Ako nosite DSLR

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ako nosite DSLR

Příspěvekod Creobroter » úte čer 7, 2011 22:08

zaujimalo by ma ako riesite spakovanie zrkadloviek a objektivov, hlavne dlhsich ohnisk 200mm +
rozmyslam nad nejakou brasnou, ktoru upevnim na batoh, je to dobry napad?
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod Kuba Turek » úte čer 7, 2011 22:41

Dost lidí to tak dělá, ale moc dobrý nápad to není. Při trekkingu to ztratíš, v dopravě ti to někdo ukradne, při lezení ti to překáží, atd... Já používám nejmenší brašnu Canon, kam se mi vejdou dva objektivy a foťák a strkám to do batohu pod víko. Kamarád má brašničku no-name akorát na jeden oblíbený objektiv+foťák připevněnou na boku opaskem. Teď jsme dokončili test jednoduché nepromokavé fotobrašny primárně na kolo, ale dobrá byla i na lezení a hlavně na vodu Ortlieb Aqua-Zoom s popruhy na připevnění na břicho.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod laca » pát čer 10, 2011 0:10

Pouzivam Lowepro Toploader 70AW + lens case. Na lezeni to urcite nebude, ale na trek v pohode. Cerstva zkusenost - 150km na WHW ve Skotsku. Nepromokavy to moc neni, me to nevadilo, za deste jsem mel poncho. Takze jedina nevyhoda - desne to laka na tu brasnu veset vsechno mozny. Na konec jsem na ni mel i mobil, GPS, zasobu tycinek ... :-) A clovek vypada ... no, divne. Spousta popruhu a tak
Vetsinou jsem mel v brasne canon 350D, baterky, filtry, se 28-75 objektivem a na boku 12-24. Tele (70-200) jsem mel v batohu a na pozadani mi jej kamos podal. To tele se da pripnout taky a pak to vypada takhle link a link2
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod Creobroter » pát čer 10, 2011 7:24

laca
presne touto cestou sa chcem uberat, len asi pojdem do 75 AW prave kvoli tele 70-200
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod laca » pát čer 10, 2011 10:00

Zvaž to, pořádně. A to myslím doslovně :-) Když jsem před odletem brašnu zvážil v plné náloži (tzn. tělo + 3 objektivy), měla tuším okolo 4,5kg. To už je v ramenou znát.
TL 75 (stejně jako ty nové 45-55) mají na jedné straně kapsu a lens case se tedy dá přidělat jen na jednu stranu. Osvědčilo se mi mít vždy na brašně lens case stejné velikosti, jako největší objektiv - zkusím vysvětlit. Když budeš mít velkou brašnu pro tělo a 70-200 + na bok připneš lens case na řekněme širokáč, je to super do doby než chceš přehodit objektivy. Pokud totiž nasadíš širokáč, nemáš kam tele uklidit - ledaže bys udělal fotky a zase objektivy přehodil. Takhle to dělal kamarád a přestože to nikdy nepřiznal, dost ho to štvalo. Hlavně za deště nebo silného větru.
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod michal.cieslar » pát čer 10, 2011 10:08

Na jednodenních výletech i delších přechodech chci mít foťák neustále po ruce proto nosím ve předu v pouzdře Tamrac Velocity (myslím 5767 nebo tak něco) viz http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=tamrac+velocity Fotoaprát je rychle přístupný, je pravda, že sebou zrovna netahám nic delšího, spíše širokáče a záklaďáky. Na lezení po skalách to ale moc není.
......... tak do toho šlápni, ať vidíš kousek světa ........... ČEST ČEZ :o)
michal.cieslar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 22, 2008 7:16
Bydliště: Bohumín

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod juhele » pát čer 10, 2011 22:22

čauky,
mě se osvědčila ledvinobrašna Lowepro Inverse 100 aw - nějaké pindy jsem o tom napsal tu. Bohužel mezitím nějak aktualizovali fórum, takže ty moje fotky jsou fuč. Ale ty odkazy na anglický recenze by fungovat měly a tam maj pár fotek taky.

Je to taková velká ledvinka, dovnitř se mi vejde mašina s nasazeným sklem 70-300, k tomu seťák 18-55, několik filtrů, náhradní baterky a pořád je tam celkem místo - v rámci testování jsem tam ještě v pohodě nacpal pevný sklo Pentacon 200 mm.

