalit- jde mi hlavně o to, zda se sbalíme do batohů 40 a 65l - veeelmi nerada bych sháněla větší batoh pro sebe
jo a seznam věcí- po konzultaci s některými už jsem vyšrtla podvlíkajdy a další zbytečnosti
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » pát čer 15, 2007 10:24

šíp píše:já se budu za 6týdnů balit na island. a tedka o víkendu jsem vyhlásila akci "kulový blesk" kdy se cvičně pokusím sbalit- jde mi hlavně o to, zda se sbalíme do batohů 40 a 65l - veeelmi nerada bych sháněla větší batoh pro sebe jo a seznam věcí- po konzultaci s některými už jsem vyškrtla podvlíkajdy a další zbytečnosti

Ale trencle si sebeou bereš, ne? :mrgreen: :mrgreen: To tam jedeš s tím Deuterem ACT Lite 35+10?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » pát čer 15, 2007 10:27

ad vaha: takze pokud vim tak cestovky to tam pisou aby se k tomu klienti nepostavili jako k ceste vlastnim autem a vzali si vse co se muze hodit. Vhtej bay si brali jen to co se bude hodit. kudrna myslim miva 20kg, ale kazdopadne to nikdo nevazi.
ad krosna: v reci cestovek (a mozna buhvi koho) se vyrazem krosna oznacuje opravdu jen to s vnejsi konstrikci, pred par lety jsem na to taky cumel jak blazen, protoze pro me presne jak pises je "velky batoh" = krosna a kdyz jsem toto nasel v propozicich na korsiku, tak jsem trosku tapal, proc jako na prechod hor mam jet s kufrem :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod šíp » pát čer 15, 2007 10:31

zbuddy píše:
šíp píše:já se budu za 6týdnů balit na island. a tedka o víkendu jsem vyhlásila akci "kulový blesk" kdy se cvičně pokusím sbalit- jde mi hlavně o to, zda se sbalíme do batohů 40 a 65l - veeelmi nerada bych sháněla větší batoh pro sebe jo a seznam věcí- po konzultaci s některými už jsem vyškrtla podvlíkajdy a další zbytečnosti

Ale trencle si sebeou bereš, ne? :mrgreen: :mrgreen: To tam jedeš s tím Deuterem ACT Lite 35+10?


ne mám 40+10
jo trencle jsem nevyřadila :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » pát čer 15, 2007 10:35

šíp píše:ne mám 40+10 jo trencle jsem nevyřadila :ú

Já vím, že jsi říkala, že máš 40 l. Ale pak jsem se zarazil, Ty máš nejenom mužské trencle XS, ale i mužský batoh, nemáš SL-ko :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod šíp » pát čer 15, 2007 10:51

zbuddy píše:
šíp píše:ne mám 40+10 jo trencle jsem nevyřadila :ú

Já vím, že jsi říkala, že máš 40 l. Ale pak jsem se zarazil, Ty máš nejenom mužské trencle XS, ale i mužský batoh, nemáš SL-ko :mrgreen:


nemám -bágl mám asi 5-6 let a tehdy dámské verze nedělali
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » pát čer 15, 2007 11:06

rovnice velký batoh=krosna může platit jenom pro "mlíčňáky", kteří vyrostli na moderních zádových systémech. Myslím, že starší mi dají za pravdu, že krosna byla, je a bude vždycky s vnější konstrukcí. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Skimpy » pát čer 15, 2007 11:13

AD tuso

Krosnu s vnější konstrukcí, jsem nosil ještě před 7 lety :-) (tuším že tobyl metasport) klasická krosna s hliníkovým rámem, pak jsem vystřídal několik krosen s vnitřní výztuží. Vždycky jsem tomu říkal krosna. :((
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Hafi » pát čer 15, 2007 11:27

Ad tuso, ja nevim, bych nerek ze to s tim souvisi. mama treba urcite z mladi pamatuje jenom ty "rvoje" krosny, tak tomu tak rika, a ja to prijal jako vyraz pro velky batoh. treba kamarad na me taky cumel divne, kdyz sem mu na jeho vymodlenej novej batoh, kouknul se slovy, "hééj, ty mas novou krosnu..."
btw, jak nazýváš klasický velký batoh? slovo batoh mi totiz prijde takovy moc veobecny, velký batoh je slozity a zahrnuje i takový ty cestovní a pak jsem sice pro "moderni krosny slysel vyraz kletr, ale to bych v zivote nepouzil...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Skimpy » pát čer 15, 2007 11:33

AD hafi

Pro mě je prostě každý větší baťoh s výztuží (je jedno jestli vnější kovovou nebo moderní vnitřní) od těch cca 50l a vice = krosna.

