Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod apuka » čtv lis 12, 2020 22:47

Existuje nejake misto, kam se da ted pres vikend zajit z Prahy na vylet, kde se clovek nesetka "s pulkou Prahy" a jeste se tam da nekde (legalne, klidne placene) zaparkovat? Dojezd do 2 hodin (tj. i skoro az na hranice), nejlepe nejaky (jeden nebo vice) kopec, v lese a idealne ne moc po asfaltce. Nemusi to byt zadnych 40 km, staci i 15-20. Nejde o vykon, jen o prochazku s alespon primerenym prevysenim. Nejaci lide nevadi, ale zadne davy. Nemusi to byt nic znameho, spise naopak, pokud tam bude i neco zajimaveho, tim lip.

Manzelka je s autem v Praze a premysli, ze by si zkusila zpestrit kazdotydenni rutinu na Lysou horu necim jinym. Navic by se ji pres vikend jelo domu po dalnici prece jen lip.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod mike » pát lis 13, 2020 1:05

Pochybuju. Lidi jsou ted vsude. Muze zkusit Luzicke hory, konkretne Luz. Da se udelat okruh okolo celkem libovolne delky, treba pres Penkavci vrch na Klic a pak pres Milstejn zpatky. Takhle nejak: https://mapy.cz/s/catacuvuda. Zaparkovat se da u chaty Luz, ale nejsem si jisty, jestli tam neni zakaz vjezdu (tj. jen pro chatare a hosty). Dalsi moznost je Dolni Svetla, parkoviste na konci cesty a jit na Luz z druhe strany pres Nemecko (zacatek asfalt, ale ne dlouho).

Lidi tam asi budou, ale snad ne moc. Na Klici asi vic, je to moc blizko z Noveho Boru. Ale i tak to bude jen zlomek lidi na Lyse. Snad nejsem moc optimista, sam tam mozna zajedu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod dudy » pát lis 13, 2020 7:03

Navrhuju Karlštejn, Prokopák, Divokou Šárku, nebo Chuchelský háj...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod oodoow » pát lis 13, 2020 11:52

Kolem Sv.Jana jsou super cestičky, kde nikdo není, ale je to trochu ilegální.
Jinak pěkný krátký ale výživný okruh jsou třeba Albertovy skály. Byli jsme tam o víkendu v 7 ráno a nikde nikdo. Parkování zadara.
https://mapy.cz/s/nababomojo
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod sobb » pát lis 13, 2020 12:29

mike píše:a jit na Luz z druhe strany pres Nemecko
Mamí, tatí, mike nabádá k nepravostem. Nebo se to může? :-k

Jinak u nás se situace naštěstí nijak nezměnila, v lese potkávám většinou jen Laďu, datla a dvojici srnek :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod apuka » pát lis 13, 2020 13:05

Diky vsem. I dudymu, ja ho mam taky moc rad :wink:.
sobb píše:Mamí, tatí, mike nabádá k nepravostem. Nebo se to může?
Do Saska by melo byt mozne jit na kratkou dobu. Bylo to az 72 hod, nevim, kolik dnes - vsak tam jezdi(-ly???) Cesi ve velkem nakupovat. A pri navratu do CR do 12 hodin odnikud nepotrebujes nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod dudy » pát lis 13, 2020 14:03

Rádo se stalo.
Ještě jsem zapomněl na Velkou Ameriku a Jordán na Brdech.
:wink:

Hele teď to bude v řiti všude, zvlášť okolo Prahy.
Opravdu jedině někam dál.
Do dvou hodin autem je třeba Český či Slavkovský les.
Relativně klid bude, myslím, mimo hlavní atrakce v Kruškách, nebo v zapadlých roklích na Kokoříně či Roverkách.

Co je můj osobní typ, je pohoří Džbán.
Je to takový relativně opomíjený kraj plný krásných bučin, zřícenin i tajuplných míst se starobylou historií, nebo Petrovicko / Kovářovsko podivná kulturní krajina kde ani komoušům nestálo za to scelit kamenité lány a remízky plné žulových balvanů a zapomenutých božích muk...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod oodoow » pát lis 13, 2020 14:15

Na Luž se chodí nejlíp tou cestičkou po hranici, to by mělo být v pohodě a je to nejstrmější cesta.
Kolem Ameriky jsou zástupy a brutál bláto, jak tam ty davy lidí valí po poli. :t:t :mrgreen:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod mike » pát lis 13, 2020 18:07

Kde vidis stezku po hranici? Hranice je na vrcholu a dole ve Waltersdorfu, jinak jdes celou dobu po nemecke strane. Jinak jo, taky se mi tahle cesta libi nejvic, konecne nejaky kopec ;-)

@sobb: cekal jsem, ze stezovat si bude spis apuka :twisted: Vubec bych to neresil, neverim, ze tam budou hlidat celnici se samopalama ;-) Kdyz jdu Luzicke hory od vychodu, tak prechazim z CR do Nemecka a zpatky furt, vetsinou ani nevim, na ktere strane jsem.

Jinak by se klidne dalo i Ceske Stredohori, kdyz se vyhne Lovosi a Milesovce, tam davy budou. Jeste Ostry, pod nej se da dojet autem, coz luftaci bohuzel vyuzivaji. Treba Medvedice - Lipska hora - Hradistany - Solanska hora, castecne mimo znacky, muzu nakreslit okruh, jestli je zajem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod oodoow » pát lis 13, 2020 19:35

mike píše:Kde vidis stezku po hranici?

https://mapy.cz/s/patumajajo
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod sobb » pát lis 13, 2020 20:40

mike píše:@sobb: cekal jsem, ze stezovat si bude spis apuka :twisted: Vubec bych to neresil, neverim, ze tam budou hlidat celnici se samopalama ;-)
Jsem si totiž hned vzpomněla na Švédsko - Norskou hranici někde okolo Grovelsjön, kde kvůli pár kilometrům stezky na norské straně musela švédská vláda vyjednávat s Norama. A to prý ještě zavedli nějaká pravidla, že člověk nesmí opustit stezku, dát svačinku a podobně #-o :lol:

Ale teď jsem koukala, že apuka je blízko pravdě a se Saskem máme oproti jiným částem Německa stále volnější režim a povolený malý pohraniční styk na 24h, i když se to Sasíkům údajně už moc nelíbí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod mike » pát lis 13, 2020 21:18

@oodoow: tam je stezka? Jsem si nikdy nevsiml, ale je fakt, ze tam jdu vetsinou az za soumraku nebo potme. Priste to tam zkusim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod sobb » pon lis 16, 2020 20:49

Sice se to paní apukové týkat nejspíš nebude, ale když už jsem to v předchozích příspěvcích nakousla, tak je tu změna ze saské strany od 17.11.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod mike » pon lis 16, 2020 21:49

Ani tak by se ji to netykalo:

Výjimky:

- osoby, které přijíždějí na dobu kratší než 12 hodin a jejichž účelem pobytu není nákup nebo soukromá účast na kulturní, sportovní nebo jiné volnočasové akci nebo veřejné slavnosti


Z cehoz plyne, ze jestli tam budu chtit prespat, tak na ceske strane. Nastesti znam pekne misto asi tak 10 m od hranice :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod sobb » pon lis 16, 2020 21:57

Vždyť píšu, že se jí to týkat nejspíš nebude :wink: Teda pokud se třebas nerozhodne zakoupit svačinu v nějakém tom německém obchůdku.

Doplňuji jen proto, že jsem na to narazila, tak aby ve vláknu zbytečně nezůstala chybná původní informace.

A už zas navádí, rozvračeč státu! :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Da se ted nekam, kde nejsou hrozne davy?

Příspěvekod mike » pon lis 16, 2020 22:03

Aha, jsem si to spatne vylozil, myslel jsem, ze myslis "uz" se ji to tykat nebude :)

Jestli ja jsem rozvracec statu, co jsou potom oni se svym diletantismem? [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Sháním informace