Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » čtv srp 12, 2021 19:09

Umeni mozneho, znam sobb, par set metru bude stacit ;-) Furt je to podstatne lepsi nez si je obout v kuchyni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod kados » ned zář 19, 2021 7:52

kados píše:
Meindl.jpg
Ahoj, nehci zakládat nové téma, proto píšu zde. Na Meindl Perfektech mi povolily švy na vnějším patním lemu. Řešil jste někdo sešití třeba u Restday, anebo u nějakého šikovného opraváře (ševce) na Moravě. Něco podobného se mi stalo před lety u Hanvagu a "opravář" mi je přešil durch i s membránou... :axe: Díky


Nakonec přešito u Maindlů, cca 900 kč s poštou. Oprava dle představ (bez přešití durch). Mezitím podobná závada na Hanvag (ještě neopravovaná bota). Tu jsem přešil sám i s membránou, jako opravář před lety první z tohoto páru bot, a drží...:-)
kados
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned bře 11, 2012 10:40
Bydliště: Bílá

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pát říj 15, 2021 18:56

apuka píše:
sobb píše:Snad se nikde nic nerozlepí.
Neboj, to se projevi po nejake dobe. Napr, po pul roku, kdyz uz budes mit opravu po zaruce :wink:.
Hmm, tak tohle nedopadlo :?
Podrážka v pohodě, tvar i velikost bot v pohodě. Ale - u obou opravovaných bot se začala druhý den výletu odlepovat obsázka. Sice ji mají ve vrchní části přibroušenou, ale pravděpodobně je moc tlustá nebo tuhá či co a odlepuje se.
U obou mých bot nejen v ohybu z obou stran, ale i kousíček na jedné špičce. U Laďových Alta Via se odlepuje z obou stran v místě šití boty a na jedné botě se taky dělá vlna na špičce. Jsem nas...štvána :evil:

Akorát nevím, co s tím? Můžem si to přilepit sami, ale držet to asi dlouho nebude.
Můžu to poslat jako reklamaci zpátky do Restday, což mě bude stát usilí (nemám krabici, musím zajet na poštu a pak z nich ještě případně vymáhat peníze za poštovné), a nevím, jak to vlastně řešit, co po nich chtít. Pokud to zalepí, tak se to pravděpodobně stejně odlepí znova.

Rady, názory? (speciálně pro mika :wink: - ne, botky do kontíku hodit nehodlám, oboje mají svršek i membránu v dobrém stavu a ta nová podrážka je taky OK)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát říj 15, 2021 20:44

Rada: konecne se poucit a zapomenout na Restday ;-) Tohle je presne jeden z problemu, co maji. Pouzivaji nesmyslne tlustou obsazku, ktera pak udela tohle.

Posli fotky, jak to vypada. Ohyby asi nevyresis, jestli se nekde loupe konec, tak ten mozna jo. Pattex Gel, pro mne univerzalni opravny prostredek na boty ;-) Obsazku jsem s nim ale jeste nelepil, jen tenisky. Nebo muzes jit cestou reklamace, coz je otrava, jak pises. Zas bys ale po tretim kolecku mohla chtit zpatky penize :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pát říj 15, 2021 21:05

Nikde tohle nikdo nepsal. Ty jsi psal o tlusté obsázce, která může deformovat tvar (což se nestalo), nikoliv, že se odlepuje.

Ještě jsem to nefotila, zásadní jsou ty ohyby, ve špičkách se to odchlipuje jen trochu a snad se to nebude posouvat dál.
My to posledně lepili Unilepem a nedrželo, bojím se, že podomácku spravené to v těch ohybech nebude asi držet ničím.