Ale mlíčňák jsem, to je fakt. :D
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Rujir » pát čer 15, 2007 11:38

Skimpy píše:Pro mě je prostě každý větší baťoh s výztuží (je jedno jestli vnější kovovou nebo moderní vnitřní) od těch cca 50l a vice = krosna.


A ja to volam kredenc. Ale bezne zauzivany vyraz to nie je, to je fakt. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Cezi » pát čer 15, 2007 11:54

Hafi píše:a pak jsem sice pro "moderni krosny slysel vyraz kletr, ale to bych v zivote nepouzil...

Tak tenhle výraz mi zase sedí nejvíc.
Když krosna, tak nějaká viditelná konstrukce a nejlépe ještě strašně nepohodlný zádový systém :mrgreen:
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod pripluv » pát čer 15, 2007 13:04

Já batohy dělím na krysy a svině. Obojí pochází z lezeckého slangu a obojí to přesně vystihuje
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tulak » pát čer 15, 2007 14:49

tuso píše:rovnice velký batoh=krosna může platit jenom pro "mlíčňáky", kteří vyrostli na moderních zádových systémech. Myslím, že starší mi dají za pravdu, že krosna byla, je a bude vždycky s vnější konstrukcí. :mrgreen:

nechci vnášet světlo z boku, nejsem si úplně jistý, ale mám dojem že krosna je právě jen ta konstrukce s popruhy na záda. "je to vlastně takový nosič na kola přidělaný popruhy na troubu který se s tím chce vláčet"
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod chonga » pát čer 15, 2007 15:53

1. krosna = vnější konstrukce

2. nikdy se mi nestalo, že by někdo někoho vážil (i když jiná doba .... :wink: )
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod chonga » pát čer 15, 2007 15:56

kletr jsem taky slyšel v souvislosti s dnešními velkými batohy
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod djx1 » pát čer 15, 2007 17:33

šíp píše:já se budu za 6týdnů balit na island. a tedka o víkendu jsem vyhlásila akci "kulový blesk" kdy se cvičně pokusím sbalit- jde mi hlavně o to, zda se sbalíme do batohů 40 a 65l - veeelmi nerada bych sháněla větší batoh pro sebe
jo a seznam věcí- po konzultaci s některými už jsem vyšrtla podvlíkajdy a další zbytečnosti

Sakra...jak to delas? Ja ve stredu s pritelkyni vyrazim na 6 tydnu po Skotsku a budem radi, kdyz se vlezem do 70l a 65l:-) Sice maji oba batohy jeste nejake +litry, ale o tom uz nechci uvazovat. Na to, ze si berem absolutne vse (vcetne jidla na 14 dni), tak budem radi, kdyz se vlezem:-) A to nemam zbytecnosti:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Rujir » pát čer 15, 2007 17:52

djx1 píše:A to nemam zbytecnosti:-)


Ocividne mas :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Dena » pát čer 15, 2007 19:17

djx1 píše:
Skimpy píše:Jenom toho jídla a pití do autobusu budu mít dobrý 4 kg :mrgreen: A kde jsou hadry. Už to vidím jak si mě tam převáží :ú

Dvoje slipy (par zdejsich odvazlivcu vozi jen jedny), dvoje fusky, dvoje funkcni trika, kalhoty a softsheel, teplou mikinu, neco proti desti. Ostatni budes mit na sobe:-) Jestli nejsi primadona, tak tech hadru tolik mit nemusis.
Nekde na foru se tu vali i seznam veci zdejsich lidi. Mozna by stalo za to ho sem zase pro inspiraci dat:-) Taky se ted balim na mesic (vcetne stanu, spacaku a jidla na 14 dni), tak bych porovnal:-)

cožee .. :shock: 14 dní jíst, spát .. na Měsíc ..? :wink: #-o :ú
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod djx1 » pát čer 15, 2007 21:13

Rujir píše:
djx1 píše:A to nemam zbytecnosti:-)


Ocividne mas :mrgreen:

A to sakra nemam:-) Mam jen dvoje slipy, dvoje fusky, dlouhe gate, kratasy, dve merina, fleece, softshel,GTX, stan, spacak, jidlo na 14 dni, fotak, pidirucnik, lekarnicku, varic, bomby, esak. A ted mi rekni, co mam vyhodit :(( :mrgreen:
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod zbuddy » pát čer 15, 2007 21:17

djx1 píše:dve merina, pidirucnik,

merino :smt023 :smt023 - jaké?
pidiručník - jak velký a který typ?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod djx1 » pát čer 15, 2007 21:32

zbuddy píše:
djx1 píše:dve merina, pidirucnik,

merino :smt023 :smt023 - jaké?
pidiručník - jak velký a který typ?

Icebreaker a rucnik Ferrino...
Porad tady koukame, ceho mame moc:-) Mozna je to tim, ze treba mame dve velke bomby a zaradla fakt na 14 dni (na severu skotska moc kramu neni)...:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Další

Zpět na Sháním informace