Mapy - Rakousko

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Mapy - Rakousko

Příspěvekod mike » stř srp 6, 2014 19:52

fps píše:
mike píše:ale ja chci smartfoun, jelikoz tam mam mj. jizdni rady, muzu si tam nahrat pruvodce a dalsi data.

tohle taky všechno používám v odolném nedotykovém Samsung B2710, v .pdf, nebo v .jpg, na to nepotřebuji smartfoun

Jenze ja myslim program, Smartrady. Umi vyhledavat a uz mi pakrat nasel spojeni, ktere on-line vyhledavace nenasly. Treba naposled v Italii, byl jsem v cili o pul hodiny driv a mel jsem zaruku pro pripad zpozdeni na prestupech, coz by v pripade spojeni nalezeneho nadraznim automatem na jizdenky neplatilo (a uz jsem takhle jednou nestihl bus). Skvele i na MHD, kdo jednou zkusil, uz se bez nej nechce obejit (vyzkouseno na zenske ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mapy - Rakousko

Příspěvekod fps » čtv srp 7, 2014 7:38

tohle já nepoužívám, a používat ani nikdy nebudu, nemám ani mobilní internetové připojeni, v .pdf mam uložené spojení či trasu kudy pojedu, a když je zpoždění, tak hold počkám na další spoj, a to si zjistím na nádrží, či na zastávce MHD, na to nepotřebuji žádný Smartrady
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Mapy - Rakousko

Příspěvekod mike » čtv srp 7, 2014 15:45

Smartrady maji obrovskou vyhodu proti ostatnim v tom, ze funguju off-line. Vsechna data mas v mobilu, pripojeni nepotrebujes. U mne delaji mozna az polovinu uzivatelske hodnoty smartfounu. Nekam prijdedu, nekam jdu, menim plany podle situace a k veceru se kouknu, kudy bych asi tak mohl jet zpatky. V zahranici nikdy predem nevim, kdy a kde presne slezu z hor a kdyz uz nahore vim, diky tomuhle si muzu naplanovat, kam a kdy potrebuju dojit. MHD po Praze taky skvele, ono nejde o to, ze se podivas na zastavce, ale o dalsi navazujici spojeni a celou trasu. Jsem nekde na druhem konci, kde to neznam a ono mi to najde optimalni trasu az domu. Samozrejme bych to zvladnul i bez toho, jen by to trvalo dyl, protoze bych to vzal pres nejakou paterni trasu, ktera nemusi byt optimalni.

Nikomu to nenutim, muzete to brat jako tip. Proti hledani konkretnich spojeni predem, jejich tisteni, pripadne ukladani do PDF/JPG, jak jsem to taky delal driv, uplne jiny level.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mapy - Rakousko

Příspěvekod martinnakole » pát srp 8, 2014 18:32

Jak to funguje? Na jejich webu vidim jen to, že se daj koupit jízdní řády ČR a Slovenska, ale žádný zahraničí (třeba to Rakousko).
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Mapy - Rakousko

Příspěvekod mike » pát srp 8, 2014 18:48

U Smartradu zaplatis jednou rocne 350 Kc CHAPSu a dostanes vsechna data najednou. Tady mas seznam, vlaky po cele Evrope, busy a MHD jen CR/SR. Myslim, ze jsou to stejna data, jako pouzivaji on-line vyhledavace (treba na iDnes). Updaty si aplikace umi stahovat sama, kdyz ji reknes (delam to, kdyz mam telefon pripojeny k PC).

Smartrady jsou ovsem jen na starsi telefony s WM do 6.5, na novejsi je CG Transit a tam mas Zvýhodněný balíček ČR, SK a evropské vlaky 5.49€ (cca 140 Kč) na 1 rok. Predpokladam, ze to bude to same a odpadne opruz s objednavkou od CHAPSu, kde zijou jeste v minulem tisicileti, takze objednas, poslou fakturu, zaplatis pres ucet a oni ti pak poslou klic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mapy - Rakousko

Příspěvekod imaleafonthewind » pon bře 9, 2015 22:46

Re dobré mapy v GPS: do některých aplikací pro smartphony se dají importovat vlastní mapy (většinou z netu stažené shocart, atp), ale zajímavější je možnost naskenovat si papírovou mapu a tu si tam pak importovat (rozdělí se na dlaždice a funguje to pak jako každá jiná mapa). Jinak třeba vektorové mapy se hodí pro méňe náročný terén a celá Evropa se vleze do pár GB.
GPS ve smartphonu používám při chození po horách posledních pár let a s výdrží moc problém není (v modu letadlo to vydrží i pár dní a když je potřeba víc, beru externí baterku).
Kdyby to někoho zajímalo, tak můžu linknout aplikaci a mapy co používám (mám Android).
edit:
Mám Android, používám aplikaci Locus (free s reklamou, cca 100 CZK za plnou verzi). Umí to používat online mapy od různých providerů, nebo vlastní offline (stáhnuté). Nebo vektorové (já používám toto: http://www.openandromaps.org/en/downloads , různé jiné verze Openstreet Map jsou taky dobré). Umí to i záznam trasy, navigaci, vytváření POI, atp.
Offline tile mapy ripnuté ze stránek online providerů, eg Shocart, se dají najít různě na ulozto nebo na nejakych forech. Případně je možné to ripnout přímo (myslím, že se to dělá pomocí MOBAC).
imaleafonthewind
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 15, 2014 11:54

Předchozí

Zpět na Sháním informace