Co se týče reklamace a třetího kola, tak záruku mají, pokud si dobře pamatuju, pouze půl roku, a záruka se prodlužuje jen o dobu, kdy je věc v reklamaci, takže to bychom asi nestihli :wink:

Napsat jim napíšu a fotky pošlu, ať mají zpětnou vazbu, ale nejsem si zcela jistá, jestli má smysl do toho jít a boty jim posílat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát říj 15, 2021 21:10

To jo, mne se neodlepovala, tohle je asi problem mekcich a ohebnejsich bot.

Taky se bojim, ze ty zahyby nevyresis. Na druhou stranu, ma to vliv na funkci rostlinare? ;-) Odchlipene konce by bylo vhodne prilepit, aby se to netrhalo dal (nekde za to chytnes...).

Urcite jim pro zacatek napis. Nenabizej zadne reseni a pockej, co oni na to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pát říj 15, 2021 21:41

Tohle jsou oboje tuším B/C boty, každopádně zas tolik měkké nejsou. U těch Alta Via je to ještě jiné v tom, že problém je v místě šití boty, kde jsme právě z toho měli trochu obavy a ukázalo se, že oprávněné.

Jo, má. Odchlipuje se to dál a začne tudy do bot týct. Když to zalepíš, tak se rozlepí zas. Možná rozstřihnout a zalepit každý konec zvlášť. Ale je to takový řešení na pendrek, zvlášť když se jedná o nově podražené boty.

Jasně, že návrh řešení nechám na nich, ale očekávám, že nabídnou tak maximálně opravu toho odlepenýho, což mi za drbání se s posíláním bot k nim asi nebude stát :?
Proto se tu ptám, jestli někoho napadá jiné řešení, co po nich vlastně případně chtít.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát říj 15, 2021 22:01

sobb píše:Odchlipuje se to dál a začne tudy do bot týct.

Proc? Obsazka je prece proti mechanickemu poskozeni, ne proti vode. Od toho je tam kuze a membrana.

Mohla bys to nechat poradne odchlipnout a pak tam nalit Pattex Gel. Hodne a pak pritisknout a nechat aspon 24 hodin tuhnout. Asi to neudrzi, ale vsude tam natece, vyplni mezery a utesni svy, takze to neprotece. Nebo mozna castecne udrzi, je docela pruzny, ale chtelo by to povrchy poradne ocistit.

sobb píše:Proto se tu ptám, jestli někoho napadá jiné řešení, co po nich vlastně případně chtít.

Napis jim, at skoci do zdi :twisted: Svym amaterstvim kazi trh.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pát říj 15, 2021 22:49

Nevím, prostě tam posledně u obou bot teklo. Možná je už v těch místech poškozená membrána.

Je v něčem Pattex Gel lepší, než vzpomínaný Unilep?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát říj 15, 2021 22:55

Lepsi tezko rict, je to neco jineho. Unilep je kontaktni lepidlo, s timhle muzes vyplnit prostor. Spravuju s tim treba prodrenou latku na teniskach, coz by Unilepem neslo. Podlepim paskou zevnitr, zatru gelem a prelepim shora. Druhy den pasky sundam a mam spravenou diru tak, ze vydrzi vic, nez zbytek latky.

Myslim, ze za pokus by to stalo, mohlo by to utesnit ty diry, kteryma tece. Tipuju na sev a deravou membranu nekde v okoli.

Nejdriv ale napis Restday, treba nabidnou neco rozumneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » sob říj 16, 2021 8:28

@sobb: nejak ani nejsem rad, ze jsem to odhadl jen castecne...

Nevim, ja bych jim to poslal v kazdem pripade, protoze moje zkusenosti s odlepujicime se obsazkami mluvi jasnou reci - domaci zalepeni nefunguje, nefunguje ani "odborne" (mysleno vyrobcem nebo aut opravnou) zalepovani POUZE na odchlipnutych mistech taky ne. Docela rychle se zase zacne odlepovat. Jedine, co muze (mozna) pomoci je starou obsazku odstranit a dat tam novou. Ale...

