Se psem do NP?

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Se psem do NP?

Příspěvekod Morty » čtv črc 20, 2006 20:41

Zdravim:-) Za par dni jedu na Šumavu a rad bych s sebou vzal svoje psisko... ale nikde nemužu najit, jestli je nějaky omezeni do NP. Jasny, že asi nemuže běhat na volno... ale nic sem nenašel... takže co neni zakazany je povoleny??? Prosim poraďte, nerad bych tam dojel a na prvni ceduli viděl přeškrtnutýho psa :(( diky moc...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod Rujir » čtv črc 20, 2006 20:51

No neviem ako v CR ale na Slovensku su psy v NP zakazane na akykolvek sposob. Snad len hot-dog je povoleny. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » čtv črc 20, 2006 20:59

Rujir píše:No neviem ako v CR ale na Slovensku su psy v NP zakazane na akykolvek sposob. Snad len hot-dog je povoleny. :mrgreen:


Jedine, že si zoženieš potvrdenie, že je slepecký. :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Morty » čtv črc 20, 2006 21:24

... tak to je škoda... asi to bude stejny i v ČR, nevim no... tak nemusim jet nutně zrovna na Šumavu no... třeba v Jizerkach snad nebude problem...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod Morty » čtv črc 20, 2006 21:26

...jo a diky za odpovědi... anebo že bych nějak sfalšoval to potvrzeni o slepeckym psovi??? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod tuso » pát črc 21, 2006 6:35

Morty píše:...jo a diky za odpovědi... anebo že bych nějak sfalšoval to potvrzeni o slepeckym psovi??? :mrgreen:


Nebo mu nasaď černé brýle. :mrgreen: Ale když se nad tím zamyslím, tak s tím zákazem souhlasím -nekteří majitelé psů jsou hotová hovada. Mimochodem- jsou Beskydy NP? Protože tam psi můžou /sám jsem tam se psem byl a bylo tam spousta dalších psů- na Lysé hoře/.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tulak » pát črc 21, 2006 6:59

já jsem po šumavě s obludou chodil a potkával jsem tam psi normálně. připadá mi trochu ujeté když zvíře nesmí do přírody. je jasné že musí být na vodítku, ale jinak .......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod tuso » pát črc 21, 2006 7:26

tulak píše:já jsem po šumavě s obludou chodil a potkával jsem tam psi normálně. připadá mi trochu ujeté když zvíře nesmí do přírody. je jasné že musí být na vodítku, ale jinak .......


No právě, když ho máš pod kontrolou tak je to v poho, jenomže jsem potkal hodně psů bez vodítka i bez náhubku. Nejlepší je, že náš pes je kříženec Dobrmana a Rotvajlera -60kg živé váhy- mouše by neublížil, ale když na něho cizí pes zaštěká, tak do 2 sekund po něm skočí. Byli jsme na té Lysé- najednou se odněkud vyřítil nějaký pes kolem 10kg a začal dorážet na našeho. To víš, že jsem ho držel jak jsem mohl, naštěstí poslouchá. Pak se ukázal majitel toho čokla a místo aby si ho vzal, tak měl náramnou radost, jak je jeho pes odvážný. Kdybych byl debil a pustil psa z vodítka a bez náhubku, tak si ten pán domů ze svého hrdinu doveze akorát pár chlupů.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Morty » pát črc 21, 2006 8:19

...tak to by bylo fajne, kdyby tam mohl... :) tak ja to teda risknu...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod tuso » pát črc 21, 2006 9:07

Morty píše:...tak to by bylo fajne, kdyby tam mohl... :) tak ja to teda risknu...


Jinak v zákonu o NP není zákaz vodění psů. To může být jenom v návštěvním pořádku toho kterého parku.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Se psem do NP?

Příspěvekod sedlo » pát črc 21, 2006 9:17

Morty píše:Zdravim:-) Za par dni jedu na Šumavu a rad bych s sebou vzal svoje psisko... ale nikde nemužu najit, jestli je nějaky omezeni do NP. Jasny, že asi nemuže běhat na volno... ale nic sem nenašel... takže co neni zakazany je povoleny??? Prosim poraďte, nerad bych tam dojel a na prvni ceduli viděl přeškrtnutýho psa :(( diky moc...

