Letadlo a bagl

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Letadlo a bagl

Příspěvekod djx1 » úte srp 8, 2006 20:34

Ahoj.
Zajimalo by me, jak letecke spolecnosti (CSA) resi batohy, jenz maji na sobe pridelane harampadi. Myslim tim treba stan, karimatky a tak. Jsou s tim problemy, nebo je to v klidu?
Dik
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod šíp » stř srp 9, 2006 7:31

ségra s manželem letěli do Jaru a měli bágly a na nich to "harampádí". Problém vyřešili tak, že batohy oblepili igelitem-vznikl jakýsi kokon. Buďto si to uděláš sám, anebo za poplatek ti to udělají přímo na letišti. Oni to ale dělali hlavně proto, aby jim nezničili bágly. Jenže efekt byl i ten, že se jim tím pádem nic nemohlo ztratit a nikdo jim nic nemohl ukrást. Kup si igelit a několika vrstvama baťoh omotej.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » stř srp 9, 2006 7:59

přesně jak řiká šíp
na Ruzyni asi za 60,- (nevim teď přesně) ti obalí batoh takovou tou lepicí folií
Je to dobrý jednak kvůli zacházení personálu s báglama (hází to jak pytel brambor), jednak kvůli poškození karabin a přečuhujících šňůr a jednak kvůli krádežím z kapes. Balíme to tak na Ruzyni vždycky. Bohužel jsme podobnou službu zatím jinde neviděli. V Singapuru jsme u Singapore Airlines poprosili o nějakou foii; neměli, tak nám dali alespoň pytle ze silného igelitu a izolepu. Na letišti v Gatwicku nebyli schopni dodat ani to, ani nechtěli přijmout bágly na pás, že prej se jim to někde v útrobách chytí za šňůry a mají s tím problém, takže jsme museli dojít zase přes celou halu k přepážce pro nadměrná zavazadla, kde to dali do rentgenu, pak na vozík a hurá do letadla.
Dá se v Obi normálně koupit role tý přicucávací folie, ale my to necháváme obalovat až na letišti, panč se to na letiště bez popruhů jenom za ucho blbě nese.

Ale je pravda, že zvnějšku batohu sem nikdy nic nenechal, snažim se to narvat dovnitř nebo vzít jako příruční zavazadlo s sebou do kabiny.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod teoretic » stř srp 9, 2006 9:33

na to se prodavaj i takovy pytle treba tady - v cr sjem to zatim nevidel, ale taky jsem po tom nekoukal...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod chonga » stř srp 9, 2006 10:23

šíp píše:, že batohy oblepili igelitem-vznikl jakýsi kokon. Buďto si to uděláš sám, anebo za poplatek ti to udělají přímo na letišti. .


cca.70.-Kč
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod brhel » stř srp 9, 2006 11:07

futral na bagl u Doldyho za 535 korun: obal na batoh
Naposledy upravil brhel dne sob srp 19, 2006 9:39, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod djx1 » stř srp 9, 2006 13:42

Toz dekuji vsem.
U nas si to asi necham zabalit do tech lepicich igelitu. Sedmdesat kacek me nezabije. A az poletim zpatky, tak to strcim asi do normalniho igelitoveho pytle.
Ja pravdepodobne budu mit nahore na baglu stan (nebo dole) a nerad bych o nej prisel:-) Jeste me napadlo pouzit integrovanou plastenku. Tou by se pretentovalo vse. Ale necham to na lepici igelity. Kde to u nas na tom letisti balej?
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Lipon » stř srp 9, 2006 14:40

djx1 píše:Toz dekuji vsem.
U nas si to asi necham zabalit do tech lepicich igelitu. Sedmdesat kacek me nezabije. A az poletim zpatky, tak to strcim asi do normalniho igelitoveho pytle.
Ja pravdepodobne budu mit nahore na baglu stan (nebo dole) a nerad bych o nej prisel:-) Jeste me napadlo pouzit integrovanou plastenku. Tou by se pretentovalo vse. Ale necham to na lepici igelity. Kde to u nas na tom letisti balej?

znam to akorat v Ruzyni ve stare hale (odlety mimo EU a do Britanie) - v hale se das doprava, baleni je v te casti, jak jsou odbavovaci prepazky, po prave strane za nejakyma informacema jakesi cestovky nebo ajrolinek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lipon » čtv srp 10, 2006 12:59

tak po dnešku, pokud letíš přes Londýn, tak všecko do báglu, připravit čistý fusekle a boty (boty musí taky do rentgenu, zouváš se přímo u detekčního rámu) a připravit se na případný pohovor s úředníky na letišti ohledně obsahu svého batohu :evil: :evil:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

A co palicky?

Příspěvekod Jan » pát srp 11, 2006 14:57

Uff, to by ma zaujimalo, ako dostanem do lietadla palicky... primontovat k batohu? Dat nejako do batohu? Su "ostre" a policajti by ich mohli chapat ako zbran... nehovoriac o tom, ze ak ich nechame zvonku, prvy batozinar si ich necha... mate nejake skusenosti?
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: A co palicky?

Příspěvekod teoretic » pát srp 11, 2006 15:29

Jan píše:Uff, to by ma zaujimalo, ako dostanem do lietadla palicky... primontovat k batohu? .. mate nejake skusenosti?

sloz je a zabal je do karimatky nebo stanu

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod djx1 » pát srp 11, 2006 15:30

Lipon píše:tak po dnešku, pokud letíš přes Londýn, tak všecko do báglu, připravit čistý fusekle a boty (boty musí taky do rentgenu, zouváš se přímo u detekčního rámu) a připravit se na případný pohovor s úředníky na letišti ohledně obsahu svého batohu :evil: :evil:


No, taky z toho mam uzasnou radost:-) Nastesti letim s CSA primym letem do Edinburgu. Par veci si posilame DHL, takze tam dam asi i stan. V batohu potahnem opravdu jen hadry, tak snad daj pokoj.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » úte srp 15, 2006 13:50

chonga píše:
šíp píše:, že batohy oblepili igelitem-vznikl jakýsi kokon. Buďto si to uděláš sám, anebo za poplatek ti to udělají přímo na letišti. .


cca.70.-Kč


25.7.2006 - 75 CZK
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Horal Fanda » pát srp 18, 2006 18:36

Nám se osvědčilo vozit tak dva velké igelitové pytle na odpadky a dvě ruličky elektrikářské izolačky. Balení folíí na letišti je fajn, když jsme letěli do Indie, tak ho měli i na letišti v Dilli. Co nás ale překvapilo, že ve Frankfurtu takový stroj nemají, jen nám nabízeli pevný igelitový pytel za 12 euro, tak jsme si to raději zabalili sami. Jinak v Kathmandu i v Dhace nebyl problém sehnat izolačku, chce to jen najít správnou uličku a cena je směšná. Navíc v těchto zemích je nejjednodušší spoj dvou drátů jejich smotáním a zalepením izolačkou, takže to je běžný artikl.
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: A co palicky?

Příspěvekod Horal Fanda » pát srp 18, 2006 18:39

Jan píše:Uff, to by ma zaujimalo, ako dostanem do lietadla palicky... primontovat k batohu? Dat nejako do batohu? Su "ostre" a policajti by ich mohli chapat ako zbran... nehovoriac o tom, ze ak ich nechame zvonku, prvy batozinar si ich necha... mate nejake skusenosti?

Jinak hůlky z boku batohu a celý batoh dát do pytle a omotat na několika místech po obvodu lepící páskou. Teď do Nepálu jsme ale měli cepíny uvnitř batohů a hůlky na boku.
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod pripluv » ned srp 20, 2006 15:04

Rvu všechno do báglu (cepín, mačky, trekovky, tyčky ke stanu). Při návratu z Ruska jsme bágly omotali repkou (4 mm, cca 8 m) hlavně ať vydrží popruhy a taky to dopadlo v pohodě...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod R.B. » sob úno 17, 2007 10:35

Nemáte někdo aktuální informaci, jestli se dá nechat zabalit bágl do zmiňované fólie na letištích ve Vídni - Schwechat a v Madridu ?
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod Lumyr » sob úno 17, 2007 13:49

R.B. píše:Nemáte někdo aktuální informaci, jestli se dá nechat zabalit bágl do zmiňované fólie na letištích ve Vídni - Schwechat a v Madridu ?


kup si v samosce folii na potraviny a nemusis to resit... ja to tak delam a nikdy zadny problem...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod R.B. » sob úno 17, 2007 19:14

A zabalit rovnou doma nebo až na letišti po úvodních procedurách ?
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod Hafi » sob úno 17, 2007 19:19

R.B. píše:A zabalit rovnou doma nebo až na letišti po úvodních procedurách ?

se to v tý šprcce dost blbě nese, ne? určitě na letišti to máš lepší. navíc se z batohu i snadněj vyndavaj takový ty věci co tam nemaj co dělat a máš je mít na palubě(pas,...) :P
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod R.B. » sob úno 17, 2007 20:46

Hafi píše:
R.B. píše:A zabalit rovnou doma nebo až na letišti po úvodních procedurách ?

se to v tý šprcce dost blbě nese, ne? určitě na letišti to máš lepší. navíc se z batohu i snadněj vyndavaj takový ty věci co tam nemaj co dělat a máš je mít na palubě(pas,...) :P


Těch pár metrů by se to odneslo v poho. Nó a to minimum, co se teď může brát do letadla, budu mít stejně po kapsách :-)
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod Hafi » sob úno 17, 2007 20:48

R.B. píše:
Hafi píše:
R.B. píše:A zabalit rovnou doma nebo až na letišti po úvodních procedurách ?