Ve vyrobe se celoobvodova obsazka vetsinou dela tak, ze spodni cast gumy se prilepi na obuv zespodu a az na to se lepi samotna podrazka. Pokud to mas udelane takovymto zpusobem, tak vymena znamena i odlepeni podrazky (neni problem, staci boty zahrat na 70 stupnu a da se to dole bez poskozeni), odlepeni obsazky,, vycisteni vseho, nalepeni nove obsazky a znovunalepeni podrazky. Coz, predpokladam, se jim delat nebude moc chtit.

Mas pravdu i tom, ze jakmile se objevi (hlavne v ohebech) "dira", bude se zvetsovat. Hlavne kdyz budes chodit v desti a snehu. Jako odstrasujici pripad at poslouzi fotky synovych a manzelcinych novych Meindl Lhasa (B/C boty) po absolvovani Berliner hohenwegu. Nekde to je v rekkamacich bot hodne let zpatky.
Samotna obsazka neni kvuli zabranovani proteceni, ale ano, v pripade poskozeni membrany v tech mistech brani proniknuti vode ke kuzi, tj. funguje jako "zaplata". Ale kdyz je to v ohebu a je tam odlepena obsazka, tak tam zatece voda a pri kazdem kroku obsazka pekne tlaci vodu do kuze.

@mike: zkousel jsem zalepit maly kousek odlepene obsazku pri spoji (jen maly trojuhelnicek gumy s asi 7-8 mm zakladnou na horni strane) Pattex gelem. Nezafungovalo to. Nebyl jsem ani schopny ten odstavajici kus gumy lepici paskou pritkacit - kvuli tvarum boty to vzdy kousek odstavalo a timpadem se poradne neprilepil. Nastesti je to v nejmen namahanem miste, kde nema tendenci pokracovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » sob říj 16, 2021 18:45

Na tohle se spis hodi kontaktni lepidlo, protoze staci pridrzet par minut a pak uz to drzi samo. Pattex Gel se spis hodi tam, kde potrebujes vyplnit nejaky prostor a kdyz chces mit spoj mekky a pruzny. Slepil jsem s nim treba rozesity jazyk na behacich botach, byly to tri vrtsvy s celkem velka plocha. Drzi to uz nekolikanasobek toho, co puvodni nite a na noze to nijak nevadi, cehoz bych se u jineho lepidla bal. Ze by to bylo tuhe, tady se jazyk pocitove nezmenil.

No a jinak by to nejspis pritisknout slo, jen si to s tim chce pohrat. Dovnitr neco pevneho, proti cemu se da oprit a zvenku tam dat nejaky valecek nebo tak neco a teprve ten omotat paskou, idealne pruznou (treba gumovy pas na zaskrceni ruky). Nebo donest sevci, ktery je na to zarizeny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » sob říj 16, 2021 22:13

mike píše:Myslim, ze za pokus by to stalo, mohlo by to utesnit ty diry, kteryma tece. Tipuju na sev a deravou membranu nekde v okoli.
Zatím tam neteče, to bylo u předchozích bot, když se jim rozlepila obsázka. Ale je dost dobře možný, že po větším odchlípnutí do těchto poteče taky. Minimálně v místě ohybů.

mike píše:Nejdriv ale napis Restday, treba nabidnou neco rozumneho.
Jj, napíšu, ale nic moc si od toho neslibuju. Maximálně tak opravu. V podstatě mám obavu, že to asi vystihl apuka.

apuka píše:nejak ani nejsem rad, ze jsem to odhadl jen castecne...
no jo, tentokráte jsi byl příliš malý pesimista :wink:

Přidávám pár fotek, u mých Burm je to celkem klasika v ohybech, u Alta Via je to nejhorší v místě šití. Tam jsem to trochu čekala, ale s původní obsázkou žádný problém nebyl. Ale u obou bot se dělají vlny i na špičkách.
Možná to, až na to jedno místo na Alta Via, kde je to rozlepené už hodně, nevypadá až tak tragicky. Ale je to u nově nalepené obsázky a po pouhých pěti dnech chození (na zbytku výletu jsme chodili v lehčích botech). A co mám zkušenost, a apuka ji potvrzuje, tak se to bude rozlepovat dál.

