Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » čtv zář 22, 2016 9:59

No, velkost je rovnaka ako MSR Hubba Hubba HP, ten ma tiez nejakych 127cm na sirku, no a hmotnost pisu 1.87kg, a MSR ma tiez nejak 1.9kg. Takze vlastne rozdiel je len v externych tyckach vs strieska az po zem :)

Jak rikam, nevravim, ze je to zly stan, ale nepride mi to ako nejaka revolucia velka no. A pisem to prave preto, lebo som ho nedavno sam obzeral, ze zaujimavy, ale nakoniec asi by som ho ja osobne nebral...

Do suchych podmienok, ked viem, ze nebude 2 tyzdne prsat, tak bude asi dobry, s tymi celkymi otvormi bude asi lepsie vetrat jak klasicky stan. Ale na klasicke pouzitie do alp, kde dost casto chcije mi az taky vhodny nepride.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » čtv zář 22, 2016 10:03

Myslím, že ten Flash bude aj pri rovnakej podlahovej ploche priestrannejší (objemnejší), má hore viac tyčí, ktoré stan vypínajú v hornej polovici.

Ale ako hovorím, chcelo by to vidieť naživo. Nepríde mi to ako blbý nápad. Len tá váha...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod grco » čtv zář 22, 2016 10:04

No prave, akoze ked odobrali kus latky, tak by som cakal, ze to bude mat 1.2kg :) to by uz potom stalo za uvahu, ale ked to ma rovnako ako MSR, tak (aspon ja) nemam dovod menit. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » čtv zář 22, 2016 10:11

Pozri sa, koľko to má tyčiek. To sa na UL veľmi hrať nebude, aj keď to má v názve :-)

Veľký objem je fajn, ale treba si uvedomiť, že ten objem treba zabaliť do nejakej látky a zavesiť na nejaké tyče. To všetko je hmotnosť navyše.

Je to IMHO rovnaká trieda stanov ako Hubba Hubba, asi nebude veľa dôvodov, aby si menil :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » čtv zář 22, 2016 10:42

To jsem si neuvědomil. Takže obecně jakýkoliv stan s prvky jednovrstvé konstrukce bude vlastně výrazně rizikový stran kondenzace a jde řekněme o odhad (nebo lépe něčí praktickou zkušenost), jak moc to bude v praxi obtěžovat vzhledem ke konkrétnímu provedení stanu...

Co si budeme povídat, můj SMD Gatewood Cape je úžasnej, ale zrovna ta kondenzace je pokaždé opruz. Zrovna teď o víkendu jsme byli s Deu v Česko-Sazském Švýcarsku, chcalo furt a při představě malého prostoru, komplet mokrého oblečení a kondenzace, jsem byl sakramentsky rád, když mi Deu nabídl, že v turistickém přístřešku mi nechá volno a sám přespí v lese vedle ve svém TarpTent Notch.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » čtv zář 22, 2016 11:00

@budo nemuzes ho postavit aby byl vzdusny? Neco jako tarp
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » čtv zář 22, 2016 11:54

budo píše:Takže obecně jakýkoliv stan s prvky jednovrstvé konstrukce bude vlastně výrazně rizikový stran kondenzace a jde řekněme o odhad (nebo lépe něčí praktickou zkušenost), jak moc to bude v praxi obtěžovat vzhledem ke konkrétnímu provedení stanu...
Praktickú skúsenosť mám len s takými hybridmi, ako som popisoval. Osobne to pre naše končiny považujem za slepú uličku, ale v takej Austrálii je to obľúbené. Aj Tarptent také stany robil a robí, dokonca aj prvé TT Momenty boli hybridy, až tie novšie sú Double Wall (preto Moment DW).

Ale ten Flash má „jednovrstvú“ len jednu bočnú stenu, takmer kolmú. Takže po prvé sa jej nijako priveľmi nebudeš dotýkať ani v spánku, po druhé bude kondenzát aj pri otrasoch stekať pekne civilizovane na jednu stranu, kde sa od neho môžeš dobre oddeliť - báglom, obalmi zo spacáku, prípadne si tam urobiť jarok a pod.

Ale to fakt teoretizujem, keby som ho videl alebo skúšal naživo, možno by sa to všetko ukázalo úplne odveci.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » čtv zář 22, 2016 12:33

booze: výš ho stavím skoro pokaždé, ale stejně to moc nepomůže. Ostatně celkem běžně se mi stane, že mám souvislou silnou vrstvu rosy (někdy i kondenzované do kapek) i na tarpu (ten hnědej vpravo). To holt záleží na místě a počasí.

wawrik: píšeš, že má jednovrstvou jednu stěnu. Ale jednovrstvé má stěny dvě, ne? Nebo jsem něco přehlídnul?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54


Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » čtv zář 22, 2016 12:52

@budo to je Hannah Cavery 2 person tarp?
Kondenzat jsem mel na nem kdyz byl privazany uplne k zemi. Je sity aby zadni strana byla vic u zeme a fungoval kominovy efekt.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » čtv zář 22, 2016 13:42

