Brigáda na léto v zahraničí

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Brigáda na léto v zahraničí

Příspěvekod Borsa » stř lis 8, 2006 18:26

Ahoj všichni, to byste nevěřili, jakej problém vám může aklimatizace způsobit, doktoři nejsou schopni pochopit počet mých červených krvinek asi týden po návratu z Alp .. Aspoň už mě pustili z nemocnice :((
No ale kvůli tomu nepíšu... Chtěl bych se příští léto kouknout za prací někam do zahraničí, tak na měsíc nebo dva. Nemaáte s tím někdo zkušenosti??? Moc se mi nechce obracet na některou z agentur, hádám že tak by byl výdělek o dost ztenčený. Ale zase se mi nechce jenom tak vyjet, že snad na něco natrefím .. nebo to tak řešíte? Anglicky jakštakš umím, německy jenom základy. Tak díky za rady :)
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod djx1 » stř lis 8, 2006 18:39

Ahoj...jde to a bez problemu. Jsem ted treti mesic ve Skotsku a myslim, ze prace se tu da bez problemu sehnat....jen tak pro zajimavost jukni na www.gumtree.com a www.loot.com
Na agentury kasli. Jeli jsme sem s pritelkyni jako Aupair a kdybych si to nehledal sam, tak sedim jeste doma...jsou absolutne neohebne.
Pracovni agentury jsou taky na prd. Velice casto se stava, ze najdes inzerat typu, ze hledaji pracovniky treba na baleni CD...atc. Jenze oni tam poslou KAZDEHO. Takze pak sem prijedes a zjistis, ze sem poslali treba sto lidi a CDeckarna bere jen polovicku. Takze jses rad, ze mas praci 2x za tejden. Bohuzel tohle se letos stalo memu znamenu...
Ale ve tvem pripade bych si domluvil praci dopredu. Muze se stat, ze praci najdes az za mesic(a to se o prazdninach muze stat) a nic si tak nevydelas. Prace tu je, ale konkurence velka (jen v Edinburghu je prej 30tis. Polaku...hruza).
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Borsa » stř lis 8, 2006 19:59

Diky moc za radu .. koukal jsem se tam, ale to bude asi fakt chtit az trochu pozdeji, co jsem to tak prohlizel, tak vsechno potrebuji ihned a ponekud trvalejsiho razu. Ale nenasel jsem nic ve stylu skladnik, nebo neco podobneho. Nejaky odborny prace pro me asi moc nehrozi, zatim jeste nemam ani ten gympl dostudovany :) :lol: :((
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod brhel » čtv lis 9, 2006 8:38

jj, poláci sou rozlezlí všude jak šváby :shock:
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod tuso » čtv lis 9, 2006 12:46

brhel píše:jj, poláci sou rozlezlí všude jak šváby :shock:


Protože na rozdíl od nás drži spolu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » čtv lis 9, 2006 12:50

tuso píše:Protože na rozdíl od nás drži spolu.

hele to nesouhlasim - prave, ze jich je tolik, tak spolu "venku" nedrzi - narozdil treba od nas nebo slovaku atd...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » čtv lis 9, 2006 13:54

teoretic píše:
tuso píše:Protože na rozdíl od nás drži spolu.

hele to nesouhlasim - prave, ze jich je tolik, tak spolu "venku" nedrzi - narozdil treba od nas nebo slovaku atd...

t.


Nechci se hádat, ty žiješ venku. Ale třeba v Chicagu je celkem dobrá polská komunita a kdysi za mých studentských let fungovala pracovní agentura Concordia, která dohazovala práci v GB a to byli skoro jenom Poláci, protože tomu šéfovala nějaká Polka.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mifr » čtv lis 9, 2006 15:06

tuso píše:
teoretic píše:
tuso píše:Protože na rozdíl od nás drži spolu.

hele to nesouhlasim - prave, ze jich je tolik, tak spolu "venku" nedrzi - narozdil treba od nas nebo slovaku atd...

t.


... a kdysi za mých studentských let fungovala pracovní agentura Concordia, která dohazovala práci v GB ...


ty, ale to uz je straaaaaaaasne davno, to uz malokdo z nas pamatuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jinak bych byl s agenturama opatrnejsi - na 3 spokojene pripadaji 2 nespokojeni, tak abys nebyl v te druhe skupine - pravdepodobnost je velka :shock:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát lis 10, 2006 1:00

@tuso: No nechcem ti brat iluzie o polskej spolupatricnosti, ale tam kde som bol ja by sa prave poliaci zaskrtili len preto, lebo jeden zarabal o 1$ viac ako ten druhy. Proste des. Zo 100 Poliakov som tam stretol bol normalny jeden. Na zbytok si zial bolo treba davat pozor. Ak niekto naozaj drzal spolu tak to boli Iri a Rusi. Ale ako vravim - nechcem generalizovat - to su len moje osobne pozorovania.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vilík » pát lis 10, 2006 7:54

No nevim, jak narody, ale skauti spolu drzej... V Londyne je nekolik skautskych domu, kde se da ubytovat a to samy i ruzne po Anglii. Myslim, ze jeden z tech domu je primo nejakyho cecha, takze pokud ste skauti, tak opraste svoje kontakty...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pát lis 10, 2006 8:07

Vilík píše:ale skauti spolu drzej...

Jak kde
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » pát lis 10, 2006 8:59

Rujir píše:@tuso: No nechcem ti brat iluzie o polskej spolupatricnosti, ale tam kde som bol ja by sa prave poliaci zaskrtili len preto, lebo jeden zarabal o 1$ viac ako ten druhy. Proste des. Zo 100 Poliakov som tam stretol bol normalny jeden. Na zbytok si zial bolo treba davat pozor. Ak niekto naozaj drzal spolu tak to boli Iri a Rusi. Ale ako vravim - nechcem generalizovat - to su len moje osobne pozorovania.


Ja nemám ilúzie. Poliakov považujem za európskych Vietnamcov. Jediné, čo na nich " obdivujem" je schopnosť natrieskať do malého Fiatu to, čo by ktokoľvek iný viezol v dodávke. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Brigáda na léto v zahraničí

Příspěvekod Boyda_08 » ned úno 8, 2009 18:13

Ahoj, nemate nahodou nekdo kontakt na nejakou brigadku v zahranici?? na leto, tak na mesic. Anglicky mluvim plynule, nemcina zaklady. Idealni treba rakousko.. Kdyz tak se ozvete, diky!
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Brigáda na léto v zahraničí

Příspěvekod Boyda_08 » stř bře 4, 2009 22:22

Ahoj, ozivuju znovu vlakno. Kdyby mel nekdo kontakt na nejakou brigadu na leto v zahranici, dejte vedet.. Diky!
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57


Zpět na Sháním informace