burma.jpg

burma_spicka.jpg

Alta_via.jpg

Alta_via2.jpg

Alta_via_šev.jpg
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » sob říj 16, 2021 22:17

To neni tak tragicke, podle popisu bych to cekal horsi. Zalil bych to gelem a dal neresil. Teda, az pote, co si s nima zamejlujes a zjistis, ze to nikam nevede ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » sob říj 16, 2021 22:20

Jsem po předchozích pokusech přesvědčena, že lepení nebude držet a bude se to zvětšovat. Přesně tak to začínalo i posledně. Tohle je po pěti dnech chození.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » sob říj 16, 2021 22:25

To je klidne mozne, ale jestli to zustane jen u horni hrany, tak to nicemu nevadi a staci to obcas zalit gelem, aby se tam nedrzela voda.

Prijde mi, ze v Restday poradne neocistili a neodmastili kuzi, proto to nedrzi. Nebo tam nedali dost lepidla, tezko rict. Blbe je, ze poradna oprava by znamenala to cele strhnout a dat nove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » sob říj 16, 2021 22:43

Nevím, posledně to šlo do hloubky. Mám obavu, že se to bude zhoršovat i v zimě, kdy tam přes noc zamrzne voda a bude se to trhat dál.

Taky jsme si říkali, že to možná málo odmastili. Ale i ta obsázka je oproti originálu taková hodně tuhá a tlustší.

K pořádné opravě je stejně nemám jak donutit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » sob říj 16, 2021 22:47

Prave proto rikam zalit gelem, aby se tam voda nedostala. Nevim, jestli to bude fungovat, ale sam bych to zkusil.

Ono je to asi vsechno dohromady. Aspon uz vis, kam priste boty neposilat ;-)

BTW, nemas nekde v okoli sikovneho sevce? Maji lepsi lepidla a treba by to zvladnul. Kdyby to poradne zatrel, tak to sice nebude vypadat hezky, ale fungovat by to mohlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » ned říj 17, 2021 21:48

Mě zajímalo, zda má Pattex nějakou výhodu oproti Unilepu nebo i jinýmu lepidlu, kterým to v podstatě nějak můžu opakovaně zaplácávat taky. I ten Unilep vytvoří vrstvu, i když ne nijak trvanlivou.
Ale stejně bych spíš potřebovala, aby to drželo u boty, protože jak se to rozšíří, tak je dost riziko, že člověk někde zavadí a odtrhne si kus obsázky. Zatím se lehce přikláníme k tomu, že bychom přinejhorším obsázku nastřihli a přilepili Unilepem. Bude to vypadat hnusně, ale mohlo by to snad trochu držet.

O žádným šikovným ševci tu nevím a docela by se mi hodil. Unilep je taky obuvnické lepidlo, nevím, jestli běžní ševci používají něco výrazně lepšího (?).

Ale pěkně popořádku, poslala jsem e-mail s fotkama do Restday, tak jsem zvědavá na odpověď.

Pokud by ještě někoho napadlo co s tím, tak budu ráda za rady :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon říj 18, 2021 0:53

Pattex Gel vyplni prostor a pri zasychani se nesmrskne. Bezna lepidla ano. Proste je to neco jineho, kontaktni lepidlo se hodi na pevne prilepeni, timhle by se daly vyplnit ty diry. Nejde o vrstvu, ale o objem. Dal by se z nej udelat treba plynuly prechod mezi obsazkou a kuzi, to z Unilepu neudelas.

