Volunteering(dobrovolnictvo) vo svete

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Volunteering(dobrovolnictvo) vo svete

Příspěvekod burtie144 » sob črc 2, 2011 11:33

Uz nejaky ten cas sa zapodievam myslienkou ist niekam robit dobrovolnika. Odradza ma vsak fakt, ze na nete som nasla vela roznych programov, avsak velka vacsina z nich je platena. Tzn. ze aby clovek mohol existovat v nejakej komunite, musi zaplatit dajme tomu 2000$. Potom je aj lacnejsia varianta, kde si musi clovek hradit 'iba' ubytko a stravne a letenku. Kazdopadne, keby som niekam chcela ist na pol roka, musela by som na to setrit dalsi minimalne rok.

Nevie niekto o nejakej lepsej alternative, kde ti za pracu poskytnu aspon to ubytovanie a stravu?
Takisto uvitam ak by mal niekto osobne skusenosti z nejakych konkretnych dobrovolnickych pobytov, aby sa podelil.
Uživatelský avatar
burtie144
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte čer 28, 2011 23:00
Bydliště: SVK

Re: Volunteering(dobrovolnictvo) vo svete

Příspěvekod sobb » sob črc 2, 2011 12:08

vím jen o WWOOF, setkali jsme se s tím na Zélandu, funguje celosvětově, ale podrobnosti nevím, zkus se mrknout na tu stránku, jestli je to pro Tebe zajímavé
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Volunteering(dobrovolnictvo) vo svete

Příspěvekod bibi » sob črc 2, 2011 18:35

No, mňa napadá Člověk v tísni... Ale neviem, či si ich už neskúšala...
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Volunteering(dobrovolnictvo) vo svete

Příspěvekod burtie144 » sob črc 2, 2011 18:39

to WWOF vyzera skvelo! dakujem

pozerala som hlavne http://www.volunteersouthamerica.net/
a take ako magna deti v nudzi a clovek v ohrozeni, tam je problem, ze asi nesplnam ich predpoklady o dobrovolnikovi (ziadna predosla ucast na misii, atd)
Uživatelský avatar
burtie144
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte čer 28, 2011 23:00
Bydliště: SVK

Re: Volunteering(dobrovolnictvo) vo svete

Příspěvekod colla.destra » čtv črc 14, 2011 16:24

Ahoj ahoj,


jsem sice nováček, ale spolupracovala jsem s Adrou a docela jsem se o tom s nimi bavila.
Takže pár bodů proč se jak oni řikaj cucák nedostane jen tak lehko jak by chtěl za hranice.
1. předchodzí spolupráce pravidelná při akcích doma je duležitá to proto aby se přesvědčili že na to máš.
2. neberou nováčky už proto že si spousta lidi myslí že jim všechno zaplatí a oni budou mít možnost se podívat za hranice (neříkej že to tak není ;)
3. lidi co tam delají musí kolikrát dělat psycho testy - nestojí o lidi do to psychicky nedají co pak s nima tam.
4 většinou jsou tyto organizace neziskové proto si platíš dopravu jidlo nebo minimalně davaš příspěvek jelikož těm potřebným by se ty peníze pak vubec nedostali.

Vím že to zajisté myslíš dobře ale prva zkus pomáhat doma pak v rámci evropy a pak časem tě třeba vyšlou i uplně jinam. Chce to opravdu trpělivost a akčnost.
colla.destra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 14, 2011 16:06

Re: Volunteering(dobrovolnictvo) vo svete

Příspěvekod brhel » čtv črc 14, 2011 17:27

Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod rieMa » ned led 18, 2015 8:24

Zkus si vygooglit "helpx", funguje to tady na zelandu, v australii a asi i nekde jinde. Myslenka je podobna jako wwoof, ale ma sirsi zaber.
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa


Zpět na Sháním informace