Nejlepší řešení je asi zatelefonovat na správu parku a zeptat se :roll:
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod Bedrich » pát črc 21, 2006 9:20

Morty píše:... tak to je škoda... asi to bude stejny i v ČR, nevim no... tak nemusim jet nutně zrovna na Šumavu no... třeba v Jizerkach snad nebude problem...


Tak Jizerky hlavne nejsou NP a z vlastni zkusenosti ti muzu rict ze tam psu jak nasraan*, v lete je to jedno v zime kdyz ti polozej kabel do stopy tak je to bomba, takze tam se v tech davech ztratis :roll:
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod potys » pát črc 21, 2006 9:24

osobně sem s naší Kralovnou všech "podvrataku " stravil prodlouženy vikend na Kvildě a tam prolez vše v okolí tak do 15 km

a jinak se pravidelne pohybuju po krkonošich a zadnej problem sem nikdy neměl
kdyz do první zony muzou jezdit taxiky tak proč bych tam nemoch s nejlepším přítelem člověka
nebojme se těch radoby ochrancu kterejm jde spiše o prachy než o normalní lidsky uvažování
potys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 20, 2006 14:56
Bydliště: Krakonošovo

Re: Se psem do NP?

Příspěvekod Morty » pát črc 21, 2006 9:49

sedlo píše:
Morty píše:Zdravim:-) Za par dni jedu na Šumavu a rad bych s sebou vzal svoje psisko... ale nikde nemužu najit, jestli je nějaky omezeni do NP. Jasny, že asi nemuže běhat na volno... ale nic sem nenašel... takže co neni zakazany je povoleny??? Prosim poraďte, nerad bych tam dojel a na prvni ceduli viděl přeškrtnutýho psa :(( diky moc...

Nejlepší řešení je asi zatelefonovat na správu parku a zeptat se :roll:


to bude asi nej... dobrej nápad :) du volat...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod Bedrich » pát črc 21, 2006 9:57

potys píše:osobně sem s naší Kralovnou všech "podvrataku " stravil prodlouženy vikend na Kvildě a tam prolez vše v okolí tak do 15 km

a jinak se pravidelne pohybuju po krkonošich a zadnej problem sem nikdy neměl
kdyz do první zony muzou jezdit taxiky tak proč bych tam nemoch s nejlepším přítelem člověka
nebojme se těch radoby ochrancu kterejm jde spiše o prachy než o normalní lidsky uvažování


Ja taky proti psum nic nemam, ale meli by to mit lidi na voditku, jako volne pobihajici psi, ktery po me skacou a panicek vola, "von nekouse" me moc neuklidni, ale pokud je me maj u sebe, tak si myslim ze rouzmnej strace parku by to prekousnout moh.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Ewi » pát črc 21, 2006 13:33

U nás v SR nie sú psy v NP zakázané. Minulý mesiac som bola so psom
v Nízkych Tatrách, kde sme stretli aj príslušníka horskej služby. Ten potvrdil, že pes musí byť na vodítku, kôli svištom, kamzíkom a turistom,
ktorý majú zo psov fóbiu. Ale jeho prítomnosť nie je zakázaná. Skús
zavolať na Správu príslušného NP, tam sa dozvieš. :-)
Ewi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát črc 21, 2006 13:20
Bydliště: SR

Příspěvekod Rujir » pát črc 21, 2006 13:44

Ewi píše:U nás v SR nie sú psy v NP zakázané. Minulý mesiac som bola so psom
v Nízkych Tatrách, kde sme stretli aj príslušníka horskej služby. Ten potvrdil, že pes musí byť na vodítku, kôli svištom, kamzíkom a turistom,
ktorý majú zo psov fóbiu. Ale jeho prítomnosť nie je zakázaná. Skús
zavolať na Správu príslušného NP, tam sa dozvieš. :-)


Pravdu mas len ciastocne, vo Všeobecne záväznej vyhláške č. 1/1999, bod 10 sa hovori, ze: "Na území národného parku môžu návštevníci vodiť psy len s ochranným košom a vodiacim remeňom. V chránených územiach so štvrtým a piatym stupňom ochrany platí zákaz voľného púšťania, vodenia a nosenia psov."