V tvem pripade bych zacal Unilepem. Je ho ale potreba pouzit spravne. Dobre ocistit a odmastit oba povrchy (lih, technicky benzin), pak na oba natrit tenkou (!) vrstvu lepidla, nechat zavadnout a pak pevne pritisknout. Drzet by to mohlo uz za par minut, ale kdyz to nechas stisknute dyl, nic nezkasis, naopak. Pak to nechat aspon den, klidne i dva. K vysledku jsem trochu skepticky, nepujde to dobre ocistit ani pritisknout. Tohle se holt musi udelat spravne cele najednou...

Taky nevim, mistni svec mi tvrdil, ze jo, ale treba si to jen mysli :) Spis jde o to, ze s tim jednak pracovat umi a jednak maji ruzna kopyta a pripravky, kteryma to dokazou spravne zafixovat, nez lepidlo ztuhne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 18, 2021 6:02

tyden s roztahovakem na stridacku a mozna obe boty o milimetrik povolily v malicku. budu testovat vencenim psu...

prestala sem citit malicek tolik, tak si uvedomuju ze me tlaci jakoby zepredu ale porad z boku do palce. proste ony ty boty jsou uzsi. navic jsem si vyslovene neprala obsazku (nemeli ji puvodne) a tou to proste dorazily, ze ji tam dali. bud to z cz meindlu nepredali nebo v nemeckem ignorovali nebo to jinak neslo. v kazdym pripade ty boty sou za trest a jeste nevyrazily z koupelny. zkusim kus te gumove obsazky odrezat. achjo. mela sem dobry pevny kotnikovy boty na sneznice presne 2 dny...

ty berniny sou skvely na turistiku az na to ze musim mit po kapsach nastrihany latexovy vlozky nad prsty, porad jeste sem nemela sanci je dat na sneznicich.

no mam novyho psa, jestli napadne letos tak zkusim brazdit zasnezeny pole... finska lapinkoira by mela mit snizek rada :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon říj 18, 2021 7:32

sobb píše:jak se to rozšíří, tak je dost riziko, že člověk někde zavadí a odtrhne si kus obsázky
ANo, presne toto hrozi. Navic i to, ze kdyz odstava a o neco zavadi, v tezsim terenu je to dost nebezpecne. Dokaze to cloveka doslova vyvest z rovnovahy, proste jako kdyz Ti nekdo mirne trkne do zadni nohy, kdyz zrovna delas krok dopredu.
Aby bylo videt, co se z toho muze vyvrbit, dam sem zase nejake ty fotky Meindl Lhasa.

Zacalo to pomerne nevinne:
ML4.jpg
ML4.jpg (61.91 KiB) Zobrazeno 3478 krát

Po dvou tydnech a neco to skoncilo takto:
TL3.jpg

a takto:
TP5.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon říj 18, 2021 7:47

...a celkovy pohled takto, je videt, ze obsazka vypada ponekud divne po skoro cele delce, podobne je to na druhe strane bot, bohuzel me tehdy nenapadlo boty fotit zvrchu:
TL1.jpg


K tomu jenom dodam, ze jen velice mirne lepsi byla druha bota a druhy par taky vypadal hodne podobne. Jak pisu, po dvou tydnech a neco malo chozeni. Zillertal, kazdy den alespon castecne chozeni v desti. A zacalo to na spickach malinkou bublinkou sem-tam.

Takze ja bych to na miste sobbu urcite nepodcenoval, kdyby to v aktualnim stavu vzali nekam na mesicni trek do snehu, tak by mohli mit hodne neprijemne problemy.

Bohuzel, pokud je to nacate, tak si nemyslim, ze jak Pattex gel tak Unilep tomu dokazou moc pomoci. Pokud je to spatne prilepene, at uz z duvodu mala nebo spatneho lepidla nebo nedostatecneho ocisteni kuze, tak se da predpokladat, ze je to tak skoro vsude. No a kdyz se zalepi jen cast, tak o to vice se zacne za chvili projevovat jinde.