@booze: asi se to jmenuje i takhle. Já to kupoval tuším pod názvem "Hannah přístřešek". Nicméně to není žádnej Hannah. Je to čajna a potisk ti tam dají, jakej chceš, protože známej má nähmlich to samý, jen s jiným nápisem (značkou). Už si nepamatuju, jak se jmenuje to jeho. Jinak ano, jeden konec je níže k zemi. Ale komínovej efekt nekomínovej efekt, prostě jak je večer hodně vlhko a je víc chladno (typicky jaro/podzim), tak je to zespoda vždycky mokrý. Taky je právě pěkně naprd, když to postavím občas na nízkej klacek (když s sebou nemám hole a stavím to na klacek, co se válí někde kolem), tak se o to člověk zádama ochomejtne raz dva. Jinak je to ale vlastně můj nejoblíbenější kousek, protože to je prostě velký jako kráva. Má to snad 2,5 x 3,5 metru. Při hmotnosti 680g (+239g velkej Tyvek) to je levnej velkej celkem lehkej bejvák.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » čtv zář 29, 2016 8:21

Tak po třech letech se mi teď během deštivého rumunského týdne začal rozkládat MSR Nook ... veškeré lepené součásti tropika sloužící k uchycení k prutům se to rozhodla vzdát, nebo už mají na krajíčku. Lepidlo se zdá jakoby vykřehlo. Posílám na reklamačku a doufám že se k tomu kluci postavěj čelem a nebudou to chtít uhrát na nějaké nepřiměřené používání v extrémních podmínkách a podobně :|
Přílohy
poutka.jpg
upadlá poutka
lep.jpg
odlepující se poutko
střed.jpg
odlepený střed
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » čtv zář 29, 2016 10:00

Kluci z MSR o tom nejspíš vědí, protože u mýho Nooku (novější typ) jsou tyhle poutka už přišitý. Stejně by mě zajímalo, proč se Nook už nevyrábí...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » čtv zář 29, 2016 11:29

to by i mně zajímalo proč přestali dělat MSR Nook, možná i proto že začali dělat MSR Elixir, i když jsou oba stany konstrukčně jiný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » čtv zář 29, 2016 11:42

Hmm. Taky myslím že je to tím že stan pro dva v pokrývá Elixir. Nook byl nejspíš taková slepá větev.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod wawrik » čtv zář 29, 2016 11:55

Nemyslím, že to bude tým. Nook je stan do úplne iných podmienok. Ak by sa nejaké modely kanibalizovali, tak skôr Elixir s Hubbou.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » čtv zář 29, 2016 12:00

podle mě Nooka spíš nahradil freelite. Elixir je co do materiálů, váhy i konstrukce jiná kategorie - i koncový uživatel bude jinačí pro elixir a pro nook.

Jako pořád si říkám, jestli Nooka přestali dělat protože jim to nevycházelo do byznysplánu (míň se prodávaly hubba hubby?) a nebo u nooku něco podělali a já jsem to zatím jen nepoznal :twisted:
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pát zář 30, 2016 8:22

Který stan byste mi doporučili mezi těmito:

MSR Elixir 2 vs Jurek MIDI 2 (příp. 2.5)

Hmotnost je velmi podobná. Stan by se používal víceméně celoročně, což je specifikace Jurka, Elixir je jako třísezonní (jaký je u nich ten rozdíl?), nicméně je tu Elixir ve foru docela chválen (a je i dražší, takže někde ta cena asi / snad bude).

Díky za tipy
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » pát zář 30, 2016 9:22

Domnívám se, že po stránce stavby, variability a fičur bude uživatelsky přívětivější MSR. Že se u něj uvádí 3-sezónní bych vůbec neřešil, pokud hodláš stan používat v našich podmínkách (nebo středoevropských).
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Tomas86 » čtv říj 6, 2016 18:29

zdravim Vas.
vyberal som stan a vdaka tomuto foru som zacal uvazovat nad MSR elixir, no nie2, ale 3. paci sa mi a myslim, ze je vyhovujuci nato co potrebujem az az. mam na uzivatelov tohto stanu jednu otazku, ktoru som si nejako nemohol vyhladat na nete. vyrobca udava dlzku v zlozenom stave 51cm pri oboch stanoch (elixir2,3) . vsade pisete, ze obal je zbytocne velky. je aj zbytocne dlhy? :D pytam sa preto, lebo niesom ziaden "extremista" co sa tyka dlzky pobytu v prirode. potesi ma aj jedna stravena noc v lese, takze by sa mi mal zmestit do mensieho ruksaku, ktory ma na vysku 48cm :) je mozne to nejako okresat, alebo tych 51cm maju pruty v zlozenom stave? :?
Tomas86
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 6, 2016 18:12