Má to jak klasický ledvinový pás, tak odnímatelný ramenní popruh, takže se to dá nosit jako ledvinka, nebo na rameni jako brašna, případně jako ledvinka + popruh pro zvýšení stability a pevnosti. Kombinuju to v pohodě s oběma třemi svými batohy a nemůžu si stěžovat. Nepromokavost pláštěnky jsem zatím neměl možnost nějak víc otestovat ale přibalená igelitka z tesca to jistí. :mrgreen:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod marek836 » úte čer 14, 2011 14:50

dva lowepro lens case upevnene na bedrovom pase od batohu
fotak na krku
marek836
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 14, 2011 14:46

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod wawrik » stř čer 24, 2015 12:15

Kolega kúpil skvelú vychytávku na nosenie ťažkej zrkadlovky - B-grip Uno.
1-Alessandro-Tedesco[1].jpg
7-istruzioni-UNO-fissa-zaino-web_medium[1].jpg
7-istruzioni-UNO-fissa-zaino-web_medium[1].jpg (7.57 KiB) Zobrazeno 14907 krát

Udrží to do 5-6 kg, má to poistku, foťák je tam bezpečne pripnutý a neplandá. Dá sa to primontovať aj na opasok. Bohužiaľ to má 140 g :(
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 24, 2015 19:03

wawrik
to vypada hodne zajimave, ja nosim na krku/pres rameno pac mi jiny uchyceni ci brasny nevyhovujou ale musim davat bacha pri shybani... jen tam asi zavazi popruh od fotaku:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod juhele » stř čer 24, 2015 23:07

wawrik,
trochu mi to připomíná Strapshot od Cotton Carrier:

Obrázek

Obrázek

Akorát, že to UNO je levnější a v některých ohledech se mi líbí víc. O:)
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 25, 2015 7:01

wawrik
a nema kolega problem s tim, ze by si do ty zrcadlovky mlatil rukou pri chuzi? kdyz si vemu, ze popruh byva vetsinou dost na boku (jakoze jde kolem ramene a v podpazi se hned vraci k zadum)? me se to reseni hodne libi, ale bala bych se, aby nebylo stejne k nicemu jako ty ostatni pokusy:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod apuka » čtv čer 25, 2015 8:08

Ja bych potreboval spise vyresit situaci, ze zrcadlovka mi zavazi, kdyz nekde potrebuje pouzit ruce, napr. ferata, mirne lezeni po skalach, obcas na retezich. Uvedene reseni je lepsi nez plandajici zrcadlovka, ale nevyresi "prebivajici objem" vepredu, vcetne moznosti se o neco zachytit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16606
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod juhele » čtv čer 25, 2015 8:24

apuka:
ledaže by sis ten držák hodil někde na bok nebo na stehno...
Ale možná by zrovna pro tebe byl lepší ten "sling" popruh, kde si tu zrcadlovku akorát přetočíš na popruhu dozadu...

Já o tomhle držáku na popruh batohu uvažuju spíš na chození, kdy mne pak bolí krk od toho, že na něm ta mrcha visí :mrgreen: Tímhle bych tu váhu přesunul na rameno a zbytek batohu.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod pickard » čtv čer 25, 2015 8:33

Já mám Toploader připěvněnej mezi konec bederáku a začátek batohu. Na trekking je to úplně v pohodě, hlavní výhoda je, že je to hned po ruce, takže člověk fotí. Když to mám v báglu, nefotim.

Pokud jde o lezení, je to různý. Samozřejmě, sedmičky se s tím lízt nedají, ale kdo z nás, soudruzi, leze sedmičky s báglem někde, kde má cenu něco fotit? Při "klasickém alpinismu" typu du, ledovec, du, dvojka, du, ledovec, du, firn, du, 20m čtverky... mi to ještě nikdy nepřekáželo.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod wawrik » čtv čer 25, 2015 12:14

Mawenzi píše:a nema kolega problem s tim, ze by si do ty zrcadlovky mlatil rukou pri chuzi?
Vôbec žiadny. Nosí na tom D60 s L-kovým 100 mm objektívom.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod booze » čtv čer 25, 2015 12:29

apuka píše:Ja bych potreboval spise vyresit situaci, ze zrcadlovka mi zavazi, kdyz nekde potrebuje pouzit ruce, napr. ferata, mirne lezeni po skalach, obcas na retezich.