Navic znovu upozornuji, ze pokud se vymenovala soubezne i podrazka, tak skoro jiste je cas gumy obsazku zalepena mezi podrazkou a spodkem boty, zatazena pod botu. Timpadem ale nejde uvolnit obsazka podelne, pouze ve svislem smeru - a tak se neda vycistit pod ni vsechno, na krajich neco zustane a ani lepidlo tam nemusi uplne dostat, tudiz zase zustane misto, kde nebude poradne prilepena. A musi se taky pocitat s tim, ze guma obsazky bude mirne uz roztazena, na puvodni velikost se uz uplne nedostane. Mozna jen desetinku milimetru, ale uz to bude po prilepeni zvlnene...

Pri domacim lepeni bude fakt nejvetsi problem po prilepeni obsazku trochu delsi dobu pritlacit, resp. prinutit byt rovnomerne pritlacenou po cele plose lepu. Bohuzel, tam neni hladka plocha, ale ohyba se to vice smery - a lepici paska to neudrzi dostatecne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon říj 18, 2021 7:55

Mawenzi píše:zkusim kus te gumove obsazky odrezat
To nevidim jako dobry napad. Viz, co jsem psal o prispevek vyse:
apuka píše:znovu upozornuji, ze pokud se vymenovala soubezne i podrazka, tak skoro jiste je cas gumy obsazku zalepena mezi podrazkou a spodkem boty, zatazena pod botu.
Tudiz Ti tak vzdy cast gumy zustane a i na krajich, co vyrezes se Ti s velkou pravdepodobnosti zacne odlepovat.
Mawenzi píše:sem si vyslovene neprala obsazku (nemeli ji puvodne) a tou to proste dorazily, ze ji tam dali. bud to z cz meindlu nepredali nebo v nemeckem ignorovali nebo to jinak neslo.
Spis bys mela resit s ceskym Meindlem toto.

Pokud mas doklad (objednavka, mail, ...), kde mas toto uvedene, tak bych jim to hodil na hlavu jako reklamaci, ze to zmrvili a udelali neco, co nemeli. Urcite neni pravda, ze "jinak to neslo", kdyby to rikali, tak je to fakt hovadina, hlavne kdyz puvodni bota obsazku nemela (jsem to tak pochopil). At si to vyridi a daji spolu s Nemcami dokopy.
Navic si uvedom, ze kvuli obsazce (kterou jsi nechtela) jsi zaplatila o neco vic.

Nedivil bych se, kdyby se stalo to, ze nekdo prepsal Tvoji objednavku do nemciny a "pouze" zapomel prelozit i to "NE". Takze misto "vyslovene nechci" poslal "vyslovene chci". Ale toto jenom hadam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 18, 2021 9:42

apuka
nechodim do tezkych terenu, takze radsi boty na pohodu na cr nez boty na nic. s reklamaci problem ze mi boty prisly asi koncem ledna/unora a ted je rijen... proste sem to neprozkousela poradne v lednu, tak ted uz pozde bycha honit. pouceni pro priste, no.

jinak sou spraveny fakt hezky, ale pokud i vyrobce nedokaze dodrzet puvodni sirku boty (to byl primarni zamer) tak se tezko divit ze z restday dopadaji ty boty jeste o dost hur...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » úte lis 2, 2021 13:32

Znovuopravené boty jsou doma. Ani na nich není poznat, že by byly dolepované.

Jak jsme očekávali, v Restday vyhodnotili odlepení jako málo rozsáhlé na to, aby měnili celé obsázky, a jen je dolepili.
Na můj dotaz, zda si myslí, že to bude držet, mi pan majitel odpověděl, že pravděpodobnost rozlepení je malá, i když riziko tu je vždycky.
Tak jsem fakt zvědavá, jestli to tentokráte vydrží.