Příspěvekod LTSB » sob říj 8, 2016 5:38

Přeměřil jsem ty tyčky a mají 46,5cm...a kdyby to bylo moc natěsno, můžeš je připnout zvenku.....obal je skutečně hodně prostorný, na skladování super....s batohem ho většinou stejně netahám :-)
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Tomas86 » sob říj 8, 2016 8:25

dakujem za odpoved. velmi mi to pomohlo :)
Tomas86
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 6, 2016 18:12

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » pát říj 21, 2016 9:21

Chmeld4 píše:Tak po třech letech se mi teď během deštivého rumunského týdne začal rozkládat MSR Nook ... veškeré lepené součásti tropika sloužící k uchycení k prutům se to rozhodla vzdát, nebo už mají na krajíčku. Lepidlo se zdá jakoby vykřehlo. Posílám na reklamačku a doufám že se k tomu kluci postavěj čelem a nebudou to chtít uhrát na nějaké nepřiměřené používání v extrémních podmínkách a podobně :|


Hlásím že tropiko bylo vyměněno za inovované. Zbytek stanu se mi vrátil.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pát říj 21, 2016 12:04

tak takhle to má vypadat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » ned říj 23, 2016 17:46

Dneska sem stavil stan jen tak s tim novým tropikem.
Poznatky:
1. Při troše snahy se dají se ztratit všechny 4 spojky co propojují tropiko se stanem. U starší verze se nadala vyvléknout karabinka/očko.
2. Nejsem si dokonale jistej, ale tropiko bylo myslím u starší verze made in vietnam. Nové je made in china.
3. Tropiko je daleko tmavší zelená než minulé, takže ve stanu je větší tma.
4. Tropiko je výš od země
5. Renovované očka pro upnutí horní volné tyčky sou blíž u sebe a nasazení/vysazení je oproti starší verzi peklo. Tímto prosím Mortyho a nebo někoho dalšího kdo má renovovanou verzi stanu, aby mi změřil přeponu horní tyčky, jestli je stejně dlouhá, nebo jí maj nové stany kratší :((
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Morty » ned říj 23, 2016 19:22

A tím se vysvětluje, proč jsi byl schopen Nooka používat i v zimě 8) .

Tropiko je výš - to je pravda a podle mě odpověď na rosení staršího modelu. Bohužel v zimě už mi to přijde jako nevýhoda.
Upnutí horní volné tyčky - je peklo, pokud se to snažíš narvat ve směru, který vznikne po napnutí vnitřního stanu, po vytočení bokem to jde líp. Jo a časem to jde líp, protože tropiko se trochu vytáhne. Opět je to ale problem pro použití v zimě v tlustých rukavicích. Přeměřím zítra, ale myslím, že to bude stejný.

Se ztrátou plastových karabinek nebo těch oček problém nemám, ani mi nepřišlo, že by to šlo ztratit snadno. Ale možná je to nějaká inovace inovovanýho modelu...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16


Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Chmeld4 » úte říj 25, 2016 10:56

Ti nevim jestli je to aktuální vzhledem k tomu že MSR zakončilo výrobu tohohle modelu. Navíc nejsem zrovna ten kdo se v něčem nějak moc vrtá. Chtěl sem tenkrát lehkej, dobře sbalitelnej stan pro 1-2 lidi od značky co má dobré jméno. Postupem výběru mi z toho vylezl Nook a musím říct že splňuje vše co sem od něj čekal. Jediné co mě strašilo a na co furt držkuju je to větší zarošení v oblasti nohou. Tohle samozřejmě platilo pro tu starší verzi. S novým tropikem budu třeba držkovat na víc věcí (třeba že nepropouští tolik světla jak minulé):D
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod cmaro » sob lis 5, 2016 7:51

Zdravím páni a dámy,

rozmýšlam nad kúpou stanu kedže naposledy do Nepalu som si musel narýchlo požičať. Takže teraz uch chcem byť sebestačný aj na zimne potulky po SK. Máte niekto skúsenosti so stanmi TRIMM padol mi oka TRIMM HIMLITE DSL, nie som vôbec doma čo sa týka stanov. Prišiel mi tu dobrý pomer váha, použite materiály. Viete mi dať nejaké komentiky k tomu alebo odporučiť mi niečo podobné s čím máte skúsenosti?
Vnútorný rozmer aby bol min 210 kedže meriam 190 cm.

http://www.sportlander.cz/stany/stany-trimm/stan-trimm-himlite-dsl-orange.html

ďakujem za info.
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod feci » pon lis 21, 2016 21:59

Zdravím.
Potreboval by som poradiť stan pre dve osoby na týždenny trek. Očákavám možnosť daždivého počasia. Mne sa pozdávajú stany od Jurka, konkrétne Tramp2.0 a Vandr2.0. Akurát si niesom istý dostatočným odkládacim priestorom, keďže obaja budeme so sebou ťahať velké rupsaky.
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

PředchozíDalší

Zpět na Stany