na BPL foru byl odkaz na vychytavku na batoh, jsou to "ksandy" na batoh nebo telo. Fotak po tom postroji prejizdel jak na lanovce. Pokud potrebujes fotit, odjistis trojzubec a fotak ti sjede na bricho. Pokud ho nepotrebujes zatahnes za trojzubec, fotak vyjede na bok batohu, zajistis trojzubec a pokracujes. Uz jsem to popisoval v jinem vlakne. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 5, 2015 11:05

nejsou tu nejaky zensky, co by pouzivali neco jako vyse zminenou vec b-grip uno ? chci vyzkouset capture pro clip (protoze by to melo byt pres redukcni hlavu nasaditelny v poho na stativ bez sundavani nandavani), ale mam trochu obavy, jestlito bude pohodlny, protoze sem nevidela zadnou promo fotku (recenzi) se zenskou prave na popruhu od baglu (jestli tam nebudou nejak zavazet prsa :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod Sosi » stř zář 23, 2015 16:37

Ahoj všem.
Tak tohle téma mě donutilo se zaregistrovat :D
Takže k věci. Také stále řeším jak nosit svojí zrcadlovku na výlety po horách. Tatry jsem absolvoval s ultrazoomem na krku. To se ještě dalo, ale už to bylo občas otravné. Rok na to jsem koupil zrcadlovku a vyrážel do Rakouska. Tady bylo jasné, že zrcadlovka na krku nebude zrovna to pravé ořechové. Pořídil jsem tedy http://joby.com/camera-straps/ultrafit-sling-strap-for-men super věc můžu vřele doporučit.
No rok na to novější model zrcadlovky a tim pádem zase nárůst hmotnosti. A tak jsem začal přemýšlet a objednal https://peakdesign.com/store/capturepro při rozbalování nadšení které rychle opadlo po upevnění na batoh. Držák Capture tlačí kde to jen jde a je to velmi nepříjemné. Zkoušel jsem jen doma a to si nedokážu představit s timhle držákem někde na horách. Takže Capture putoval zpět do obchodu. Červíček, ale hlodal a tak jsem ještě zkusil objednat http://buy.cottoncarrier.com/cotton-carrier-strapshot-p/233ev1.htm kupoval jsem na Ebay. Tady už upevnění na batoh bylo o něčem jiném oproti Capture. Nikde netlačí a i foťák se vyndavá podstatně lépe. Tady pěkné porovnávací video https://www.youtube.com/watch?v=2sY30abjHQg
Letos jsem Cotton vyzkoušel v praxi v Dolomitech. Tady opět bohužel. Zrcadlovka tahá nepohodlně popruh batohu dolů ať jsem zkoušel upevnění všemožné ](*,)
Ve finále jsem z toho trošku zoufalej, ale asi už mám finální řešení http://buy.cottoncarrier.com/camera-carrier-vest-system-p/635rtl-s.htm
Snad jsem někomu alespoň trošku pomohl.
Sosi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 23, 2015 15:58

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 18, 2015 10:02

Takže pár postřehů po cca třech měsících s capture pro
Na popruzich osprey kestrel se mi nosi dobre (zkousela sem to s kestrelem na prodejne), sice by ty dva srouby, ktery drzi obe desticy mohly byt delsi, kvuli tloustce popruhu se hur chyta sroub do zavitu, ale kdyz se to pak poradne utahne, je to v pohode.

Nosim bezzrcatko od olyho s redukci na 4/3 + starsi verzi 14-54.

Drzak davam mirne sikmo, konec na vnitrni strane popruhu o par mm vys, mam tak ozkouseny, ze fotak nikde neprekazi, nejsu ani moc obdarena, takze i v tomto ohledu se to nosi paradne. Ovsem ma to dost nedostatku.

1) zacnu delkou tech sroubu, proste by meli byt o neco delsi, nebo v baleni mit dve delky podle dloustky popruhu, pri vicedenni akci s necim tezkym je asi dobry obcas dotahnout, tak pro jistotu.
2) kdyz nasadim na telo "pancake" m4/3 12-32 tak vyvstava problem, ze se mi telo fotaku vytaci jakoby dolu a tim "oddaluje" popruh od tela. Se 14-54 krasne objektiv "opira" o me a tim stabilizuje polohu tela tak, ze je to pohodlny a nevytaci to telo "dolu". Tudiz 12-32, kterou sem mela hlavne pri noseni pres rameno, kdy mi 14-54 fakt prekazela, pude z domu. S drzakem pro ni memam vyuziti.

3) na tenkych popruzich (napr. malej osprey mira) je uplne naprd, telo ma samo o sobe 500g a i s palacinkou mi to vytaci celej fotak "dolu", nadzvedava popruh nad drzakem od tela a navic mam pocit, ze ma trochu vliv na celej batoh, kdy mi prijde, ze ma negativni vliv na umisteni batohu a jeho pohodlny noseni. Ani sem to na vylet neriskla.

navic k tomu nutne potrebuju vyresit reseni proti vode. Driv, s popruhem pres rameno sem mela fotak pod bundou na krku (pri kilovy sestave naprd, ale tech 600g +/-) se dalo par hodin ze dne prezit. U tohoto reseni je fotak vystaven na milost a nemilost pocasi maximalne.

Jinak ohledne pouzivani, me se to pouziva docel dobre, zaklapnuti i vyndani fotaku s drzaku je intuitivni a rychly.
Přílohy
capturepro.png
capturepro.png (331.36 KiB) Zobrazeno 14406 krát
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod scuri » stř lis 18, 2015 10:36

Také používám Capture, moje připomínky

Drzak davam mirne sikmo, konec na vnitrni strane popruhu o par mm vys, mam tak ozkouseny, ze fotak nikde neprekazi, nejsu ani moc obdarena, takze i v tomto ohledu se to nosi paradne. Ovsem ma to dost nedostatku.

Ano, take to davam malinko nakrivo. Trvalo mi chvili, nez jsem nasel spravne misto, od te doby pohoda.

1) zacnu delkou tech sroubu, proste by meli byt o neco delsi, nebo v baleni mit dve delky podle dloustky popruhu, pri vicedenni akci s necim tezkym je asi dobry obcas dotahnout, tak pro jistotu.

Jsou k sehnani origos delsi (sice nikde nejsou videt ale po telefonu mi je nabizeli). Myslim, ze ale lepsi trochu namahy pri pridelavani, nez mit zbytecne dlouhy srouby.

2) kdyz nasadim na telo "pancake" m4/3 12-32 tak vyvstava problem, ze se mi telo fotaku vytaci jakoby dolu a tim "oddaluje" popruh od tela. Se 14-54 krasne objektiv "opira" o me a tim stabilizuje polohu tela tak, ze je to pohodlny a nevytaci to telo "dolu". Tudiz 12-32, kterou sem mela hlavne pri noseni pres rameno, kdy mi 14-54 fakt prekazela, pude z domu. S drzakem pro ni memam vyuziti.

Stejna zkusenost - pokud ma fotak alespon nejaky objektiv, krasne se to o nej opira a je to o hodne lepsi.

3) na tenkych popruzich (napr. malej osprey mira) je uplne naprd, telo ma samo o sobe 500g a i s palacinkou mi to vytaci celej fotak "dolu", nadzvedava popruh nad drzakem od tela a navic mam pocit, ze ma trochu vliv na celej batoh, kdy mi prijde, ze ma negativni vliv na umisteni batohu a jeho pohodlny noseni. Ani sem to na vylet neriskla.

Souhlas, lepsi pevnejsi popruhy

navic k tomu nutne potrebuju vyresit reseni proti vode. Driv, s popruhem pres rameno sem mela fotak pod bundou na krku (pri kilovy sestave naprd, ale tech 600g +/-) se dalo par hodin ze dne prezit. U tohoto reseni je fotak vystaven na milost a nemilost pocasi maximalne.

Tohle vypada uzasne, nejen proti pocasi: http://onefive.cz/peak-design/shell/
scuri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 18, 2015 10:20

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 18, 2015 10:45

to vypada paradne a asi to ma i diru na tu desticku, myslim, jestli to neni nejaka novinka, protoze si to vubec nevybavuju, ze bych to v jejich nabidce videla a klasicky plastenky sem zavrhla. Nicmene to asi na 90% odpovida moji predstave, co bych rada. Neoprenovy navleky me celkem zaujaly, ale maji nejaky mouchy (jako home made upravu na tu desticku a tak).

ad ty sroubky: ve me proste nevzbuzuje duveru, pokud ma sroub cca 1cm a popruh je fakt tlustej, ze kdyz je to nasroubovany na cca 4mm a pak na tom visi kilo zavazi, tak proste psychicky me to stresuje, ze muzu kvuli kratkym sroubkum prijit o fotak. Ty delky ted hazu od oka, ale byt to zasroubovany pevneji po cele delce toho protikusu se zavitem, tak su vazne klidnejsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod juhele » pát bře 4, 2016 21:39

Tak jsem minulý rok taky vyměkl a pořídil Capture Pro od Peak Design:

Obrázek

A je to fakt super. Na batohu (Corazon Voyager 28) to drželo krásně, nebál jsem se, že foťákem někde "cinknu" a záda z toho nebolela.

Aktuálně uvažuju, že si pro případ, kdy netahám batoh, pořídím taktickou vestu systému MOLLE, na kterou nahodím jak tohle s foťákem, tak i třeba pouzdro s objektivem atd.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod šíp » ned bře 6, 2016 21:24

Tak tuhle vychytávku jsem si pořídila taky, ale až tak nadšená z ní nejsem. Zatím ji nosím na starou zrcadlovku na malém batohu a funguje, jen jsem musela dokoupit redukční destičku kvůli stativu, což trochu zvedlo pořizovací náklady.
Nosit takto větší a těžší přístroj si ale nedovedu představit, tam mi zatím 100% funguje pistolové pouzdro, upnuté do bederáku batohu. Funkčnost ověřena u středního i velkého batohu při výpravě natěžko.
Zkoušel jste někdo na tom nosit větší a těžší aparát?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod juhele » ned bře 6, 2016 21:45

Mno, já na tom nosil svého Pentaxe (hmotnost prý 515 g, ale to je asi bez těch 4 AA baterek)
Obrázek
se Sigmou 17-70 mm (hmotnost: 465 g)
Obrázek
- bohužel nemám fotku z akce.

Mám samozřejmě i brašnu, ale tohle uchycení používám jako pohotovostní, aby se mi foťák nebimbal na krku a zároveň jsem ho nemusel každé dvě minuty lovit z brašny.

Až pořídím MOLLE vestu, tak si chci tu přezku hodit víc na hruď, pokud to půjde. Pak bych to mohl takhle nosit i bez batohu.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod šíp » ned bře 6, 2016 21:50

Zrcadlo o váze kolem 515 je "lehké". V podstatě podobný přístroj /Nikon D50/ užívám jako "kompakt", tj. právě na zmiňovaném udělátku jej nosím na malém batohu naprosto bez problémů.
Zajímala by mě ale zkušenost s těžším aparátem /1,8 kg a výše/.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod juhele » ned bře 6, 2016 22:10

Hmm,
tak na těžší potvůrku bych asi spíš pořídil tohle od Cotton Carrier:
Obrázek
- tam je i vyšší hmotnost mnohem lépe roznesena na obě ramena

Na to jsem koukal předtím, než jsem koupil to udělátko od Peak Design. Jenže já "teletem" skoro nefotím a jak říkáš, mám lehoučké zrcadélko :mrgreen:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 4, 2016 12:00

ma nekdo zkusenosti s drzakem (ala capture one) a feratama? mozna se mi naskytne lehka ferata ke zdolani (max B) a nejsu si jista, zda muzu mit fotak normalne na popruhu nebo je bezpecnejsi ho nemit venku ale v baglu (a vzit kompakt)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2016 13:56

Bezpecnejsi asi bude v batohu - ale na max B ferate by se mu nemelo nic stat, teda pokud se nechystas moc padat :-). B-cka se dost casto chodi i uplne bez feratoveho setu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16606
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ako nosite DSLR

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 4, 2016 13:58

ja mam strach z vysek jak svina, ja se nechystam ani pustit jednou rukou:D dik
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Další

Zpět na Ostatní vybavení