Jinak pro Restday palec vzhůru, co se týče komunikace i obecně přistupu k reklamaci. Reagovali velmi rychle a ochotně, předem informovali o způsobu opravy; paní mi psala, že na opravenou obuv dávají prodlouženou záruku 1 rok (papír teda neposlali, ale předpokládám, že i dohoda po mejlu bude případně stačit), sami chtěli vědět cenu poštovného k proplacení.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte lis 2, 2021 15:46

Tak at Vam to opravdu dlouho drzi!

Jak jsem spomenul v jinem vlakne, manzelcine docela nove - z leta - Meindl Vakuum Top taky ted pres dlouhy vikend se ve snehu daly na cestu "vetrani pres odlepenou obsazku"...
Poslednich par let fakt mam dojem, ze vyrobci maji problem s lepidlem u obsazek. Je asi jedno, ktereho vyberes. Ja vim primu doma u pohorek od La Sportivy, Salewy, Meindlu, pred vice lety Lowy. Jen moje Mamuty zatim drzi, ale zase jsem v nich moc v mokru a snehu zatim nenachodil. Ale synove vyreklamovane Mammuty (se "roztrhla" kuze u svu) taky zacaly mit na to nabeh a to se pouzily taky prakticky jen v suchu a beze snehu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 19, 2021 9:28

tak zda se, ze opraveny meindl air revolution (puvodne tak B bota) sou jen za trest. roztahovak snad trochu povolil, muzu mit tenky ponozky a 2 -3h to v pohode vydrzim, prestoze malicky jsou mirne utlacovany... po vcerejsich 10km z toho asi 6km zpevneny cesty, cyklo a asfalt a 4km lesni cesty - pata jak kdybych chodila po betonu bez bot, posledni 2km paty v jednom ohni tak otlaceny a omackany, ze i prezuti do alter mi dalsi hodinu zpusobovalo bolestivou chuzi...

predtim sem v tech botech zvladla v pohode 15-18km s tim, ze treba pevny cesty byly i 8-10km v pohode... ta nova podrazka je tvrda jak broky a nevim, zda ty boty zas nedaruju kamosce.

tenka latexova vlozka pod patu tento problem asi nevyresi... tvl fakt ani vyrobce nedokaze ab boty pri vymene udrzet nejen sirku ale i puvodni tvrdost ty podrazky? sou jeste tvrdi nez prabos condoriri co sem jednu dobu mela, urcite jedna z nejtvrdsich podrazek, co sem za poslednich snad 10 let mela... jako jo, kdyz 2x rocne pujdu na vylet na sneznice, tak to preziju, zkusim pod patu dat aspon tu latexovou ustrizenou ale ten 1mm peny me asi nezachrani...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Etheric » pát lis 19, 2021 10:42

Stejně nechápu, na co na výlety po ČR takový křusny..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pát lis 19, 2021 11:03

Mawenzi píše:akt ani vyrobce nedokaze ab boty pri vymene udrzet nejen sirku ale i puvodni tvrdost ty podrazky?
Ja Ti nevim. O sirce nic jisteho nereknu, neznam tu botu.

Uz si nepamatuji, kolik jsi v tech botech nachodil, ale nevim, jestli si uvedomujes, ze ty boty byly (podle vyrobce) kategorie B. Vzhledem na Tvoje stiznosti na "betonove tvrdou podrazku" A az velice slabe A/B-ckovych bot (ted si taky nepamatuji, jestli to byly Lowa Renegady nebo Hanwag Banksy, obe ale maji hodne mekkou podrazku na pohorky) se spise divim, jak jsi mohla v nich vubec nekdy chodit. Jedine, co me napadava ja, ze
a) ty podrazky v prubehu noseni hodne zmekly (stava se to, i kdyz spise v ohebnosti)
b) PU mezipodesev byla vevnitr uz hodne rozpadla az na prach a timpadem nebyla zdaleka tak tuha jako za nova.

Podle mne Ti tam vyrobce dal podrazku odpovidajici tvrdosti nove B bote.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty