Slovenské hory se psem - srpen 2020

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod stolat » stř dub 29, 2020 18:17

No mě by docela zajímalo, co tedy dělat, když se psa bojíte, ale nechcete mu moc ublížit?

Dříve jsem se nebála, dokud mě jeden nekousl, byl tedy malý a nic to nebylo. Ale teď, když potkám velkého psa na volno, už tak klidná nejsem.
stolat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 2, 2020 18:35

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 29, 2020 18:34

Když budeš mít u sebe ten pepřový sprej, tak tím nic nezkazíš. Můžeš si pořídit třeba pěnový, který je odolnější proti povětrnostním vlivům. Jen teda s ním musíš víc mířit, protože nerozprašuje "mlhu".

https://peprove-spreje.heureka.cz/kks-produkte-obranny-peprovy-sprej-stoper2-50ml/
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod stolat » stř dub 29, 2020 18:49

Děkuji!

(Majitelka psa , který mě kousnul, tehdy také volala "nebojte se!" :x ).
stolat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 2, 2020 18:35

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Etheric » stř dub 29, 2020 19:05

Pepřák je na psa často pomalej, jestli ho teda nemáš rovnou v ruce. Když už pes útočí, spolehnu se radši na svý packy, ty sou rychlý, může to skončit bez následků pro psa i mě, on si to často rozmyslí... Bohužel někdy si říct nedá. Pak jít psovi po krku rychlým švihem hranou ruky, když po tobě skáče. Jak ho srazíš, okamžitě ho kopni nebo udeř do čumáku. Čumák takovej, nebo ta kost co vede od něj k očím, plus oči. Tam bij. Chce to ale mít ideálně nazkoušený - ne útok na psa, ale útok psa na tebe. Osobní zkušenost jak pes útočí je nepřenosná. Je to zajímavej zážitek, v tom obleku se ti nic nestane, můžeš si zkusit jak se stavit a jak pracovat se svým těžištěm, zjistíš tak jakým stylem pes útočí a poznáš i ten postoj těla atd to se hodí. Pak víš co zhruba čekat, máš z čeho vycházet a to přidává další velký plus - zůstaneš v klidu, už to znáš, nebude to šok, ne takovej :D
Je to rychlá šelma, vynoří se v lese jak nic dva metry od tebe a ty prostě nemáš byť 2 vteřiny na vytasení pepřáku. To už s tebou pes lomcuje na zemi..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 29, 2020 20:25

Jo, ale je to lepší než nemít nic. Jinak souhlasím. Jak jsem psal výše, tak ten pepřák je dobrej v situaci, kdy máš čas se připravit nebo když to čekáš. Proto je jistota ten nůž na opasku, pro nejhorší případy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod apuka » čtv dub 30, 2020 10:22

stolat píše:Dříve jsem se nebála, dokud mě jeden nekousl, byl tedy malý a nic to nebylo. Ale teď, když potkám velkého psa na volno, už tak klidná nejsem.
Tezke radit... Hlavne pocitej s tim, ze vubec neplati, ze maly pes - nic nehrozi, velky pes - hrozi.
Statisticky je drtiva vetsina psych kousnuti od malych psu. Coz je docela logicke - vetsina je modni plemeno, uz dost "pokazene" a majitele si je casto porizuji jak z mody tak i z pocitu, ze tak velkeho psa zvladnou - a nijak se jeho vychove nevenuji a taky si mysli, ze tak maly pes nemuze nikomu ubilizit. Toto ale tezko hned odhadnes, takze je lepsi u techto psu byt ostrazity.
Velci psy jsou vetsinou z povahy klidnejsi. Tam budes mit problem spise s debilnim (nebo alespon absolutne nehodnym pro takoveho psa) majitelem - ten se o psa nestara, nesocializuje ho a jeste ho tesi, ze se ho lide boji (zvysuje si ego). Nemluvim o tech, co si primo ve vychove psa na utoceni libuji, ti patri do vezeni.
Tady ale pozor na strazne psy, co jsou naucene neco strezit, napr. stado - napr. v Rumunsku se s nima muzes setkat. Ale ani ty by nemely "jen tak" na tebe utocit, spise budou chtit Te zastrasit.
Problematicti jsou nejvice stredni psy - a tam je i par bojovych plemen, ktere za normalnich okolnosti taky nejsou problemem (az na vyjimky), jenze plati o paniccich jako vyse u velkych.

Je to mozna blbe, ale proti tem psum nejvice pomaha, kdyz se je nebojis a zustavas klidna a pevna, budes na ne mluvit klidnym (a lepsim hlubsim) hlasem, nedelas rychle a necekane pohyby. Kdyz vidis, ze Te pes "zkouma" se zajmem ale neukazuje zadnou agresy, tak ho muzes zacit "pratelsky chvalit", rozhodne ale ne se ho snazit hned pohladit a pod.
Kdyby ale byl agresivni, tak je nejlepsi mit hromovy hlas, bohuzel, ten ma malokdo z nas.
(Kdyz jsem po gymplu pracoval jako zavoznik, muj ridic byl takovy. Do zavodu privezli odnekud z baraku vystresovaneho velkeho vlcaka, pry bude dobry strazni pes, vyhodili ho ze zadni casti dodavky do jeho vybehu. Chudak ten byl z toho hrkotu, hluku, lidi, aut tak mimo, ze byl na kazdeho neskutecne agresivni, jak se bal. Mikdo mu nemohl ani dat jist a napit. Az muj ridic tam prisel, pes na neho zacal utocit, kdyz na neho chtel skocit, zarval tak, ze vsechny zenske z linky v baraku 100m vzdalenem upustily flase, co nakladaly na pas :-). Pes se doslova ve skoku zastavil a zduchnul na zem, stahnul ocas a hlavu mezi laby - ridic ho tehdy pohladil na hlave, dal mu najist a napit a od te doby byly velci kamosi. Potom "prijal" postupne i dalsi lidi, co tam s ridicem k nemu prisli a stal se oblibenou soucasti zavodu. Jenze takovy hlas jak mel on, je vyjimecny.)
Dromedaro píše:Většina větších plemen útočí na krk a ruce. I jsou tak cvičena.
To bych netvrdil a uz vubec ne o cviceni - tam se cvici vetsinou na ten rukav a je jedno kam si jej das.
Etheric píše:Osobní zkušenost jak pes útočí je nepřenosná.
Pokud ten pes bude útočit stejně jako cos s nim "zkousel" :wink:
Ruzni psy utoci ruzne... A u nekterych Tve rychle ruce budou k nicemu.
Takovy dobry pastevecky pes (typicky madarska plemena mudi, puli, pumi, co maji v genech i praci s uherskym skotem, kde musi okamzite po kousnuti uskocit daleko od nohou zvirete; i praci s praseti Mangalica, kde zase musis uskakovat pred kousanim a udery, atd.) zakousne a uz je pryc, nemas do ceho kopat a udirat.
Bulldokovite (a nemyslim francouzskeho nebo anglickeho buldocka) se do Tebe zakousnou a nepusti, ani kdyz do nch budes udirat a kopat, ani za cenu ztratu vlastniho zivota.
Kdyz na Teb skoci takovy dogovity pes vazici nejakych 70-80 kg, tak Te zavali tak, ze nemas sanci pouzivat nohy/ruce.
A kdyz na Tebe zutoci komondor, Tve udery a kopy zasahnou jen tlustou vrstvu chlupu a ani nebudes vedet kde ma cumak ani ktera strana psa je k Tobe otocena :lol:.

Edit> dodal jsem k majitelum malych plemen sluvko :casto: at to dokaze pochopit i Kjuba :twisted:.
Naposledy upravil apuka dne čtv dub 30, 2020 15:18, celkově upraveno 2
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod HavliCzech » čtv dub 30, 2020 10:38

Myslel jsem, že je to blog o outdooru? Jdu teď na iFaunu, třeba mi tam někdo poradí s vybavením na outdoor :-).
Mějte se
HavliCzech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 26, 2020 15:12

Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Kjuba » čtv dub 30, 2020 10:46

No, původně byl. Ale máme tady jednoho pacienta, co strašně rád mačká čudlíky na klávesnici. On všemu rozumí, všechno zná a všude byl. A hlavně strašně touží po tom ty svoje nabytý moudra šířit do světa. Logiku ani smysl v tom nehledej. Ani jazykovou ani významovou. Je to takové nutné zlo. :-) Bohužel to vypadá na další záchvat. Dneska ráno asi ataka, protože je vsude..... :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Kjuba » čtv dub 30, 2020 10:49

Hlavně mu prosím ty nesmysly a rychlý soudy o psích plemenech a jejich majitelích nerozporuj, protože on se s Tebou bude příštích 15 let dohadovat, proč má pravdu....
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 30, 2020 13:30

apuka píše:Tady ale pozor na strazne psy, co jsou naucene neco strezit, napr. stado - napr. v Rumunsku se s nima muzes setkat. Ale ani ty by nemely "jen tak" na tebe utocit, spise budou chtit Te zastrasit.


S těmi už jsem už jsem měl také čest se setkat. Já do té doby o těchto psech neslyšel ani je neviděl, takže když jsem v Rumunsku při průchodu pod jedním horským hřebenem uviděl, jak se na mě z dálky po louce valí pes Baskervislký, smiřoval jsem se s tím, že to pro mě nedopadne dobře. To jsem měl dobře nahnáno. Naštěstí se to monstrum zastavilo kousek přede mnou a "jen" mi svým štěkotem hrozilo. Jenže on stál ve směru mé cesty a tak jsem se bál jít dál, ale zpět se mi také nechtělo. Když jsem odkameněl, začal jsem jej pomalu velkým obloukem obcházet. Mezitím už se ale v dálce z hlubokého stínu skály zvedl pastevec, kterého jsem do té chvíle nezaznamenal a kterého už asi ten štěkot nebavilo poslouchat a psa si zavolal k sobě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Kjuba » čtv dub 30, 2020 14:03

Mám podobnou zkušenost z národního parku Vashlovani na Gruzínsko-Arménsko-Ázerbajdžánské hranici. Tam používají kavkazáky na hlídání dobytka a pohraničníci na ostrahu hranice.

Psů se nebojím, ale měl jsem opravdu stažíno, když se na mě hnal jeden z nich. Mají třeba 80kg i víc. A když se postaví na zadní je vyšší než já. A to mám 2 metry. Tady o nějaké kudle nemá smysl ani uvažovat. Nemáš sebemenší šanci. Nezbývá, než se rozloučit a zemřít.... No dopadlo to dobře. Pohraničník jednou písknul a pes okamžitě zareagoval.... Nakonec jsem si ho i pohladil. :-)

Normálně na hlídání dobytka je tam používají ve smečkách třeba po pěti kusech. V tomhle počtu si to klidně rozdají s medvědem. A ten taky nemá šanci.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 30, 2020 15:11

Kjuba píše: Tady o nějaké kudle nemá smysl ani uvažovat. Nemáš sebemenší šanci.


Ano. S tou kapesní otvírací kudlou, kterou jsem držel v ruce, jsem byl sám sobě k smíchu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod apuka » čtv dub 30, 2020 15:17

Kjuba píše:Tam používají kavkazáky na hlídání dobytka a pohraničníci na ostrahu hranice. ... Mají třeba 80kg i víc. A když se postaví na zadní je vyšší než já. A to mám 2 metry.
V postsovetskych zemich casto dorustaji do vysky nad 90, ojedinele i 100cm i do vahy az 100kg.

To je jedno z plemen, na ktere jsem myslel, kdyz jsem psal, ze velci psy jsou z povahy klidne. Potkat se nekde (kde nic nestrezi :-)) s vychovanym kavkazakem je zazitek. Prijit nekam, kde jich je 15-20 na malem miste jeste vice.
Zato se setkat se spatne socializovanym a bazlivym kavkazakem, kdyz se boji nebo je agresivni je opravdu o zivot. I s tim najmin vyrostlym, nejaky cuvac je proti tomu nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 30, 2020 16:22

V Rusku je používají na ostrahu i ve věznicích s nejtěžšími zločinci a vrahy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod mike » čtv dub 30, 2020 16:35

HavliCzech píše:Myslel jsem, že je to blog o outdooru? Jdu teď na iFaunu, třeba mi tam někdo poradí s vybavením na outdoor :-).

:D vitej na OF. Obcas mu rikame Offtopicforum ;-)

Tohle je tu normalni, OF je diskusni forum a diskuse se obcas proste zabehne. Kdyz to ma smysl, tak ji odtrhneme do samostatneho vlakna nebo nekam presuneme, ale s tim je celkem prace a tady mi to jeste neprijde uzitecne.

Kdyz se to stane, tak se jako zakladatel vlakna klidne pokus o navrat k puvodnimu tematu. Zopakuj otazku, kterou bys chtel jeste zodpovedet. Jestli ti vadi prispevky od konkretniho cloveka, tak je bud preskakuj nebo si ho dej do ignore listu (Uživatelský panel | Přátelé a nepřátelé | Nepřátelé). Ne ze by to moc pomohlo, pokud na nej reaguji dalsi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Lipon » čtv dub 30, 2020 18:27

Kjuba píše:No, původně byl. Ale máme tady jednoho pacienta, co strašně rád mačká čudlíky na klávesnici. On všemu rozumí, všechno zná a všude byl. A hlavně strašně touží po tom ty svoje nabytý moudra šířit do světa. Logiku ani smysl v tom nehledej. Ani jazykovou ani významovou. Je to takové nutné zlo. :-) Bohužel to vypadá na další záchvat. Dneska ráno asi ataka, protože je vsude..... :-)

Kdyby jednoho...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Etheric » pát kvě 1, 2020 19:43

@apuka: ohledně toho vyzkoušení v obleku šlo čistě o to, aby člověk poznal sílu útoku, protože to si jinak nedokáže představit, jakou ten pes dokáže vyvinout silu. Jistě že každej pes útočí jinak, společná je ta síla a urputnost. To z videa nepoznáš.. Já byl poprvý fakt překvapen, co dokáže obyčejnej "kundolízek" kríženec 20kg hmotnosti. A co taková doga 70kg, ta se mnou casnovala takovym způsobem, že jsem ani nemohl vyndat ten cvičnej "nůž". Dát jednu ruku k pasu by znamenalo mít okamžitě psa zakouslýho v krku. Nemohl jsem rukama nic dělat, byly vyblokovaný na obranu krku a hlavy... Co by bylo časem nevím, taky počítám s tím, že kdybych na psa útočil, bude v útoku mnohem agresivnější, než když jsem se bránil pasivně, to jsme si jen "hráli". Prostor trefit, a dobře trefit toho psa, při útoku ale byl. Několikrát, s potenciálem okamžitýho ukončení boje. Jenže tohle cvičit nelze, a ikdyby to cvičit šlo, stejně se nepřipravíš, a v reálu to bude 50:50 člověk vs pes, rozhoduje první rychlá povedená reakce.


Na cestách se do mě naváželo opravdu hodně psů, ale jen pouštěli hrůzu. Natvrdo jakože fakt útok bez mýho přičinění se stal jen jednou jedinkrát. Jinak si to nechali vymluvit. Často se mi stává, že si v noci přilehne poblíž nějakej pes, ráno pak pomalu vytahuju ruce ze spacáku, protahuju se a sleduju jak reaguje. Zatím se nestalo, že by návštěvník byl agresivní. Naopak mi i pomohl kolikrát ten pes. Psů v okolí bylo víc, byli otravní až agresivní, nedali chvíli klid.. Jak byl u mě ten velkej, byl od těch otravnejch klid. Jen tihle velcí, kteří si přilehnou na noc, se často nenechají ani pohladit. Ale přilehnou si k tobě jako by byli tvoji vlastní.. Jako radši jsem taky celou noc nerušen a vklidu, ale někdy mě přítomnost obrovskýho psa 2m od tarpu dokáže krásně uklidnit :) je "můj", nic jinýho sem díky němu nepůjde. Ráno se přivítáme, většinou jen řečí těla, občas se mnou pes chvíli ještě jde, pak se odpojí.. Nestojí o fyzickej kontakt ani o jídlo, prostě se ke mně na nějakej čas přidají. Co je k tomu vede, zůstává mi záhadou. Se jim vedle mě líp spí?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 2, 2020 7:20

Etheric píše: Jen tihle velcí, kteří si přilehnou na noc, se často nenechají ani pohladit. Ale přilehnou si k tobě jako by byli tvoji vlastní.. Jako radši jsem taky celou noc nerušen a vklidu, ale někdy mě přítomnost obrovskýho psa 2m od tarpu dokáže krásně uklidnit :)


Jsi psal, že chodíš jen po ČR. A tohle zní jak historky z Pripjati nebo periferií rumunských měst s jejich smečkami toulavých psů. V jaké oblasti u nás po lesích pobíhají smečky psů, kteří si na noc lehají k turistům a případně je chrání před dalšími smečkami? Ze střední Evropy si dovedu představit leda tak Slovensko a jejich cikánské osady.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Etheric » sob kvě 2, 2020 8:23

Dromedaro píše:V jaké oblasti u nás po lesích pobíhají smečky psů, kteří si na noc lehají k turistům a případně je chrání před dalšími smečkami? .

Kde vidíš informaci o smečkách? Smečka si ke mně nikdy nepřilehla a ani po tom fakt netoužim... Ale jednotliví velcí psi jsou vpoho, jen nechápu proč si ten pes přilehne, když ode mě nic nechce. Snažím se pro spaní vybrat co nejlepší, nejsušší a nejteplejší místa, tak to asi bude vyhovovat i tomu psovi. Nebo třeba ten pes chce bejt v blízkosti člověka, ale zároveň si chce držet odstup. Tohle plně chápu :mrgreen:
Dromedaro píše:Jsi psal, že chodíš jen po ČR.

Aktuálně ano a pro tento rok tomu tak nejspíš zůstane, letos se nebude konat asi žádná zahraniční akce. Mám v plánu projít cestu SNP, ale zároveň i Polsko od moře až do ČR pěšky. Ideálně stihnout oboje. Záleží jaká bude situace v létě. To teď fakt neodhadnu. Ale předpokládám, že letos se za hranice dostanu maximálně pár set metrů když sejdu z cesty...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 2, 2020 9:28

Tak psal jsi, že si k tobě lehají velcí psi, kteří tě pak někdy chrání před těmi menšími. Z toho mi vyplývá, že spíš v lese, kde po nocích běhají volně psi (smečky). Tak mě zajímá, kde se tohle děje, protože takové místo jsem u nás neviděl ani neslyšel, že by tam po nocích běhaly volně psi různých velikostí a lehali si k turistům.

Ok, já jsem z toho tvého psaní pochopil, že máš nějakou nechuť jezdit za hranice, protože na to nemáš peníze a že chodíš jen tu po republice. O té SNP jsem také přemýšlel, ale mluvil jsem s lidmi (Slováky), kteří ji šli a říkali, že ona takhle sama o sobě není moc zajímavá. Že je zajímavá akorát v těch Tatrách a pak kus té Fatry. Na Poloninách jsi byl? O té se říká, že je to poslední divočina v Evropě. Jen je potřeba tam zajet brzy z jara nebo na podzim. Mimo sezonu. Už není pravda, že je to tam liduprázdné a turistů je tam v sezonně dost. Hlavně Poláků. Ale ty lesy tam, to je paráda.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Etheric » sob kvě 2, 2020 10:01

Občas si přilehne velkej pes jsem psal. Dále jsem používal termín "velcí psi" pro ně obecně jakožto skupinu "velcí psi". Ti bývají samotáři. Teda ve smečce jsem je nepotkal a nestojím být obklopen smečkou pěti psů větších a těžších než su já..
Že otravujou malí psi? Ano, občas ano, žrádlo věším nejen kvůli myším a mývalům, ale i kvůli těm psům.. Ti malí pochybuju že jsou divocí, teda většinou.
Že by si lehali k turistům.. Na mě reagujou zvířata úplně jinak než na většinu lidí, co jsem si tak všimnul.
Záleží kam chodíš, třeba v okolí opuštěnejch továren a vojenskejch objektů těch psů žije...

Dromedaro píše:Ok, já jsem z toho tvého psaní pochopil, že máš nějakou nechuť jezdit za hranice, protože na to nemáš peníze
Ty máš fakt nějaký divný dedukce...
Nemám 150k na PCT, ač by mě to lákalo.
Asie, Afrika, Jižní a Severní pól, Austrálie a velehory obecně mě nezajímaj. Ani netoužím tam jet.
Ovšem SR mám rád, PL chci od moře celou projít až do ČR, tam bude rozdíl oproti výletu ČR tak v ceně dopravy a to fakt neni nijak extra vysoká suma.
Ze zahraničí mě zajímá tak Evropa, plus některý části USA
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 2, 2020 10:35

Smečky psů... to je obrazné vyjádření, nadsázka... protože to tak popisuješ, že za tebou přijde pes, který tě chrání před dalšími jednotlivými psy, tak obrazně řečeno moc jednotlivých psů dá dohromady moc psů-smečku... řečeno obrazně! To nejsou dedukce, to slovo - pochopil jsem - jsem zvolil z ohledu k tobě. Možná by tedy chtělo se vyjadřovat přesněji. Takže sám jsi tu psal, že chodíš jen po ČR, protože na zahraničí nemáš peníze a ani tě neláká. A zahraničí je i Slovensko a Polsko. Samotnému mi to přišlo divné, protože třeba Slovensko vyjde stejně jako ČR. To samé i Ukrajina - ta vyjde ještě levněji. A bavíme se tu o spaní v přírodě, ne ve starých továrnách nebo fabrikách. To je něco jiného. Pochybuji, že se u nás po lesích pohybují toulaví psi v tom, jak ty popisuješ. Ale dobrý, já se nechci nějak přít.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod pavproch » sob kvě 2, 2020 12:10

Neska na bajku po mě jedna hyena (od neoplocené rekreační chalupy tady v Beskydech, bez náhubku, bez řetězu a besná jaxfiň) vyjela, bylo třeba nasadit vysoké tempo, hlasité nadávky a ohnat se hustilkou. Asi s sebou i na bajko-výlety začnu "nosit".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod Stani » sob kvě 2, 2020 18:23

Aha, takže namiesto Slovenských hôr som sa tu dočítal o útokoch psov. Jasné, každý deň tu za každým bukom na vás čakajú tie psy s chuťou zaútočiť na vás. Keď som napísal jeden príspevok o histórii friendov, lebo predtým od dudyho padla k nim nesprávna poznámka, hneď ste mi to mrskli do samostatného vlákna :D .

Založte si teda aj vy samostatné vlákno o psíkoch.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Slovenské hory - srpen 2020

Příspěvekod mike » sob kvě 2, 2020 22:40

Delam to nerad, ale musim se ocitovat:
mike píše:Kdyz to ma smysl, tak ji odtrhneme do samostatneho vlakna nebo nekam presuneme, ale s tim je celkem prace a tady mi to jeste neprijde uzitecne.

Tematem vlakna nejsou slovenske hory, ale slovenske hory se psem, takze prispevky jsou v podstate k tematu. Zmenim nazev vlakna na vystiznejsi.

Diskuse odtrhavame do samostatnych vlaken, kdyz to ma smysl. Tj. diskuse je nosna sama o sobe a dostatecne zajimava, aby si zaslouzila samostatne vlakno. Coz ta o friendech byla a mel bys to tedy brat spis jako poctu ;-) Tahle neni, sice tu vlakna o psech nekde mame, ale prijde mi zbytecne to presouvat a navic by se to delalo blbe. Z vlakna by zbylo torzo a bylo by uplne zbytecne. Jestli opravdu stojis o presunuti, tak pozadej jineho moderatora, nemam nic proti, ale delat to nebudu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Sháním informace