Ja to chapem tak ze v stvrtom a piatom stupni nemas mat psa vobec. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ewi » pát črc 21, 2006 13:53

Rujir píše:
Ewi píše:U nás v SR nie sú psy v NP zakázané. Minulý mesiac som bola so psom
v Nízkych Tatrách, kde sme stretli aj príslušníka horskej služby. Ten potvrdil, že pes musí byť na vodítku, kôli svištom, kamzíkom a turistom,
ktorý majú zo psov fóbiu. Ale jeho prítomnosť nie je zakázaná. Skús
zavolať na Správu príslušného NP, tam sa dozvieš. :-)


Pravdu mas len ciastocne, vo Všeobecne záväznej vyhláške č. 1/1999, bod 10 sa hovori, ze: "Na území národného parku môžu návštevníci vodiť psy len s ochranným košom a vodiacim remeňom. V chránených územiach so štvrtým a piatym stupňom ochrany platí zákaz voľného púšťania, vodenia a nosenia psov."

Ja to chapem tak ze v stvrtom a piatom stupni nemas mat psa
vobec. :wink:


Vidím, že si sa do toho "zažral", čo je super. Ja som si dala len takú námahu, že som brnkla do NAPANT-u. Tam mi to zdvihla nejaká panička,
ktorá bola z mojej otázky mierne paf, ale spýtala sa kolegu. Z ich dvoch hláv bola úplne vyčerpávajúca odpoveď: "Na Ďumbieri musí byť na vodítku". Spomínaný člen HS nám potrdil, že pes tam byť môže ale na vodítku v celom NP. A to tiež nebol jediný, tých psov tam bolo celkom statočne.
Ewi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát črc 21, 2006 13:20
Bydliště: SR

Příspěvekod svacko » pát črc 21, 2006 14:12

skvele,tolko uzitocnych info sa dozvediet ;)
chcem sa este spytat vas psickarov,ze ako sa vysporiadavate s tym,ak idete na viacdnovy trek,a beriete so sebou aj hafana,tak ako ho zabezpecit v noci proti uteku? dlho uz nad tym rozmyslam,ze ak by som niekedy tak siel,ze ci si len priviazat voditko o nejaku cast tela,pripadne ak sa zmesti,pribalit ho do spacaku? :(( rozhodne je to vsak super,ked ma clovek aj stvronohu spolocnost ;)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod Rujir » pát črc 21, 2006 14:16

Ewi píše:Vidím, že si sa do toho "zažral", čo je super. Ja som si dala len takú námahu, že som brnkla do NAPANT-u. Tam mi to zdvihla nejaká panička,
ktorá bola z mojej otázky mierne paf, ale spýtala sa kolegu. Z ich dvoch hláv bola úplne vyčerpávajúca odpoveď: "Na Ďumbieri musí byť na vodítku". Spomínaný člen HS nám potrdil, že pes tam byť môže ale na vodítku v celom NP. A to tiež nebol jediný, tých psov tam bolo celkom statočne.


:prayer: :prayer: :prayer:

Ooo, tak to ano. Moje "zazranie" spocivalo v asi 30sec. hladani, ale volat niekam tak to je uz ina. Smekam pred tebou. :mrgreen: V tomto teple by som cestu k telefonu nikdy nezvladol. :wink:

Takze diky za info, budem si to pamatat, aj ked nas pes by zomrel cca po prvom kilometri. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » pát črc 21, 2006 14:25

Rujir píše:Takze diky za info, budem si to pamatat, aj ked nas pes by zomrel cca po prvom kilometri. :mrgreen:


Náš tiež skoro zomrel. Takto vyzeral na vrchole Lysej /Beskydy/

Obrázek
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Ewi » pát črc 21, 2006 14:27

Ahaaa. :D No, keď mi niekto zacituje z nejakej vyhlášky a hodí tam aj
jej číslo je pre mňa totál, nakoľko ja takého nezáživné kecy naozaj
nemusím. Je pre mňa jednoduchšie vyťukať číslo a spýtať sa. Ale každý podľa chuti, že áno.
Inak ja psa na takého "hromadné" podujatia neberiem (toto bola výnimka). Takže skutočne neviem, čo so psom na viac-dňovom treku.
Ewi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát črc 21, 2006 13:20
Bydliště: SR

