Nadstandardni pojisteni zavazadel

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nadstandardni pojisteni zavazadel

Příspěvekod [b2e] » stř úno 5, 2014 11:28

Ahojte,

muj dotaz se tyka pojisteni zavazadel v ramci cestovniho pojisteni a nebo jako separatniho produktu.

Kdyz cestujete napr. na mesic s plnou vybavou, s turistickym, skialp, VHT ci lezeckym hardware, kopou drahych hadru a jineho vybaveni atp., tak cena vasich zavazadel obvykle dost zasadne prevysuje cenu obvykleho zavazadla - a obcas je hodnota tech veci v souctu opravdu hodne vysoka. V tomto smyslu jsem ve standardni nabidce pojistoven nenasel zadny produkt, ktery by mel dostatecne vysoke kryti.
Docetl jsem se, ze pojistovny casto nabizi individualni pojistku, ktera je dostupna az na vyzadani.

Mate s timto nekdo nejake zkusenosti?
Nejake konkretni priklady, kolik stalo co/kam/na jak dlouho s jak vysokym krytim?
Je cena takove individualni pojistky navysena zhruba linearne v porovnani s tarify a nebo je to darda, protoze na to nemaji tabulku?
Muzete doporucit konkretni ustav, kde s lidma pak nevyje*avaj a nebo naopak varovat kvuli spatne zkusenosti?
Nebo jak to vlastne delate vy, co mate dost draheho vybaveni?

Po precteni par zdroju, napr: Pravda o pojištění zavazadel: Čtěte, kdy vám nepomůže, Co je dobré vědět o pojištění zavazadel, ze to pojisteni zavazadel zrovna neni moc transparentni zalezitost a ze jsou vsude nejake dementni vyjimky.

Ackoliv jedu do zeme s nizkou kriminalitou, a proto me zajima HLAVNE ztrata celeho zavazadla pri letecke doprave, tak bych nerad, aby me pojistovna poslala k sipku, protoze mi zavazadlo zrovna ukradli v noci (na coz byva vyjimka), a nebo proto, ze jsem o veci prisel pri auto nehode, nebo protoze jsem mel v zavazadle zrovna nejakou drahou vec, ktera patrila nekomu jinemu, a nebo ze limit na 1 vec je treba jen 5 tisic, atp.

Diky za nejake zkusenosti a tipy. Orientacne se bavim o kryti 100k a vic.
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Nadstandardni pojisteni zavazadel

Příspěvekod Chmeld4 » stř úno 5, 2014 12:11

Mám pocit že se to tady už někde řešilo, jen se mi to nedaří dohledat :/ Každopádně mám za to že se došlo k závěru že nic takového není a zřejmě ani nebude, protože dokazovat pojišťovně co bylo v odcizeném zavazadle a jakou to mělo cenu je prakticky nemožné. Pojišťovny zřejmě nic takového udělat nechtějí páč by se z toho mohl stát možná dobrej kšeft. (...nechat si "ukrást" zavazadla :twisted: )
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy


Zpět na Sháním informace

cron