se to v tý šprcce dost blbě nese, ne? určitě na letišti to máš lepší. navíc se z batohu i snadněj vyndavaj takový ty věci co tam nemaj co dělat a máš je mít na palubě(pas,...) :P


Těch pár metrů by se to odneslo v poho. Nó a to minimum, co se teď může brát do letadla, budu mít stejně po kapsách :-)

tak pokud bydléš na letišti nebo te tam nekdo hodi autem, tak by to asi slo zabalit uz doma, ale jinak je to fuk...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod R.B. » sob úno 17, 2007 20:57

Hafi píše:
R.B. píše:
Hafi píše:
R.B. píše:A zabalit rovnou doma nebo až na letišti po úvodních procedurách ?

se to v tý šprcce dost blbě nese, ne? určitě na letišti to máš lepší. navíc se z batohu i snadněj vyndavaj takový ty věci co tam nemaj co dělat a máš je mít na palubě(pas,...) :P


Těch pár metrů by se to odneslo v poho. Nó a to minimum, co se teď může brát do letadla, budu mít stejně po kapsách :-)

tak pokud bydléš na letišti nebo te tam nekdo hodi autem, tak by to asi slo zabalit uz doma, ale jinak je to fuk...


jj, odvoz zajištěn...
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod pripluv » sob úno 17, 2007 20:57

R.B. píše:A zabalit rovnou doma nebo až na letišti po úvodních procedurách ?


I na letišti se to balí před úvodními procedurami. Jinak, přejížděl jsem ze Šeremetěva 2 na Š 1 se zabaleným báglem a taky to šlo, hodí se to na rameno a je to...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » pon úno 19, 2007 9:27

R.B. píše:
Hafi píše:Těch pár metrů by se to odneslo v poho. Nó a to minimum, co se teď může brát do letadla, budu mít stejně po kapsách :-)


třeba narvanej bágl radši balim až na letišti, jenom za poutko se to fakt blbě nosí, zvlášť když neseš ještě něco dalšího; a do báglu, co jde do zavaz. prostoru se nemusíš nijak moc omezovat pokud jde o obsah oproti dřívějšku (klidně tam lze přepravovat lahvičky s kdejakýma přípravkama a chalstem) - velká selekce obsahu PALUBNÍCH zavazadel je až u bezp. rámu, tam fakt jen to nejnutnější ...

na Ruzyni sou na obsah dost ostrý - ale je k prdu, když pak vidíš, jak to kontrolujou (teda spíš nekontrolujou) třeba na odletu z Larnacy z Kypru do kontin. Evropy; na Ruzyni chtěli sundat i krytku z objektivu, jestli v něm něco neni, kromě skla a elektroniky, koukali do každý špulky na film, notebook musel z brašny na pás, fusak s oblekem a košilema taky zvlášť; a z Larnacy se všecko dalo na pás do rentgenu, a když člověk nepípal v rámu, tak nikdo nic otevírat nechtěl ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod šíp » pon úno 19, 2007 9:30

nechci zakládat nové vlákno a sem se to hodí k tématu
můžu letadlem přepravovat plynovou bombu? asi ne že
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon úno 19, 2007 9:33

šíp píše:můžu letadlem přepravovat plynovou bombu? asi ne že


Uhadla si. Rozhodne nie.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Klíma » pon úno 19, 2007 9:35

šíp píše:nechci zakládat nové vlákno a sem se to hodí k tématu
můžu letadlem přepravovat plynovou bombu? asi ne že


bombu jedine konvencni :wink: chemicky zbrane jsou zakazany :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod pripluv » pon úno 19, 2007 9:55

Rujir píše:
šíp píše:můžu letadlem přepravovat plynovou bombu? asi ne že


Uhadla si. Rozhodne nie.


Někdy je problém i se smradlavou palivovou láhví na benzít. Taková ruská A80 nejde vůbec vyvětrat.

Jinak s plynem tě vyhodí, pomluví, dají si tě na černou listinu a ještě se tě pokusí veřejně popravit...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lumyr » pon úno 19, 2007 10:31

Přípluv píše:
Rujir píše:
šíp píše:můžu letadlem přepravovat plynovou bombu? asi ne že


Uhadla si. Rozhodne nie.


Někdy je problém i se smradlavou palivovou láhví na benzít. Taková ruská A80 nejde vůbec vyvětrat.

Jinak s plynem tě vyhodí, pomluví, dají si tě na černou listinu a ještě se tě pokusí veřejně popravit...


nejde tak ani o plyn (to je snad jasny skoro kazdemu :mrgreen: ), ale jak je napsano v podminkach, nesmi se prepravovat zadna naplnena tlakova nadoba, tj od kdejakych spreju pres plyn do varice az po potapeccke lahve (plne)...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Další

Zpět na Sháním informace

cron