Příspěvekod Petras » pát črc 21, 2006 15:22

Mimochodem nejhorší zvíře je člověk(né všichni) arm3
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod tulak » pát črc 21, 2006 16:56

když jsem jel na šumavu, tak jsem cestou spal se psem a ženou v kombíku. belle se to nelíbilo, tedy to že se musí o svůj prostor dělit s náma, zabrala víc než polovinu. (vena ví o jakém teleti píšu ... :-) ) a jinak když jsem spal ve stanu tak jsem vobludu večer nechal trochu proběhnout a vzal jsem ji do stanu. když jsem spal venku tak jsem ji přivázal ke stromu a položil ji vedle sebe a spali jsme až do rána ..... většinou se přitulí víc než manželka .... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Morty » pon črc 24, 2006 10:19

Tak za par dni jedu na tu šumavu i se psem:) pani v telefoně řikala že to neni problem, ale musi byt uvazanej, což je samozřejmost... jo a když chodim se psem na čundry a tak, tak spi buď v předsiňce stanu (v zimě) nebo normalně venku na takove male dece co si nosi stejně v brašnach na hřbetu... jo a nijak ji nepřivazuju... naštěsti nema lovecky sklony, takže je dycky rano tam, kde sem ji večer uložil:)
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod tuso » pon črc 24, 2006 10:31

Petras píše:Mimochodem nejhorší zvíře je člověk(né všichni) arm3


Lasica a Satinský vraveli: "Niektorý človek- hotové hovädo."
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sheriff » pon črc 24, 2006 11:17

Rujir píše:No neviem ako v CR ale na Slovensku su psy v NP zakazane na akykolvek sposob. Snad len hot-dog je povoleny. :mrgreen:


ale pri poslednej ture po Zapadnych Tatrach som zial stretol nejedneho dunca... kazdemu som zazelal jedneho velkeho hnedeho maca, ktoreho pritiahne psov zapach... :smt071 :smt070 :smt021 postrielat tych ludi!
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod Rujir » pon črc 24, 2006 13:34

sheriff píše:ale pri poslednej ture po Zapadnych Tatrach som zial stretol nejedneho dunca... kazdemu som zazelal jedneho velkeho hnedeho maca, ktoreho pritiahne psov zapach... :smt071 :smt070 :smt021 postrielat tych ludi!


No nechcem ti brat iluzie, ale medved velmi psy nelovi, takze ho ani nijak extra nelaka psi pach. Maco dokonca psika spravidla ani nevidi, pretoze ten prcha ked zaciti macka tak na pat kilometrov. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sheriff » pon črc 24, 2006 15:05

Rujir píše:No nechcem ti brat iluzie, ale medved velmi psy nelovi, takze ho ani nijak extra nelaka psi pach. Maco dokonca psika spravidla ani nevidi, pretoze ten prcha ked zaciti macka tak na pat kilometrov. :wink:


presne v tom bol ten skryty vyznam, ze vlastne aj ked sa mi to nepaci a nemaju tam co robit, tak som mierumilovny a nechcem im zle :-) (az na to postrielanie :-D )
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod Ewi » pon črc 24, 2006 15:57

sheriff píše:
Rujir píše:No neviem ako v CR ale na Slovensku su psy v NP zakazane na akykolvek sposob. Snad len hot-dog je povoleny. :mrgreen:


ale pri poslednej ture po Zapadnych Tatrach som zial stretol nejedneho dunca... kazdemu som zazelal jedneho velkeho hnedeho maca, ktoreho pritiahne psov zapach... :smt071 :smt070 :smt021 postrielat tych ludi!


Aj ja som ich stretla dosť v Nízkych Tatrách, vrátane toho čo bol s nami.
Všetky boli na vodítkach, boli pokojné a úplne v pohode. Nevšimla som
si, že by tie psy robili niečo zlé. To zlé tam narobia skôr nezodpovední
ľudia. Ja by som ten "žiaľ" vyjadrila práve tam.
Ewi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát črc 21, 2006 13:20
Bydliště: SR


Zpět na Sháním informace